Girmantė Vaitkutė: kuo daugiau vaikų, tuo širdis didesnė ir rankos apkabinimams tarsi pailgėja

Girmantė atvira: vaikų ji nori labai ir net ne svarbiausia jai būtų aplinkybės. Svarbiausi jai - mamos pasakyti žodžiai: „Nesvarbu, ar ištekėjusi, ar ne, svarbu, kad iš meilės". Apie taip laukiamus vaikus, gyvenimo stebuklus ir moteriškas patirtis kalbamės su įstabaus balso savininke, atlikėja Girmante Vaitkute.
© DELFI / Tomas Vinickas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Girmante, o jei dabar sužinotum, kad laukiesi...?

Nuoširdžiai apsidžiaugčiau. Tikrai. Netiki? Apsidžiaugčiau, nes tam turbūt jau ir pasiruošus esu. Ateina toks metas gyvenime, nors gal visada taip buvo, kai tiesiog žinai, kad bet kokiu atveju viskas bus gerai. Stipri atrama man yra mano šeima. Jau turime vieną lėlytę, mano sesers. Dažnai ir su mama pasišnekam apie tai. Įstrigo jos žodžiai, kad nesvarbu, ar ištekėjai, ar ne, svarbu, kad iš meilės.

Ar Tavo aplinkoje buvo atvejų, kai draugės netikėtai pastojo? Kaip ši žinia buvo sutikta?

Tikrai yra. Man atrodo, kad tokia žinia turi būti sutikta tik džiugiai. Mano kelios draugės netikėtai sužinojo, kad laukiasi, ir, neslėpsiu, tikrai sunkiai reagavo iš pradžių, su tokiu nerimu, baime, kad nejaučia kažkokio ryšio su tuo vaikeliu iš karto. Kodėl niekas nepasikeičia iš karto? Tokia būsena kuria nepasitikėjimą ir klausimus, ar tikrai galime būti mamomis.

Ką tu pasakytum moteriai, kuri abejoja, ar bus gera mama?

Aš pati tos patirties dar neturiu, bet tikrai žinau, kad viskas pasikeičia tada, kai vaikas ateina į pasaulį, viskas atrodo, lyg taip ir turėjo būti.

Abejonės suprantamos, bet juk mes tikrai neabejojame, kad per mažai mylėsime tą žmogų. Motinos meilė yra besąlygiška, reikia leisti jai įvykti.

Ko labiausiai bijotum pati? Kas keltų nerimą?

Man sunku pasakyti, žinau, kad ši patirtis užaugina pačią moterį. Kuo daugiau vaikų, tuo širdis didesnė ir rankos apkabinimams tarsi prailgėja. Viskas, kas nežinoma, iš pradžių kelia nerimą. Mane labiausiai baugina atsakomybė, bet mumyse kiekvienoje tiek daug gėrio ir išminties, o nauja gyvybė tą išmintį atrakina. Tikėjimą atrakina.

Labai dažnai vienišos moterys pergyvena, ar sugebės užauginti vaiką? Ar labai svarbi materialinė būklė?

Aš savęs dažnai klausiu, kas svarbiau, ar šimtas pinigų, ar šimtas draugų? Jei turi artimų žmonių ar bičiulių, arba nebijai pasitikėti profesionalais, niekas gyvenime nebaisu. Vaikai yra didžiausias turtas. Yra geras filmas apie tai, kaip skirtingose pasaulio vietose auga skirtingi leliukai, kuriuos filmuoja vienu metu. Jie visi labai skirtingi, bet visiškai stebuklingi. Nes kiekvienas žmogus yra nuostabus kūrinys, nėra dviejų vienodų. Mes visi kažką gero atnešam į pasaulį. Ir visai nesvarbu, ar mes augom su mama, ar augom su tėčiu. Ar mes augom su mama ir tėčiu. Ar mes pusryčiams valgome blynelius su klevų sirupu, ar košę. O gal košę valgom visą savaitę. Tai mūsų, kaip žmonių neapibūdina. Dėl to nei vienas žmogus neužauga prastesnis. Aš esu tikra, kad nesvarbu nei turtai, nei santuoka, nei karjera, nei socialinės aplinkybės. Gyvybė, jos unikalumas ir ypatingumas, visada svarbiausia.

Kaip tas abejones nugalėti?

Žinai, man iš karto iškyla visi pirmi kartai. Kai reikėjo pirmą kartą rašyti magistrinį, visai nežinant kaip tai daryti. Visada aplanko toks jausmas, kad sėdi ir galvoji, nuo ko pradėti. Jaučiu, kad panašūs jausmai gali aplankyti ir besilaukiančias moteris. Moteris, kurios jau laukiasi ir nežino, kaip čia viskas bus. Bet visos tos istorijos, kai pasižiūri iš laiko perspektyvos, tik į gera, nežinau istorijų, kai vaikas apvertė žmogaus gyvenimą į blogą pusę. Juk kiekvienas vaikas unikalus. Jis gali būti ir paguodos šaltinis, ir įkvėpimo. Kodėl mes turėtume atimti šansą tokiems žmonėms skleisti tai, ką jie gali skleisti. Nereikia atimti šanso žmogui džiuginti pasaulį savo buvimu. Nei vienam žmogui.

Šis straipsnis - „Krizinio nėštumo centro“ - nevyriausybinės organizacijos, įkurtos padėti moterims, išgyvenančioms neplanuoto nėštumo krizę ir su tuo susijusius sunkumus - vykdomos socialinės kampanijos “Leiskime stebuklams vykti” dalis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Paviešintos oficialios mažojo princo krikštynų nuotraukos turi kelias neįprastas detales (1)

Liepos 9 dieną pakrikštijus mažiausiąjį Didžiosios Britanijos princą Louis, neapsieita be oficialios krikštynų fotosesijos.

Kelionių tinklaraštininkė Agnė griauna mitus: keliauti nėra brangu ir keliauti su kūdikiu – visai ne vargas (2)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi aistringa keliautoja Agnė.

Išaušo ypatinga diena karališkajai šeimai ir mažiausiajam princui

Šiandien bus pakrikštytas trečiasis Didžiosios Britanijos princo Williamo ir Kembridžo hercogienės Catherine Middleton vaikas – prieš kelis mėnesius gimęs princas Louis.

Seną svajonę išpildžiusi Ilona: kuprinėje su vaiko daiktais visada turiu užrašų knygelę

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Ilona Ginaitytė. Suteikiame žodį jai.

Živilė Vaškytė - Lubienė: kuo vaikas labiau veda iš kantrybės, tuo stipriau reikia jį apkabinti

Televizijos žurnalistė Živilė Vaškytė-Lubienė su vyru, dainininku Edgaru Lubiu, augina Fridą ir Herkų. Moteris juokauja, kad savo vaikų neturi, nes jai nuolat visi sako, kad abu vaikai labai panašūs į tėtį. Apie motiniškus džiaugsmus bei iššūkius ir pasikalbėjome.

Monikos kūrinius norisi suvalgyti iškart, tačiau jų paskirtis visai kita (3)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Monika.

Živilė Kropaitė: „Maniau, kad pagimdysiu lengvai, deja“

LRT laidos „Svarbios detalės“ vedėja Živilė Kropaitė (33 m.) su vyru teisininku Liudu Basiuliu (35 m.) neseniai susilaukė sūnaus Vėjo. Dar niekada nesame kalbinę mamos prabėgus vos dviem savaitėm po vaikelio gimimo. Živilės gimdymo įspūdžiai tokie švieži, o mamos patirtis tokia trumputė. Bet jaunosios mamos toks užkrečiantis, visai Lietuvai pažįstamas juokas niekur nedingęs.

Iš emigracijos Norvegijoje grįžusi alytiškė pasiūlė tėvams originalų būdą įamžinti vaiko gimimą

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Kristina Barbuškienė iš Alytaus.

Ineta Puzaraitė-Žvagulienė: kraitelis ankstukų šeimoms yra gyvybiškai svarbus

Paramos projektas „Ankstukai", skirtas neišnešiotiems naujagimiams, kartu su ankstuko mama ir projekto ambasadore Ineta Puzaraitė-Žvagulienė pristatė gyvybiškai svarbų „Ankstuko šeimos kraitelį". Pirmieji kraiteliai jau pasiekė Santaros Akušerijos ir ginekologijos centrą.

Likimo išbandymų patyrusi trijų vaikų mama nenuleidžia rankų ir siekia savo svajonių

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Vaida.

Suradusi mėgstamą veiklą klaipėdietė ja užkrėtė ir tris savo vaikus (4)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Olga.

Stilingus rūbus vaikams kurianti Beata atskleidžia savo sėkmės paslaptį

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia). Šiandien kviečiame susipažinti su Beata.

Gintarės sukurtus drabužėlius pirmieji išbando ir demonstruoja vaikai

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums el.paštu portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Gintarė.

Iš Vilniaus į kaimą išsikėlusi Toma čia atrado ramybę ir laiko sau

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Toma Peštenė.

Išskirtiniai kadrai, kai mažieji princai tampa tiesiog vaikais

Tokių akimirkų dažnai neišvysi: Didžiosios Britanijos sosto paveldėtojai su mama, Kembridžo hercogiene Catherine Middleton, dūksta pievoje su kitais vaikais.