Neramų vaiko miegą gali nulemti netinkamai įrengtas kambarys

 (3)
Kiekviena mama, augindama vaiką, patiria įvairių stresinių situacijų: vaikas naktimis blaškosi, neramiai miega... Rūpestingai mamai stresą sukelia ir tai, kad mažiukas neturi apetito, nors iš pirmo žvilgsnio jis sveikas kaip ridikas.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Tai kas tada jam yra, krūpčioja pečiais mamos. "Kartais tie sunegalavimai būna susiję ir su vaiko kambariu", - sako garsus parapsichologas Vladimiras Azanovas. Išklausykime kai kurių jo patarimų.

Ar reikalingas kambarys naujagimiui?

Manau, kad kai vaikui sueina 3-4 m., jau galima kalbėti apie jo kambarį, bet ne anksčiau. Tik įsivaizduokite, kad 9 mėn. mama nešioja vaiką savo pilve, tai kaip jį, tik gimusį, galima nuo jos atkirti? Šis procesas turi vykti pamažu.

TAIP PAT SKAITYKITE:
9 blogi įpročiai, kurių turint vaikų reikia atsisakyti
Vaikas nesidomi žaislais, nori tik telefono arba kompiuterio

Būdamas bioenergetikas turiu priminti, kad kiekvienas žmogus turi biolauką. Suaugusio žmogaus biolaukas siekia 50 cm nuo juo fizinio kūno, o mažo vaiko - tik 10-15 cm. Suaugę žmonės daug stipresni fiziniu, dvasiniu požiūriu, taigi jie stipresniu savo biolauku tarsi gali apsaugoti savo vaikus. Būdamas šalia savo mamos vaikas jaučiasi saugiau, bus ramesnis jausdamas ją, todėl geriau miegos, valgys ir mažiau sirgs. O atskirtas kitame kambaryje jis turės pats vienas kovoti su visa neigiama energija.

Kur statyti vaiko lovelę?

Galbūt naujagimį būtų geriausia mamai pasiguldyti šalia savęs? Bet kuriuo atveju geriausia naujagimio lovelę statyti šalia tėvų lovos. Paprastai tėvai užsiima didžiausią kambario dalį, o vaikui lieka mažas kampukas. Ypač negerai, jei priešais duris. Viena vertus, pūs skersvėjis ir vaikas nuolat sirgs. Antra vertus, kambaryje nuolat vaikščios energija, lyg žmogus miegotų ir kvėpuotų atvira burna. Jei iš tiesų kambarys labai mažas ir kitoks variantas neįmanomas, tuomet tėvai turėtų tarp vaiko lovelės ir kambario durų pastatyti kokią nors pertvarą, tarkim, užteks didelės vazos su gėlėmis.

Patogiausią vietą lovelei kambaryje mums padeda numatyti intuicija. Arba tėvams ją gali parodyti katė arba katinas. Gerai ją pašerkite ir įleiskite į kambarį, kad ji išsirinktų vietą pamiegoti. Į šią vietą galite drąsiai statyti vaiko lovelę.

Ar svarbu, į kurią pusę bus vaiko galva?

Vaiko galva turėtų būti į šiaurinę arba į rytinę pusę, pagal kompaso rodyklę. Buvo, kad į mane kreipėsi viena mama ir sakė, jog jos vaikas naktį neramiai miega. Kai pasikalbėjome, paaiškėjo, kad miegančio vaiko galva buvo į vakarų pusę. Patariau perkelti pagalvę į priešingą lovos pusę. To visiškai pakako, vaiko miegas tapo gilus.

Neramų vaiko miegą gali nulemti netinkamai įrengtas kambarys
Naujagimiui geriausia pirkti baltus arba neutralių gamtos spalvų patalėlius.
© Shutterstock nuotr.

Ar gerai vaiko kambaryje statyti veidrodį?

Tik 4-5 m. vaikas pradeda sąmoningai mąstyti, todėl mažesnio vaiko kambaryje nereikėtų statyti veidrodžio. Nes veidrodis - tai tarsi tiltas tarp praėjusio ir šio gyvenimo. Jis gali turėti neigiamos informacijos. Ir ypač jo nereikėtų statyti prie naujagimio lovelės. Naujagimis, žiūrėdamas į veidrodį, tarsi atsiduria ties riba tarp ano ir šio pasaulio. Jis gali verkti naktimis, nerimauti.

Kai tėvai su naujagimiu miega viename kambaryje, tai veidrodį patarčiau statyti prie tėvų lovos, o ne prie naujagimio, nes jis dar nesugeba veidrodyje atpažinti savo atvaizdo. Ir matydamas, kaip veidrodyje jo mama lenkiasi prie ,,kito" kūdikio, jis gali pradėti pavyduliauti jam, t. y. sau pačiam.

Ar ramiam vaiko miegui turi reikšmės patalėlių spalva?

Naujagimiui geriausia pirkti baltus arba neutralių gamtos spalvų, tarkim, melsvus, rusvus ir pan., patalėlius. Kai vaikas šiek tiek paauga, geriausia jį nusivesti į parduotuvę ir jis pats turi išsirinkti sau patalėlius. Vienas galbūt pasirinks su jam patinkančiu lapiuku, kitas - su liūtu ir pan. Tai rodo, kad vaikas simpatizuoja, tarkim, savo pasirinktam žvėreliui ir tokiuose patalėliuose jis ramiai miegos.

Kokios spalvos tinkamiausios vaiko kambariui?

Geriausia, jei vaiko kambaryje vyraus natūralios gamtos spalvos - žalia, ruda, melsva, smėlio... Lyg miško, paplūdimio, dangaus ir pan. spalvos.

Reikia skirti smėlio ir geltoną spalvą. Geltona skatina skrandžio, kepenų veiklą, todėl padidėja vaiko apetitas. Jei vaikas nevalgus, tai gal ir nieko bloga, bet jei jis riebulis, kas tada? Taigi geltona spalva tinkamiausia virtuvei arba kampukui, kuriame nevalgus vaikas žaidžia.

Ypač reikėtų vengti raudonos ir oranžinės spalvos.

Jei kambarys raudonos spalvos, širdis pradeda smarkiau plakti, kyla spaudimas, padidėja nervingumas, atsiranda agresija. O juk vaiko nervų sistema dar jautresnė. Mano praktikoje buvo ne vienas atvejis, kai į mane kreipėsi mama ir skundėsi, jog jos vaikas nervingas. Išaiškėdavo, kad užtenka raudonas užuolaidas pakeisti ramesnės spalvos užuolaidomis ir jis tapdavo ramus kaip angeliukas.

Neramiems, jautriems vaikams labai tiks žalios spalvos kambarys, nes ši spalva ramina. O štai mėlyna padeda sukoncentruoti dėmesį. Ir ji labai tiks tam kampukui, kuriame vaikas mokosi, tarkim, kuriame stovi vaiko darbo stalas. Netgi patarčiau vaiko darbo stalą nudažyti mėlyna spalva.

Kurioje kambario dalyje geriausiai būtų statyti vaiko darbo stalą?

Jokiu būdu ne priešais langą, nes vaizdas už lango blaškys vaiko dėmesį. Geriausiai pietų arba vakarų pusėje - priešingai vaiko lovai.

Ar tinka vaiko kambariui margi tapetai, tarkim, su meškučiais?

Margi tapetai su meškučiais ir pan. tinka, ypač jei tie meškučiai dar patinka pačiam kambario gyventojui. Tik kyla pavojus perkrauti vaiko kambarį. Jei vaiko kambaryje bus labai margi tapetai ir dar gyva gausybė žaisliukų, vaiko smegenys nebesugebės priimti tiek daug informacijos, mažiukas nebesugebės suvokti, ką jis mato, ir jis gali neišvystyti sugebėjimo analizuoti informacijos, tarkim, pradėjęs lankyti mokyklą.

Siūlau ir vėl atsigręžti į gamtą, gamtoje vyrauja gėlės, tai kodėl vaiko kambariui neparinkus tapetų su gėlėmis ar kitais panašiais ornamentais?

Kiek man žinoma, dabar labai madingi vaikiški tapetai su žvaigždutėmis, kurios naktį šviečia. Mielieji, bet juk tai tas pats, kas miegoti naktį po atviru žvaigždėtu dangumi, tarkim, miške, lauke ir pan. Ar mes tada jaučiamės saugūs? Turbūt nelabai. Tai ar gali po tokiu atviru ,,dangumi" saugus jaustis vaikas? Kartais mada ir vaiko sveikata yra nesuderinami dalykai, siūlau tėvams apie tai pagalvoti.

Tai ar gerai, jei vaiko kambaryje labai daug žaislų?

Tikrai nieko bloga čia nėra, nes žaislai - tai juk vaiko pasaulis. Kada jais dar pasidžiaugti, jei ne vaikystėje, ypač jei tuos žaisliukus vaikas pasirenka pats. Tik patarčiau neprimesti vaikui savo norų, tarkim, tėvai ar seneliai labai daug keliauja ir jie parsiveža įvairių suvenyrų iš įvairių kraštų, juos kažkodėl kabina ne savo svetainėje, o vaiko kambaryje. Kartais kokia kaukė ar raganaitė, priklausanti svetimai kultūrai, nežinia kaip gali paveikti vaiką. Jis gali pradėti nesąmoningai su ja tapatintis, t. y. rengtis panašiais drabužiais, nutaisyti ypatingą veido išraišką ir pan. Kodėl vietoj jų nepasodinus gražios lėlytės? Labai gerai, kai tėvai virš vaiko lovelės pakabina angeliukų ir pan. Šie skleidžia teigiamą energiją.

O jei vaiko kambaryje daug nuotraukų, tai nieko bloga?

Tikrai nieko bloga, jei tai vaikui mylimų žmonių nuotraukos. Šiukštu tai neturi būti mirusių senelių ar su vaiku visai nesusijusių žmonių nuotraukos. Jei vaikas serga kuria nors labai sunkia liga, patarčiau pakabinti jo kambaryje nuotraukų, kai jis buvo sveikas ir linksmas. Taip pat labai tinka jo paties piešti piešinukai, tik jie turi būti ne juodų arba raudonų spalvų, nes gali dirginti, sukelti neigiamų emocijų, o tokie, kuriuose vyrauja šviesios spalvos ar piešinukai su gamtos motyvais.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Patarimai, kaip surengti jaukias ir subtilias krikštynas

Krikštynos paprastai rengiamos, kai gamta žydi ir spinduliuoja visu savo grožiu bei gyvybe. Po Krikšto sakramento ateina antrasis etapas – įamžinti brangias akimirkas, nes krikštynos būna vieną kartą gyvenime.

Atviras skaitytojos laiškas: aš noriu pasakyti kai ką svarbaus šiuolaikiniams tėvams

Kiekvienas tėtis ir mama nori užauginti laimingą ir savimi pasitikintį vaiką. Tačiau neretai mūsų, tėvų, žodžiai gerokai skiriasi nuo mūsų pačių veiksmų. Kokias klaidas šiuolaikiniai tėvai daro dažniausiai? Vienos skaitytojos nuomonė.

Teo ir Ieva pristato: namuose gaminame ekologišką modeliną (1)

Kad ir kur bebūtume – ar svetur pas tėtį, ar namuose Kaune, ar sodyboje, visuomet pasigaminame mūsų taip mėgstamo ekologiško modelino. Su juo žaisti yra begalė būdų, o jį pagaminti vienas juokas!

Kurį Zodiako ženklą galima apibūdinti kaip „tobulas vaikas“

Jeigu mėgstate pavartyti horoskopus, jūsų dėmesiui – 12 Zodiako ženklų apžvalga: kurie iš jų tvirtą charakterį rodo nuo gimimo, o su kuriais lengviausia susitarti?

5 nieko nekainuojantys būdai, kaip sutvirtinti ryšį su vaiku

Kiekvienas iš mūsų norime būti dar geresniais tėvais savo vaikams, tačiau neretai nežinome nuo ko pradėti.

Vaikas nesitraukia nuo mamos: įprasta raidos dalis ar perdėtas jautrumas (2)

Dvejų metų vaiką auginanti mama klausia psichologės patarimo, kaip elgtis su itin jautria dukrele.

Patarimai, kaip nuo gimimo lavinti vaiko smulkiąją motoriką

Vaikas gimsta stipriai sugniaužtais kumščiais ir pirštus „išlaisvina“ tik paūgėjęs. Kaip namuose galime lavinti jo smulkiąją motoriką nuo gimimo?

Teo ir Ieva pristato: ne tik smagi, bet ir labai naudinga mankšta pėdutėms

Kad pėdų masažas teikia didelę naudą, žino visi. Jau nuo ankstyvosios kūdikystės siūloma masažuoti savo mažylių pėdutes, kuriose pilna aktyvių taškų, teigiamai veikiančių ne tik vaiko imunitetą, bet ir nuotaiką bei vystymąsi.

Kaip atskirti kokybišką žaislą vaikui nuo tokio, kuris gali būti netgi pavojingas

Kiekvieną dieną mūsų vaikai susiduria su įvairiausiais produktais, apie kurių galimą pavojų mažiesiems dažnai net nesusimąstome.

Patyrusios mamos patarimai: kaip keliauti su mažais vaikais lėktuvu

Keliaujame atostogauti, aplankyti seniai matytus draugus ar gimines, pakeisti gyvenimą. Dažnai kelionės iš žadančių daug džiaugsmo ir laimės, tampa pilnomis streso ir baimės, ypač keliaujant su mažamečiais vaikais.

Teo ir Ieva pristato: raidžių arba skaičių žvejyba

Kol už lango vasara, mėgaukimės jos teikiamomis gėrybėmis – šiltu oru bei žaidimais su vandeniu.

Teo ir Ieva pristato: gėlių teptukas, spalvų loterija ir kitos linksmybės lauke

Kaip smagu vasarą! Vabalų, paukščių ir kitų gamtos reiškinių stebėjimas, drugelių gaudymas, vandens pramogos – visa tai galima išbandyti vasarą gryname ore.

Kokia ji – tobula mama: interviu su psichologe

Ar prieš gimstant vaikučiui jums nešmėkštelėjo mintis: „Noriu būti tobula mama!"? Manau, jei būsite nuoširdi atsakydama, greičiausiai atsakymas bus „TAIP".

Teo ir Ieva pristato: lobio ieškojimas, piešimas pupelėmis ir kiti smagūs žaidimai vaikams (1)

Atostogos kaime - kaip gryno oro gurkšnis! Magiškas laikas, kai gali nerūpestingai siautėti ir dūkti saulės spinduliuose ar žaisti vandenyje.

Prieš keliaudami su vaiku atostogų, atminkite kai ką svarbaus

Kad kelionė į svečias šalis su vaiku būtų sklandi, svarbu tinkamai jai pasiruošti ir nepamiršti kelių svarbių aspektų.