Girmantė Vaitkutė: kuo daugiau vaikų, tuo širdis didesnė ir rankos apkabinimams tarsi pailgėja

Girmantė atvira: vaikų ji nori labai ir net ne svarbiausia jai būtų aplinkybės. Svarbiausi jai - mamos pasakyti žodžiai: „Nesvarbu, ar ištekėjusi, ar ne, svarbu, kad iš meilės". Apie taip laukiamus vaikus, gyvenimo stebuklus ir moteriškas patirtis kalbamės su įstabaus balso savininke, atlikėja Girmante Vaitkute.
© DELFI / Tomas Vinickas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Girmante, o jei dabar sužinotum, kad laukiesi...?

Nuoširdžiai apsidžiaugčiau. Tikrai. Netiki? Apsidžiaugčiau, nes tam turbūt jau ir pasiruošus esu. Ateina toks metas gyvenime, nors gal visada taip buvo, kai tiesiog žinai, kad bet kokiu atveju viskas bus gerai. Stipri atrama man yra mano šeima. Jau turime vieną lėlytę, mano sesers. Dažnai ir su mama pasišnekam apie tai. Įstrigo jos žodžiai, kad nesvarbu, ar ištekėjai, ar ne, svarbu, kad iš meilės.

Ar Tavo aplinkoje buvo atvejų, kai draugės netikėtai pastojo? Kaip ši žinia buvo sutikta?

Tikrai yra. Man atrodo, kad tokia žinia turi būti sutikta tik džiugiai. Mano kelios draugės netikėtai sužinojo, kad laukiasi, ir, neslėpsiu, tikrai sunkiai reagavo iš pradžių, su tokiu nerimu, baime, kad nejaučia kažkokio ryšio su tuo vaikeliu iš karto. Kodėl niekas nepasikeičia iš karto? Tokia būsena kuria nepasitikėjimą ir klausimus, ar tikrai galime būti mamomis.

Ką tu pasakytum moteriai, kuri abejoja, ar bus gera mama?

Aš pati tos patirties dar neturiu, bet tikrai žinau, kad viskas pasikeičia tada, kai vaikas ateina į pasaulį, viskas atrodo, lyg taip ir turėjo būti.

Abejonės suprantamos, bet juk mes tikrai neabejojame, kad per mažai mylėsime tą žmogų. Motinos meilė yra besąlygiška, reikia leisti jai įvykti.

Ko labiausiai bijotum pati? Kas keltų nerimą?

Man sunku pasakyti, žinau, kad ši patirtis užaugina pačią moterį. Kuo daugiau vaikų, tuo širdis didesnė ir rankos apkabinimams tarsi prailgėja. Viskas, kas nežinoma, iš pradžių kelia nerimą. Mane labiausiai baugina atsakomybė, bet mumyse kiekvienoje tiek daug gėrio ir išminties, o nauja gyvybė tą išmintį atrakina. Tikėjimą atrakina.

Labai dažnai vienišos moterys pergyvena, ar sugebės užauginti vaiką? Ar labai svarbi materialinė būklė?

Aš savęs dažnai klausiu, kas svarbiau, ar šimtas pinigų, ar šimtas draugų? Jei turi artimų žmonių ar bičiulių, arba nebijai pasitikėti profesionalais, niekas gyvenime nebaisu. Vaikai yra didžiausias turtas. Yra geras filmas apie tai, kaip skirtingose pasaulio vietose auga skirtingi leliukai, kuriuos filmuoja vienu metu. Jie visi labai skirtingi, bet visiškai stebuklingi. Nes kiekvienas žmogus yra nuostabus kūrinys, nėra dviejų vienodų. Mes visi kažką gero atnešam į pasaulį. Ir visai nesvarbu, ar mes augom su mama, ar augom su tėčiu. Ar mes augom su mama ir tėčiu. Ar mes pusryčiams valgome blynelius su klevų sirupu, ar košę. O gal košę valgom visą savaitę. Tai mūsų, kaip žmonių neapibūdina. Dėl to nei vienas žmogus neužauga prastesnis. Aš esu tikra, kad nesvarbu nei turtai, nei santuoka, nei karjera, nei socialinės aplinkybės. Gyvybė, jos unikalumas ir ypatingumas, visada svarbiausia.

Kaip tas abejones nugalėti?

Žinai, man iš karto iškyla visi pirmi kartai. Kai reikėjo pirmą kartą rašyti magistrinį, visai nežinant kaip tai daryti. Visada aplanko toks jausmas, kad sėdi ir galvoji, nuo ko pradėti. Jaučiu, kad panašūs jausmai gali aplankyti ir besilaukiančias moteris. Moteris, kurios jau laukiasi ir nežino, kaip čia viskas bus. Bet visos tos istorijos, kai pasižiūri iš laiko perspektyvos, tik į gera, nežinau istorijų, kai vaikas apvertė žmogaus gyvenimą į blogą pusę. Juk kiekvienas vaikas unikalus. Jis gali būti ir paguodos šaltinis, ir įkvėpimo. Kodėl mes turėtume atimti šansą tokiems žmonėms skleisti tai, ką jie gali skleisti. Nereikia atimti šanso žmogui džiuginti pasaulį savo buvimu. Nei vienam žmogui.

Šis straipsnis - „Krizinio nėštumo centro“ - nevyriausybinės organizacijos, įkurtos padėti moterims, išgyvenančioms neplanuoto nėštumo krizę ir su tuo susijusius sunkumus - vykdomos socialinės kampanijos “Leiskime stebuklams vykti” dalis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Eglė Straleckaitė: „Dabar svarbiausia – neužbučiuoti"

Šokėja ir šokių mokytoja Eglė Straleckaitė–Daugėlė (25 m.) su vyru verslininku Justinu Daugėla (28 m.) augina dukrytę Vakarę. Atvirai – apie gimdymą ir žindymą bei motinystės pirmuosius žingsnius.

Svarbi detalė, kodėl princesė Charlotte darželį pradeda lankyti būtent dabar

Dveji su puse metų. Toks amžius pasirodė idealus pradėti lankyti vaikų darželį Didžiosios Britanijos princesei Charlotte.

Giedrės gyvenimą pakeitęs gimdymas įkvėpė imtis naujos veiklos Lietuvoje

Su dviejų vaikų mama Giedre Šopaite – Šilinskiene susipažinau „Reach for change" organizuotoje konferencijoje „Kurkime geresnį pasaulį vaikams". Iš visų pranešėjų jos pasakojimas įstrigo labiausiai – buvo asmeniškiausias ir jautriausias.

Ypatingo grožio dvynukės išgarsėjo akimirksniu (3)

Identiškos dvynukės Leah Rose ir Ava Marie Kalifornijoje (JAV) gimė 2010 metų liepos 7 dieną. Vos mergaitėms ūgtelėjus, jų tėvai ėmė girdėti iš aplinkinių pagyrimų, jog abi mažylės yra išskirtinio grožio.

Gražiausia pasaulyje pavadinta mergaitė sulaukė milžiniško dėmesio: prabilo jos mama (26)

Po to, kai britų „DailyMail“ paskelbė gražiausių pasaulio mergaičių sąrašą ir jo pirmoje vietoje puikavosi 6 metų rusaitė Anastasija Kniazeva, dėmesys jos šeimai išaugo šimteriopai.

Be kojų ir rankų gimęs Nikas Vujičičius tapo daugiavaikiu: jo dvynės gimė ypatingą dieną (17)

Du vaikus su žmona Kanae Miyahara auginantis Nikas Vujičičius per vieną dieną tapo daugiavaikiu tėčiu. Šįkart šeimai gimė dvynukės mergaitės.

Kodėl princas ir princesė negauna jiems siunčiamų tūkstančių dovanų iš viso pasaulio

Kalėdos – gerumo metas, kuomet norime pasveikinti mylimus žmones, padėkoti jiems už buvimą drauge ir nusiųsti mielą dovanėlę.

42 metų aktorė pirmą kartą taps mama

JAV kino ir televizijos aktorė Eva Longoria (42), mums geriausiai žinoma iš „Nusivylusių namų šeimininkių“ ruošiasi pirmą kartą tapti mama.

5 trūkumai, kurie bado akis naujoje karališkos šeimos nuotraukoje (5)

Tradiciškai prieš Kalėdas daugelis karališkųjų šeimų išplatina savo kalėdinius sveikinimus.

Slapukai: viena paslaptingiausių šou verslo porų susilaukė dvynių

Nors oficialaus patvirtinimo ir nėra, žiniasklaida ūžia, jog dainininkas Enrique Iglesias ir tenisininkė Anna Kournikova susilaukė dvynių.

Paviešino naują karališkosios šeimos nuotrauką ir žinią, kuri ypatinga princesei Charlotte

Didžiosios Britanijos princas Williamas (35) su žmona Kate Middleton šiandien išplatino naują savo šeimos nuotrauką.

Iš miesto į kaimą išsikėlusi šeima: kasdien – po 100 km? Na, ir kas čia tokio (10)

Elena (28 m.) ir Viktoras (32 m.) Silickai, šiemet daugiavaikių šeimų asociacijos „Mes" organizuojamuose rinkimuose nominuoti Metų šeima, prieš keletą metų miesto šurmulį iškeitė į kaimo ramybę.

Karališkos šeimos, kurių didžiausias turtas – būrys vaikų

Princas Williamas ir jo žmona Kate Middleton laukia trečio vaiko. Ši žinia sulaukė didelio visuomenės susidomėjimo. Visgi daugiavaikės šeimos nėra retenybė tarp daugelio šalių valdančių dinastijų.

Akimirkos iš Zvonkų dvynukų gimtadienio: Kalėdų senelis ir kitos linksmybės

Pirmojoje K. ir D. Zvonkų dvynių gimtadienio šventėje buvo visko – ir Kalėdų Senelis, ir daug vaikų juoko, ir linksmybių.

Kate Middleton trečiu gimdymu ketina sulaužyti tradicijas (1)

Sklando gandai, kad Kembridžo kunigaikštienė Kate Middleton svarsto galimybę trečiąją atžalą gimdyti namuose. Apie tai pranešė Didžiosios Britanijos žiniasklaida, skelbia womanshealth.com.