9 dalykai, kurių suaugusieji gali pasimokyti iš vaikų

 (1)
Gimus vaikui, tėvai jį išmoko daugybės dalykų: vaikščioti, žaisti mėgstamą stalo žaidimą, važiuoti dviračiu, būti mandagiu ir gražiai elgtis prie stalo. Tačiau kartais net nesusimąstome, kad žvelgdami į savo vaikus mes, suaugusieji, taip pat galime kai ko pasimokyti.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

1. Kiekviena diena - nauja pradžia

„Argi nepaguodžia mintis, kad rytoj bus diena, kuri iki šiol yra be klaidų?" - yra pasakęs L. M. Montgomery. Vaikystėje pamokų pabaiga visada kėlė tokį pasitenkinimą! Vasaros atostogos buvo tarsi ištisas gyvenimas. Kai esi mažas, kiekviena diena atrodo tarsi amžinybė, o nauja diena reiškia naujas galimybes, naujus draugus, su kuriais galima susipažinti, naujus nuotykius, kuriuos galima patirti ir naujus dalykus, kuriuos galima išmokti. Vaikai įsipareigojimų su savimi nesinešioja. Jie pradeda nuo pradžių. Visada.

2. Kūrybingumas teikia malonumą

Kaip dažnai vaikai ištisas valandas pranyksta kūrybos projektuose? Piešia, žaidžia, stato neįtikėtino detalumo smėlio pilis. Dėl kažin kokių nežinomų priežasčių mes nustojame vertinti kūrybines užduotis. Kiek suaugusių žmonių, kurie nepasirenka menininko kelio, reguliariai piešia? Kiek jų piešia pirštų dažais vien todėl, kad tai labai smagu?

3. Būkite drąsūs

Garsiai dainuoja. Šoka taip, lyg niekas nematytų. Vaikai nejaučia jokių ribų, nes jų dar nekausto jokios baimės. Jie eina į priekį su viltimi, nes dar nepažįsta pralaimėjimų ir nepatyrė nesėkmių. Jie mėgaujasi gyvenimu ir ima viską, ką jis gali jiems pasiūlyti.

4. Juokitės kiekvieną dieną

Vaikai turi puikią savybę visur aplink save atrasti malonumą ir džiaugsmą. Paprasčiausiai stenkitės pastebėti juokingus dalykus, kuriuos vaikai aptinka prekybos centruose ir parkuose. Kvailysčių išvysite tikrai visur.

5. Būkite aktyvūs

Kai buvote mažas, žaidimai gryname ore buvo jūsų dienos kulminacija. Visur lakstėte, žaidėte gaudynes, kol nebegalėjote atsikvėpti, o skruostus nudažydavo raudonis. Šokinėdavote iki pakvaišimo ir nei karto neaplankė mintis tai pavadinti „pratimu" ar „mankšta". Tai buvo tiesiog žaidimas ir jis teikė didžiulį malonumą.

6. Būkite herojus

Kai vaikas pasakoja apie futbolo aikštėje ar mokykloje nutikusią istoriją, dažniausiai jis tampa jos didvyriais. Tarsi visas pasaulis suktųsi aplink jį. Kai mes suaugame, nenorime atrodyti egoistiškais ir egocentriškais, todėl savo pasiekimus linkstame sumenkinti. Nenorime girtis. Siekiame atrodyti mažesniais nei esame, kad tik kiti geriau jaustųsi. Kuklumas tampa susižavėjimo verta savybe, todėl patys pradedame tikėti, kad esame viso labo vidutinybės.

7. Randai - pagarbos verti ženklai

Kai vaikas ką nors susilaužo, ant gipso jis piešia. Jis jaučiasi klasės superžvaigžde. Tuo, kuriam pavyko išgyventi. Kai jis nukrenta ir susižeidžia, kiekvienas nori matyti randus, o nukentėjęs vaikas juos išdidžiai demonstruoja. Kai suaugame, savo randus pradedame slėpti. Mūsų randai tampa mūsų paslaptimis. Nenorime būti palaikyti silpnais, tad niekam nepasakojame, kas mums kelia skausmą. Tačiau vaikai žino, kad randai nėra silpnumo požymis. Priešingai, randai byloja apie stiprybę ir gebėjimą išgyventi. Tai istorija, apie kurią verta pasakoti. Tai - pasiekimas.

8. Išmėginkite naujus dalykus

Vaikai nebijo išmėginti sporto šakos, kurios prieš tai niekada neišbandė. Jie drąsiai šoka nuo tramplyno, neria į baseiną arba stoja ant slidžių net ir tada, kai tai daro pirmą kartą. Kai suaugame, pradedame bijoti nežinomų ir dar nepatirtų dalykų. Esame linkę išlikti komforto zonoje ir iš jos išeiname labai nenoriai. Tai labai didelė klaida, mat nuotykiai pažadina mūsų dvasią.

9. Atkreipkite dėmesį į mažus dalykus

Vaikams patinka stebėti paukščius, kaip greitai jie bėga smėliu ir kokias mažas pėdutes palieka. Tai, kas mums atrodo visiškai normalu ir nekelia jokių emocijų, jiems suteikia neįtikėtinai daug džiaugsmo ir įkvėpimo. Kada mes pradedame ignoruoti aplink mus vykstančius mažus stebuklus? Kiek kartų būtų gražesnis gyvenimas, jeigu išmoktume tuos stebuklus pamatyti iš naujo?

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Siūloma padidinti vaiko priežiūros išmokas (2)

Siekiant pagerinti demografinę padėtį, siūloma padidinti vaiko priežiūros išmokas.

5 patarimai, kad vaikas lengvai užmigtų ir miegotų naktį nepribusdamas

Susilaukus vaiko, daugelio dalykų tėvams tenka mokytis nuo nulio: kaip kūdikį prausti, maitinti, migdyti ir kt.

Vaiko raida nuo gimimo iki metų: ką jis moka ir kokie žaislai tinka

Neretai tėvai domisi, kokius žaislus pirkti ir ką žaisti su kūdikiais nuo gimimo. Vaikų raidos specialistai pabrėžia, kad naujagimius ir kūdikius labiausiai ugdo artimųjų meilė, švelnumas, rūpestis, buvimas šalia.

Vaikas nuo gimimo iki 3 metų: kokių žaislų jam reikia

Renkant žaislus patiems mažiausiems svarbu atsižvelgti į tai, kad jie būtų ne tik saugūs, kokybiški, bet ir atitiktų mažylio amžių. Apžvelkime kūdikio raidą nuo gimimo iki trejų metų ir tai, kokie žaislai jam tinkamiausi.

Per 9 paras iš tėvų paimta 90 vaikų

Nuo liepos įsigaliojus centralizuotai Vaiko teisių apsaugos sistemai, iš tėvų buvo paimta 90 vaikų, 30 iš jų buvo iškilusi rimta grėsmė sveikatai ar net gyvybei.

Paskelbus populiariausius berniukų ir mergaičių vardus – netikėta staigmena

Kiekvieną pusmetį atnaujinami populiariausių naujagimių vardų dešimtukai šįkart pažėrė nemažai staigmenų.

13 dalykų, kurių vaikai iš savo tėvų trokšta visa širdimi

Paprastai taisykles ir priesakus kuriame mes, suaugusieji, skirdami juos vaikams. O ką norėtų pasakyti mums vaikai?

Vaikas nenori sėstis ant klozeto: 3 priežastys, apie kurias gal nepagalvojote

Pratinant mažylį prie kokios nors naujovės, reikia jūsų kantrybės ir vaizduotės, nepamiršti pagyrimų ir nesudirgti dėl niekų. Tai pagrindinės taisyklės, ir tada jam tikrai pasiseks. Mėnesiu anksčiau ar vėliau - jokio skirtumo.

Silvijos sėkmės istorija: jokių dietų ir po gimdymo pasiektas tobulas kūno svoris

Kai nei vaizdas veidrodyje, nei savijauta ima nebetenkinti (ypač – po gimdymo), pagaliau nusprendžiame: viskas, nuo pirmadienio pradedu lieknėti! Bet vieną pirmadienį keičia kitas – pasiryžti taip nelengva. Iš tiesų visa tai... gerokai paprasčiau.

Dažniausios priežastys, kodėl vaikas neramiai miega ir pagalba jam

Mamos nevalgiems ir miegoti nenorintiems mažiesiems dažnai kartoja: nevalgysi/nemiegosi - neaugsi. Tai moksliškai pagrįsta tiesa. Tačiau būna atvejų, kai miegas „neateina"dėl objektyvių priežasčių.

Ar po cezario pjūvio gimę vaikai skiriasi nuo natūraliu būdu gimusių bendraamžių

Ar skiriasi tokie vaikučiai nuo bendraamžių, į pasaulį atėjusių po natūralaus gimdymo?

Gydytoja atsako į dažniausius klausimus apie žindymą ir krūtis

Kaip ruošti krūtis žindyti? Dėl kokių pojūčių krūtyse verta sunerimti? Ką svarbu žinoti apie laktaciją ir intymų poros gyvenimą?

Kokių klaidų vengti ruošiantis krikštynoms, pataria švenčių organizatoriai

Tik pradėjus dėlioti krikštynų scenarijų, staiga susivokiame, kiek rūpesčių ir pasiruošimo jos reikalauja: krikšto tėveliai, bažnyčia, šventės vieta, veikla ir daugelis kitų detalių.

Karščiausios krikštynų mados Lietuvoje: kada, kur ir kaip švęsti, ką dovanoti

Krikštas – pirmasis sakramentas, kuris nuplauna gimtąją nuodėmę, ta proga ir rengiamos krikštynos.

V. Šapoka: „vaiko pinigai“ tikrai didės

Šiais metais įsigaliojusi tvarka, pagal kurią visi tėvai, auginantys vaikus, gauna už kiekvieną po 30 eurų, gali netrukus keistis.