Jei vyras nesidomi vaiku, priežastis gali būti netikėta (psichologės komentaras)

 (37)
Dar labai seniai buvo nusistovėjęs šeimos modelis, kuriame mama visą dieną, ir kiek reikia naktį rūpinasi kūdikiu, o tėtis iki pat vėlumos dirba, taip užtikrindamas šeimai maistą ir šiltą būstą. Šiandien, iš esmės pasikeitus gyvenimo ritmui ir tempui, matomas ir visai kitoks šeimos modelis.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Psichologė Karolina Gurskienė.

Dabar nieko nebenustebinsi pasakęs, kad vaiko priežiūros atostogų išėjo tėtis. Dažnas šiandienis tėvelis puikiai žino, kaip uždėti kūdikiui sauskelnes ir kam reikalingas kremas nuo pašutimų.

Mamos, turim konkurentų? Ar pagalbininkų? Jeigu pasirinkote antrąjį variantą, tada suteikite savo išrinktiesiems galimybę prisidėti prie vaiko auginimo.

Tėviškas artumas: įgimtas ar įgytas?

Jis tikrai mokės ir žinos kaip elgtis su vaiku, jeigu turės galimybę to mokytis. Juk ir Jūs nemokėjote, o kartu su vaiko gimimu „vaiko auginimo enciklopedijos" į galvą „neįsidėjote".

Mamytės viską darydamos tik pačios, ne tik labai save apkrauna, tačiau kartu ir daro nemenką žalą tiek savo vaikui, tiek partneriui.

Tėčio bendravimas su vaiku iš esmės visada yra kitoks nei su mama, ir būtent todėl kūdikiui yra reikalingas bendravimas su abiem.
Psichologė Karolina GURSKIENĖ

Nepriimdamos vyro pagalbos jos tarsi nustumia jį į „antrą planą". Vyras, iki kūdikio gimimo, buvęs svarbiausias jos gyvenime staiga tampa iš „ateik, pabūkim kartu", į „važiuok, baigėsi sauskelnės". Toks kūdikio okupavimas nėra labai naudingas ir pačiam vaikui, nes mažyliui formuojasi suvokimas, kad vienintelis patikimas paramos šaltinis yra mama.

Vaikui augant vis didesniu tai labai nesunkiai pereina į su prieraišumu susijusias problemas, kai 4 metų vaikas nei išeiti į lauką, nei užmigti be mamos negali. Net jei vyras sako nenorintis būti su kūdikiu, argumentuodamas, kad prisibus, kai mažylis paaugs, vertėtų stengtis jam padėti užmegzti artimesnį ryšį su vaiku ir tą buvimą kartu pradėti nuo dabar.

Jei vyras nesidomi vaiku, priežastis gali būti netikėta <sup style="color: #ff0000;">(psichologės komentaras)</sup>
© Vida Press

Nemoka ar nenori?

Labai dažnai tėčiai kelis kartus negavę galimybės prisidėti prie vaikelio auginimo ima ir tarsi atsitraukia, o laikui bėgant iš nemokėjimo rūpintis vaiku, tai labai lengvai pereina į nenorėjimą.

Vyrai iš prigimties nėra linkę taip drąsiai guguoti vaikiška kalba priešais neseniai gimusio kūdikio veidelį, jam dainuoti iš galvos kuriamas dainas ar pasislėpus už lovelės krašto spygaujančiai kukuoti.

Šiuo atveju jiems dažnai reikia „slapto padrąsinimo": dažniau palikti su kūdikiu vienu du, tarsi duodant jiems erdvės pažinti vienas kitą iš arčiau. Žinoma, tikėtis, kad tėtis su vaiku bus toks pat švelnus kaip ir mama, nereikėtų, nes taip ir neturėtų būti.

Tėčio bendravimas su vaiku iš esmės visada yra kitoks nei su mama, ir būtent todėl kūdikiui yra reikalingas bendravimas su abiem.

Jei vyras nesidomi vaiku, priežastis gali būti netikėta <sup style="color: #ff0000;">(psichologės komentaras)</sup>
© Vida Press

Jei vyrui sunku rasti kalbą su vaiku

Jei pastebėjote, kad Jūsų vyrui tarsi sunku atrasti su vaikučiu „bendrą kalbą", paprašykite jo konkrečių darbų, kurie priverstų tėtį pasijausti taip pat reikalingu auginat kūdikį, o kartu ir skatintų mėgautis buvimu kartu su vaiku. Ir tikrai nepulkite skaityti vaikų ugdymo knygų, paprašykite tėvelio atlikti tuos pačius kasdieninius darbus, kokius atliekate Jūs - pamaitintam mažyliui padėti atsirūgti, ką tik išmaudytą nušluostyti ar tiesiog pamasažuoti kūdikio pėdutes.

Prašymas „pabūk daugiau su kūdikiu" ar „pasistenk būti jam artimesniu" neduos norimo rezultato, tik įves dar daugiau sumaišties ir labai tikėtina, kad vyras sureaguos priešiškai.

Labai dažnai tėčiai kelis kartus negavę galimybės prisidėti prie vaikelio auginimo ima ir tarsi atsitraukia, o laikui bėgant iš nemokėjimo rūpintis vaiku, tai labai lengvai pereina į nenorėjimą.
Psichologė Karolina GURSKIENĖ

Šį jautrų klausimą reikėtų spręsti perduodant tėčiui daugiau su mažyliu susijusios konkrečios veiklos, kuri būtų aiškiai apibrėžiama, ką konkrečiai reikia padaryti: „aš noriu nubėgti į dušą, gal tu gali pamaitinti Lukutį? Štai paruoštas pienelis". Kūdikio auginimas ir visi su juo susiję „reikalai" iš savęs dažnai yra gana sudėtingai ir painiai atrodantis reiškinys, o ypač vyrams ir dar su pirmagimiais. Aiškūs prašymai ir konkretus darbų pasiskirstymas yra vieni svarbiausių kriterijų norint sėkmingai visiems kartu „augti" ir judviem kartu auginti.

Abiejų tėvų pareiga

Kūdikio auginimas, kaip ir pradėjimas yra bendras šeimyninis stebuklas. Netikėkite, kad vienas iš partnerių dabar nuoširdžiai nenori prisidėti prie rūpinimosi vaiku ir jokiu būdu netikėkite, kad nemoka.

Visada stengiamės dalintis namų ruošos darbais, todėl atsiradus naujam žmogučiui nieko nekeiskime - ir darbais susijusiais su kūdikiu - dalinkimės. Vaiko auginimas yra nuolatinė mokykla, kurioje mokosi ne tik vaikai, bet ir mes patys.

Niekas mūsų neišmokys būti geresniais tėvais kaip tik mūsų vaikai. O jei pamokų nelankysime, ar ką nors apskritai išmoksime?...

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aš - tėtis

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

Radistas Rolandas Mackevičius: ką iš tiesų vyrui reiškia būti tėčiu?

Džiugu, jog sąmoningos tėvystės ir darnaus šeimos kūrimo temos ypač aktualios šiandienos visuomenėje. Panašiai, kaip sveikos mitybos svarba – iš pradžių naujovė, tuomet išskirtinė mada, o dabar jau norma, daugeliui savaime suprantamas reiškinys!

10 klausimų gydytojai apie intymius santykius po gimdymo

Po gimdymo kai kurios moterys laukia, kada gi galės pasimėgauti intymiais santykiais. O kitos neskuba vėl pulti mylimajam į glėbį: „Dar ne dabar"; „Ne šiandien"; „Ne rytoj." Kodėl?

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Šeimyninių barnių įtaka vaiko psichikai

Jeigu aiškinatės santykius, pasistenkite daryti tai ne prie vaiko.

Psichologė įvardija, kokioms šeimoms susilaukus vaiko kyla daugiau bėdų

Nuo tos akimirkos, kai išgirstate pirmąjį savo kūdikio riksmą, judu - ne tik partneriai, meilužiai, sutuoktiniai, bet ir tėvai. Kai kurie tyrimai rodo, kad tik 19 proc. porų su nauju vaidmeniu susitvarko sėkmingai. Kas kiša koją?

Seksas po gimdymo: tai svarbu žinoti ir vyrams, ir moterims

Ar tiesa, kad po gimdymo intymūs santykiai kitokio skonio? Kodėl kai kurioms moterims baisu atsiduoti aistrai?

Įtempti moters ir anytos santykiai: ką patars specialistas (28)

Mums parašiusi jauna mama klausia patarimo, kaip bendrauti su anyta, su kuria santykiai iki šių dienų nebuvo sklandūs.

Geriausias tėtis pagal Zodiako ženklą yra...

Horoskopų mamoms yra daugybė, tačiau tėčiai neretai būna primiršti. Jūsų dėmesiui - smagus vyrų, tapusių tėčiais, horoskopas.

Kodėl vaikas mieliau būna ir žaidžia su mama, o ne tėčiu

Ne visada tėčiai noriai dalijasi su mamomis vaiko auginimo rūpesčiais perpus, ne visada vaikai vienodai laiko praleidžia su tėčiu ir su mama. Ką daryti, kad ir tėčio dalyvavimas šeimos gyvenime būtų pilnavertis?

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ (5)

Apie gimdymą kartu su vyru vis dar kyla aštrios diskusijos, tačiau pagrindiniai argumentai už ir prieš išlieka tie patys.

Lukas Kašėta: netyčiukas – dovana, o ne problema!

Apie būsimą tėvystę Lukas sužinojo vos devyniolikos. Pora draugavo kiek daugiau nei mėnesį.

Psichoterapeutas: tėčiui būtina bendrauti su vaiku nuo jo gimimo (2)

Natūraliai kyla klausimas, kokias vertybes vaikams turėtų perteikti tėtis ir mama? Konsultuoja individualiosios (Adlerio) psichologijos analitikas seksologas Viktoras Šapurovas.

Moteris žindo vaiką: kaip jai padėti gali vyras (2)

Atrodo, žindymas – moters paskirtis, tačiau ne viena mūsų be vyro ne tik sunkiau augintų kūdikį, bet ir turėtų daugiau žindymo bėdų. Konsultuoja „Mano šeimos akademijos“ žindymo konsultantė Danutė Butėnienė.

Timūras Augucevičius: viskas, ko reikia vaikui – dėmesys ir meilė

Dviejų vaikų tėtis Timūras Augucevičius prieš tapdamas tėčiu turėjo kelias tėvystės baimes, kurias šiandien drąsiai paneigia.