Neramų vaiko miegą gali nulemti netinkamai įrengtas kambarys

 (3)
Kiekviena mama, augindama vaiką, patiria įvairių stresinių situacijų: vaikas naktimis blaškosi, neramiai miega... Rūpestingai mamai stresą sukelia ir tai, kad mažiukas neturi apetito, nors iš pirmo žvilgsnio jis sveikas kaip ridikas.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Tai kas tada jam yra, krūpčioja pečiais mamos. "Kartais tie sunegalavimai būna susiję ir su vaiko kambariu", - sako garsus parapsichologas Vladimiras Azanovas. Išklausykime kai kurių jo patarimų.

Ar reikalingas kambarys naujagimiui?

Manau, kad kai vaikui sueina 3-4 m., jau galima kalbėti apie jo kambarį, bet ne anksčiau. Tik įsivaizduokite, kad 9 mėn. mama nešioja vaiką savo pilve, tai kaip jį, tik gimusį, galima nuo jos atkirti? Šis procesas turi vykti pamažu.

TAIP PAT SKAITYKITE:
9 blogi įpročiai, kurių turint vaikų reikia atsisakyti
Vaikas nesidomi žaislais, nori tik telefono arba kompiuterio

Būdamas bioenergetikas turiu priminti, kad kiekvienas žmogus turi biolauką. Suaugusio žmogaus biolaukas siekia 50 cm nuo juo fizinio kūno, o mažo vaiko - tik 10-15 cm. Suaugę žmonės daug stipresni fiziniu, dvasiniu požiūriu, taigi jie stipresniu savo biolauku tarsi gali apsaugoti savo vaikus. Būdamas šalia savo mamos vaikas jaučiasi saugiau, bus ramesnis jausdamas ją, todėl geriau miegos, valgys ir mažiau sirgs. O atskirtas kitame kambaryje jis turės pats vienas kovoti su visa neigiama energija.

Kur statyti vaiko lovelę?

Galbūt naujagimį būtų geriausia mamai pasiguldyti šalia savęs? Bet kuriuo atveju geriausia naujagimio lovelę statyti šalia tėvų lovos. Paprastai tėvai užsiima didžiausią kambario dalį, o vaikui lieka mažas kampukas. Ypač negerai, jei priešais duris. Viena vertus, pūs skersvėjis ir vaikas nuolat sirgs. Antra vertus, kambaryje nuolat vaikščios energija, lyg žmogus miegotų ir kvėpuotų atvira burna. Jei iš tiesų kambarys labai mažas ir kitoks variantas neįmanomas, tuomet tėvai turėtų tarp vaiko lovelės ir kambario durų pastatyti kokią nors pertvarą, tarkim, užteks didelės vazos su gėlėmis.

Patogiausią vietą lovelei kambaryje mums padeda numatyti intuicija. Arba tėvams ją gali parodyti katė arba katinas. Gerai ją pašerkite ir įleiskite į kambarį, kad ji išsirinktų vietą pamiegoti. Į šią vietą galite drąsiai statyti vaiko lovelę.

Ar svarbu, į kurią pusę bus vaiko galva?

Vaiko galva turėtų būti į šiaurinę arba į rytinę pusę, pagal kompaso rodyklę. Buvo, kad į mane kreipėsi viena mama ir sakė, jog jos vaikas naktį neramiai miega. Kai pasikalbėjome, paaiškėjo, kad miegančio vaiko galva buvo į vakarų pusę. Patariau perkelti pagalvę į priešingą lovos pusę. To visiškai pakako, vaiko miegas tapo gilus.

Neramų vaiko miegą gali nulemti netinkamai įrengtas kambarys
Naujagimiui geriausia pirkti baltus arba neutralių gamtos spalvų patalėlius.
© Shutterstock nuotr.

Ar gerai vaiko kambaryje statyti veidrodį?

Tik 4-5 m. vaikas pradeda sąmoningai mąstyti, todėl mažesnio vaiko kambaryje nereikėtų statyti veidrodžio. Nes veidrodis - tai tarsi tiltas tarp praėjusio ir šio gyvenimo. Jis gali turėti neigiamos informacijos. Ir ypač jo nereikėtų statyti prie naujagimio lovelės. Naujagimis, žiūrėdamas į veidrodį, tarsi atsiduria ties riba tarp ano ir šio pasaulio. Jis gali verkti naktimis, nerimauti.

Kai tėvai su naujagimiu miega viename kambaryje, tai veidrodį patarčiau statyti prie tėvų lovos, o ne prie naujagimio, nes jis dar nesugeba veidrodyje atpažinti savo atvaizdo. Ir matydamas, kaip veidrodyje jo mama lenkiasi prie ,,kito" kūdikio, jis gali pradėti pavyduliauti jam, t. y. sau pačiam.

Ar ramiam vaiko miegui turi reikšmės patalėlių spalva?

Naujagimiui geriausia pirkti baltus arba neutralių gamtos spalvų, tarkim, melsvus, rusvus ir pan., patalėlius. Kai vaikas šiek tiek paauga, geriausia jį nusivesti į parduotuvę ir jis pats turi išsirinkti sau patalėlius. Vienas galbūt pasirinks su jam patinkančiu lapiuku, kitas - su liūtu ir pan. Tai rodo, kad vaikas simpatizuoja, tarkim, savo pasirinktam žvėreliui ir tokiuose patalėliuose jis ramiai miegos.

Kokios spalvos tinkamiausios vaiko kambariui?

Geriausia, jei vaiko kambaryje vyraus natūralios gamtos spalvos - žalia, ruda, melsva, smėlio... Lyg miško, paplūdimio, dangaus ir pan. spalvos.

Reikia skirti smėlio ir geltoną spalvą. Geltona skatina skrandžio, kepenų veiklą, todėl padidėja vaiko apetitas. Jei vaikas nevalgus, tai gal ir nieko bloga, bet jei jis riebulis, kas tada? Taigi geltona spalva tinkamiausia virtuvei arba kampukui, kuriame nevalgus vaikas žaidžia.

Ypač reikėtų vengti raudonos ir oranžinės spalvos.

Jei kambarys raudonos spalvos, širdis pradeda smarkiau plakti, kyla spaudimas, padidėja nervingumas, atsiranda agresija. O juk vaiko nervų sistema dar jautresnė. Mano praktikoje buvo ne vienas atvejis, kai į mane kreipėsi mama ir skundėsi, jog jos vaikas nervingas. Išaiškėdavo, kad užtenka raudonas užuolaidas pakeisti ramesnės spalvos užuolaidomis ir jis tapdavo ramus kaip angeliukas.

Neramiems, jautriems vaikams labai tiks žalios spalvos kambarys, nes ši spalva ramina. O štai mėlyna padeda sukoncentruoti dėmesį. Ir ji labai tiks tam kampukui, kuriame vaikas mokosi, tarkim, kuriame stovi vaiko darbo stalas. Netgi patarčiau vaiko darbo stalą nudažyti mėlyna spalva.

Kurioje kambario dalyje geriausiai būtų statyti vaiko darbo stalą?

Jokiu būdu ne priešais langą, nes vaizdas už lango blaškys vaiko dėmesį. Geriausiai pietų arba vakarų pusėje - priešingai vaiko lovai.

Ar tinka vaiko kambariui margi tapetai, tarkim, su meškučiais?

Margi tapetai su meškučiais ir pan. tinka, ypač jei tie meškučiai dar patinka pačiam kambario gyventojui. Tik kyla pavojus perkrauti vaiko kambarį. Jei vaiko kambaryje bus labai margi tapetai ir dar gyva gausybė žaisliukų, vaiko smegenys nebesugebės priimti tiek daug informacijos, mažiukas nebesugebės suvokti, ką jis mato, ir jis gali neišvystyti sugebėjimo analizuoti informacijos, tarkim, pradėjęs lankyti mokyklą.

Siūlau ir vėl atsigręžti į gamtą, gamtoje vyrauja gėlės, tai kodėl vaiko kambariui neparinkus tapetų su gėlėmis ar kitais panašiais ornamentais?

Kiek man žinoma, dabar labai madingi vaikiški tapetai su žvaigždutėmis, kurios naktį šviečia. Mielieji, bet juk tai tas pats, kas miegoti naktį po atviru žvaigždėtu dangumi, tarkim, miške, lauke ir pan. Ar mes tada jaučiamės saugūs? Turbūt nelabai. Tai ar gali po tokiu atviru ,,dangumi" saugus jaustis vaikas? Kartais mada ir vaiko sveikata yra nesuderinami dalykai, siūlau tėvams apie tai pagalvoti.

Tai ar gerai, jei vaiko kambaryje labai daug žaislų?

Tikrai nieko bloga čia nėra, nes žaislai - tai juk vaiko pasaulis. Kada jais dar pasidžiaugti, jei ne vaikystėje, ypač jei tuos žaisliukus vaikas pasirenka pats. Tik patarčiau neprimesti vaikui savo norų, tarkim, tėvai ar seneliai labai daug keliauja ir jie parsiveža įvairių suvenyrų iš įvairių kraštų, juos kažkodėl kabina ne savo svetainėje, o vaiko kambaryje. Kartais kokia kaukė ar raganaitė, priklausanti svetimai kultūrai, nežinia kaip gali paveikti vaiką. Jis gali pradėti nesąmoningai su ja tapatintis, t. y. rengtis panašiais drabužiais, nutaisyti ypatingą veido išraišką ir pan. Kodėl vietoj jų nepasodinus gražios lėlytės? Labai gerai, kai tėvai virš vaiko lovelės pakabina angeliukų ir pan. Šie skleidžia teigiamą energiją.

O jei vaiko kambaryje daug nuotraukų, tai nieko bloga?

Tikrai nieko bloga, jei tai vaikui mylimų žmonių nuotraukos. Šiukštu tai neturi būti mirusių senelių ar su vaiku visai nesusijusių žmonių nuotraukos. Jei vaikas serga kuria nors labai sunkia liga, patarčiau pakabinti jo kambaryje nuotraukų, kai jis buvo sveikas ir linksmas. Taip pat labai tinka jo paties piešti piešinukai, tik jie turi būti ne juodų arba raudonų spalvų, nes gali dirginti, sukelti neigiamų emocijų, o tokie, kuriuose vyrauja šviesios spalvos ar piešinukai su gamtos motyvais.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Kaip auklėti ir lavinti 2-4 metų vaikus: pataria pedagogės

Vaikystė – tai pats nuostabiausias laikas žmogaus gyvenime. Būtent tuo metu padedami patys svarbiausi pagrindai žmogaus gyvenime. Tai laikotarpis, kuris pilnas emocijų, išgyvenimų ir naujų atradimų. Tai laikotarpis, kuris palieka ryškią žymę žmogaus gyvenime.

Supykęs vaikas mušasi, parpuola ant žemės ir daužo galvą: psichologės komentaras

Dviejų metų neturintį sūnų auginanti mama kreipiasi pagalbos: jos sūnus dažnai elgiasi netinkamai – krenta ant žemės, muša tėvus ir kitus vaikus. Ką mamai patars psichologė?

Psichologė: kaip elgtis, jei vaikas neklauso tėvų

Trejų metų sūnų auginanti mama prašo specialistės patarimo – kaip susikalbėti ir kaip auklėti neklusnų trimetį?

Lavinamieji žaidimai vaikams, kurie padės išmokti spalvas

Tai, kad vieni vaikai jau dvejų metų moka spalvas, o kiti jomis susidomi daug vėliau,priklauso ir nuo vaikų temperamento. Vaikams, kurie itin judrūs, spalvos gali ilgiau nerūpėti, negu krapštukams.

Dovana Lietuvos vaikams - naujos animuotos lietuvių liaudies dainelės (1)

Prieš dvejus metus internete pasirodžiusios Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto inicijuotos „Tilidūdos" projekto dainelės užvaldė mažylių ir suaugusiųjų širdis – per šį laiką kiekviena iš dešimties animuotų dainų sulaukė vidutiniškai po beveik 2,8 milijonų peržiūrų. Dabar projekto kūrėjai pristato penkias naujas dainas.

VIENU SAKINIU: kokia mama esate pagal Zodiako ženklą (1)

Koks vienas sakinys geriausiai nusako jūsų, kaip mamos, auklėjimo būdą? Apžvelkime visus 12 Zodiako ženklų vienu sakiniu.

Daugiavaikės mamos patarimai vaikelio susilaukusiai jaunai šeimai

Susilaukus vaiko, gyvenimas keičiasi iš esmės. Tikėtis, kad viskas buvo lygiai taip pat, kaip tada, kai buvote tik dviese, nėra realu.

Vienerių metų vaikas namuose: patarimai tėvams

Metukų tuoj sulauksiantis mažylis vis labiau ima rodyti savo savarankiškumą. Ką svarbu žinoti tėvams?

Mamos rekomenduoja: 9 mėgstami blogai apie vaikų auginimą Lietuvoje

TAVO VAIKO feisbuko paskyroje, kurioje šiuo metu turime daugiau kaip 70 000 fanų, paprašėme tėvų pasidalinti, kokius mamų ar tėčių rašomus tinklaraščius jie stebi.

Skaitydami knygas vaikui, laviname iškart tris jo intelekto sritis

Kokio amžiaus vaikams galima pradėti skaityti knygas? Ką jos duoda vaikui? Paieškokime drauge atsakymų į šiuos klausimus.

Naudingi patarimai ieškantiems vaikui auklės

Vaikų darželis – gerai, bet ką daryti iki tol, kol vaikas jam subręs, arba kol ateis eilė patekti į tą darželį? Patarimai, jeigu rimtai svarstote atiduoti vaiką į auklės rankas.

Kol nebuvau mama, apie tai net nenutuokiau

Subjektyvus žvilgsnis į tai, kas pasikeičia tapus mama.

Skirtumas tarp mylinčios mamos ir hiperglobojančios

Kiekviena mūsų nori būti pati geriausia mama. Skaitome knygas apie vaikų auklėjimą, stengiamės, bijome padaryti ką nors ne taip. Ir kartais, visai nejučiom, mamos vaikučio gyvenime tampa per daug. Kur ta riba tarp meilės ir hiperglobos? Sraipsnio konsultantė - vaikų ir paauglių psichiatrė Goda Bačienė.

Atvirai: vaikas užklupo besimylinčius tėvus

Nemalonu, jei kas aptinka pačiame aistros sūkuryje. Tačiau tikra katastrofa atrodo, jei jus užklumpa jūsų vaikai. Ką daryti ir kaip vaikui paaiškinti, ką jis matė? Kelios mamos sutiko pasidalinti savo gana nemalonia patirtimi.

Atėjus svečiams, vaikas neatpažįstamai pasikeičia: kodėl taip nutinka ir kaip reaguoti

Trimetę dukrytę auginanti mama pastebi, kad jos tobulo elgesio namuose mergaitė pasikeičia, kai jas aplanko svečiai. Kodėl taip yra ir kaip reaguoti?