Jokiu būdu nedėkite šių nuotraukų į feisbuką

 (23)
Auginantys vaikus tėvai neretai publikuoja vaikų nuotraukas socialiniuose tinkluose, net negalvodami, ar to iš tiesų reikia.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tėvai savo sprendimą viešinti vaikų nuotraukas internete grindžia keliais argumentais. Neretai šeimos ir giminės gyvena skirtingose šalyse, todėl nuotraukos socialiniuose tinkluose yra galimybė pasidalinti naujienomis, kaip auga vaikai.

Tėvai argumentuoja, kad socialiniai tinklai turi tam tikras privatumo nuostatas, todėl publikuojant vaikų nuotraukas, galima padaryti taip, kad jas matytų tik tie žmonės, kurie yra draugų rate arba apskritai, nurodyti konkrečius žmones, kurie tai gali matyti.

Jei tėvai kruopščiai apgalvoja, kokias vaikų nuotraukas viešins, ir ar tai turės kokių pasekmių, viskas gerai. Tačiau tikrai ne visi tėvai yra tokie atsakingi.

Štai 2016 metų rugsėjo mėnesį „The Guardian“ buvo pristatyta apklausa, kurios rezultatai iškalbingi: 63 procentai apklaustų vaikų susilaukusių motinų naudojosi feisbuku. Iš jų net 97 procentai prisipažino, kad viešina savo vaikų nuotraukas savo paskyroje, o 46 procentai kelia vaizdo įrašus su savo vaikais.

Kokių nuotraukų nedera viešinti feisbuke?

Kitų vaikų nuotraukų

Jeigu jau norite parodyti, kaip jūsų atžala švenčia gimtadienį su draugais, sėdi teatre, šoka baletą ar žaidžia vaikų žaidimų aikštelėje, padarykite taip, kad nuotraukoje nebūtų kitų vaikų. Arba būtinai atsiklauskite šių vaikų tėvų, ar jie neprieštarauja, kad jų vaikų nuotraukos bus viešai prieinamos internete.

Nuotraukų su asmeninio pobūdžio informacija

Vaiko vardas ir pavardė, gimimo metai, namų adresas, darželis, kurį jis lanko, mokyklos pavadinimas ir kita asmeninio pobūdžio informacija turi būti tabu.

Nuogų vaikų nuotraukų

Savi vaikai mieli yra visada - ir kai žengia pirmąjį žingsnį, ir kai miega, ir kai nuogi pirmą kartą maudosi jūroje. Tačiau tokios akimirkos turi likti jūsų šeimos nuotraukų albume. Nepublikuokite savo nuogų vaikų nuotraukų, tai išties netaktiška.

Nuotraukų be vaikų atsiklausimo

Mėnesio kūdikis ar dvejų metų vaikas nėra pajėgus duoti leidimą jums viešinti jo nuotraukas. Šiuo atveju atsakomybę už sprendimą priimate jūs. Tačiau kai vaikas paauga, būtinai atsiklauskite jo leidimo. Buvo atliktas tyrimas, kurio metu paaugliai buvo apklausiami apie naujųjų technologijų naudojimo taisykles šeimoje. Paaugliai nurodė, kad vienas iš labiausiai juos erzinančių dalykų yra tai, kad tėvai socialiniuose tinkluose be atsiklausimo ir leidimo publikuoja jų nuotraukas.

Neetiškas nuotraukų kontekstas

Nerekomenduojama publikuoti tokias nuotraukas, kuriose vaikas yra bejėgiškos būsenos - apsvaigęs po operacijos metu patirtos narkozės, vemiantis, sėdintis ant naktipuodžio ir panašiai. Socialiniuose tinkluose jau yra buvę atvejų, kai tėvai sulaukia atitinkamų tarnybų vizitų po to, kai nufotografuoja savo vaikus, įkištus į skalbimo mašinas, ir pan.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Populiariausi vaikų vardai Danijoje: kai kurie patiks ir lietuviams

Populiariausių vardų mados keičiasi gana palengva.

Patarimai, kaip surengti jaukias ir subtilias krikštynas

Krikštynos paprastai rengiamos, kai gamta žydi ir spinduliuoja visu savo grožiu bei gyvybe. Po Krikšto sakramento ateina antrasis etapas – įamžinti brangias akimirkas, nes krikštynos būna vieną kartą gyvenime.

Atviras skaitytojos laiškas: aš noriu pasakyti kai ką svarbaus šiuolaikiniams tėvams

Kiekvienas tėtis ir mama nori užauginti laimingą ir savimi pasitikintį vaiką. Tačiau neretai mūsų, tėvų, žodžiai gerokai skiriasi nuo mūsų pačių veiksmų. Kokias klaidas šiuolaikiniai tėvai daro dažniausiai? Vienos skaitytojos nuomonė.

Teo ir Ieva pristato: namuose gaminame ekologišką modeliną (1)

Kad ir kur bebūtume – ar svetur pas tėtį, ar namuose Kaune, ar sodyboje, visuomet pasigaminame mūsų taip mėgstamo ekologiško modelino. Su juo žaisti yra begalė būdų, o jį pagaminti vienas juokas!

Kurį Zodiako ženklą galima apibūdinti kaip „tobulas vaikas“

Jeigu mėgstate pavartyti horoskopus, jūsų dėmesiui – 12 Zodiako ženklų apžvalga: kurie iš jų tvirtą charakterį rodo nuo gimimo, o su kuriais lengviausia susitarti?

5 nieko nekainuojantys būdai, kaip sutvirtinti ryšį su vaiku

Kiekvienas iš mūsų norime būti dar geresniais tėvais savo vaikams, tačiau neretai nežinome nuo ko pradėti.

Vaikas nesitraukia nuo mamos: įprasta raidos dalis ar perdėtas jautrumas (2)

Dvejų metų vaiką auginanti mama klausia psichologės patarimo, kaip elgtis su itin jautria dukrele.

Patarimai, kaip nuo gimimo lavinti vaiko smulkiąją motoriką

Vaikas gimsta stipriai sugniaužtais kumščiais ir pirštus „išlaisvina“ tik paūgėjęs. Kaip namuose galime lavinti jo smulkiąją motoriką nuo gimimo?

Teo ir Ieva pristato: ne tik smagi, bet ir labai naudinga mankšta pėdutėms

Kad pėdų masažas teikia didelę naudą, žino visi. Jau nuo ankstyvosios kūdikystės siūloma masažuoti savo mažylių pėdutes, kuriose pilna aktyvių taškų, teigiamai veikiančių ne tik vaiko imunitetą, bet ir nuotaiką bei vystymąsi.

Kaip atskirti kokybišką žaislą vaikui nuo tokio, kuris gali būti netgi pavojingas

Kiekvieną dieną mūsų vaikai susiduria su įvairiausiais produktais, apie kurių galimą pavojų mažiesiems dažnai net nesusimąstome.

Patyrusios mamos patarimai: kaip keliauti su mažais vaikais lėktuvu

Keliaujame atostogauti, aplankyti seniai matytus draugus ar gimines, pakeisti gyvenimą. Dažnai kelionės iš žadančių daug džiaugsmo ir laimės, tampa pilnomis streso ir baimės, ypač keliaujant su mažamečiais vaikais.

Teo ir Ieva pristato: raidžių arba skaičių žvejyba

Kol už lango vasara, mėgaukimės jos teikiamomis gėrybėmis – šiltu oru bei žaidimais su vandeniu.

Teo ir Ieva pristato: gėlių teptukas, spalvų loterija ir kitos linksmybės lauke

Kaip smagu vasarą! Vabalų, paukščių ir kitų gamtos reiškinių stebėjimas, drugelių gaudymas, vandens pramogos – visa tai galima išbandyti vasarą gryname ore.

Kokia ji – tobula mama: interviu su psichologe

Ar prieš gimstant vaikučiui jums nešmėkštelėjo mintis: „Noriu būti tobula mama!"? Manau, jei būsite nuoširdi atsakydama, greičiausiai atsakymas bus „TAIP".

Teo ir Ieva pristato: lobio ieškojimas, piešimas pupelėmis ir kiti smagūs žaidimai vaikams (1)

Atostogos kaime - kaip gryno oro gurkšnis! Magiškas laikas, kai gali nerūpestingai siautėti ir dūkti saulės spinduliuose ar žaisti vandenyje.