Kurį mėnesį gimusiems vaikams prasčiausiai sekasi mokykloje

 (21)
Nuo sausio iki kovo pradėtiems kūdikiams didesnė mokymosi sunkumų rizika, nes jų mamoms nėštumo metu trūko vitamino D, rodo naujas tyrimas.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Sausį – kovą pradėtiems kūdikiams didesnė sunkumų mokantis rizika, teigia mokslininkai

Disleksija, sunkumai mokantis skaityti, aktyvumo ir dėmesio sutrikimas būdingesni vaikams, kurie buvo pradėti žiemą, o gimė nuo spalio iki gruodžio mėnesio. Taip yra todėl, kad jų motinoms pirmus tris nėštumo mėnesius trūko saulės vitamino – vitamino D, parodė tyrimas.

Tyrėjų teigimu, gali būti, kad sunkumų mokantis skaityti daugėja, nes vis daugiau laiko praleidžiame viduje. Tiesa, aktyvumo ir dėmesio sutrikimų taip pat padaugėjo.

Anglijos sveikatos apsaugo specialistai rekomenduoja rudenį britams ir žiemą kasdien vartoti po 10 mg vitamino D, nes daug laiko leidžiant viduje ir esant niūriam orui žmonėms masiškai trūksta vitamino D.

Ištyrus daugiau nei 800 000 vaikų paaiškėjo, kad 8,9 proc. vaikų, pradėtų pirmą metų ketvirtį, turėjo sunkumų mokydamiesi, lyginant su 7,6 proc. vaikų, pradėtų nuo liepos iki rugsėjo.

Manoma, kad 11 proc. mokymosi sunkumų būtų galima išvengti, jei besilaukiančios moterys paisytų medikų rekomendacijų ir vartotų vitamino D papildus. Britanijoje kasmet gimsta apie 700 000 kūdikių, tai rodo, kad kasmet apie 2 000 vaikų susiduria su mokymosi sunkumais.

Akušerijos ir ginekologijos profesorius Gordonas Smithas teigė: „Jei vitamino D lygis paaiškintų šiame tyrime pastebėtą sezoninį svyravimą, tikimės, kad žmonėms paisant rekomendacijų (vartoti vitaminą D), sumažėtų mokymosi sunkumų. Nors minėtame tyrime nebuvo matuojamas vitamino D lygis, vis tik tai būtų realiausias tendencijos paaiškinimas. Tai tyrimo duomenys pabrėžia, kad reikia vartoti vitaminą D ir kaip tai svarbu moterims, norinčioms susilaukti sveikų vaikų."

Tyrime buvo stebėti vaikai, gimę iki 2012 m., kai nėščioms moterims dar nebuvo rekomenduojama vartoti po 10 mg vitamino D, siekiant apsisaugoti nuo kitų ligų, pvz., rachito. Tiesa, manoma, kad daug moterų vis dar nepaiso rekomendacijų.

Glazgo instituto profesorius Jillas Pellas teigė: „Svarbu, kad nėščios moterys paisytų patarimo vartoti vitamino D papildus ir pradėtų vartoti kuo anksčiau, kai tik pastoja, o idealiu atveju – dar prieš pastojimą."

Tyrime, išspausdintame leidinyje „American Journal of Epidemiology", buvo analizuoti 801 592 vaikų, lankiusių mokyklą nuo 2006 iki 2011 m., sveikatos ir mokymosi duomenys.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Kokių klaidų nedaryti renkant vaikui vardą

Vienas atsakingiausių būsimųjų tėvų darbų - išrinkti naujagimiui vardą. Jis turi ne tik patikti tėvams, bet ir tikti kūdikiui.

Rūta Lapė: kodėl „supermamyčių“ nekenčia visas pasaulis? (7)

Dviejų sūnų mama, žurnalistė Rūta Lapė – apie mamas, „supermamas“ ir moters pasikeitimus po gimdymo.

7 frazės, kurios paguos po gimdymo liūdinčią mamą (1)

Kai susiduriame su atviru kito asmens skausmu, kartais sunku atrasti tinkamų paguodos žodžių, sutrinkame ir nežinome, kaip tinkamai reaguoti.

Psichologė Milda Kukulskienė: ko nesakyti liūdinčiai mamai

Bendraudama su kitomis šviežiomis mamomis suprantu, kad pirmieji mėnesiai (o gal ir metai) po kūdikio gimimo daugumai moterų yra emociškai jautrūs.

Pilvo diegliai: 7 būdai padėti vaikui

Kaip vaiką kamuoja pilvo diegliai, tėvai išbando ne vieną būdą padėti. Išmėginkite, kuris jų labiausiai tiks jūsų vaikui.

Kaip atskirti meilę vaikui nuo lepinimo

„Per dažnai neimk ant rankų nes išlepinsi“, „pratink užmigti lovelėje, kad neįprastų šalia tavęs“, - mokė mane labiau patyrę giminaičiai. O aš net neįsivaizdavau, kaip galima neimti mažučio kūdikio ant rankų. Arba, ką reiškia per dažnai neimti. Kada dar nešioti, jei ne dabar kūdikystėje?

Jei abejojate, ar teisingai elgiatės su vaiku, yra vienas paprastas būdas pasitikrinti

Šis straipsnis, kiek anksčiau publikuotas žurnale TAVO VAIKAS, nagrinėja vaikų ir tėvų santykių modelius. Ar tikrai tėvai gali būti geriausi vaiko draugai?

Dauguma tėvų dar neužpildė prašymų dėl Vaiko pinigų

Gyventojai gana vangiai teikia prašymus dėl vadinamųjų Vaiko pinigų, nors nuo sausio nebetaikomas neapmokestinamasis pajamų dydis už kiekvieną vaiką.

Kas penkta šeima paaugus vaikui būna nepatenkinta jo vardu

Iš tiesų netikėti rezultatai, kuriuos pateikia britų portalas tėvams „Mumsnet“.

Kaip gimimo data nulemia charakterį ir sėkmę gyvenime

Senovės graikai nustatė, kad kiekvienas skaičius turi magišką reikšmę, o tam tikras skaičių derinys daro įtaką žmogaus likimui.

Vaikas ima bijoti svetimų žmonių – kaip elgtis tėvams

Iki šiol visus mėgęs kūdikis staiga tampa atsargus ir nenori eiti ant rankų net seneliams, o pamatęs svetimą žmogų nusisuka ir stipriai apsiveja mamai apie kaklą. Kodėl ūgtelėjęs kūdikis tampa bailiuku?

Psichologė: kad kūdikis ramiai miegotų naktį, svarbu žinoti

Naktinis kūdikio miegas labai svarbus ne tik pačiam kūdikiui, bet ir jo tėvams. Nuo to, kaip miegojo kūdikis, priklauso ir kaip pailsėjo jo tėvai.

Psichologė: reikia kūdikiui režimo ar nereikia (3)

Kas yra režimas ir ar jo reikia kūdikiui? Atsakymų į šiuos klausimus ieško psichologė Karolina Gurskienė.

Gintaro karoliai vaikui: daugiau naudos ar žalos? (1)

Daug tėvų mėgsta savo mažyliui ant kaklo ar rankos užkabinti gintaro karolius.

Kur geriausia miegoti kūdikiui – tėvų ar savo lovoje (6)

Diskusija, kur geriau migdyti kūdikius - tėvų lovoje, lovelėje šalia jų lovos ar net atskirame kambaryje - greičiausiai niekada nebus baigtinė. Argumentų UŽ ir PRIEŠ turi įvairių teorijų šalininkai.