Kaip vyrui tapti geru tėčiu

 (5)
Tapti tėvu nesunku, o štai juo būti – labai nelengva. Biologine prasme tapti tėvu labai paprasta. Žmogiška prasme tai reikalauja kur kas daugiau pastangų. Tas, kuris nori būti geru tėvu, rūpinasi savo atžalomis ir tai daryti pradeda dar iki jų gimimo.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kaip tapti tėvu dar iki vaiko gimimo

Kai vyrai išgirsta džiugią žinią, kad taps tėvais, dažnai pagalvoja, kad turi dar devynis mėnesius laisvo laiko, kuriam pasibaigus rimtai imsis naujų pareigų. Tačiau geras tėvas imasi šios atsakomybės nuo pat pirmų dienų, dar gerokai prieš gimstant mažyliui.

Nėštumo metu būsimas tėvas turi kaip įmanydamas rūpintis savo moterimi, padėti jai šiuo nelengvu laikotarpiu. Jis turėtų reguliariai lydėti savo moterį pas gydytojus, kartu eiti į pasiruošimo gimdymui ir vaiko auginimui kursus. Taip vyrui pavyks suprasti daug naujų dalykų ir iš anksto užmegzti ryšį su savo kūdikiu.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Nijolė Pareigytė-Rukaitienė: dukra nėra ragavusi saldainių
Kaip susigrąžinti formą po gimdymo: pataria kineziterapeutė

Tėvystė - nauja situacija vyro gyvenime

Kai gimsta vaikas, apsiverčia visos šeimos gyvenimas, o ypač vyro. Be to, nereikia pamiršti, kad šiais laikais vaidmenų pasiskirstymas tarp vyrų ir moterų nebėra toks ryškus kaip buvo kadaise. Jau praėjo laikai, kai naujagimiu rūpinosi – jį maitino, vystė ir glamonėjo – išskirtinai tik moteris. Šiais laikais ir vyrai, kurie paprastai dar ir dirba, vis labiau įtraukiami į vaiko auginimą ir namų ruošos procesą. Bent jau iš pradžių ši situacija vyrams kelia sunkumų, nes jiems praktiškai nebelieka laisvo laiko ir drastiškai nukenčia asmeniniai interesai. Kad neiškiltų rimtų problemų, naujai iškepti tėvai nuo pat pradžių turi apie tai atvirai kalbėtis.

Kaip vyrui tapti geru tėčiu
© Vida Press

Ar labai užimtas tėvas yra blogas tėvas?

Tėvai greitai pastebi, kad dėl profesijos jiems lieka mažai laiko atžaloms. Jie mielai kasdien savo sūnui ar dukrai skirtų gerokai daugiau laiko. Dėl to juos nuolat apninka abejonės ar net baimė, kad jie nepakankamai suvokia jiems priklausančias tėvo pareigas, joms skiria per mažai laiko.

Vis dėlto, įvairiais tyrimais įrodyta, kad vaikai šią situaciją vertina ne taip griežtai. Jiems svarbu, kad tėvas apskritai yra, o kaip dažnai ir kiek laiko su juo būna – tai jau antraeilis klausimas. Todėl abejojantys tėvai turėtų nusiraminti ir žinoti, kad kol savo laisvalaikį – kad ir menką – skiria atžaloms, jie tikrai nėra blogi tėvai.

Auklėjimas per tėvą

Kadangi motinų ir tėvų charakteriai kartais labai skiriasi, gali skirtis ir jų auklėjimo stiliai. Iš esmės, tėvo požiūris į auklėjimą kiek daugiau autoritarinis nei motinos. Paprastai iškilus problemoms vyras reaguoja greičiau ir impulsyviau. Todėl abu tėvai turi susitarti dėl argumentų ir iškristalizuoti bendrą auklėjimo stilių. Jeigu jie to nepadarys, gali savo atžaloje sukelti rimtų baimių, kurios gali neigiamai paveikti vaiko raidą. Abu tėvai privalo būti pakankamai griežti, tačiau vaikas niekada neturi jaustis tarsi atstumtas. Net ir konfliktinėse situacijose jis turi suvokti savo tėvus kaip globojančius asmenis. Be to, nereikia pamiršti, kad berniukai dažniausiai orientuojasi į tėvus, o mergaitės – į motinas.

Klaidų bus, ir jų nereikia bijoti

Kiekvienam vyrui siekis būti geru tėvu tampa tikru iššūkiu. Tačiau tai nereiškia, kad tėvo vaidmenį visuomet privalote atlikti idealiai. Paprastai pakanka, kai tėvas savo atžalai skiria kaip įmanoma daugiau savo laisvalaikio ir dėmesio. Protingas balansas tarp griežtumo ir meile grįsto auklėjimo turėtų sudaryti tėvystės pagrindą, nes būtent tai optimaliai užtikrina teigiamą vaiko vystymąsi.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aš - tėtis

10 klausimų gydytojai apie intymius santykius po gimdymo

Po gimdymo kai kurios moterys laukia, kada gi galės pasimėgauti intymiais santykiais. O kitos neskuba vėl pulti mylimajam į glėbį: „Dar ne dabar"; „Ne šiandien"; „Ne rytoj." Kodėl?

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Šeimyninių barnių įtaka vaiko psichikai

Jeigu aiškinatės santykius, pasistenkite daryti tai ne prie vaiko.

Psichologė įvardija, kokioms šeimoms susilaukus vaiko kyla daugiau bėdų

Nuo tos akimirkos, kai išgirstate pirmąjį savo kūdikio riksmą, judu - ne tik partneriai, meilužiai, sutuoktiniai, bet ir tėvai. Kai kurie tyrimai rodo, kad tik 19 proc. porų su nauju vaidmeniu susitvarko sėkmingai. Kas kiša koją?

Seksas po gimdymo: tai svarbu žinoti ir vyrams, ir moterims

Ar tiesa, kad po gimdymo intymūs santykiai kitokio skonio? Kodėl kai kurioms moterims baisu atsiduoti aistrai?

Įtempti moters ir anytos santykiai: ką patars specialistas (28)

Mums parašiusi jauna mama klausia patarimo, kaip bendrauti su anyta, su kuria santykiai iki šių dienų nebuvo sklandūs.

Geriausias tėtis pagal Zodiako ženklą yra...

Horoskopų mamoms yra daugybė, tačiau tėčiai neretai būna primiršti. Jūsų dėmesiui - smagus vyrų, tapusių tėčiais, horoskopas.

Kodėl vaikas mieliau būna ir žaidžia su mama, o ne tėčiu

Ne visada tėčiai noriai dalijasi su mamomis vaiko auginimo rūpesčiais perpus, ne visada vaikai vienodai laiko praleidžia su tėčiu ir su mama. Ką daryti, kad ir tėčio dalyvavimas šeimos gyvenime būtų pilnavertis?

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ (5)

Apie gimdymą kartu su vyru vis dar kyla aštrios diskusijos, tačiau pagrindiniai argumentai už ir prieš išlieka tie patys.

Lukas Kašėta: netyčiukas – dovana, o ne problema!

Apie būsimą tėvystę Lukas sužinojo vos devyniolikos. Pora draugavo kiek daugiau nei mėnesį.

Psichoterapeutas: tėčiui būtina bendrauti su vaiku nuo jo gimimo (2)

Natūraliai kyla klausimas, kokias vertybes vaikams turėtų perteikti tėtis ir mama? Konsultuoja individualiosios (Adlerio) psichologijos analitikas seksologas Viktoras Šapurovas.

Moteris žindo vaiką: kaip jai padėti gali vyras (2)

Atrodo, žindymas – moters paskirtis, tačiau ne viena mūsų be vyro ne tik sunkiau augintų kūdikį, bet ir turėtų daugiau žindymo bėdų. Konsultuoja „Mano šeimos akademijos“ žindymo konsultantė Danutė Butėnienė.

Timūras Augucevičius: viskas, ko reikia vaikui – dėmesys ir meilė

Dviejų vaikų tėtis Timūras Augucevičius prieš tapdamas tėčiu turėjo kelias tėvystės baimes, kurias šiandien drąsiai paneigia.

Pažintis su ypatingu 3 vaikų tėčiu: ne tik mamos turi intuiciją (1)

Tėtis – ne mamos pavaduotojas – ir tikrai ne tas, kurio tikslas – tik uždirbti pinigų, o vaikų reikalus užkrauti žmonai ant pečių. Susipažinkite su šiuolaikiniu tėčiu, kuris turi vaikų auginimo viziją ir filosofiją. Ir, svarbiausia, nori daug vaikų!

Klausimas psichologui: pamilau vyrą, kuris turi vaikų (3)

Skaitytojos klausimas specialistui: kaip kurti santykius su vyru, kuris yra našlys ir turi dvi mažametes dukteris?