Kaip šiandien sekasi ketvertuko besilaukiančiai 65 metų pensininkei

 (61)
Prieš mėnesį garsiai nuskambėjusi istorija apie 65 metų pensininkę iš Vokietijos, kuri, būdama 13 vaikų mama, laukiasi ketvertuko, dar neturi laimingos pabaigos.
Annegreta Raunigk
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tačiau aplinkinių skeptikų prognozes šis atvejis gali ir paneigti – moteris kol kas jaučiasi žvali, sveika, o keturi mažyliai vystosi gerai.

65 metų Annegret R. šiuo metu jau suėjo 25 nėštumo savaitės. Jai sekasi gerai, praneša vieno Vokietijos žiniasklaidos koncerno atstovai, kurie įsigijo išskirtines teises informuoti bei rodyti šios moters nėštumą bei gimdymą.

Moteris atsakingai lankosi pas medikus, o šie neturi ko prikibti - visi 4 vaikai gimdoje jaučiasi gerai ir auga „pagal planą.

Pagal profesiją rusų ir vokiečių kalbų mokytoja Annegret iš viso turi 13 vaikų, kurių amžius nuo 44 iki 10 metų, taip pat ji yra septynių anūkų močiutė.

Kaip šiandien sekasi ketvertuko besilaukiančiai 65 metų pensininkei
TV laidoje prieš 10 metų su visa gausia šeima
© AFP/Scanpix

Su ketvertuku ji pastojo pagalbinio apvaisinimo metu, pasinaudojusi donoro sperma bei donorės kiaušinėliu. Kadangi tai gimtojoje Vokietijoje draudžiama, ji gydėsi Ukrainoje.

Informacija apie tai, kad 65 metų moteris pastojo ir gimdys ketvertuką, buvo audringai sutikta ne tik moters gimtinėje, bet ir už jos ribų. Nėščioji buvo kaltinama neatsakingumu, rekordų vaikymusi bei kitais dalykais. Medikai, paprašyti pakomentuoti tokio amžiaus moters daugiavaisį nėštumą, irgi nieko gero nesakė, kai kurie pavadino tai šviesiai tiesiai – „katastrofa".

Į visus priekaištus pensininkė reaguoja ramiai. „Nesikišu į kitų žmonių gyvenimą, norėčiau, kad jie nesikištų į manąjį", – sakė ji.

Kodėl pastojo, moteris aiškino tuo, kad jauniausioji 10 metų duktė Lelia labai prašė brolio ar sesers. Pranešama, kad Lelią moteris pradėjo natūraliu būdu, o gimdė irgi jau gana brandaus amžiaus.

Kai 2005 metais gimė jauniausioji duktė, moteris su visa gausia šeima dalyvavo TV laidoje ir po jos tapo žinoma visoje šalyje. Šįkart už galimybę rengti reportažus bei pirmiesiems parodyti būsimo ketvertuko gimimą, Annegret taip pat sumokėta pinigų suma. Kokia, neskelbiama.

Daugiavaisis nėštumas priskiriamas rizikos grupei. 4 naujagimiai gimsta gerokai anksčiau, išnešioti iki 40 nėštumo savaitės jų praktiškai neįmanoma. Manoma, kad kritinis laikas, kuomet naujagimiai jau išgyventų, yra maždaug 24 nėštumo savaitės. Mūsų minimai moteriai jau suėjo 25.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Tapusi mama Giedrė įgyvendino savo svajonę, kuri gimė iš meilės kelionėms ir fotografijai

Portalas TavoVaikas.lt atidaro naują rubriką KURIANTI MAMA apie šeimas, kurias vaiko gimimas įkvėpė naujiems iššūkiams. Šiandien kviečiame susipažinti su žavia ir veiklia Vincento mama Giedre.

Andrė AMIYA Pabarčiūtė: kaip keičiasi moters pasaulis susilaukus kūdikio

Ne paslaptis, jog motinystė – tai gamtos sukurtas vienas natūraliausių ir tobuliausių moters savirealizacijos būdų. Kartu tai ir įstabi bei atsakinga dovana moteriškai prigimčiai.

5 vaikų mama: „Aš labai myliu Lietuvą“

Penkis vaikus auginanti Neringa rašo tinklaraštį „Mama su šypsena kišenėje“. Kovo 11 - osios proga – šventiniai Neringos pamąstymai.

Ieva Mackevičienė: laukdamasi antro vaiko darai mažiau klaidų

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto įsigyti būtiniausius daiktus, kurių prireiks vos vaikui gimus.

Neseniai mama tapusi Kylie Jenner sulaukė kritikos strėlių

Jauniausioji Kardashianų šeimos sesutė Kylie mama tapo šių metų vasario 1-ąją.

Olga Malaškevičienė: „Pirmiausia savo vaikui turi būti tėvas, tik paskui – draugas“

„Visi trys vaikai yra tokie skirtingi, kad genofondas mūsų šeimoje neturi jokios reikšmės“, – linksmai pokalbį pradeda Olga. Ji su vyru Gediminu augina tris dukras. Dvi iš jų – biologinės, o trečioji – jauniausioji – įvaikinta.

K. Zvonkuvienė: noriu, kad vaikai augtų tikintys, garbingi, kuklūs, kultūringi, mandagūs, gerbtų tėvus ir aplinkinius

Katažina Zvonkuvienė įsitikinusi, kad tėvai vaikams yra veidrodis, tad ji ir siekia juo būti savo vaikams.

S. Paltanavičius: mūsų didžioji klaida – manyti, kad vaikus auklėti ir ugdyti turime ne mes, o kažkas kitas

Viešojoje erdvėje netyla diskusijos apie partizanų vaidmenį pokario laikotarpiu, apie valstybės simbolius ir jų vietą, apie emigraciją ir tėvynės meilę. Ginčai, nuomonės, pranešimai – visa tai veikia kiekvieną šeimą, kurios namuose bent kartais įjungiamas televizorius ar radijas.

Kristina Savickytė - Damanskienė turi tris patarimus visiems tėvams

Suaugusiųjų elgesys su vaiku didžiąja dalimi formuoja vaiko požiūrį į save ir aplinką, o vaikystės patirtys turi didelės įtakos jau suaugusio žmogaus gyvenimo kokybei.

Aktorė ir režisierė Ieva Jackevičiūtė apie motinystę: reikia įsiklausyti į savo prigimtį

Ieva Jackevičiūtė prieš šešerius metus buvo visur: vedė TV laidas, dalyvavo šokio projektuose, vaidino ir šoko didžiosiose Lietuvos teatro scenose, užsiėmė edukologine veikla. Šiandien, augindama 5,5 m. dukrą ir 2,5 m. sūnų, Ieva dalinasi savo motinystės patirtimi ir išgyvenimais, padėjusiais atrasti balansą tarp profesinės savirealizacijos ir namų gerovės.

Po motinystės atostogų į TV eterį grįžta Jurgita Jurkutė-Širvaitė

Viena ryškiausių ir mylimiausių televizijos laidų vedėjų Jurgita Jurkutė-Širvaitė kurį laiką buvo pasitraukusi iš viešumos.

Atvirai apie nevaisingumą prabilusios Gintarės namuose aidi vaikiškas juokas (3)

Knygos apie nevaisingumą „Kai atgimsta viltis" autorė komunikacijos specialistė Gintarė Jankauskienė (32 m.) su vyru Kęstučiu (39 m.) iš Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namų pasiėmė globoti mažąją Vytautę (1 m. 2 mėn.).

Mirandą Kerr prajuokino jos sūnaus klausimas

Garsusis „Victoria's Secret“ angelas Miranda Kerr ir „Snapchat“ įkūrėjas Evanas Spiegelis netrukus taps tėvais.

Neeilinis 35 savaičių nėščiosios poelgis

Buvusi Olimpinių žaidynių čempionė plaukikė Libby Trickett (33) šį savaitgalį nustebino visus neįprastu rekordu, kurį pasiekė iki gimdymo likus mėnesiui.

Dainininkė Gintarė Karaliūnaitė pirmą kartą atvirai prabilo apie tai, ką patyrė (1)

Dainininkė G. Karaliūnaitė pirmą kartą atvirai: apie subyrėjusią trečią santuoką, patirtą smurtą ir kūdikio netektį.