Daugiavaikiai tėvai kyla į kovą už sveikesnę vaikų mitybą

 (1)
Daugiavaikiai tėvai kartu su garsiausia šalies gydytoja-dietologe dr. Edita Gaveliene įkūrė neformalų „Super tėvų“ judėjimą, kuriuo sieks keisti maitinimo sistemą šalies ugdymo įstaigose.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Anot vieno iš projektų iniciatoriaus Simono Urbono (Saimio), vaikai yra mūsų didžiausias turtas, tačiau nepaisant to, šalyje veikianti mitybos sistema ugdymo vietose – nekeista nuo sovietinių laikų.

"Idėja gimė pamačius vaikų valgiaraščius darželiuose ir kilogramus cukraus, pilamus į arbatos katilą. Aš nenoriu, kad tai tęstųsi, nes tai yra ydinga mūsų vaikų sveikatai. Maisto įvairovė, būdai, kaip jis ruošiamas, deja, bet tikrai labai dažnai prasilenkia su rūpesčiu vaikų sveikata per mitybą", - sako vienas iš „Super tėvų“ judėjimo iniciatorius.

Dr. Editos Gavelienės teigimu, šis neformalus judėjimas bus atviras visiems, kurie nori prisidėti prie permainų vaikų maitinimo sistemoje.

"Vaikų mityba yra lemiantis veiksnys žmogaus sveikatai visą gyvenimą. Tai kaip namo pamatas, tad natūralu, kad jam turi būti skiriamas tinkamas dėmesys. Deja, bet daugelyje įstaigų dar tebesivadovaujama sovietinių laiko maitinimo įpročiais, o tai visiškai prasilenkia su vaiko mitybos poreikiais šiandien", - sako gydytoja.

Anot Simono Urbono, "Super tėvai" pirmą veiklos mėnesį nemokamai teiks konsultacijas, visiems besidomintiems vaikų mityba, o ateityje ims simbolinį mokestį už konsultacijas, tačiau teiks ir kitas mokamas paslaugas.

"Verslo čia nepadarysime, bet padėti keisti sistemą galime, tad kiekvienas gautas euras ateityje, bus skirtas judėjimo vystymui", - sako jis.

Tarp mokamų paslaugų, "Super tėvai" kartu su dietologais įvertins maitinimo įstaigos valgiaraštį, parengs atitinkamas pokyčių programas, padės valdyti maitinimo įstaigų sandėlius bei visą pokyčių diegimo procesą.

"Darysiu viską, kad riebūs karbonadai būtų pakeisti sveikesniu maistu, vaisiai ir daržovės būtų prieinami kuo dažniau ir kuo patrauklesne forma, o mūsų mažieji augtų daug sveikiau nei mūsų karta", - sako jis.

"Super tėvų" judėjimą įkūrė aktyvūs tėvai, judėjimas vystomas socialiniuose tinkluose, prisijungti labai paprasta, tai galima padaryti paspaudus "Patinka" Facebook puslapyje "Super Tėvai". Per šį savaitgalį judėjimą nutarė palaikyti 418 tėvų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Oficialu: kūdikiai Lietuvoje bus skiepijami nuo B tipo meningokoko (11)

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė įsakymą, kuriuo į vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių yra įtraukiami skiepai nuo B tipo meningokokinės infekcijos. Planuojama, kad kūdikiai bus pradėti skiepyti jau šių metų liepos mėnesį, kai tik bus nupirktos ir į Lietuvą pristatytos vakcinos.

Kaip pagimdyti be skausmo: natūralios ir medikamentinės priemonės

Priemonių padėti sumažinti gimdymo skausmą yra įvairių. Vienos jų natūralios, kitos - medicininės. Kaip moteris gali padėti sau gimdymo metu ir kokią pagalbą siūlo medikai, pasakoja Kauno krikščioniškųjų gimdymo namų Akušerijos skyriaus vedėja gydytoja akušerė ginekologė Rasa Babiliūtė.

Žindymas ir alkoholis: privalu žinoti

Nėra nei vienos alkoholio rūšies, kuri nekenktų žindančiai motinai ir kūdikiui.

Kuri ligoninė Lietuvoje verčiausia draugiškiausios žindymui vardo

„Žindymui draugiška" - tai iniciatyva, siekianti tiesiogiai iš mamų surinkti informaciją apie žindymo skatinimą ir palaikymą Lietuvoje nėštumo, gimdymo, buvimo ligoninėje po gimdymo ir vėliau, kūdikio augimo laikotarpiu bei skatinti ir remti žindymą Lietuvoje. Vienas iš iniciatyvos veikos būdų yra Žindymui draugiškiausios ligoninės rinkimai.

Vaikų ligoninės gydytojai perspėja: veganiška mityba vaikams yra pavojinga (15)

Paaiškėjo, kad į Vaikų ligoninę dėl visą savaitę užsitęsusio vėmimo, viduriavimo, vangumo, irzlumo patekęs 7,5 mėnesio kūdikis, kenčia dėl baltymų ir didelio vitamino B12 trūkumo, sveikatai pavojingos mažakraujystės.

Klausimas gydytojai: skiepyti vaiką ar ne (5)

Pastaruoju metu daugelis manęs prašo parašyti savo nuomonę apie skiepus. Iš karto pasakysiu: aš esu tik už vakcinaciją ir ne kitaip.

Daugiavaikiai tėvai kyla į kovą už sveikesnę vaikų mitybą (1)

Daugiavaikiai tėvai kartu su garsiausia šalies gydytoja-dietologe dr. Edita Gaveliene įkūrė neformalų „Super tėvų“ judėjimą, kuriuo sieks keisti maitinimo sistemą šalies ugdymo įstaigose.

Peršalimas nebebaisus. Kas geriau – vaistai ar liaudiškos priemonės?

Atėjus žiemai, suaktyvėja ir virusai. Ir štai mažyliai jau pradėjo kosėti, šniurkščioti nosimis. Ar reikia vaistų? O gal galima apsieiti su liaudiškomis priemonėmis?

Sveikatos psichologė: ką daryti, kai vaikas atsisako gerti vaistus

Noriu papasakoti dvi istorijas iš mūsų gyvenimo apie vaikus, skiepus ir vaistus. Vieną iš jų galima pavadinti sėkmės istorija, o antroji yra, švelniai tariant, probleminis atvejis.

Kaip pagausinti mamos pieno

Žurnalas TAVO VAIKAS nuolat gauna būsimų ir esamų mamų klausimų. Pastarasis - apie mamos pieno pagausinimą.

Kaip laikrodžio persukimai veikia vaikus: 5 patarimai iš patirties (2)

Baigiantis spaliui Lietuvoje įvedamas „žiemos laikas". Šį sekmadienį laikrodžio rodykles turime pasukti valanda atgal.

Žadama kompensuoti skiepus nuo meningokokinės infekcijos vaikams

Šiandien tiesioginėje DELFI konferencijoje dalyvavęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga informavo, kad nuo kitų metų liepos mėnesio valstybė pradės kompensuoti skiepus nuo meningokokinės infekcijos (B grupės).

Ką svarbu žinoti apie norovirusinę infekciją

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai primena, kad artėjant žiemai atkreiptume dėmesį ne tik į peršalimo ligas, bet ir žarnyno infekcijas.

Kaip sustiprinti vaiko imunitetą – tai turėtų žinoti visi tėveliai (1)

Jūsų vaikas visą vasarą būna sveikas, tačiau vos atėjus rudeniui pradeda šniurkščioti ir kosėti. Ir jus kaskart kankina vienas ir tas pats klausimas: kaip sustiprinti vaiko imunitetą ir ar yra tam kažkokių specialių priemonių? Žinoma, kad yra, tik jas reikia protingai taikyti.

Interviu su gydytoju apie vaikų ūgį: kas nulemia, kad vieni užauga aukšti, o kiti - ne (4)

Dar gimdymo namuose tėvai stengiasi nuspėti būsimą mažylio ūgį. Ar tikrai visuomet aukštiems tėvams gimsta būsimi krepšininkai ir manekenės? Ir, priešingai, žemo ūgio tėvų vaikai niekada aukšti neužauga? Konsultuoja gydytojas endokrinologas dr. Robertas Kemežys.