Daugiavaikiai tėvai kyla į kovą už sveikesnę vaikų mitybą

 (1)
Daugiavaikiai tėvai kartu su garsiausia šalies gydytoja-dietologe dr. Edita Gaveliene įkūrė neformalų „Super tėvų“ judėjimą, kuriuo sieks keisti maitinimo sistemą šalies ugdymo įstaigose.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Anot vieno iš projektų iniciatoriaus Simono Urbono (Saimio), vaikai yra mūsų didžiausias turtas, tačiau nepaisant to, šalyje veikianti mitybos sistema ugdymo vietose – nekeista nuo sovietinių laikų.

"Idėja gimė pamačius vaikų valgiaraščius darželiuose ir kilogramus cukraus, pilamus į arbatos katilą. Aš nenoriu, kad tai tęstųsi, nes tai yra ydinga mūsų vaikų sveikatai. Maisto įvairovė, būdai, kaip jis ruošiamas, deja, bet tikrai labai dažnai prasilenkia su rūpesčiu vaikų sveikata per mitybą", - sako vienas iš „Super tėvų“ judėjimo iniciatorius.

Dr. Editos Gavelienės teigimu, šis neformalus judėjimas bus atviras visiems, kurie nori prisidėti prie permainų vaikų maitinimo sistemoje.

"Vaikų mityba yra lemiantis veiksnys žmogaus sveikatai visą gyvenimą. Tai kaip namo pamatas, tad natūralu, kad jam turi būti skiriamas tinkamas dėmesys. Deja, bet daugelyje įstaigų dar tebesivadovaujama sovietinių laiko maitinimo įpročiais, o tai visiškai prasilenkia su vaiko mitybos poreikiais šiandien", - sako gydytoja.

Anot Simono Urbono, "Super tėvai" pirmą veiklos mėnesį nemokamai teiks konsultacijas, visiems besidomintiems vaikų mityba, o ateityje ims simbolinį mokestį už konsultacijas, tačiau teiks ir kitas mokamas paslaugas.

"Verslo čia nepadarysime, bet padėti keisti sistemą galime, tad kiekvienas gautas euras ateityje, bus skirtas judėjimo vystymui", - sako jis.

Tarp mokamų paslaugų, "Super tėvai" kartu su dietologais įvertins maitinimo įstaigos valgiaraštį, parengs atitinkamas pokyčių programas, padės valdyti maitinimo įstaigų sandėlius bei visą pokyčių diegimo procesą.

"Darysiu viską, kad riebūs karbonadai būtų pakeisti sveikesniu maistu, vaisiai ir daržovės būtų prieinami kuo dažniau ir kuo patrauklesne forma, o mūsų mažieji augtų daug sveikiau nei mūsų karta", - sako jis.

"Super tėvų" judėjimą įkūrė aktyvūs tėvai, judėjimas vystomas socialiniuose tinkluose, prisijungti labai paprasta, tai galima padaryti paspaudus "Patinka" Facebook puslapyje "Super Tėvai". Per šį savaitgalį judėjimą nutarė palaikyti 418 tėvų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Veiksmingiausia pagalba susirgus: gydytojai klounai dalijosi išbandytais receptais

Mes lankome ne ligą, o vaiką. Taip penktadienį naujienų agentūros ELTA konferencijų salėje surengtoje spaudos konferencijoje „Kas slypi už Raudonųjų nosių“, sakė gydytojai klounai.

Daugėja skiepijančių vaikus nuo meningokokinės B tipo infekcijos

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, Lietuva pirmauja Europoje pagal sergamumą meningokokine B tipo infekcija.

Kaip stiprinti vaiko imunitetą

Mūsų imunitetas – labai sudėtinga, tačiau drauge ir protinga sistema. Stiprus imunitetas padeda išvengti ligų, o susirgus – greičiau ir lengviau pasveikti. Žuvų taukai yra viena tinkamiausių priemonių mažųjų imuninei sistemai stiprinti, kadangi jų sudėtyje yra sveikatai naudingų omega-3 riebalų rūgščių bei vitaminų A, D ir E.

Naudingosios kruopos, kurias sveika valgyti kiekvienam

Ar viską žinote apie maistinguosius grikius? 8 argumentai, kodėl jie turi būti mažų vaikų mityboje.

Gydytoja – apie virusą, kurį gauname nuo mus bučiuojančių tėvų ar kitų artimųjų

Net 90 proc. žmonių herpeso virusą „nešiojasi" savo trišakiame nerve. Kaip jo nepažadinti?

Šiuolaikinių tėvų klaidos, kurias daro daugelis

Kiekvienas tėtis ir mama nori užauginti laimingą ir savimi pasitikintį vaiką. Tačiau neretai mūsų, tėvų, žodžiai gerokai skiriasi nuo mūsų pačių veiksmų. Kokias klaidas šiuolaikiniai tėvai daro dažniausiai?

Vaiko akių uždegimas: priežastys ir gydymas

Kai vaiko akys ima ašaroti, traiškanoja, parausta, dažniausiai įtariame akių uždegimą ir kreipiamės į gydytoją – kaip jis patars gydyti?

Kad smegenys veiktų kaip tobuliausias kompiuteris

Sudėtingiausias ir aktyviausias mūsų organas smegenys – tarsi galingas kompiuteris, kurio atmintyje telpa net 4 terabaitai informacijos.

Meningokokinė infekcija pavojingiausia vaikams iki penkerių metų

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, pernai Lietuvoje užregistruotas 81 susirgimo meningokokine infekcija atvejis, iš kurių pusė – 40, vaikų iki penkerių metų.

Epilepsija - ne vien priepuoliai, įspėja vaikų neurologai

Epilepsija - ne vien priepuoliai, įspėja vaikų neurologai, kitų sričių medikams pristatydami Dravet sindromą - retą epilepsijos formą, kol kas Lietuvoje genetiškai patvirtintą tik šešiems vaikams.

Rimantas Kėvalas: smurtas prieš vaikus tęsiasi

Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovas prof. Rimantas Kėvalas teigia, kad smurto prieš vaikus nesumažėjo ir greitai nesumažės.

Klausiame gydytojos: kokios liaudiškos priemonės tinka gydyti vaikus

Norėdamos, kad mūsų vaikai būtų sveiki, prasidėjus ligų sezonui ar pasirodžius pirmiesiems „peršalimo" ligų požymiams, vaikams duodame vitamino C, citrinos ir česnako.

8 patarimai, kurie padės išvengti ar sumažinti virusų tikimybę

Šaltasis metų laikotarpis neatsiejamas nuo varvančių vaikų nosių, skaudančių gerklių ar, dar blogiau, lipte limpančių virusų. Dažnos mažųjų ligos žiemą ne tik silpnina imunitetą, įkalina vaikus namuose, bet neretai sutrikdo įprastą šeimos rutiną. Šie 8 paprasti patarimai padės sumažinti pavojų susirgti.

Dažnos žindymo problemos: kaip padėti sau ir vaikui (1)

Žindymas - dar vienas malonumas, kurio negali patirti vyrai. Ne veltui daugelis jų kūdikį žindančios moters vaizdą vadina pačiu gražiausiu. Bet ką daryti, jei malonios akimirkos virsta tikrų tikriausiu košmaru? Juk būna dienų, kai priglaustas prie krūties kūdikis ne nurimsta. Priešingai, ima blaškytis, muistytis, net verkti. Kodėl taip atsitinka?

Verdame pirmą košę kūdikiui: kokia ji turi būti

Kūdikiui sulaukus 4-6 mėnesių, kai jam nebeužtenka mamos pieno ar mišinuko, rekomenduojama pradėti primaitinimą kietu maistu.