Ko bijo vyrai: 7 dažniausios gimdymo baimės

Šiandien į gimdyklą dažniausiai atvažiuoja vyro lydima moteris. Rečiau ji būna viena, o dar rečiau - lydima kito artimo žmogaus, ne vaiko tėčio. Šiame straipsnyje apžvelgiame 7 dažniausias vyrų baimes, kurios jiems neduoda ramybės prieš įžengiant į gimdyklą.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Mokslininkai iš vieno didžiausių Europoje Medicinos Universiteto "Charite" Berlyne (Vokietija) domėjosi, kokias baimes turi vyrai, lydintys savo žmonas gimdyti.

Po atlikto tyrimo paaiškėjo, kad didžiausias procentas apklaustųjų (30 proc.) gimdymo metu bijosi jaustis bejėgiais ir niekuo negalinčiais padėti gimdyvei. 15 procentų pasisakiusių vyrų sakė besibaiminantys, kad kliudys gimdymo metu, bus tarsi trukdis medikams ir moteriai. Įdomu, kad net 10 procentų vyrų bijojo apalpti gimdymo metu - tai bene dažniausias vyrų dalyvavimo gimdyme mitas, be kurio neapsieina nė viena diskusija, dalyvauti ar ne vyrui gimdyme.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Interviu su akušere, kuri griauna tabu Lietuvoje
Kodėl vis garsiau kalbama, kad K.Middleton laukiasi dvynukų?

Apklausoje dalyvavo 90 vyrų, kurie buvo apklausiami jau atvykę į ligoninę kartu su žmona gimdymui. Štai kokias baimes išsakė būsimieji tėvai:

Baimė būti bejėgiu

Labiausiai vyrai bijosi būti bejėgiais. Moteriai skauda - jie niekuo padėti negali. Moteris verkia - jie nekontroliuoja situacijos. Tačiau iš tiesų vyrai gali būti dideli pagalbininkai gimdančiai moteriai. 

Baimė pavėluoti

Tai dar viena dažna vyrų baimė, kuri yra kone labiausiai niekuo nepagrįsta. Vyrai baiminasi, ar spės atvykti į ligoninę, ar gimdymas neprasidės automobilyje ir pan. Iš tiesų dažniausiai nutinka atvirkščiai – gimdymas būna ne žaibiškas, o gerokai užsitęsia ir prailgsta ne vienam vyrui.

Baimė sulaužyti vaiką

Taip, taip, jūs gerai perskaitėte. Jeigu esate patyrusi mama, tai jums gali skambėti keistokai, tačiau iš tiesų to baiminasi neretas tėtis. Vyrai baiminasi, ar mokės tinkamai paimti naujagimį ant rankų, ar jis neišslys, ar nepakenks vaikeliui kokiais nors savo judesiais ar veiksmais. Ši baimė dažniausiai niekuo nepagrįsta, juk akivaizdu, kad vaiko priežiūros įgūdžiai atsiranda pamažu. Jei pirmą kartą keičiant sauskelnes nerimauja daugelis, tai keičiant jas 100-ąjį kartą savo baimių niekas jau neprisimena.

Baimė nejausti pasitenkinimo lytinių santykių metu po gimdymo

Šis mitas taip pat gana plačiai paplitęs ir ne viena vyrui neduoda ramybės. Tačiau gera žinia yra ta, kad nėra mokslu patvirtintų tyrimų, kurie šį teiginį rodytų esant teisingu. Tiesa, specialistai visada perspėja, kad gimdymas – tai ne teatras, į kurį vyras ateina žiūrovo teisėmis. Tai darbas, kurį dirba moteris, padedama vyro. Tik žinantis gimdymo eigą vyras, mokantis moteriai padėti masažais, savitarpio pagalba gali būti naudingas gimdykloje.

Nenumatytų situacijų baimė

Vyrams būdingas nerimas, kurį labai dažnai įvardija ir moteris: baimė, kad nenutiktų nenumatytų komplikacijų ir situacijų. Yra porų, kurios prisipažįsta bijančios, kad vaikas gims negražus, ir tai pamatę jos nusivils. Tačiau šiuo atveju taip pat egzistuoja logiškas paaiškinimas - dėl hormonų veiklos bei skverbimosi gimdymo takais dažnas naujagimis atrodo šiek tiek "kitaip", negu vaizduojama krikštynų atvirukuose.

Baimė dėl vaiko ir motinos sveikatos

Bene dažniausiai moterys nerimauja dėl to, ar gimdymo metu nieko nenutiks vaikeliui. Tuo tarpu vyrų baimė apima ir moteris - jaudindamiesi, kad kūdikis gimtų sveikas, vyrai baiminasi ir dėl moterų gyvybės bei sveikatos.

Baimė kirpti virkštelę

Neretai vyrai mano, kad dalyvaudami gimdyme, jie būtinai turės perkirpti mažylio virkštelę. Tačiau jei jūs to nenorite, tikrai niekas nevers tai daryti. Tiesa, psichologai užsimena apie tai, kad virkštelės nukirpimas ir ankstyvas naujagimio paėmimas ant rankų turi teigiamos įtakos vaiko - tėčio ryšio formavimuisi. Tačiau ir be jo yra šimtai būdų, kaip šį ryšį užmegzti ir stiprinti.

7 patarimai vyrui, kaip nugalėti gimdymo baimes:

- Pasikalbėkite apie savo baimes su savo partnere.

- Svečiuokitės pas draugus, jau turinčius vaikų, išklausykite jų patirties.

- Apsilankykite nėštumo ir gimdymo kursuose, nebijokite klausti, jei turite klausimų.

- Eikite kartu su moterimi pas jos nėštumą prižiūrintį ginekologą.

- Dalyvaukite kartu ultragarso tyrimų metu, paprašykite atspausdinti vaisiaus nuotrauką.

- Domėkitės vaisiaus raida: kaip jis auga, kokio yra dydžio, ką moka daryti kurį nėštumo mėnesį, kada išsivysto klausa, rega, ir pan.

- Pasidomėkite gimdyvių padėjėjų - dulų - galimybe dalyvauti gimdyme.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aš - tėtis

Andrius Kaluginas: kaip suderinti seksą, romantiką ir motinystę

Vyras ir moteris tapo tėčiu ir mama. Kas pasikeitė? Pasikeitė mintys, kūnas, elgesys, potraukis, noras, orgazmas... Viskas!

Atviras dainininko Justino Jaručio interviu apie tėvystę

Grupės „Freaks on Floor" lyderis dainininkas Justinas Jarutis (29 m.) su žmona Justina augina beveik metukų Adelę.

Penkių vaikų tėvas: „vaiko pinigai“ pamina elementarią pagarbą tėvams (2)

Iš dirbančių tėvų kišenės paėmus mokesčių lengvatą ir įdėjus į kitą, pavadintą „vaiko pinigais", labai garsiai šaukti, kaip mes padėjom šeimoms - įžūlu. Taip interviu naujienų agentūrai ELTA teigė penkių vaikų tėvas, komunikacijos dėstytojas, LRT tarybos narys Darius Chmieliauskas.

Radistas Rolandas Mackevičius: tas jausmas su niekuo nesulyginamas

Artėjant tarptautinei konferencijai „Sveika ir laiminga mama" savo įžvalgomis tėvystės klausimais sutiko pasidalinti visiems puikiai pažįstamas radistas Rolandas Mackevičius, dviejų vaikų tėtis.

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

STANO: jei turėsime sveikatos, bus ir ketvirtas vaikas

Dainininkas, dainų autorius, muzikos prodiuseris Stanislavas Stavickis–Stano (36 m.) su žmona Indre (28 m.) augina tris vaikus – Ričardą Aleksandrą (8 m.), Adomą (beveik trijų) ir Joaną Mariją (2 mėn.).

Radistas Rolandas Mackevičius: ką iš tiesų vyrui reiškia būti tėčiu?

Džiugu, jog sąmoningos tėvystės ir darnaus šeimos kūrimo temos ypač aktualios šiandienos visuomenėje. Panašiai, kaip sveikos mitybos svarba – iš pradžių naujovė, tuomet išskirtinė mada, o dabar jau norma, daugeliui savaime suprantamas reiškinys!

10 klausimų gydytojai apie intymius santykius po gimdymo

Po gimdymo kai kurios moterys laukia, kada gi galės pasimėgauti intymiais santykiais. O kitos neskuba vėl pulti mylimajam į glėbį: „Dar ne dabar"; „Ne šiandien"; „Ne rytoj." Kodėl?

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Šeimyninių barnių įtaka vaiko psichikai

Jeigu aiškinatės santykius, pasistenkite daryti tai ne prie vaiko.

Psichologė įvardija, kokioms šeimoms susilaukus vaiko kyla daugiau bėdų

Nuo tos akimirkos, kai išgirstate pirmąjį savo kūdikio riksmą, judu - ne tik partneriai, meilužiai, sutuoktiniai, bet ir tėvai. Kai kurie tyrimai rodo, kad tik 19 proc. porų su nauju vaidmeniu susitvarko sėkmingai. Kas kiša koją?

Seksas po gimdymo: tai svarbu žinoti ir vyrams, ir moterims

Ar tiesa, kad po gimdymo intymūs santykiai kitokio skonio? Kodėl kai kurioms moterims baisu atsiduoti aistrai?

Įtempti moters ir anytos santykiai: ką patars specialistas (28)

Mums parašiusi jauna mama klausia patarimo, kaip bendrauti su anyta, su kuria santykiai iki šių dienų nebuvo sklandūs.

Geriausias tėtis pagal Zodiako ženklą yra...

Horoskopų mamoms yra daugybė, tačiau tėčiai neretai būna primiršti. Jūsų dėmesiui - smagus vyrų, tapusių tėčiais, horoskopas.

Kodėl vaikas mieliau būna ir žaidžia su mama, o ne tėčiu

Ne visada tėčiai noriai dalijasi su mamomis vaiko auginimo rūpesčiais perpus, ne visada vaikai vienodai laiko praleidžia su tėčiu ir su mama. Ką daryti, kad ir tėčio dalyvavimas šeimos gyvenime būtų pilnavertis?