Ko bijo vyrai: 7 dažniausios gimdymo baimės

Šiandien į gimdyklą dažniausiai atvažiuoja vyro lydima moteris. Rečiau ji būna viena, o dar rečiau - lydima kito artimo žmogaus, ne vaiko tėčio. Šiame straipsnyje apžvelgiame 7 dažniausias vyrų baimes, kurios jiems neduoda ramybės prieš įžengiant į gimdyklą.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Mokslininkai iš vieno didžiausių Europoje Medicinos Universiteto "Charite" Berlyne (Vokietija) domėjosi, kokias baimes turi vyrai, lydintys savo žmonas gimdyti.

Po atlikto tyrimo paaiškėjo, kad didžiausias procentas apklaustųjų (30 proc.) gimdymo metu bijosi jaustis bejėgiais ir niekuo negalinčiais padėti gimdyvei. 15 procentų pasisakiusių vyrų sakė besibaiminantys, kad kliudys gimdymo metu, bus tarsi trukdis medikams ir moteriai. Įdomu, kad net 10 procentų vyrų bijojo apalpti gimdymo metu - tai bene dažniausias vyrų dalyvavimo gimdyme mitas, be kurio neapsieina nė viena diskusija, dalyvauti ar ne vyrui gimdyme.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Interviu su akušere, kuri griauna tabu Lietuvoje
Kodėl vis garsiau kalbama, kad K.Middleton laukiasi dvynukų?

Apklausoje dalyvavo 90 vyrų, kurie buvo apklausiami jau atvykę į ligoninę kartu su žmona gimdymui. Štai kokias baimes išsakė būsimieji tėvai:

Baimė būti bejėgiu

Labiausiai vyrai bijosi būti bejėgiais. Moteriai skauda - jie niekuo padėti negali. Moteris verkia - jie nekontroliuoja situacijos. Tačiau iš tiesų vyrai gali būti dideli pagalbininkai gimdančiai moteriai. 

Baimė pavėluoti

Tai dar viena dažna vyrų baimė, kuri yra kone labiausiai niekuo nepagrįsta. Vyrai baiminasi, ar spės atvykti į ligoninę, ar gimdymas neprasidės automobilyje ir pan. Iš tiesų dažniausiai nutinka atvirkščiai – gimdymas būna ne žaibiškas, o gerokai užsitęsia ir prailgsta ne vienam vyrui.

Baimė sulaužyti vaiką

Taip, taip, jūs gerai perskaitėte. Jeigu esate patyrusi mama, tai jums gali skambėti keistokai, tačiau iš tiesų to baiminasi neretas tėtis. Vyrai baiminasi, ar mokės tinkamai paimti naujagimį ant rankų, ar jis neišslys, ar nepakenks vaikeliui kokiais nors savo judesiais ar veiksmais. Ši baimė dažniausiai niekuo nepagrįsta, juk akivaizdu, kad vaiko priežiūros įgūdžiai atsiranda pamažu. Jei pirmą kartą keičiant sauskelnes nerimauja daugelis, tai keičiant jas 100-ąjį kartą savo baimių niekas jau neprisimena.

Baimė nejausti pasitenkinimo lytinių santykių metu po gimdymo

Šis mitas taip pat gana plačiai paplitęs ir ne viena vyrui neduoda ramybės. Tačiau gera žinia yra ta, kad nėra mokslu patvirtintų tyrimų, kurie šį teiginį rodytų esant teisingu. Tiesa, specialistai visada perspėja, kad gimdymas – tai ne teatras, į kurį vyras ateina žiūrovo teisėmis. Tai darbas, kurį dirba moteris, padedama vyro. Tik žinantis gimdymo eigą vyras, mokantis moteriai padėti masažais, savitarpio pagalba gali būti naudingas gimdykloje.

Nenumatytų situacijų baimė

Vyrams būdingas nerimas, kurį labai dažnai įvardija ir moteris: baimė, kad nenutiktų nenumatytų komplikacijų ir situacijų. Yra porų, kurios prisipažįsta bijančios, kad vaikas gims negražus, ir tai pamatę jos nusivils. Tačiau šiuo atveju taip pat egzistuoja logiškas paaiškinimas - dėl hormonų veiklos bei skverbimosi gimdymo takais dažnas naujagimis atrodo šiek tiek "kitaip", negu vaizduojama krikštynų atvirukuose.

Baimė dėl vaiko ir motinos sveikatos

Bene dažniausiai moterys nerimauja dėl to, ar gimdymo metu nieko nenutiks vaikeliui. Tuo tarpu vyrų baimė apima ir moteris - jaudindamiesi, kad kūdikis gimtų sveikas, vyrai baiminasi ir dėl moterų gyvybės bei sveikatos.

Baimė kirpti virkštelę

Neretai vyrai mano, kad dalyvaudami gimdyme, jie būtinai turės perkirpti mažylio virkštelę. Tačiau jei jūs to nenorite, tikrai niekas nevers tai daryti. Tiesa, psichologai užsimena apie tai, kad virkštelės nukirpimas ir ankstyvas naujagimio paėmimas ant rankų turi teigiamos įtakos vaiko - tėčio ryšio formavimuisi. Tačiau ir be jo yra šimtai būdų, kaip šį ryšį užmegzti ir stiprinti.

7 patarimai vyrui, kaip nugalėti gimdymo baimes:

- Pasikalbėkite apie savo baimes su savo partnere.

- Svečiuokitės pas draugus, jau turinčius vaikų, išklausykite jų patirties.

- Apsilankykite nėštumo ir gimdymo kursuose, nebijokite klausti, jei turite klausimų.

- Eikite kartu su moterimi pas jos nėštumą prižiūrintį ginekologą.

- Dalyvaukite kartu ultragarso tyrimų metu, paprašykite atspausdinti vaisiaus nuotrauką.

- Domėkitės vaisiaus raida: kaip jis auga, kokio yra dydžio, ką moka daryti kurį nėštumo mėnesį, kada išsivysto klausa, rega, ir pan.

- Pasidomėkite gimdyvių padėjėjų - dulų - galimybe dalyvauti gimdyme.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aš - tėtis

Klausimas psichologui: pamilau vyrą, kuris turi vaikų (2)

Skaitytojos klausimas specialistui: kaip kurti santykius su vyru, kuris yra našlys ir turi dvi mažametes dukteris?

Rimas Valeikis atsako į juokingus vaikų klausimus

Kartais vaikai užduoda tokių klausimų, kad nežinia, juoktis ar verkti. Kaip į panašius vaikų klausimus atsakys Rimas Valeikis?

Arūnas Valinskas priėmė iššūkį: klausimai, kurių žurnalistai paprastai neužduoda (2)

Žurnalo TAVO VAIKAS rubrika, kurioje kalbinami žinomi tėčiai, visada susilaukia didelio skaitytojų dėmesio. Šįkart iššūkį priėmė ir į suktus vaikų klausimus atsako Arūnas Valinskas.

Gydytoja ginekologė: seksas per nėštumą ne tik kad galimas, bet ir reikalingas (32)

Kai pastoja, keičiasi moters gyvenimas, tačiau vieno dalyko nevalia pamiršti – seksas su mylimu žmogumi turi tęstis, tik šiek tiek kitaip. Konsultuoja gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė.

Atviras interviu su psichologe: ko iš tiesų nori moteris ir ko nori vyras (3)

Net išsvajotas ir labai lauktas kūdikis į poros gyvenimą įneša sumaišties: iki šiol žiūrėję vienas į kitą vyras ir moteris nukreipia žvilgsnius į kūdikį, „pamiršta" save, kad galėtų tenkinti mažo žmogaus poreikius.

3 vaikų tėtis Simonas Urbonas: #VaikasNeŠiukšliųDėžė (3)

Trijų vaikų tėtis Simonas Urbonas šiandien paskelbė apie naują eksperimentą, kurio imasi. Jis vadinasi „Vaikas – ne šiukšlių dėžė“.

Skyrybų pragarą išgyvenęs alytiškis Virginijus: ir vyrams reikia pagalbos (19)

Taip jau priimta, kad vyrai neverkia, jiems nenutinka sunkumų, jų nervai geležiniai, jeigu jau gimei vyras, turi visas problemas išspręsti pats, kreiptis pagalbos – baisi gėda. Koks tu vyras, jei pats nesusitvarkai? Tokia visuomenės nuomonė. O kaip yra iš tikrųjų?

Seksologas: sunkiai įsivaizduoju laimingą sutuoktinių gyvenimą be sekso (36)

Kad seksas suteiktų visišką pasitenkinimą, maždaug pusei natūraliai gimdžiusių moterų reikia keisti mylėjimosi padėtį. Kad staiga neištirptų anksčiau buvęs artumas, kartais tenka įdėti daug pastangų. Kaip po gimdymo nesužlugdyti intymumo?

Kaip auginti mergaitę: instrukcija išmintingam tėčiui (6)

„Sveikinu! Jūs turėsite dukrą!“ – sako daktaras, išėjęs iš kabineto. Nuo šio momento jūs nustojate būti tiesiog vyru. Jūs tampate tėčiu. Kol kas būsimu, o netrukus – pačiu tikriausiu.

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti (83)

Besilaukianti moteris norėtų, kad gimdyme dalyvautų ir jos vyras. Tačiau bendro sutarimo pora neranda. Ką patars psichologė Karolina Gurskienė?

Žurnalistas Simonas Bendžius: man 28-eri – ir turiu jau tris vaikus (9)

Žurnalas TAVO VAIKAS kviečia susipažinti su LRT radijo žurnalistu Simonu Bendžiumi, kurį tėvystė įkvėpė naujiems iššūkiams.

Nuo liepos 1 dienos keičiasi tėvystės atostogų tvarka (9)

SoDra informuoja apie tėvystės atostogų skyrimo tvarkos pasikeitimus, kurie įsigalioja nuo 2017 metų liepos 1 dienos.

Linas Slušnys: geru tėčiu ne gimstama, o tampama

Pirmąjį birželio sekmadienį švenčiame Tėvo dieną. Ta proga kalbinome vaikų ir paauglių psichiatrą Liną Slušnį apie tai, kas yra geras tėtis ir kaip juo tapti.

Kuris vaikiškas klausimas buvo sunkiausias Arūnui Gelūnui: nekasdieniškas interviu (1)

Žurnalo TAVO VAIKAS viena mėgstamiausių skaitytojų rubrikų – „Paaiškink drąsiai“, kurioje žinomi tėčiai atsako į nekasdienius vaikiškus klausimus. Šįkart iššūkį priėmė trijų vaikų tėtis ir politikas Arūnas Gelūnas.

Netradicinis interviu su Gabrieliumi Landsbergiu: klausimai, kuriuos gali išgirsti tik kartą gyvenime (39)

Apie politikus mes galvojame... įvairiai, o pabandykime pažvelgti kitaip – jie juk tokie patys tėvai kaip ir mes visi. Atsakinėti į vaikų klausimus jiems taip pat tenka. Ir čia jau neišsisuksi, kitaip tariant, protingais žodžiais oponento nenutildysi.