Girmantė Vaitkutė: kuo daugiau vaikų, tuo širdis didesnė ir rankos apkabinimams tarsi pailgėja

Girmantė atvira: vaikų ji nori labai ir net ne svarbiausia jai būtų aplinkybės. Svarbiausi jai - mamos pasakyti žodžiai: „Nesvarbu, ar ištekėjusi, ar ne, svarbu, kad iš meilės". Apie taip laukiamus vaikus, gyvenimo stebuklus ir moteriškas patirtis kalbamės su įstabaus balso savininke, atlikėja Girmante Vaitkute.
© DELFI / Tomas Vinickas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Girmante, o jei dabar sužinotum, kad laukiesi...?

Nuoširdžiai apsidžiaugčiau. Tikrai. Netiki? Apsidžiaugčiau, nes tam turbūt jau ir pasiruošus esu. Ateina toks metas gyvenime, nors gal visada taip buvo, kai tiesiog žinai, kad bet kokiu atveju viskas bus gerai. Stipri atrama man yra mano šeima. Jau turime vieną lėlytę, mano sesers. Dažnai ir su mama pasišnekam apie tai. Įstrigo jos žodžiai, kad nesvarbu, ar ištekėjai, ar ne, svarbu, kad iš meilės.

Ar Tavo aplinkoje buvo atvejų, kai draugės netikėtai pastojo? Kaip ši žinia buvo sutikta?

Tikrai yra. Man atrodo, kad tokia žinia turi būti sutikta tik džiugiai. Mano kelios draugės netikėtai sužinojo, kad laukiasi, ir, neslėpsiu, tikrai sunkiai reagavo iš pradžių, su tokiu nerimu, baime, kad nejaučia kažkokio ryšio su tuo vaikeliu iš karto. Kodėl niekas nepasikeičia iš karto? Tokia būsena kuria nepasitikėjimą ir klausimus, ar tikrai galime būti mamomis.

Ką tu pasakytum moteriai, kuri abejoja, ar bus gera mama?

Aš pati tos patirties dar neturiu, bet tikrai žinau, kad viskas pasikeičia tada, kai vaikas ateina į pasaulį, viskas atrodo, lyg taip ir turėjo būti.

Abejonės suprantamos, bet juk mes tikrai neabejojame, kad per mažai mylėsime tą žmogų. Motinos meilė yra besąlygiška, reikia leisti jai įvykti.

Ko labiausiai bijotum pati? Kas keltų nerimą?

Man sunku pasakyti, žinau, kad ši patirtis užaugina pačią moterį. Kuo daugiau vaikų, tuo širdis didesnė ir rankos apkabinimams tarsi prailgėja. Viskas, kas nežinoma, iš pradžių kelia nerimą. Mane labiausiai baugina atsakomybė, bet mumyse kiekvienoje tiek daug gėrio ir išminties, o nauja gyvybė tą išmintį atrakina. Tikėjimą atrakina.

Labai dažnai vienišos moterys pergyvena, ar sugebės užauginti vaiką? Ar labai svarbi materialinė būklė?

Aš savęs dažnai klausiu, kas svarbiau, ar šimtas pinigų, ar šimtas draugų? Jei turi artimų žmonių ar bičiulių, arba nebijai pasitikėti profesionalais, niekas gyvenime nebaisu. Vaikai yra didžiausias turtas. Yra geras filmas apie tai, kaip skirtingose pasaulio vietose auga skirtingi leliukai, kuriuos filmuoja vienu metu. Jie visi labai skirtingi, bet visiškai stebuklingi. Nes kiekvienas žmogus yra nuostabus kūrinys, nėra dviejų vienodų. Mes visi kažką gero atnešam į pasaulį. Ir visai nesvarbu, ar mes augom su mama, ar augom su tėčiu. Ar mes augom su mama ir tėčiu. Ar mes pusryčiams valgome blynelius su klevų sirupu, ar košę. O gal košę valgom visą savaitę. Tai mūsų, kaip žmonių neapibūdina. Dėl to nei vienas žmogus neužauga prastesnis. Aš esu tikra, kad nesvarbu nei turtai, nei santuoka, nei karjera, nei socialinės aplinkybės. Gyvybė, jos unikalumas ir ypatingumas, visada svarbiausia.

Kaip tas abejones nugalėti?

Žinai, man iš karto iškyla visi pirmi kartai. Kai reikėjo pirmą kartą rašyti magistrinį, visai nežinant kaip tai daryti. Visada aplanko toks jausmas, kad sėdi ir galvoji, nuo ko pradėti. Jaučiu, kad panašūs jausmai gali aplankyti ir besilaukiančias moteris. Moteris, kurios jau laukiasi ir nežino, kaip čia viskas bus. Bet visos tos istorijos, kai pasižiūri iš laiko perspektyvos, tik į gera, nežinau istorijų, kai vaikas apvertė žmogaus gyvenimą į blogą pusę. Juk kiekvienas vaikas unikalus. Jis gali būti ir paguodos šaltinis, ir įkvėpimo. Kodėl mes turėtume atimti šansą tokiems žmonėms skleisti tai, ką jie gali skleisti. Nereikia atimti šanso žmogui džiuginti pasaulį savo buvimu. Nei vienam žmogui.

Šis straipsnis - „Krizinio nėštumo centro“ - nevyriausybinės organizacijos, įkurtos padėti moterims, išgyvenančioms neplanuoto nėštumo krizę ir su tuo susijusius sunkumus - vykdomos socialinės kampanijos “Leiskime stebuklams vykti” dalis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Tapusi mama Giedrė įgyvendino savo svajonę, kuri gimė iš meilės kelionėms ir fotografijai

Portalas TavoVaikas.lt atidaro naują rubriką KURIANTI MAMA apie šeimas, kurias vaiko gimimas įkvėpė naujiems iššūkiams. Šiandien kviečiame susipažinti su žavia ir veiklia Vincento mama Giedre.

Andrė AMIYA Pabarčiūtė: kaip keičiasi moters pasaulis susilaukus kūdikio

Ne paslaptis, jog motinystė – tai gamtos sukurtas vienas natūraliausių ir tobuliausių moters savirealizacijos būdų. Kartu tai ir įstabi bei atsakinga dovana moteriškai prigimčiai.

5 vaikų mama: „Aš labai myliu Lietuvą“

Penkis vaikus auginanti Neringa rašo tinklaraštį „Mama su šypsena kišenėje“. Kovo 11 - osios proga – šventiniai Neringos pamąstymai.

Ieva Mackevičienė: laukdamasi antro vaiko darai mažiau klaidų

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto įsigyti būtiniausius daiktus, kurių prireiks vos vaikui gimus.

Neseniai mama tapusi Kylie Jenner sulaukė kritikos strėlių

Jauniausioji Kardashianų šeimos sesutė Kylie mama tapo šių metų vasario 1-ąją.

Olga Malaškevičienė: „Pirmiausia savo vaikui turi būti tėvas, tik paskui – draugas“

„Visi trys vaikai yra tokie skirtingi, kad genofondas mūsų šeimoje neturi jokios reikšmės“, – linksmai pokalbį pradeda Olga. Ji su vyru Gediminu augina tris dukras. Dvi iš jų – biologinės, o trečioji – jauniausioji – įvaikinta.

K. Zvonkuvienė: noriu, kad vaikai augtų tikintys, garbingi, kuklūs, kultūringi, mandagūs, gerbtų tėvus ir aplinkinius

Katažina Zvonkuvienė įsitikinusi, kad tėvai vaikams yra veidrodis, tad ji ir siekia juo būti savo vaikams.

S. Paltanavičius: mūsų didžioji klaida – manyti, kad vaikus auklėti ir ugdyti turime ne mes, o kažkas kitas

Viešojoje erdvėje netyla diskusijos apie partizanų vaidmenį pokario laikotarpiu, apie valstybės simbolius ir jų vietą, apie emigraciją ir tėvynės meilę. Ginčai, nuomonės, pranešimai – visa tai veikia kiekvieną šeimą, kurios namuose bent kartais įjungiamas televizorius ar radijas.

Kristina Savickytė - Damanskienė turi tris patarimus visiems tėvams

Suaugusiųjų elgesys su vaiku didžiąja dalimi formuoja vaiko požiūrį į save ir aplinką, o vaikystės patirtys turi didelės įtakos jau suaugusio žmogaus gyvenimo kokybei.

Aktorė ir režisierė Ieva Jackevičiūtė apie motinystę: reikia įsiklausyti į savo prigimtį

Ieva Jackevičiūtė prieš šešerius metus buvo visur: vedė TV laidas, dalyvavo šokio projektuose, vaidino ir šoko didžiosiose Lietuvos teatro scenose, užsiėmė edukologine veikla. Šiandien, augindama 5,5 m. dukrą ir 2,5 m. sūnų, Ieva dalinasi savo motinystės patirtimi ir išgyvenimais, padėjusiais atrasti balansą tarp profesinės savirealizacijos ir namų gerovės.

Po motinystės atostogų į TV eterį grįžta Jurgita Jurkutė-Širvaitė

Viena ryškiausių ir mylimiausių televizijos laidų vedėjų Jurgita Jurkutė-Širvaitė kurį laiką buvo pasitraukusi iš viešumos.

Atvirai apie nevaisingumą prabilusios Gintarės namuose aidi vaikiškas juokas (3)

Knygos apie nevaisingumą „Kai atgimsta viltis" autorė komunikacijos specialistė Gintarė Jankauskienė (32 m.) su vyru Kęstučiu (39 m.) iš Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namų pasiėmė globoti mažąją Vytautę (1 m. 2 mėn.).

Mirandą Kerr prajuokino jos sūnaus klausimas

Garsusis „Victoria's Secret“ angelas Miranda Kerr ir „Snapchat“ įkūrėjas Evanas Spiegelis netrukus taps tėvais.

Neeilinis 35 savaičių nėščiosios poelgis

Buvusi Olimpinių žaidynių čempionė plaukikė Libby Trickett (33) šį savaitgalį nustebino visus neįprastu rekordu, kurį pasiekė iki gimdymo likus mėnesiui.

Dainininkė Gintarė Karaliūnaitė pirmą kartą atvirai prabilo apie tai, ką patyrė (1)

Dainininkė G. Karaliūnaitė pirmą kartą atvirai: apie subyrėjusią trečią santuoką, patirtą smurtą ir kūdikio netektį.