9 dalykai, kurių suaugusieji gali pasimokyti iš vaikų

 (1)
Gimus vaikui, tėvai jį išmoko daugybės dalykų: vaikščioti, žaisti mėgstamą stalo žaidimą, važiuoti dviračiu, būti mandagiu ir gražiai elgtis prie stalo. Tačiau kartais net nesusimąstome, kad žvelgdami į savo vaikus mes, suaugusieji, taip pat galime kai ko pasimokyti.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

1. Kiekviena diena - nauja pradžia

„Argi nepaguodžia mintis, kad rytoj bus diena, kuri iki šiol yra be klaidų?" - yra pasakęs L. M. Montgomery. Vaikystėje pamokų pabaiga visada kėlė tokį pasitenkinimą! Vasaros atostogos buvo tarsi ištisas gyvenimas. Kai esi mažas, kiekviena diena atrodo tarsi amžinybė, o nauja diena reiškia naujas galimybes, naujus draugus, su kuriais galima susipažinti, naujus nuotykius, kuriuos galima patirti ir naujus dalykus, kuriuos galima išmokti. Vaikai įsipareigojimų su savimi nesinešioja. Jie pradeda nuo pradžių. Visada.

2. Kūrybingumas teikia malonumą

Kaip dažnai vaikai ištisas valandas pranyksta kūrybos projektuose? Piešia, žaidžia, stato neįtikėtino detalumo smėlio pilis. Dėl kažin kokių nežinomų priežasčių mes nustojame vertinti kūrybines užduotis. Kiek suaugusių žmonių, kurie nepasirenka menininko kelio, reguliariai piešia? Kiek jų piešia pirštų dažais vien todėl, kad tai labai smagu?

3. Būkite drąsūs

Garsiai dainuoja. Šoka taip, lyg niekas nematytų. Vaikai nejaučia jokių ribų, nes jų dar nekausto jokios baimės. Jie eina į priekį su viltimi, nes dar nepažįsta pralaimėjimų ir nepatyrė nesėkmių. Jie mėgaujasi gyvenimu ir ima viską, ką jis gali jiems pasiūlyti.

4. Juokitės kiekvieną dieną

Vaikai turi puikią savybę visur aplink save atrasti malonumą ir džiaugsmą. Paprasčiausiai stenkitės pastebėti juokingus dalykus, kuriuos vaikai aptinka prekybos centruose ir parkuose. Kvailysčių išvysite tikrai visur.

5. Būkite aktyvūs

Kai buvote mažas, žaidimai gryname ore buvo jūsų dienos kulminacija. Visur lakstėte, žaidėte gaudynes, kol nebegalėjote atsikvėpti, o skruostus nudažydavo raudonis. Šokinėdavote iki pakvaišimo ir nei karto neaplankė mintis tai pavadinti „pratimu" ar „mankšta". Tai buvo tiesiog žaidimas ir jis teikė didžiulį malonumą.

6. Būkite herojus

Kai vaikas pasakoja apie futbolo aikštėje ar mokykloje nutikusią istoriją, dažniausiai jis tampa jos didvyriais. Tarsi visas pasaulis suktųsi aplink jį. Kai mes suaugame, nenorime atrodyti egoistiškais ir egocentriškais, todėl savo pasiekimus linkstame sumenkinti. Nenorime girtis. Siekiame atrodyti mažesniais nei esame, kad tik kiti geriau jaustųsi. Kuklumas tampa susižavėjimo verta savybe, todėl patys pradedame tikėti, kad esame viso labo vidutinybės.

7. Randai - pagarbos verti ženklai

Kai vaikas ką nors susilaužo, ant gipso jis piešia. Jis jaučiasi klasės superžvaigžde. Tuo, kuriam pavyko išgyventi. Kai jis nukrenta ir susižeidžia, kiekvienas nori matyti randus, o nukentėjęs vaikas juos išdidžiai demonstruoja. Kai suaugame, savo randus pradedame slėpti. Mūsų randai tampa mūsų paslaptimis. Nenorime būti palaikyti silpnais, tad niekam nepasakojame, kas mums kelia skausmą. Tačiau vaikai žino, kad randai nėra silpnumo požymis. Priešingai, randai byloja apie stiprybę ir gebėjimą išgyventi. Tai istorija, apie kurią verta pasakoti. Tai - pasiekimas.

8. Išmėginkite naujus dalykus

Vaikai nebijo išmėginti sporto šakos, kurios prieš tai niekada neišbandė. Jie drąsiai šoka nuo tramplyno, neria į baseiną arba stoja ant slidžių net ir tada, kai tai daro pirmą kartą. Kai suaugame, pradedame bijoti nežinomų ir dar nepatirtų dalykų. Esame linkę išlikti komforto zonoje ir iš jos išeiname labai nenoriai. Tai labai didelė klaida, mat nuotykiai pažadina mūsų dvasią.

9. Atkreipkite dėmesį į mažus dalykus

Vaikams patinka stebėti paukščius, kaip greitai jie bėga smėliu ir kokias mažas pėdutes palieka. Tai, kas mums atrodo visiškai normalu ir nekelia jokių emocijų, jiems suteikia neįtikėtinai daug džiaugsmo ir įkvėpimo. Kada mes pradedame ignoruoti aplink mus vykstančius mažus stebuklus? Kiek kartų būtų gražesnis gyvenimas, jeigu išmoktume tuos stebuklus pamatyti iš naujo?

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Kaip atskirti meilę vaikui nuo lepinimo

„Per dažnai neimk ant rankų nes išlepinsi“, „pratink užmigti lovelėje, kad neįprastų šalia tavęs“, - mokė mane labiau patyrę giminaičiai. O aš net neįsivaizdavau, kaip galima neimti mažučio kūdikio ant rankų. Arba, ką reiškia per dažnai neimti. Kada dar nešioti, jei ne dabar kūdikystėje?

Jei abejojate, ar teisingai elgiatės su vaiku, yra vienas paprastas būdas pasitikrinti

Šis straipsnis, kiek anksčiau publikuotas žurnale TAVO VAIKAS, nagrinėja vaikų ir tėvų santykių modelius. Ar tikrai tėvai gali būti geriausi vaiko draugai?

Dauguma tėvų dar neužpildė prašymų dėl Vaiko pinigų

Gyventojai gana vangiai teikia prašymus dėl vadinamųjų Vaiko pinigų, nors nuo sausio nebetaikomas neapmokestinamasis pajamų dydis už kiekvieną vaiką.

Kas penkta šeima paaugus vaikui būna nepatenkinta jo vardu

Iš tiesų netikėti rezultatai, kuriuos pateikia britų portalas tėvams „Mumsnet“.

Kaip gimimo data nulemia charakterį ir sėkmę gyvenime

Senovės graikai nustatė, kad kiekvienas skaičius turi magišką reikšmę, o tam tikras skaičių derinys daro įtaką žmogaus likimui.

Vaikas ima bijoti svetimų žmonių – kaip elgtis tėvams

Iki šiol visus mėgęs kūdikis staiga tampa atsargus ir nenori eiti ant rankų net seneliams, o pamatęs svetimą žmogų nusisuka ir stipriai apsiveja mamai apie kaklą. Kodėl ūgtelėjęs kūdikis tampa bailiuku?

Psichologė: kad kūdikis ramiai miegotų naktį, svarbu žinoti

Naktinis kūdikio miegas labai svarbus ne tik pačiam kūdikiui, bet ir jo tėvams. Nuo to, kaip miegojo kūdikis, priklauso ir kaip pailsėjo jo tėvai.

Psichologė: reikia kūdikiui režimo ar nereikia (3)

Kas yra režimas ir ar jo reikia kūdikiui? Atsakymų į šiuos klausimus ieško psichologė Karolina Gurskienė.

Gintaro karoliai vaikui: daugiau naudos ar žalos? (1)

Daug tėvų mėgsta savo mažyliui ant kaklo ar rankos užkabinti gintaro karolius.

Kur geriausia miegoti kūdikiui – tėvų ar savo lovoje (6)

Diskusija, kur geriau migdyti kūdikius - tėvų lovoje, lovelėje šalia jų lovos ar net atskirame kambaryje - greičiausiai niekada nebus baigtinė. Argumentų UŽ ir PRIEŠ turi įvairių teorijų šalininkai.

Vaikas užmiega tik nešiojamas, kitu atveju verkia: psichologės komentaras

Tris mėnesius mama migdė kūdikėlį ant rankų. Jei bando paguldyti į lovytę nesuptą – mažylė ima verkti. Ar ignoruoti mažylės norą būti panešiotai ir leisti verkti? O gal nevirkdyti ir nešioti?

Ramios naktys: patarimai, kaip migdyti kūdikį iki 3-jų mėnesių

Jei dar tik laukiatės vaikelio, tikriausiai, jau girdėjote savo draugų pasakojimus ir gąsdinimus, kad pirmieji trys mėnesiai gali virsti tikru pragaru, nes kūdikiai nuolat verkia bei sunkiai užmiega. Štai keletas patarimų, kurie jums padės migdymo ritualą paversti malonesniu ir lengvesniu procesu.

Tinklaraštininkė – apie vaikiškus drabužėlius: kurie yra praktiškiausi, o kurių neverta pirkti

Turbūt yra gana normalu, kad kiekviena naujai iškepta mama perserga tokia liga, kai savo mažyliui, o dažnai dar net negimusiam, nori visko kas gražiausia, kas geriausia, kas minkščiausia, švelniausia ir t.t...

13 vardų, kurie atneša laimę, džiaugsmą ir sėkmę

Renkant vaikui vardą, svarbu pasidomėti ir jo reikšme. Jūsų dėmesiui – 13 Lietuvoje paplitusių vardų, kurie reiškia laimę, džiaugsmą ir sėkmę.

Kauno rajonas gimusiems naujagimiams dovanoja kūdikio kraitelius

Giraitės naujakurių Eglės ir Justino Butėnų šeimoje gimęs Nojus tapo pirmu Kauno rajono kūdikiu, kurio tėvams įteikta ypatinga dovana – 300 eurų vertės kraitelis.