Timūras Augucevičius: viskas, ko reikia vaikui – dėmesys ir meilė

Dviejų vaikų tėtis Timūras Augucevičius prieš tapdamas tėčiu turėjo kelias tėvystės baimes, kurias šiandien drąsiai paneigia.
© Organizatorių nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Timūrai, kaip Tu reagavai, kai sužinojai, kad Tavo žmona laukiasi?

Mūsų pirmas vaikas buvo tikrai planuotas, bet tas momentas, kai žmona pasako, kad ji laukiasi, to jausmo turbūt neįmanoma užmiršti. Ir jausmo, ir to momento. Gali tam ruoštis, laukti, bet kai žmona atneša ir parodo nėštumo testą, yra neapsakomas žodžiais. Aplanko toks pasididžiavimo momentas: "Va, ir aš galiu".

O kokios emocijos po to, kai atslūgsta euforija?

Nors aš buvau ir nustebęs, ir lengvai nuliūdęs, kad taip greitai viskas gavosi, norėjau šiek tiek ilgiau bandyti, baimės tikrai buvo. Gali tam ruoštis, bet kai supranti, kad kelio atgal nėra, žmogus jau vystosi, natūraliai supranti: "Dabar jau, tėvai, ruoškis".

Su kokiomis baimėmis Tu susidūrei?

Aš nuo vaikystės tokių visokių stereotipų prisigaudęs buvau. Kad reikia turėti namus, reikia turėti darbą, reikia daug dalykų turėti, kad galėtum priimti vaiką. Dabar, turėdamas jau du vaikus, žinau ir kitiems galiu drąsiai pasakyti – vaikui nereikia daiktų. Vaikui nereikia namų specialių. Vaikui reikia tavęs. Tavęs, žmogaus, kuris jį sukūrei, kuris jį pagimdei. Ir nesvarbu, ruošdamasis ar ne, atvedei į šį pasaulį. Viskas, ko jam reikia, tai dėmesys ir meilė.

Jeigu savo dėmesį ir meilę dėl neaiškių priežasčių ar kompleksų nusprendi riboti, pavyzdžiui, kambarių namie per mažai, parketas ne medinis ar pan., tai aš galiu pasakyti, kad čia visiškai nereikšmingi dalykai. Vaikui svarbiausias esi tu, jis tave skenuoja ir jaučia.

Timūras Augucevičius: viskas, ko reikia vaikui – dėmesys ir meilė
Timūras Augucevičius su žmona.
© DELFI / Karolina Pansevič

Ką Tu pasakytum toms moterims, kurios abejoja, ar apie nėštumą pranešti vaiko tėvui?

Labai sunku išvesti universalią formulę, kuri padėtų atsakyti į klausimą, kaip daryti, jei taip atsitinka. Tų aplinkybių ir situacijų gyvenime yra visokiausių. Vis dėlto aš drąsinčiau moteris pasakyti apie tai savo vyrui. Kuo gi mes skiriamės nuo gyvūnų? Tuo, kad mes kalbamės. Kalbėdamiesi, bendraudami mes galime rasti sprendimą, todėl pasakyti reikėtų.

O jeigu vyras reaguos neigiamai?

Nereikėtų vengti atsakomybės, bet jei žmogus nesureaguos teisingai, nemokės sureaguoti, visada galima kreiptis pagalbos į artimuosius, draugus, ar Krizinio nėštumo centrą ir ieškoti būdų, kaip rasti tą bendrą variantą, nes vaiko pradėjimas, jo atsiradimas įsčiose – tik į gera. Nebent žmonės patys viską sugadina. Man sunku įsivaizduoti atvejį, kai vaikas sugadina gyvenimą. Čia visiška fantazija.

Kartais moterys įsitikinusios, kad žinia apie vaiką vyrui nesvarbi, jam tai nerūpi, tokios žinios jie net nenori išgirsti. Ką pasakytum tokioms moterims?

Tikimybių teorija vadovaujantis tokių vyrų gal ir yra. Vyrų, kuriems nesvarbu, kurie gal patys vaikystėje buvo kažkaip keistai auklėti, kuriems trūksta suvokimo, kad tai yra atsakomybė, kad tai yra nauja gyvybė – žmogus, už kurį tu esi atsakingas. Žmogus, kuris atėjęs į pasaulį keičia jį.

Net jei vyrui ir sunku priimti tokią žinią, sunku jį įtikinti, kad reikia rūpintis vaiku, parodyti jam, kad viskas gerai, verta bandyti. Aš manau, kad vyrai bėga bijodami. Kada vyrai traukiasi, šalinasi? Tada, kai jie bijo. Kai nesupranta, kai neaišku.

Ką patartum tuo atveju, kai bijo abu?

Kai bijo abu, nebėra aiškaus mąstymo, supratimo, kaip viską reikėtų toliau daryti. Aš manau, kad reikėtų ramiai pagalvoti, kreiptis į artimuosius. Svarbiausia yra pasistengti neišgąsdinti kito žmogaus ir pačiam neišsigąsti, o sistemingai pasižiūrėti į šį dalyką. Jei nesupranti ar žemė slysta iš po kojų, kreiptis į organizacijas, kurios tikrai padės.

Šis straipsnis - „Krizinio nėštumo centro“ - nevyriausybinės organizacijos, įkurtos padėti moterims, išgyvenančioms neplanuoto nėštumo krizę ir su tuo susijusius sunkumus - vykdomos socialinės kampanijos “Leiskime stebuklams vykti” dalis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aš - tėtis

Visa tiesa apie seksą ir poros santykius po gimdymo: psichoterapeutas ir seksologas aptaria daugelį rūpimų klausimų

Po gimdymo negalima, o moteriai net ir nesinori mylėtis, pasikeitęs partnerės kūnas nejaudina vyro. Tai tik kelios didelės baimės, kuriomis vis dar tiki tėvais tapę vyras ir moteris.

Visame pasaulyje išgarsėjusi lietuvė fotografė pristato įspūdingą Tėvo dienai skirtą ciklą (2)

JAV gyvenanti lietuvių kilmės fotografė Giedrė Gomes, prieš kurį laiką publikavusi išskirtinių fotografijų ciklą, skirtą Motinos dienai, sugrįžta su įspūdingu projektu, skirtu tėčiams.

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme? (10)

Ar vyrui dalyvauti gimdyme, yra abiejų partnerių sutarimas. Net jei vyriškoji pusė labai entuziastingai nusiteikusi ir nori dalyvauti, labai svarbu, ką apie tai mano moteris.

Paulius Skučas – atvirai, ką reiškia būti dukters tėčiu

Pirmąjį gegužės sekmadienį švenčiame Tėčio dieną. Ta proga žurnalas TAVO VAIKAS pakalbino vieną žinomą ir labai mylintį tėtį.

Žinomi tėčiai – apie vaikus, laimę ir tėčio dienos tradicijas

Visi keturi kalbinti tėčiai prisipažino, kad viena geriausių dovanų tėčiams – apkabinimas.

Tėvystės atostogos: kaip yra dabar ir kas gali keistis

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, galimybė eiti 30 kalendorinių dienų trukmės tėvystės atostogų vyrams yra bet kuriuo metu iki vaikui sukaks 3 mėnesiai (komplikuoto gimdymo atveju arba gimus dviem ir daugiau vaikų - nuo vaiko gimimo, iki vaikui sukanka šeši mėnesiai).

Veiksmingi patarimai, kaip tapus tėvais išsaugoti ypatingą ryšį tarp vyro ir moters

Ar esate patenkinti savo santuoka? O gal susilaukus vaikų prioritetų sąrašą teko pakoreguoti?

Simonas Urbonas – apie tėvystės atostogas atvirai

Šeimoje gimus vaikeliui įprasta, jog nuo darbų atsitraukia ir vaiko priežiūros atostogų eina mama. Tačiau tėvystės atostogos – vis dažnesnis reiškinys ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje!

Tapęs tėčiu garsus fotografas nepabūgo iššūkio: laimė matuojama visai kitais dalykais

„Lemiama pokyčių akimirka, manau, buvo tada, kai sūnui sukako 8 mėnesiai ir aš išėjau vaiko priežiūros atostogų. Likau namie su sūnumi ir supratau, kad man ta nauja rutina labai patinka", – sako garsus fotografas Marius Žičius.

Andrius Kaluginas: seksui išnaudokite laiką, kai vaikų nėra namie (8)

Psichoterapeutas Andrius Kaluginas įsitikinęs, kad „seksui geriausia išnaudoti tas akimirkas, kai mažųjų nėra namuose!“.

Andrius Kaluginas: kaip suderinti seksą, romantiką ir motinystę

Vyras ir moteris tapo tėčiu ir mama. Kas pasikeitė? Pasikeitė mintys, kūnas, elgesys, potraukis, noras, orgazmas... Viskas!

Atviras dainininko Justino Jaručio interviu apie tėvystę

Grupės „Freaks on Floor" lyderis dainininkas Justinas Jarutis (29 m.) su žmona Justina augina beveik metukų Adelę.

Penkių vaikų tėvas: „vaiko pinigai“ pamina elementarią pagarbą tėvams (2)

Iš dirbančių tėvų kišenės paėmus mokesčių lengvatą ir įdėjus į kitą, pavadintą „vaiko pinigais", labai garsiai šaukti, kaip mes padėjom šeimoms - įžūlu. Taip interviu naujienų agentūrai ELTA teigė penkių vaikų tėvas, komunikacijos dėstytojas, LRT tarybos narys Darius Chmieliauskas.

Radistas Rolandas Mackevičius: tas jausmas su niekuo nesulyginamas

Artėjant tarptautinei konferencijai „Sveika ir laiminga mama" savo įžvalgomis tėvystės klausimais sutiko pasidalinti visiems puikiai pažįstamas radistas Rolandas Mackevičius, dviejų vaikų tėtis.

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.