9 dalykai, kurių suaugusieji gali pasimokyti iš vaikų

 (1)
Gimus vaikui, tėvai jį išmoko daugybės dalykų: vaikščioti, žaisti mėgstamą stalo žaidimą, važiuoti dviračiu, būti mandagiu ir gražiai elgtis prie stalo. Tačiau kartais net nesusimąstome, kad žvelgdami į savo vaikus mes, suaugusieji, taip pat galime kai ko pasimokyti.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

1. Kiekviena diena - nauja pradžia

„Argi nepaguodžia mintis, kad rytoj bus diena, kuri iki šiol yra be klaidų?" - yra pasakęs L. M. Montgomery. Vaikystėje pamokų pabaiga visada kėlė tokį pasitenkinimą! Vasaros atostogos buvo tarsi ištisas gyvenimas. Kai esi mažas, kiekviena diena atrodo tarsi amžinybė, o nauja diena reiškia naujas galimybes, naujus draugus, su kuriais galima susipažinti, naujus nuotykius, kuriuos galima patirti ir naujus dalykus, kuriuos galima išmokti. Vaikai įsipareigojimų su savimi nesinešioja. Jie pradeda nuo pradžių. Visada.

2. Kūrybingumas teikia malonumą

Kaip dažnai vaikai ištisas valandas pranyksta kūrybos projektuose? Piešia, žaidžia, stato neįtikėtino detalumo smėlio pilis. Dėl kažin kokių nežinomų priežasčių mes nustojame vertinti kūrybines užduotis. Kiek suaugusių žmonių, kurie nepasirenka menininko kelio, reguliariai piešia? Kiek jų piešia pirštų dažais vien todėl, kad tai labai smagu?

3. Būkite drąsūs

Garsiai dainuoja. Šoka taip, lyg niekas nematytų. Vaikai nejaučia jokių ribų, nes jų dar nekausto jokios baimės. Jie eina į priekį su viltimi, nes dar nepažįsta pralaimėjimų ir nepatyrė nesėkmių. Jie mėgaujasi gyvenimu ir ima viską, ką jis gali jiems pasiūlyti.

4. Juokitės kiekvieną dieną

Vaikai turi puikią savybę visur aplink save atrasti malonumą ir džiaugsmą. Paprasčiausiai stenkitės pastebėti juokingus dalykus, kuriuos vaikai aptinka prekybos centruose ir parkuose. Kvailysčių išvysite tikrai visur.

5. Būkite aktyvūs

Kai buvote mažas, žaidimai gryname ore buvo jūsų dienos kulminacija. Visur lakstėte, žaidėte gaudynes, kol nebegalėjote atsikvėpti, o skruostus nudažydavo raudonis. Šokinėdavote iki pakvaišimo ir nei karto neaplankė mintis tai pavadinti „pratimu" ar „mankšta". Tai buvo tiesiog žaidimas ir jis teikė didžiulį malonumą.

6. Būkite herojus

Kai vaikas pasakoja apie futbolo aikštėje ar mokykloje nutikusią istoriją, dažniausiai jis tampa jos didvyriais. Tarsi visas pasaulis suktųsi aplink jį. Kai mes suaugame, nenorime atrodyti egoistiškais ir egocentriškais, todėl savo pasiekimus linkstame sumenkinti. Nenorime girtis. Siekiame atrodyti mažesniais nei esame, kad tik kiti geriau jaustųsi. Kuklumas tampa susižavėjimo verta savybe, todėl patys pradedame tikėti, kad esame viso labo vidutinybės.

7. Randai - pagarbos verti ženklai

Kai vaikas ką nors susilaužo, ant gipso jis piešia. Jis jaučiasi klasės superžvaigžde. Tuo, kuriam pavyko išgyventi. Kai jis nukrenta ir susižeidžia, kiekvienas nori matyti randus, o nukentėjęs vaikas juos išdidžiai demonstruoja. Kai suaugame, savo randus pradedame slėpti. Mūsų randai tampa mūsų paslaptimis. Nenorime būti palaikyti silpnais, tad niekam nepasakojame, kas mums kelia skausmą. Tačiau vaikai žino, kad randai nėra silpnumo požymis. Priešingai, randai byloja apie stiprybę ir gebėjimą išgyventi. Tai istorija, apie kurią verta pasakoti. Tai - pasiekimas.

8. Išmėginkite naujus dalykus

Vaikai nebijo išmėginti sporto šakos, kurios prieš tai niekada neišbandė. Jie drąsiai šoka nuo tramplyno, neria į baseiną arba stoja ant slidžių net ir tada, kai tai daro pirmą kartą. Kai suaugame, pradedame bijoti nežinomų ir dar nepatirtų dalykų. Esame linkę išlikti komforto zonoje ir iš jos išeiname labai nenoriai. Tai labai didelė klaida, mat nuotykiai pažadina mūsų dvasią.

9. Atkreipkite dėmesį į mažus dalykus

Vaikams patinka stebėti paukščius, kaip greitai jie bėga smėliu ir kokias mažas pėdutes palieka. Tai, kas mums atrodo visiškai normalu ir nekelia jokių emocijų, jiems suteikia neįtikėtinai daug džiaugsmo ir įkvėpimo. Kada mes pradedame ignoruoti aplink mus vykstančius mažus stebuklus? Kiek kartų būtų gražesnis gyvenimas, jeigu išmoktume tuos stebuklus pamatyti iš naujo?

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Būkite žmonės, niekada nesakykite to pagimdžiusiai moteriai (97)

Vaiką pagimdžiusi mama jautriai reaguoja į aplinkinių pastabas apie vaikų auginimą, žindymą ir kūną po gimdymo. Neretai neatsargiai vieną ar kitą žodį lepteli artimi žmonės - anyta, mama, bendradarbė, draugė.

Miego problemų specialistė: kiek turi miegoti skirtingo amžiaus vaikai (4)

Esu tikra, kad matėte keletą lentelių, kiek valandų tam tikro amžiaus vaikas turi miegoti dieną ir naktį.

Jei vaikas miega tėvų lovoje: dar negirdėti faktai (40)

„Kuo daugiau vaikas myluojamas vaikystėje, tuo ramesnis jis bus suaugęs."

Kokius trūkumus turi vaikų migdymo metodai, kuriais žavisi daug šiuolaikinių mamų (12)

Kūdikio atėjimas į šeimą – didžiulė laimė. Tačiau tėvų džiaugsmas greitai ima blėsti, jei kas naktį juos pažadina verksmas.

Psichologės patarimai apie vaikų miegą, kuriuos išgirsti turėtų visi tėvai (3)

Kūdikio miegas jo gyvenime užima didelę laiko dalį ir labai svarbią vietą.

Kai šokdina ir neklauso nuosavas vaikas: ką patars specialistė

Kaip reaguoti, kai vaikas elgiasi nepagarbiai su jumis ir ožiuojasi? Siūlome keletą galimų šios problemos sprendimo būdų.

Paaiškėjo populiariausi vardai Lietuvoje (89)

Registrų centras išplatino naujausius duomenis apie naujagimių vardų registravimą. Populiariausi vaikams suteikiami vardai šį pusmetį buvo Matas ir Emilija.

5 būdai, kaip atpratinti vaiką nuo čiulptuko: odontologės komentaras

Sakoma, kad pripratimas – antras prigimimas, ir tai galioja ne tik suaugusiesiems, bet ir vaikams.

Kodėl vasarą gimę vaikai yra ypatingi

Manoma, kad gimimo laikas turi įtakos žmogaus charakterio savybėms, jo elgsenai. Taigi, kas yra būdinga vasarą gimusiems vaikams?

Patarimai, kad krikštynos būtų gražios ir įsimintinos

Krikštynos yra ta šventė, kuri iš tikrųjų būna tik kartą gyvenime. Norime, kad ji būtų tobula, tačiau dažniausiai pritrūkstame patirties.

13 netikėtų ir keistų faktų apie kūdikius

Kūdikio gimimas yra savaime stebuklas, kurį ir taip sunku suvokti.

Skaitytoja klausia: anyta mano vaiką pavadino autistu, ar ji teisi? (14)

Pustrečių metų sūnų auginanti moteris sunerimusi dėl jo raidos ir klausia patarimo.

Klaipėdietei baisiausios akimirkos buvo tuomet, kai nebejuto kūdikio širdies plakimo

Kaip ir daugelis besilaukiančių moterų, klaipėdietė Ramunė nuoširdžiai tikėjo, kad jos laukimas bus ramus ir sklandus. Regis, taip ir buvo. Būsima mama gyveno įprastą gyvenimą, aktyviai leisdavo laiką ir net neketino lėtinti tempo. „Gal tai ir buvo mano klaida“, - atsidūsta ji, prisimindama didžiausią likimo išbandymą savo gyvenime.

Patyrusių mamų patarimai pirmą kartą gimdančiai moteriai (1)

Patyrusios mamos dalijasi savo patarimais, kaip gimus naujagimiui pirmosiomis savaitėmis išvengti streso, rašo babycenter.com.

Vaiko pykčio priepuolis: efektyvūs specialisto patarimai (11)

Su vaiko pykčio priepuoliais susidurianti mama išbandė įvairius būdus, tačiau nuleido rankas, nes niekas nepadeda. Ką jaunai mamai patars specialistas?