Ko bijo vyrai: 7 dažniausios gimdymo baimės

Šiandien į gimdyklą dažniausiai atvažiuoja vyro lydima moteris. Rečiau ji būna viena, o dar rečiau - lydima kito artimo žmogaus, ne vaiko tėčio. Šiame straipsnyje apžvelgiame 7 dažniausias vyrų baimes, kurios jiems neduoda ramybės prieš įžengiant į gimdyklą.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Mokslininkai iš vieno didžiausių Europoje Medicinos Universiteto "Charite" Berlyne (Vokietija) domėjosi, kokias baimes turi vyrai, lydintys savo žmonas gimdyti.

Po atlikto tyrimo paaiškėjo, kad didžiausias procentas apklaustųjų (30 proc.) gimdymo metu bijosi jaustis bejėgiais ir niekuo negalinčiais padėti gimdyvei. 15 procentų pasisakiusių vyrų sakė besibaiminantys, kad kliudys gimdymo metu, bus tarsi trukdis medikams ir moteriai. Įdomu, kad net 10 procentų vyrų bijojo apalpti gimdymo metu - tai bene dažniausias vyrų dalyvavimo gimdyme mitas, be kurio neapsieina nė viena diskusija, dalyvauti ar ne vyrui gimdyme.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Interviu su akušere, kuri griauna tabu Lietuvoje
Kodėl vis garsiau kalbama, kad K.Middleton laukiasi dvynukų?

Apklausoje dalyvavo 90 vyrų, kurie buvo apklausiami jau atvykę į ligoninę kartu su žmona gimdymui. Štai kokias baimes išsakė būsimieji tėvai:

Baimė būti bejėgiu

Labiausiai vyrai bijosi būti bejėgiais. Moteriai skauda - jie niekuo padėti negali. Moteris verkia - jie nekontroliuoja situacijos. Tačiau iš tiesų vyrai gali būti dideli pagalbininkai gimdančiai moteriai. 

Baimė pavėluoti

Tai dar viena dažna vyrų baimė, kuri yra kone labiausiai niekuo nepagrįsta. Vyrai baiminasi, ar spės atvykti į ligoninę, ar gimdymas neprasidės automobilyje ir pan. Iš tiesų dažniausiai nutinka atvirkščiai – gimdymas būna ne žaibiškas, o gerokai užsitęsia ir prailgsta ne vienam vyrui.

Baimė sulaužyti vaiką

Taip, taip, jūs gerai perskaitėte. Jeigu esate patyrusi mama, tai jums gali skambėti keistokai, tačiau iš tiesų to baiminasi neretas tėtis. Vyrai baiminasi, ar mokės tinkamai paimti naujagimį ant rankų, ar jis neišslys, ar nepakenks vaikeliui kokiais nors savo judesiais ar veiksmais. Ši baimė dažniausiai niekuo nepagrįsta, juk akivaizdu, kad vaiko priežiūros įgūdžiai atsiranda pamažu. Jei pirmą kartą keičiant sauskelnes nerimauja daugelis, tai keičiant jas 100-ąjį kartą savo baimių niekas jau neprisimena.

Baimė nejausti pasitenkinimo lytinių santykių metu po gimdymo

Šis mitas taip pat gana plačiai paplitęs ir ne viena vyrui neduoda ramybės. Tačiau gera žinia yra ta, kad nėra mokslu patvirtintų tyrimų, kurie šį teiginį rodytų esant teisingu. Tiesa, specialistai visada perspėja, kad gimdymas – tai ne teatras, į kurį vyras ateina žiūrovo teisėmis. Tai darbas, kurį dirba moteris, padedama vyro. Tik žinantis gimdymo eigą vyras, mokantis moteriai padėti masažais, savitarpio pagalba gali būti naudingas gimdykloje.

Nenumatytų situacijų baimė

Vyrams būdingas nerimas, kurį labai dažnai įvardija ir moteris: baimė, kad nenutiktų nenumatytų komplikacijų ir situacijų. Yra porų, kurios prisipažįsta bijančios, kad vaikas gims negražus, ir tai pamatę jos nusivils. Tačiau šiuo atveju taip pat egzistuoja logiškas paaiškinimas - dėl hormonų veiklos bei skverbimosi gimdymo takais dažnas naujagimis atrodo šiek tiek "kitaip", negu vaizduojama krikštynų atvirukuose.

Baimė dėl vaiko ir motinos sveikatos

Bene dažniausiai moterys nerimauja dėl to, ar gimdymo metu nieko nenutiks vaikeliui. Tuo tarpu vyrų baimė apima ir moteris - jaudindamiesi, kad kūdikis gimtų sveikas, vyrai baiminasi ir dėl moterų gyvybės bei sveikatos.

Baimė kirpti virkštelę

Neretai vyrai mano, kad dalyvaudami gimdyme, jie būtinai turės perkirpti mažylio virkštelę. Tačiau jei jūs to nenorite, tikrai niekas nevers tai daryti. Tiesa, psichologai užsimena apie tai, kad virkštelės nukirpimas ir ankstyvas naujagimio paėmimas ant rankų turi teigiamos įtakos vaiko - tėčio ryšio formavimuisi. Tačiau ir be jo yra šimtai būdų, kaip šį ryšį užmegzti ir stiprinti.

7 patarimai vyrui, kaip nugalėti gimdymo baimes:

- Pasikalbėkite apie savo baimes su savo partnere.

- Svečiuokitės pas draugus, jau turinčius vaikų, išklausykite jų patirties.

- Apsilankykite nėštumo ir gimdymo kursuose, nebijokite klausti, jei turite klausimų.

- Eikite kartu su moterimi pas jos nėštumą prižiūrintį ginekologą.

- Dalyvaukite kartu ultragarso tyrimų metu, paprašykite atspausdinti vaisiaus nuotrauką.

- Domėkitės vaisiaus raida: kaip jis auga, kokio yra dydžio, ką moka daryti kurį nėštumo mėnesį, kada išsivysto klausa, rega, ir pan.

- Pasidomėkite gimdyvių padėjėjų - dulų - galimybe dalyvauti gimdyme.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aš - tėtis

Kaip kurstyti tarpusavio santykius, kad vyras ir žmona jaustųsi nuolat įsimylėję (1)

Koučingo specialistų lektorių Smiltės (39 m.) ir Rolando (52 m.) Juraičių šeimoje auga keturi vaikai – Marija Patricija (19 m.) Teodoras (9 m.), Leonardas (7 m.) ir Glorija Ana (5 m.). Pora ne tik pati stengiasi dėl savo santykių, bet ir dalijasi patarimais su kitais.

Visa tiesa apie seksą ir poros santykius po gimdymo: psichoterapeutas ir seksologas aptaria daugelį rūpimų klausimų

Po gimdymo negalima, o moteriai net ir nesinori mylėtis, pasikeitęs partnerės kūnas nejaudina vyro. Tai tik kelios didelės baimės, kuriomis vis dar tiki tėvais tapę vyras ir moteris.

Visame pasaulyje išgarsėjusi lietuvė fotografė pristato įspūdingą Tėvo dienai skirtą ciklą (2)

JAV gyvenanti lietuvių kilmės fotografė Giedrė Gomes, prieš kurį laiką publikavusi išskirtinių fotografijų ciklą, skirtą Motinos dienai, sugrįžta su įspūdingu projektu, skirtu tėčiams.

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme? (11)

Ar vyrui dalyvauti gimdyme, yra abiejų partnerių sutarimas. Net jei vyriškoji pusė labai entuziastingai nusiteikusi ir nori dalyvauti, labai svarbu, ką apie tai mano moteris.

Paulius Skučas – atvirai, ką reiškia būti dukters tėčiu

Pirmąjį gegužės sekmadienį švenčiame Tėčio dieną. Ta proga žurnalas TAVO VAIKAS pakalbino vieną žinomą ir labai mylintį tėtį.

Žinomi tėčiai – apie vaikus, laimę ir tėčio dienos tradicijas

Visi keturi kalbinti tėčiai prisipažino, kad viena geriausių dovanų tėčiams – apkabinimas.

Tėvystės atostogos: kaip yra dabar ir kas gali keistis

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, galimybė eiti 30 kalendorinių dienų trukmės tėvystės atostogų vyrams yra bet kuriuo metu iki vaikui sukaks 3 mėnesiai (komplikuoto gimdymo atveju arba gimus dviem ir daugiau vaikų - nuo vaiko gimimo, iki vaikui sukanka šeši mėnesiai).

Veiksmingi patarimai, kaip tapus tėvais išsaugoti ypatingą ryšį tarp vyro ir moters

Ar esate patenkinti savo santuoka? O gal susilaukus vaikų prioritetų sąrašą teko pakoreguoti?

Simonas Urbonas – apie tėvystės atostogas atvirai

Šeimoje gimus vaikeliui įprasta, jog nuo darbų atsitraukia ir vaiko priežiūros atostogų eina mama. Tačiau tėvystės atostogos – vis dažnesnis reiškinys ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje!

Tapęs tėčiu garsus fotografas nepabūgo iššūkio: laimė matuojama visai kitais dalykais

„Lemiama pokyčių akimirka, manau, buvo tada, kai sūnui sukako 8 mėnesiai ir aš išėjau vaiko priežiūros atostogų. Likau namie su sūnumi ir supratau, kad man ta nauja rutina labai patinka", – sako garsus fotografas Marius Žičius.

Andrius Kaluginas: seksui išnaudokite laiką, kai vaikų nėra namie (8)

Psichoterapeutas Andrius Kaluginas įsitikinęs, kad „seksui geriausia išnaudoti tas akimirkas, kai mažųjų nėra namuose!“.

Andrius Kaluginas: kaip suderinti seksą, romantiką ir motinystę

Vyras ir moteris tapo tėčiu ir mama. Kas pasikeitė? Pasikeitė mintys, kūnas, elgesys, potraukis, noras, orgazmas... Viskas!

Atviras dainininko Justino Jaručio interviu apie tėvystę

Grupės „Freaks on Floor" lyderis dainininkas Justinas Jarutis (29 m.) su žmona Justina augina beveik metukų Adelę.

Penkių vaikų tėvas: „vaiko pinigai“ pamina elementarią pagarbą tėvams (2)

Iš dirbančių tėvų kišenės paėmus mokesčių lengvatą ir įdėjus į kitą, pavadintą „vaiko pinigais", labai garsiai šaukti, kaip mes padėjom šeimoms - įžūlu. Taip interviu naujienų agentūrai ELTA teigė penkių vaikų tėvas, komunikacijos dėstytojas, LRT tarybos narys Darius Chmieliauskas.

Radistas Rolandas Mackevičius: tas jausmas su niekuo nesulyginamas

Artėjant tarptautinei konferencijai „Sveika ir laiminga mama" savo įžvalgomis tėvystės klausimais sutiko pasidalinti visiems puikiai pažįstamas radistas Rolandas Mackevičius, dviejų vaikų tėtis.