Timūras Augucevičius: viskas, ko reikia vaikui – dėmesys ir meilė

Dviejų vaikų tėtis Timūras Augucevičius prieš tapdamas tėčiu turėjo kelias tėvystės baimes, kurias šiandien drąsiai paneigia.
© Organizatorių nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Timūrai, kaip Tu reagavai, kai sužinojai, kad Tavo žmona laukiasi?

Mūsų pirmas vaikas buvo tikrai planuotas, bet tas momentas, kai žmona pasako, kad ji laukiasi, to jausmo turbūt neįmanoma užmiršti. Ir jausmo, ir to momento. Gali tam ruoštis, laukti, bet kai žmona atneša ir parodo nėštumo testą, yra neapsakomas žodžiais. Aplanko toks pasididžiavimo momentas: "Va, ir aš galiu".

O kokios emocijos po to, kai atslūgsta euforija?

Nors aš buvau ir nustebęs, ir lengvai nuliūdęs, kad taip greitai viskas gavosi, norėjau šiek tiek ilgiau bandyti, baimės tikrai buvo. Gali tam ruoštis, bet kai supranti, kad kelio atgal nėra, žmogus jau vystosi, natūraliai supranti: "Dabar jau, tėvai, ruoškis".

Su kokiomis baimėmis Tu susidūrei?

Aš nuo vaikystės tokių visokių stereotipų prisigaudęs buvau. Kad reikia turėti namus, reikia turėti darbą, reikia daug dalykų turėti, kad galėtum priimti vaiką. Dabar, turėdamas jau du vaikus, žinau ir kitiems galiu drąsiai pasakyti – vaikui nereikia daiktų. Vaikui nereikia namų specialių. Vaikui reikia tavęs. Tavęs, žmogaus, kuris jį sukūrei, kuris jį pagimdei. Ir nesvarbu, ruošdamasis ar ne, atvedei į šį pasaulį. Viskas, ko jam reikia, tai dėmesys ir meilė.

Jeigu savo dėmesį ir meilę dėl neaiškių priežasčių ar kompleksų nusprendi riboti, pavyzdžiui, kambarių namie per mažai, parketas ne medinis ar pan., tai aš galiu pasakyti, kad čia visiškai nereikšmingi dalykai. Vaikui svarbiausias esi tu, jis tave skenuoja ir jaučia.

Timūras Augucevičius: viskas, ko reikia vaikui – dėmesys ir meilė
Timūras Augucevičius su žmona.
© DELFI / Karolina Pansevič

Ką Tu pasakytum toms moterims, kurios abejoja, ar apie nėštumą pranešti vaiko tėvui?

Labai sunku išvesti universalią formulę, kuri padėtų atsakyti į klausimą, kaip daryti, jei taip atsitinka. Tų aplinkybių ir situacijų gyvenime yra visokiausių. Vis dėlto aš drąsinčiau moteris pasakyti apie tai savo vyrui. Kuo gi mes skiriamės nuo gyvūnų? Tuo, kad mes kalbamės. Kalbėdamiesi, bendraudami mes galime rasti sprendimą, todėl pasakyti reikėtų.

O jeigu vyras reaguos neigiamai?

Nereikėtų vengti atsakomybės, bet jei žmogus nesureaguos teisingai, nemokės sureaguoti, visada galima kreiptis pagalbos į artimuosius, draugus, ar Krizinio nėštumo centrą ir ieškoti būdų, kaip rasti tą bendrą variantą, nes vaiko pradėjimas, jo atsiradimas įsčiose – tik į gera. Nebent žmonės patys viską sugadina. Man sunku įsivaizduoti atvejį, kai vaikas sugadina gyvenimą. Čia visiška fantazija.

Kartais moterys įsitikinusios, kad žinia apie vaiką vyrui nesvarbi, jam tai nerūpi, tokios žinios jie net nenori išgirsti. Ką pasakytum tokioms moterims?

Tikimybių teorija vadovaujantis tokių vyrų gal ir yra. Vyrų, kuriems nesvarbu, kurie gal patys vaikystėje buvo kažkaip keistai auklėti, kuriems trūksta suvokimo, kad tai yra atsakomybė, kad tai yra nauja gyvybė – žmogus, už kurį tu esi atsakingas. Žmogus, kuris atėjęs į pasaulį keičia jį.

Net jei vyrui ir sunku priimti tokią žinią, sunku jį įtikinti, kad reikia rūpintis vaiku, parodyti jam, kad viskas gerai, verta bandyti. Aš manau, kad vyrai bėga bijodami. Kada vyrai traukiasi, šalinasi? Tada, kai jie bijo. Kai nesupranta, kai neaišku.

Ką patartum tuo atveju, kai bijo abu?

Kai bijo abu, nebėra aiškaus mąstymo, supratimo, kaip viską reikėtų toliau daryti. Aš manau, kad reikėtų ramiai pagalvoti, kreiptis į artimuosius. Svarbiausia yra pasistengti neišgąsdinti kito žmogaus ir pačiam neišsigąsti, o sistemingai pasižiūrėti į šį dalyką. Jei nesupranti ar žemė slysta iš po kojų, kreiptis į organizacijas, kurios tikrai padės.

Šis straipsnis - „Krizinio nėštumo centro“ - nevyriausybinės organizacijos, įkurtos padėti moterims, išgyvenančioms neplanuoto nėštumo krizę ir su tuo susijusius sunkumus - vykdomos socialinės kampanijos “Leiskime stebuklams vykti” dalis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aš - tėtis

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

STANO: jei turėsime sveikatos, bus ir ketvirtas vaikas

Dainininkas, dainų autorius, muzikos prodiuseris Stanislavas Stavickis–Stano (36 m.) su žmona Indre (28 m.) augina tris vaikus – Ričardą Aleksandrą (8 m.), Adomą (beveik trijų) ir Joaną Mariją (2 mėn.).

Radistas Rolandas Mackevičius: ką iš tiesų vyrui reiškia būti tėčiu?

Džiugu, jog sąmoningos tėvystės ir darnaus šeimos kūrimo temos ypač aktualios šiandienos visuomenėje. Panašiai, kaip sveikos mitybos svarba – iš pradžių naujovė, tuomet išskirtinė mada, o dabar jau norma, daugeliui savaime suprantamas reiškinys!

10 klausimų gydytojai apie intymius santykius po gimdymo

Po gimdymo kai kurios moterys laukia, kada gi galės pasimėgauti intymiais santykiais. O kitos neskuba vėl pulti mylimajam į glėbį: „Dar ne dabar"; „Ne šiandien"; „Ne rytoj." Kodėl?

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Šeimyninių barnių įtaka vaiko psichikai

Jeigu aiškinatės santykius, pasistenkite daryti tai ne prie vaiko.

Psichologė įvardija, kokioms šeimoms susilaukus vaiko kyla daugiau bėdų

Nuo tos akimirkos, kai išgirstate pirmąjį savo kūdikio riksmą, judu - ne tik partneriai, meilužiai, sutuoktiniai, bet ir tėvai. Kai kurie tyrimai rodo, kad tik 19 proc. porų su nauju vaidmeniu susitvarko sėkmingai. Kas kiša koją?

Seksas po gimdymo: tai svarbu žinoti ir vyrams, ir moterims

Ar tiesa, kad po gimdymo intymūs santykiai kitokio skonio? Kodėl kai kurioms moterims baisu atsiduoti aistrai?

Įtempti moters ir anytos santykiai: ką patars specialistas (28)

Mums parašiusi jauna mama klausia patarimo, kaip bendrauti su anyta, su kuria santykiai iki šių dienų nebuvo sklandūs.

Geriausias tėtis pagal Zodiako ženklą yra...

Horoskopų mamoms yra daugybė, tačiau tėčiai neretai būna primiršti. Jūsų dėmesiui - smagus vyrų, tapusių tėčiais, horoskopas.

Kodėl vaikas mieliau būna ir žaidžia su mama, o ne tėčiu

Ne visada tėčiai noriai dalijasi su mamomis vaiko auginimo rūpesčiais perpus, ne visada vaikai vienodai laiko praleidžia su tėčiu ir su mama. Ką daryti, kad ir tėčio dalyvavimas šeimos gyvenime būtų pilnavertis?

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ (5)

Apie gimdymą kartu su vyru vis dar kyla aštrios diskusijos, tačiau pagrindiniai argumentai už ir prieš išlieka tie patys.

Lukas Kašėta: netyčiukas – dovana, o ne problema!

Apie būsimą tėvystę Lukas sužinojo vos devyniolikos. Pora draugavo kiek daugiau nei mėnesį.

Psichoterapeutas: tėčiui būtina bendrauti su vaiku nuo jo gimimo (2)

Natūraliai kyla klausimas, kokias vertybes vaikams turėtų perteikti tėtis ir mama? Konsultuoja individualiosios (Adlerio) psichologijos analitikas seksologas Viktoras Šapurovas.

Moteris žindo vaiką: kaip jai padėti gali vyras (2)

Atrodo, žindymas – moters paskirtis, tačiau ne viena mūsų be vyro ne tik sunkiau augintų kūdikį, bet ir turėtų daugiau žindymo bėdų. Konsultuoja „Mano šeimos akademijos“ žindymo konsultantė Danutė Butėnienė.