Jei vyras nesidomi vaiku, priežastis gali būti netikėta (psichologės komentaras)

 (37)
Dar labai seniai buvo nusistovėjęs šeimos modelis, kuriame mama visą dieną, ir kiek reikia naktį rūpinasi kūdikiu, o tėtis iki pat vėlumos dirba, taip užtikrindamas šeimai maistą ir šiltą būstą. Šiandien, iš esmės pasikeitus gyvenimo ritmui ir tempui, matomas ir visai kitoks šeimos modelis.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Psichologė Karolina Gurskienė.

Dabar nieko nebenustebinsi pasakęs, kad vaiko priežiūros atostogų išėjo tėtis. Dažnas šiandienis tėvelis puikiai žino, kaip uždėti kūdikiui sauskelnes ir kam reikalingas kremas nuo pašutimų.

Mamos, turim konkurentų? Ar pagalbininkų? Jeigu pasirinkote antrąjį variantą, tada suteikite savo išrinktiesiems galimybę prisidėti prie vaiko auginimo.

Tėviškas artumas: įgimtas ar įgytas?

Jis tikrai mokės ir žinos kaip elgtis su vaiku, jeigu turės galimybę to mokytis. Juk ir Jūs nemokėjote, o kartu su vaiko gimimu „vaiko auginimo enciklopedijos" į galvą „neįsidėjote".

Mamytės viską darydamos tik pačios, ne tik labai save apkrauna, tačiau kartu ir daro nemenką žalą tiek savo vaikui, tiek partneriui.

Tėčio bendravimas su vaiku iš esmės visada yra kitoks nei su mama, ir būtent todėl kūdikiui yra reikalingas bendravimas su abiem.
Psichologė Karolina GURSKIENĖ

Nepriimdamos vyro pagalbos jos tarsi nustumia jį į „antrą planą". Vyras, iki kūdikio gimimo, buvęs svarbiausias jos gyvenime staiga tampa iš „ateik, pabūkim kartu", į „važiuok, baigėsi sauskelnės". Toks kūdikio okupavimas nėra labai naudingas ir pačiam vaikui, nes mažyliui formuojasi suvokimas, kad vienintelis patikimas paramos šaltinis yra mama.

Vaikui augant vis didesniu tai labai nesunkiai pereina į su prieraišumu susijusias problemas, kai 4 metų vaikas nei išeiti į lauką, nei užmigti be mamos negali. Net jei vyras sako nenorintis būti su kūdikiu, argumentuodamas, kad prisibus, kai mažylis paaugs, vertėtų stengtis jam padėti užmegzti artimesnį ryšį su vaiku ir tą buvimą kartu pradėti nuo dabar.

Jei vyras nesidomi vaiku, priežastis gali būti netikėta <sup style="color: #ff0000;">(psichologės komentaras)</sup>
© Vida Press

Nemoka ar nenori?

Labai dažnai tėčiai kelis kartus negavę galimybės prisidėti prie vaikelio auginimo ima ir tarsi atsitraukia, o laikui bėgant iš nemokėjimo rūpintis vaiku, tai labai lengvai pereina į nenorėjimą.

Vyrai iš prigimties nėra linkę taip drąsiai guguoti vaikiška kalba priešais neseniai gimusio kūdikio veidelį, jam dainuoti iš galvos kuriamas dainas ar pasislėpus už lovelės krašto spygaujančiai kukuoti.

Šiuo atveju jiems dažnai reikia „slapto padrąsinimo": dažniau palikti su kūdikiu vienu du, tarsi duodant jiems erdvės pažinti vienas kitą iš arčiau. Žinoma, tikėtis, kad tėtis su vaiku bus toks pat švelnus kaip ir mama, nereikėtų, nes taip ir neturėtų būti.

Tėčio bendravimas su vaiku iš esmės visada yra kitoks nei su mama, ir būtent todėl kūdikiui yra reikalingas bendravimas su abiem.

Jei vyras nesidomi vaiku, priežastis gali būti netikėta <sup style="color: #ff0000;">(psichologės komentaras)</sup>
© Vida Press

Jei vyrui sunku rasti kalbą su vaiku

Jei pastebėjote, kad Jūsų vyrui tarsi sunku atrasti su vaikučiu „bendrą kalbą", paprašykite jo konkrečių darbų, kurie priverstų tėtį pasijausti taip pat reikalingu auginat kūdikį, o kartu ir skatintų mėgautis buvimu kartu su vaiku. Ir tikrai nepulkite skaityti vaikų ugdymo knygų, paprašykite tėvelio atlikti tuos pačius kasdieninius darbus, kokius atliekate Jūs - pamaitintam mažyliui padėti atsirūgti, ką tik išmaudytą nušluostyti ar tiesiog pamasažuoti kūdikio pėdutes.

Prašymas „pabūk daugiau su kūdikiu" ar „pasistenk būti jam artimesniu" neduos norimo rezultato, tik įves dar daugiau sumaišties ir labai tikėtina, kad vyras sureaguos priešiškai.

Labai dažnai tėčiai kelis kartus negavę galimybės prisidėti prie vaikelio auginimo ima ir tarsi atsitraukia, o laikui bėgant iš nemokėjimo rūpintis vaiku, tai labai lengvai pereina į nenorėjimą.
Psichologė Karolina GURSKIENĖ

Šį jautrų klausimą reikėtų spręsti perduodant tėčiui daugiau su mažyliu susijusios konkrečios veiklos, kuri būtų aiškiai apibrėžiama, ką konkrečiai reikia padaryti: „aš noriu nubėgti į dušą, gal tu gali pamaitinti Lukutį? Štai paruoštas pienelis". Kūdikio auginimas ir visi su juo susiję „reikalai" iš savęs dažnai yra gana sudėtingai ir painiai atrodantis reiškinys, o ypač vyrams ir dar su pirmagimiais. Aiškūs prašymai ir konkretus darbų pasiskirstymas yra vieni svarbiausių kriterijų norint sėkmingai visiems kartu „augti" ir judviem kartu auginti.

Abiejų tėvų pareiga

Kūdikio auginimas, kaip ir pradėjimas yra bendras šeimyninis stebuklas. Netikėkite, kad vienas iš partnerių dabar nuoširdžiai nenori prisidėti prie rūpinimosi vaiku ir jokiu būdu netikėkite, kad nemoka.

Visada stengiamės dalintis namų ruošos darbais, todėl atsiradus naujam žmogučiui nieko nekeiskime - ir darbais susijusiais su kūdikiu - dalinkimės. Vaiko auginimas yra nuolatinė mokykla, kurioje mokosi ne tik vaikai, bet ir mes patys.

Niekas mūsų neišmokys būti geresniais tėvais kaip tik mūsų vaikai. O jei pamokų nelankysime, ar ką nors apskritai išmoksime?...

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aš - tėtis

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų (7)

Santuokoje būna visko, todėl tie, kurie tuokiasi tikėdamiesi, kad po vedybų bus geriau, dažniausiai nusivilia.

Gydytoja ginekologė: seksas per nėštumą ne tik kad galimas, bet ir reikalingas (31)

Kai pastoja, keičiasi moters gyvenimas, tačiau vieno dalyko nevalia pamiršti – seksas su mylimu žmogumi turi tęstis, tik šiek tiek kitaip. Konsultuoja gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė.

Atviras interviu su psichologe: ko iš tiesų nori moteris ir ko nori vyras (2)

Net išsvajotas ir labai lauktas kūdikis į poros gyvenimą įneša sumaišties: iki šiol žiūrėję vienas į kitą vyras ir moteris nukreipia žvilgsnius į kūdikį, „pamiršta" save, kad galėtų tenkinti mažo žmogaus poreikius.

3 vaikų tėtis Simonas Urbonas: #VaikasNeŠiukšliųDėžė (3)

Trijų vaikų tėtis Simonas Urbonas šiandien paskelbė apie naują eksperimentą, kurio imasi. Jis vadinasi „Vaikas – ne šiukšlių dėžė“.

Skyrybų pragarą išgyvenęs alytiškis Virginijus: ir vyrams reikia pagalbos (19)

Taip jau priimta, kad vyrai neverkia, jiems nenutinka sunkumų, jų nervai geležiniai, jeigu jau gimei vyras, turi visas problemas išspręsti pats, kreiptis pagalbos – baisi gėda. Koks tu vyras, jei pats nesusitvarkai? Tokia visuomenės nuomonė. O kaip yra iš tikrųjų?

Seksologas: sunkiai įsivaizduoju laimingą sutuoktinių gyvenimą be sekso (36)

Kad seksas suteiktų visišką pasitenkinimą, maždaug pusei natūraliai gimdžiusių moterų reikia keisti mylėjimosi padėtį. Kad staiga neištirptų anksčiau buvęs artumas, kartais tenka įdėti daug pastangų. Kaip po gimdymo nesužlugdyti intymumo?

Kaip auginti mergaitę: instrukcija išmintingam tėčiui (6)

„Sveikinu! Jūs turėsite dukrą!“ – sako daktaras, išėjęs iš kabineto. Nuo šio momento jūs nustojate būti tiesiog vyru. Jūs tampate tėčiu. Kol kas būsimu, o netrukus – pačiu tikriausiu.

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti (83)

Besilaukianti moteris norėtų, kad gimdyme dalyvautų ir jos vyras. Tačiau bendro sutarimo pora neranda. Ką patars psichologė Karolina Gurskienė?

Žurnalistas Simonas Bendžius: man 28-eri – ir turiu jau tris vaikus (9)

Žurnalas TAVO VAIKAS kviečia susipažinti su LRT radijo žurnalistu Simonu Bendžiumi, kurį tėvystė įkvėpė naujiems iššūkiams.

Nuo liepos 1 dienos keičiasi tėvystės atostogų tvarka (9)

SoDra informuoja apie tėvystės atostogų skyrimo tvarkos pasikeitimus, kurie įsigalioja nuo 2017 metų liepos 1 dienos.

Linas Slušnys: geru tėčiu ne gimstama, o tampama

Pirmąjį birželio sekmadienį švenčiame Tėvo dieną. Ta proga kalbinome vaikų ir paauglių psichiatrą Liną Slušnį apie tai, kas yra geras tėtis ir kaip juo tapti.

Kuris vaikiškas klausimas buvo sunkiausias Arūnui Gelūnui: nekasdieniškas interviu (1)

Žurnalo TAVO VAIKAS viena mėgstamiausių skaitytojų rubrikų – „Paaiškink drąsiai“, kurioje žinomi tėčiai atsako į nekasdienius vaikiškus klausimus. Šįkart iššūkį priėmė trijų vaikų tėtis ir politikas Arūnas Gelūnas.

Netradicinis interviu su Gabrieliumi Landsbergiu: klausimai, kuriuos gali išgirsti tik kartą gyvenime (39)

Apie politikus mes galvojame... įvairiai, o pabandykime pažvelgti kitaip – jie juk tokie patys tėvai kaip ir mes visi. Atsakinėti į vaikų klausimus jiems taip pat tenka. Ir čia jau neišsisuksi, kitaip tariant, protingais žodžiais oponento nenutildysi.

Psichologė – apie tėčio svarbą vaikui ir moterų daromas klaidas (73)

Psichoanalitikas Luigi Zoja teigia, kad gyvename savitame betėvystės amžiuje, kai tėvo vaidmuo stipriai nunykęs. Dėl to patiriame nesaugumo jausmą ir nuolat jaučiame tėvo ilgesį. Koks turėtų būti tėvo vaidmuo?

Šis Zodiako ženklas nusipelno geriausio tėčio vardo (17)

Kiekvienas Zodiako ženklas turi tik jam būdingų savybių, nulemiančių jo santykius su aplinkiniais. Kokie vyrai yra patys šauniausi tėčiai? Pasižvalgykime po tėčių horoskopą dvylikai Zodiako ženklų.