Jokiu būdu nedėkite šių nuotraukų į feisbuką

 (23)
Auginantys vaikus tėvai neretai publikuoja vaikų nuotraukas socialiniuose tinkluose, net negalvodami, ar to iš tiesų reikia.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tėvai savo sprendimą viešinti vaikų nuotraukas internete grindžia keliais argumentais. Neretai šeimos ir giminės gyvena skirtingose šalyse, todėl nuotraukos socialiniuose tinkluose yra galimybė pasidalinti naujienomis, kaip auga vaikai.

Tėvai argumentuoja, kad socialiniai tinklai turi tam tikras privatumo nuostatas, todėl publikuojant vaikų nuotraukas, galima padaryti taip, kad jas matytų tik tie žmonės, kurie yra draugų rate arba apskritai, nurodyti konkrečius žmones, kurie tai gali matyti.

Jei tėvai kruopščiai apgalvoja, kokias vaikų nuotraukas viešins, ir ar tai turės kokių pasekmių, viskas gerai. Tačiau tikrai ne visi tėvai yra tokie atsakingi.

Štai 2016 metų rugsėjo mėnesį „The Guardian“ buvo pristatyta apklausa, kurios rezultatai iškalbingi: 63 procentai apklaustų vaikų susilaukusių motinų naudojosi feisbuku. Iš jų net 97 procentai prisipažino, kad viešina savo vaikų nuotraukas savo paskyroje, o 46 procentai kelia vaizdo įrašus su savo vaikais.

Kokių nuotraukų nedera viešinti feisbuke?

Kitų vaikų nuotraukų

Jeigu jau norite parodyti, kaip jūsų atžala švenčia gimtadienį su draugais, sėdi teatre, šoka baletą ar žaidžia vaikų žaidimų aikštelėje, padarykite taip, kad nuotraukoje nebūtų kitų vaikų. Arba būtinai atsiklauskite šių vaikų tėvų, ar jie neprieštarauja, kad jų vaikų nuotraukos bus viešai prieinamos internete.

Nuotraukų su asmeninio pobūdžio informacija

Vaiko vardas ir pavardė, gimimo metai, namų adresas, darželis, kurį jis lanko, mokyklos pavadinimas ir kita asmeninio pobūdžio informacija turi būti tabu.

Nuogų vaikų nuotraukų

Savi vaikai mieli yra visada - ir kai žengia pirmąjį žingsnį, ir kai miega, ir kai nuogi pirmą kartą maudosi jūroje. Tačiau tokios akimirkos turi likti jūsų šeimos nuotraukų albume. Nepublikuokite savo nuogų vaikų nuotraukų, tai išties netaktiška.

Nuotraukų be vaikų atsiklausimo

Mėnesio kūdikis ar dvejų metų vaikas nėra pajėgus duoti leidimą jums viešinti jo nuotraukas. Šiuo atveju atsakomybę už sprendimą priimate jūs. Tačiau kai vaikas paauga, būtinai atsiklauskite jo leidimo. Buvo atliktas tyrimas, kurio metu paaugliai buvo apklausiami apie naujųjų technologijų naudojimo taisykles šeimoje. Paaugliai nurodė, kad vienas iš labiausiai juos erzinančių dalykų yra tai, kad tėvai socialiniuose tinkluose be atsiklausimo ir leidimo publikuoja jų nuotraukas.

Neetiškas nuotraukų kontekstas

Nerekomenduojama publikuoti tokias nuotraukas, kuriose vaikas yra bejėgiškos būsenos - apsvaigęs po operacijos metu patirtos narkozės, vemiantis, sėdintis ant naktipuodžio ir panašiai. Socialiniuose tinkluose jau yra buvę atvejų, kai tėvai sulaukia atitinkamų tarnybų vizitų po to, kai nufotografuoja savo vaikus, įkištus į skalbimo mašinas, ir pan.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Prieš keliaudami su vaiku atostogų, atminkite kai ką svarbaus

Kad kelionė į svečias šalis su vaiku būtų sklandi, svarbu tinkamai jai pasiruošti ir nepamiršti kelių svarbių aspektų.

Teo ir Ieva pristato: kai prireikia greitai užimti vaiką čia ir dabar (4)

Kiekvieną antradienį portale www.tavovaikas.lt svečiuojasi tinklaraštininkė Ieva ir jos sūnelis Teo, kurie dalijasi savo išbandytais smagiais žaidimais bei lavinimaosiomis veiklomis.

Įvaikintas „Gyvybės langelyje“ paliktas kūdikis

Iš viso 2017 metais Lietuvoje įvaikinti 92 globos netekę vaikai, tarp jų – „Gyvybės langelyje“ paliktas kūdikis.

Teo ir Ieva pristato: žaismingi būdai pažinti skaičius patiems mažiausiems

Vaikystė – tai pats įdomiausias laikas, kuris skirtas žaidimams. O juk žaidimo pagalba galima ugdyti ir tam tikrus vaiko įgūdžius.

Kokia mama esate pagal Zodiako ženklą

Kokio Zodiako ženklo mama yra labiausiai demokratiška, o kuri nepripažįsta kompromisų ir šeimą valdo kietu kumščiu?

Psichologė Jūratė Baltuškienė: vaikas mušasi – praeis ar verta sunerimti ir iškart reaguoti

„Mano vaikas iš darželio grįžo sumuštas", „Bijau auklėtojos skambučio, nes išgirsiu, kad maniškis vėl ką nors prilupo", „Broliai pliekiasi iki kraujo" – tai vis mamų skundai. Girdėta? Ką daryti?

Teo ir Ieva pristato: 4 lavinantys užsiėmimai, kurie patiks ir mergaitėms, ir berniukams (2)

Kuo dažniau saulėtos dienos džiugina mus, tuo daugiau laiko praleidžiame lauke. Ir kai kurie kambario žaidimai pamažu išsikrausto į lauką. Juk lauke - tikras nuotykių pasaulis.

„Tėvų linija“ daugiausiai klausimų sulaukia apie 2-3 metų vaikus

Daugiau nei pusmetį veikianti "Tėvų linija" - vienintelė vieta, kur visos Lietuvos tėvai gali gauti nemokamą, profesionalią psichologinę pagalbą vaikų auklėjimo klausimais.

Vienintelis dalykas, kurio norėčiau palinkėti naujoms mamoms

Tinklaraščio „Švelni tėvystė“ autorės, dviejų vaikų mamos Mildos Kukulskienės žvilgsnis į motinystę.

Sumani mama dalijasi žaidimo idėja, kuriam išleisite mažiau kaip 1 eurą

Dviejų vaikučių mama Inga, feisbuke kurianti tinklaraštį „Mamos diena“, dalijasi labai smagia idėja, kaip nustebinti vaikus užsiėmimu, kurio priemonės kainuoja mažiau kaip 1 eurą.

Kaip vystosi vaikas nuo gimimo iki dvejų metų ir ką šiuo metu su juo žaisti

Mažyliai tikrai daug moka. Jie labai greit ima suvokti pasaulį. Verta žinoti, kokie žaislai kokiame laikotarpyje naudingiausi.

Ką iš tiesų reiškia būti dviejų vaikų mama (2)

Jau 9 mėnesiai, kai esu dviejų vaikų mama. 9 spalvingi mėnesiai.

dr. Jolita Jonynienė: kodėl po miego kai kurie vaikai būna irzlūs

Po miego prabudusi dvimetė mažylė nerimsta: ji verkia, atrodo lyg išsigandusi, lyg nuliūdusi, lyg suirzusi. Kaip tokią akimirką turėtų elgtis jos artimieji?

Psichologė Milda Kukulskienė: 8 paprastos ir smagios veiklos dvimečiams

Sveikatos psichologė ir dviejų vaikučių mama Milda Kukulskienė dalijasi aštuoniomis paprastomis idėjomis, ką kūrybiško ir nesudėtingo galima nuveikti su vaikais namuose. Šiems darbeliams nereikia jokių ypatingų pasiruošimų ar medžiagų.

Ką protingiausia daryti, kai mažą vaiką apima didelis pyktis

Vaikas spyrė mamai, užtvojo draugui, sumušė silpnesnį, nuskriaudė ir paliko mirtimi vaduotis gyvūną. Panašių istorijų šimtai. Kodėl vaikai tokie žiaurūs? Konsultuoja vaikų ir paauglių psichiatrė Goda Bačienė.