Kaip vyrui tapti geru tėčiu

 (5)
Tapti tėvu nesunku, o štai juo būti – labai nelengva. Biologine prasme tapti tėvu labai paprasta. Žmogiška prasme tai reikalauja kur kas daugiau pastangų. Tas, kuris nori būti geru tėvu, rūpinasi savo atžalomis ir tai daryti pradeda dar iki jų gimimo.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kaip tapti tėvu dar iki vaiko gimimo

Kai vyrai išgirsta džiugią žinią, kad taps tėvais, dažnai pagalvoja, kad turi dar devynis mėnesius laisvo laiko, kuriam pasibaigus rimtai imsis naujų pareigų. Tačiau geras tėvas imasi šios atsakomybės nuo pat pirmų dienų, dar gerokai prieš gimstant mažyliui.

Nėštumo metu būsimas tėvas turi kaip įmanydamas rūpintis savo moterimi, padėti jai šiuo nelengvu laikotarpiu. Jis turėtų reguliariai lydėti savo moterį pas gydytojus, kartu eiti į pasiruošimo gimdymui ir vaiko auginimui kursus. Taip vyrui pavyks suprasti daug naujų dalykų ir iš anksto užmegzti ryšį su savo kūdikiu.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Nijolė Pareigytė-Rukaitienė: dukra nėra ragavusi saldainių
Kaip susigrąžinti formą po gimdymo: pataria kineziterapeutė

Tėvystė - nauja situacija vyro gyvenime

Kai gimsta vaikas, apsiverčia visos šeimos gyvenimas, o ypač vyro. Be to, nereikia pamiršti, kad šiais laikais vaidmenų pasiskirstymas tarp vyrų ir moterų nebėra toks ryškus kaip buvo kadaise. Jau praėjo laikai, kai naujagimiu rūpinosi – jį maitino, vystė ir glamonėjo – išskirtinai tik moteris. Šiais laikais ir vyrai, kurie paprastai dar ir dirba, vis labiau įtraukiami į vaiko auginimą ir namų ruošos procesą. Bent jau iš pradžių ši situacija vyrams kelia sunkumų, nes jiems praktiškai nebelieka laisvo laiko ir drastiškai nukenčia asmeniniai interesai. Kad neiškiltų rimtų problemų, naujai iškepti tėvai nuo pat pradžių turi apie tai atvirai kalbėtis.

Kaip vyrui tapti geru tėčiu
© Vida Press

Ar labai užimtas tėvas yra blogas tėvas?

Tėvai greitai pastebi, kad dėl profesijos jiems lieka mažai laiko atžaloms. Jie mielai kasdien savo sūnui ar dukrai skirtų gerokai daugiau laiko. Dėl to juos nuolat apninka abejonės ar net baimė, kad jie nepakankamai suvokia jiems priklausančias tėvo pareigas, joms skiria per mažai laiko.

Vis dėlto, įvairiais tyrimais įrodyta, kad vaikai šią situaciją vertina ne taip griežtai. Jiems svarbu, kad tėvas apskritai yra, o kaip dažnai ir kiek laiko su juo būna – tai jau antraeilis klausimas. Todėl abejojantys tėvai turėtų nusiraminti ir žinoti, kad kol savo laisvalaikį – kad ir menką – skiria atžaloms, jie tikrai nėra blogi tėvai.

Auklėjimas per tėvą

Kadangi motinų ir tėvų charakteriai kartais labai skiriasi, gali skirtis ir jų auklėjimo stiliai. Iš esmės, tėvo požiūris į auklėjimą kiek daugiau autoritarinis nei motinos. Paprastai iškilus problemoms vyras reaguoja greičiau ir impulsyviau. Todėl abu tėvai turi susitarti dėl argumentų ir iškristalizuoti bendrą auklėjimo stilių. Jeigu jie to nepadarys, gali savo atžaloje sukelti rimtų baimių, kurios gali neigiamai paveikti vaiko raidą. Abu tėvai privalo būti pakankamai griežti, tačiau vaikas niekada neturi jaustis tarsi atstumtas. Net ir konfliktinėse situacijose jis turi suvokti savo tėvus kaip globojančius asmenis. Be to, nereikia pamiršti, kad berniukai dažniausiai orientuojasi į tėvus, o mergaitės – į motinas.

Klaidų bus, ir jų nereikia bijoti

Kiekvienam vyrui siekis būti geru tėvu tampa tikru iššūkiu. Tačiau tai nereiškia, kad tėvo vaidmenį visuomet privalote atlikti idealiai. Paprastai pakanka, kai tėvas savo atžalai skiria kaip įmanoma daugiau savo laisvalaikio ir dėmesio. Protingas balansas tarp griežtumo ir meile grįsto auklėjimo turėtų sudaryti tėvystės pagrindą, nes būtent tai optimaliai užtikrina teigiamą vaiko vystymąsi.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aš - tėtis

Visa tiesa apie seksą ir poros santykius po gimdymo: psichoterapeutas ir seksologas aptaria daugelį rūpimų klausimų

Po gimdymo negalima, o moteriai net ir nesinori mylėtis, pasikeitęs partnerės kūnas nejaudina vyro. Tai tik kelios didelės baimės, kuriomis vis dar tiki tėvais tapę vyras ir moteris.

Visame pasaulyje išgarsėjusi lietuvė fotografė pristato įspūdingą Tėvo dienai skirtą ciklą (2)

JAV gyvenanti lietuvių kilmės fotografė Giedrė Gomes, prieš kurį laiką publikavusi išskirtinių fotografijų ciklą, skirtą Motinos dienai, sugrįžta su įspūdingu projektu, skirtu tėčiams.

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme? (11)

Ar vyrui dalyvauti gimdyme, yra abiejų partnerių sutarimas. Net jei vyriškoji pusė labai entuziastingai nusiteikusi ir nori dalyvauti, labai svarbu, ką apie tai mano moteris.

Paulius Skučas – atvirai, ką reiškia būti dukters tėčiu

Pirmąjį gegužės sekmadienį švenčiame Tėčio dieną. Ta proga žurnalas TAVO VAIKAS pakalbino vieną žinomą ir labai mylintį tėtį.

Žinomi tėčiai – apie vaikus, laimę ir tėčio dienos tradicijas

Visi keturi kalbinti tėčiai prisipažino, kad viena geriausių dovanų tėčiams – apkabinimas.

Tėvystės atostogos: kaip yra dabar ir kas gali keistis

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, galimybė eiti 30 kalendorinių dienų trukmės tėvystės atostogų vyrams yra bet kuriuo metu iki vaikui sukaks 3 mėnesiai (komplikuoto gimdymo atveju arba gimus dviem ir daugiau vaikų - nuo vaiko gimimo, iki vaikui sukanka šeši mėnesiai).

Veiksmingi patarimai, kaip tapus tėvais išsaugoti ypatingą ryšį tarp vyro ir moters

Ar esate patenkinti savo santuoka? O gal susilaukus vaikų prioritetų sąrašą teko pakoreguoti?

Simonas Urbonas – apie tėvystės atostogas atvirai

Šeimoje gimus vaikeliui įprasta, jog nuo darbų atsitraukia ir vaiko priežiūros atostogų eina mama. Tačiau tėvystės atostogos – vis dažnesnis reiškinys ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje!

Tapęs tėčiu garsus fotografas nepabūgo iššūkio: laimė matuojama visai kitais dalykais

„Lemiama pokyčių akimirka, manau, buvo tada, kai sūnui sukako 8 mėnesiai ir aš išėjau vaiko priežiūros atostogų. Likau namie su sūnumi ir supratau, kad man ta nauja rutina labai patinka", – sako garsus fotografas Marius Žičius.

Andrius Kaluginas: seksui išnaudokite laiką, kai vaikų nėra namie (8)

Psichoterapeutas Andrius Kaluginas įsitikinęs, kad „seksui geriausia išnaudoti tas akimirkas, kai mažųjų nėra namuose!“.

Andrius Kaluginas: kaip suderinti seksą, romantiką ir motinystę

Vyras ir moteris tapo tėčiu ir mama. Kas pasikeitė? Pasikeitė mintys, kūnas, elgesys, potraukis, noras, orgazmas... Viskas!

Atviras dainininko Justino Jaručio interviu apie tėvystę

Grupės „Freaks on Floor" lyderis dainininkas Justinas Jarutis (29 m.) su žmona Justina augina beveik metukų Adelę.

Penkių vaikų tėvas: „vaiko pinigai“ pamina elementarią pagarbą tėvams (2)

Iš dirbančių tėvų kišenės paėmus mokesčių lengvatą ir įdėjus į kitą, pavadintą „vaiko pinigais", labai garsiai šaukti, kaip mes padėjom šeimoms - įžūlu. Taip interviu naujienų agentūrai ELTA teigė penkių vaikų tėvas, komunikacijos dėstytojas, LRT tarybos narys Darius Chmieliauskas.

Radistas Rolandas Mackevičius: tas jausmas su niekuo nesulyginamas

Artėjant tarptautinei konferencijai „Sveika ir laiminga mama" savo įžvalgomis tėvystės klausimais sutiko pasidalinti visiems puikiai pažįstamas radistas Rolandas Mackevičius, dviejų vaikų tėtis.

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.