Berniukas, kuris turėjo mirti, atšventė antrąjį gimtadienį

 (36)
Portale TavoVaikas.lt apie Jaxoną rašėme kelis kartus. Ši istorija, kuri prieš dvejus metus pasklido po visą pasaulį, negali palikti abejingų. Berniukas, kuriam prognozavo mirtį iš karto gimus jau atšventė dviejų metų gimtadienį.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Jaxonas Buellis gimė 2014 m. rugpjūčio 27 d. Orlande, Floridos valstijoje. Jam – mikrohidranencefalija, sunkus smegenų apsigimimas, dėl kurio jis neturi dalies kaukolės ir 80 proc. smegenų. Sukrečianti jo istorija ir nuotraukos prikaustė viso pasaulio žmonių dėmesį. Jaxono tėvai Brandonas ir Brittany Buell aprašė savo patirtį knygoje: „Nemirksėk. Ko mažas berniukas, kuriam visi prognozavo mirtį, moko pasaulį apie gyvenimą" („Don't Blink: What the Little Boy Nobody Expected to Live Is Teaching the World about Life").

Už ryžtą gyventi tėvai praminė sūnų Jaxonu stipriuoju.

Jaxono situacija tokia unikali, kad nėra prognozių. Niekas nežino, kas jo laukia rytoj. Tėvams medikai sakė, kad jis nesulauks dvejų metų, bet jis sulaukė.

Mama Brittany sako kasdien stebinti, kaip jis auga. Jaxonas dabar sugeba daugiau, jis kiek judresnis, veide – daugiau išraiškų.

Kai žmonės jį kalbina, jis pasuka galvą. Jis atpažįsta savo vardą – jei tėvai kviečia „Jaxonai", ima šypsotis. Jo rankos darosi imlesnės – kai mama pasilenkia ir kutena jį nosimi, jis siekia ranka veidą.

Šie pasiekimai atrodo visiškai įprasti augančiam vaikui, tačiau jam tai – milžiniški žingsniai pirmyn.

Mikrohidranencefalija – sudėtingesnė mikrocefalijos versija. Mikrocefalijos, kuri siejama su Zikos virusu, atveju smegenys būna, visos, tik jos yra mažesnės.

Medikų manymu, Jaxonui smegenys nustojo formuotis po kelių nėštumo savaičių. Jam trūksta 80 proc. smegenų. Gydytojai iš pradžių sakė, kad jis greičiausiai negirdės, nematys, negalės kalbėti, nes nėra už tas funkcijas atsakingų smegenų dalių. Nepaisant prognozių, jis girdi, mato.

Tėvai pastebėjo, kad jis turi uoslę. Jis jaučia skonį – nors dar maitinamas per vamzdelį, jam duodami skirtingi maisto produktai. Kartais mama pirštu įdeda jam į burną truputį želė ar ledų. Kai kuriuos produktus jis susiraukęs išspjauna, nuo kai kurių ima šypsotis. „Jis turi pojūčių, ir yra nuostabu tai matyti“ – sako mama.

Jaxonui patinka sutrintas avokadas, morkos, moliūgas. Jis labai nemėgsta bananų.

„Mūsų šeima tapo vieningesnė. Jaxono atvejis stebuklingas. Norime pasakyti kitiems – net sunkiausiu momentu reikia džiaugtis gyvenimu, vertini jį, branginti. Niekada negali žinoti, kaip bus. Jaxonas tai įrodo“.

Tėvai savo patirtį aprašė knygoje, kurios pavadinime – aliuzija į Kenny Chesney dainą „Nemirksėk". Dainoje yra žodžiai: „Vieną dieną pabusi, būdamas 100 metų senumo, gyvenimas eis į pabaigą – nemirksėk, nes praleisi jį“. Todėl mažylio tėvai stengiasi, kad kiekviena diena Jaxonui būtų ypatinga.

„Jo gyvenimas puikus. Nežinome, kas bus rytoj, tačiau dabar jis čia, mes tuo džiaugiamės. Padarysime viską, ko tą dieną reikės Jaxonui“, – sako Brittany Buell.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

S. Paltanavičius: mūsų didžioji klaida – manyti, kad vaikus auklėti ir ugdyti turime ne mes, o kažkas kitas

Viešojoje erdvėje netyla diskusijos apie partizanų vaidmenį pokario laikotarpiu, apie valstybės simbolius ir jų vietą, apie emigraciją ir tėvynės meilę. Ginčai, nuomonės, pranešimai – visa tai veikia kiekvieną šeimą, kurios namuose bent kartais įjungiamas televizorius ar radijas.

Kristina Savickytė - Damanskienė turi tris patarimus visiems tėvams

Suaugusiųjų elgesys su vaiku didžiąja dalimi formuoja vaiko požiūrį į save ir aplinką, o vaikystės patirtys turi didelės įtakos jau suaugusio žmogaus gyvenimo kokybei.

Aktorė ir režisierė Ieva Jackevičiūtė apie motinystę: reikia įsiklausyti į savo prigimtį

Ieva Jackevičiūtė prieš šešerius metus buvo visur: vedė TV laidas, dalyvavo šokio projektuose, vaidino ir šoko didžiosiose Lietuvos teatro scenose, užsiėmė edukologine veikla. Šiandien, augindama 5,5 m. dukrą ir 2,5 m. sūnų, Ieva dalinasi savo motinystės patirtimi ir išgyvenimais, padėjusiais atrasti balansą tarp profesinės savirealizacijos ir namų gerovės.

Po motinystės atostogų į TV eterį grįžta Jurgita Jurkutė-Širvaitė

Viena ryškiausių ir mylimiausių televizijos laidų vedėjų Jurgita Jurkutė-Širvaitė kurį laiką buvo pasitraukusi iš viešumos.

Atvirai apie nevaisingumą prabilusios Gintarės namuose aidi vaikiškas juokas (1)

Knygos apie nevaisingumą „Kai atgimsta viltis" autorė komunikacijos specialistė Gintarė Jankauskienė (32 m.) su vyru Kęstučiu (39 m.) iš Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namų pasiėmė globoti mažąją Vytautę (1 m. 2 mėn.).

Mirandą Kerr prajuokino jos sūnaus klausimas

Garsusis „Victoria's Secret“ angelas Miranda Kerr ir „Snapchat“ įkūrėjas Evanas Spiegelis netrukus taps tėvais.

Neeilinis 35 savaičių nėščiosios poelgis

Buvusi Olimpinių žaidynių čempionė plaukikė Libby Trickett (33) šį savaitgalį nustebino visus neįprastu rekordu, kurį pasiekė iki gimdymo likus mėnesiui.

Dainininkė Gintarė Karaliūnaitė pirmą kartą atvirai prabilo apie tai, ką patyrė (1)

Dainininkė G. Karaliūnaitė pirmą kartą atvirai: apie subyrėjusią trečią santuoką, patirtą smurtą ir kūdikio netektį.

Rimantė Kulvinskytė: kaip jūs nepradedate smaugti tokių tėvų? (1)

Maistas gali būti ir priešas, ir draugas. Tačiau kaip rasti teisingos mitybos raktą, kai yra ne tik priešprieša tarp veganų, vegetarų ir visavalgių, tačiau jų pateikiamos teisingos mitybos taisyklės prieštarauja viena kitai?

4 vaikų tėtis Nikas Vujičius pasidalijo įspūdingomis savo dvynukių nuotraukomis

Nikas Vujičičius su žmona Kanae augina keturis vaikus. Prieš mėnesį gimusioms dvynukėms šeima surengė pirmąją fotosesiją.

Atviras interviu su socialine globėja, kurios širdyje yra vietos nepagimdytiems vaikams (8)

Laikinoji socialinė globėja Almeda (27 m.) ir jos vyras Ernestas Tričius (30 m.) augina 9 mėnesių sūnų Polą ir 3 mėnesių globotinį Dominyką. Juos abu žindo savo pienuku.

Eglė Straleckaitė: „Dabar svarbiausia – neužbučiuoti"

Šokėja ir šokių mokytoja Eglė Straleckaitė–Daugėlė (25 m.) su vyru verslininku Justinu Daugėla (28 m.) augina dukrytę Vakarę. Atvirai – apie gimdymą ir žindymą bei motinystės pirmuosius žingsnius.

Vaikai, kurie užaugo su TAVO VAIKO žurnalu: kai svajonės pildosi

Viena populiariausių TAVO VAIKO žurnalo rubrikų - „Redakcijos kūdikis“. Visus metus redakcija stebi ir aprašo kūdikio vystymąsi nuo gimimo iki metų.

Svarbi detalė, kodėl princesė Charlotte darželį pradeda lankyti būtent dabar

Dveji su puse metų. Toks amžius pasirodė idealus pradėti lankyti vaikų darželį Didžiosios Britanijos princesei Charlotte.

Giedrės gyvenimą pakeitęs gimdymas įkvėpė imtis naujos veiklos Lietuvoje

Su dviejų vaikų mama Giedre Šopaite – Šilinskiene susipažinau „Reach for change" organizuotoje konferencijoje „Kurkime geresnį pasaulį vaikams". Iš visų pranešėjų jos pasakojimas įstrigo labiausiai – buvo asmeniškiausias ir jautriausias.