Daugiavaikiai tėvai kyla į kovą už sveikesnę vaikų mitybą

 (1)
Daugiavaikiai tėvai kartu su garsiausia šalies gydytoja-dietologe dr. Edita Gaveliene įkūrė neformalų „Super tėvų“ judėjimą, kuriuo sieks keisti maitinimo sistemą šalies ugdymo įstaigose.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Anot vieno iš projektų iniciatoriaus Simono Urbono (Saimio), vaikai yra mūsų didžiausias turtas, tačiau nepaisant to, šalyje veikianti mitybos sistema ugdymo vietose – nekeista nuo sovietinių laikų.

"Idėja gimė pamačius vaikų valgiaraščius darželiuose ir kilogramus cukraus, pilamus į arbatos katilą. Aš nenoriu, kad tai tęstųsi, nes tai yra ydinga mūsų vaikų sveikatai. Maisto įvairovė, būdai, kaip jis ruošiamas, deja, bet tikrai labai dažnai prasilenkia su rūpesčiu vaikų sveikata per mitybą", - sako vienas iš „Super tėvų“ judėjimo iniciatorius.

Dr. Editos Gavelienės teigimu, šis neformalus judėjimas bus atviras visiems, kurie nori prisidėti prie permainų vaikų maitinimo sistemoje.

"Vaikų mityba yra lemiantis veiksnys žmogaus sveikatai visą gyvenimą. Tai kaip namo pamatas, tad natūralu, kad jam turi būti skiriamas tinkamas dėmesys. Deja, bet daugelyje įstaigų dar tebesivadovaujama sovietinių laiko maitinimo įpročiais, o tai visiškai prasilenkia su vaiko mitybos poreikiais šiandien", - sako gydytoja.

Anot Simono Urbono, "Super tėvai" pirmą veiklos mėnesį nemokamai teiks konsultacijas, visiems besidomintiems vaikų mityba, o ateityje ims simbolinį mokestį už konsultacijas, tačiau teiks ir kitas mokamas paslaugas.

"Verslo čia nepadarysime, bet padėti keisti sistemą galime, tad kiekvienas gautas euras ateityje, bus skirtas judėjimo vystymui", - sako jis.

Tarp mokamų paslaugų, "Super tėvai" kartu su dietologais įvertins maitinimo įstaigos valgiaraštį, parengs atitinkamas pokyčių programas, padės valdyti maitinimo įstaigų sandėlius bei visą pokyčių diegimo procesą.

"Darysiu viską, kad riebūs karbonadai būtų pakeisti sveikesniu maistu, vaisiai ir daržovės būtų prieinami kuo dažniau ir kuo patrauklesne forma, o mūsų mažieji augtų daug sveikiau nei mūsų karta", - sako jis.

"Super tėvų" judėjimą įkūrė aktyvūs tėvai, judėjimas vystomas socialiniuose tinkluose, prisijungti labai paprasta, tai galima padaryti paspaudus "Patinka" Facebook puslapyje "Super Tėvai". Per šį savaitgalį judėjimą nutarė palaikyti 418 tėvų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Vaikas išmoko vaikščioti: kokios dažniausios traumos jo tyko

Laimingiausi tėvai yra tada, kol neserga vaikai, nesusižeidžia, nepatenka į ligoninę. Tačiau kartais dėl menko neapdairumo jie smarkiai susižaloja.

Pristatomos naujausios žindymo rekomendacijos Lietuvoje

Žindymo skatinimo komitetas parengė informacinį lankstinuką „Sėkmingo žindymo žingsneliai", kurį rekomenduoja įteikti kiekvienai iš gimdymo stacionaro išvykstančiai mamai.

Įvardijo, kokiais atvejais vaikams skubioji pagalba bus teikiama nedelsiant (3)

Nedelsiant, tą pačią minutę, vaikams pagalba turės būti teikiama, prasidėjus traukuliams, jei vaikas labai kraujuos, ar kitais atvejais, išvardytais naujoje skubiosios pagalbos teikimo tvarkoje, kuri įsigalios nuo liepos.

Žaidimai saulėje: 10 svarbiausių taisyklių, kaip pasirūpinti vaiko oda

Vasara dar tik prasideda, tačiau kaitri saulė mus džiugina jau visą mėnesį.

Nuo liepos 1-osios skiepų kalendorius pasipildo nauja nemokama vakcina kūdikiams ir vaikams (3)

Nuo liepos 1-osios nemokamai B tipo meningokokinės infekcijos vakcina bus skiepijami kūdikiai ir vaikai.

Kas nulemia, kokią kraujo grupę paveldės vaikas +LENTELĖ

Kraujo grupė ir rezus faktorius - nuo seno žinomi genetiniai požymiai. Jau vaisius juos turi ir jie išlieka nepakitę visą gyvenimą.

11 faktų apie vaisių, kurį valgyti sveika nors ir kiekvieną dieną

Pirkdami vaikams brangius egzotinius vaisius ir uogas dažnai nepelnytai nuvertiname lietuvišką sodo obuolį.

Žindymas ir vaiko dantų sveikata: gydytojo komentaras

Daugelis mamų nori kuo ilgiau žindyti savo kūdikius. Tačiau baimę kelia dantukų sveikata. Ar nepakenks naktinis žindymas kūdikio dantukams?

Interviu apie nevalgius vaikus su gydytoja, kuris pakeis požiūrį į šią problemą (2)

Tėvai neretai skundžiasi, kad jų vaikai praktiškai nieko nevalgo. Nenori pietų, pusryčių, vakarienės - nieko, kas vadinama sveiku maistu. Arba geria tik pieną ir nieko daugiau. Ką daryti, kad vaikas valgytų?

Svarbiausi patarimai, kaip tinkamai pasirūpinti vaiko oda saulėtą dieną

Atėjus šiltajam metų sezonui, viena iš svarbiausių tėvų užduočių – pasirūpinti vaiko odos apsauga nuo saulės. Pasidomėkime, kuo vaikų oda skiriasi nuo suaugusiųjų ir kokios apsaugos jai reikėtų.

Prieš duodami braškių vaikui, atminkite šį tą svarbaus

Prekybos vietose jau pasirodė pirmosios braškės. Jei ketinate jų pirkti vaikams, atminkite kelias svarbias taisykles.

Mama Viktorija dvynius nuo žūties išgelbėjusius medikus vadina angelais

Kauno klinikose vykusiame susitikime – šeimos su dvynukais ir gydytojai, padėję jiems išvysti pasaulį.

Naudingoji daržovė, kurią sveika valgyti ne tik vaikams

Šią daržovę dėl žalios spalvos mamos juokais vadina Šreko. Ji labai vertinga savo maistiniu požiūriu, todėl ją valgantys mažieji bus ir sveiki, ir stiprūs.

Kada prireikia cezario pjūvio operacijos

Operacija, kai pjaunama pilvo siena, gimdos sienelė ir išimamas vaisius bei placenta, vadinama cezario pjūviu.

TIESA IR MITAI apie geležies trūkumą +KONKURSAS ir net 10 dovanų! (REZULTATAI)

Kaip pastebėti, kad vaiko organizmui trūksta geležies? Ar kraujo tyrimas yra vienintelis diagnostikos būdas? Ką daryti, jei paaiškėja, kad geležies visgi trūksta?