Kaip šiandien sekasi ketvertuko besilaukiančiai 65 metų pensininkei

 (61)
Prieš mėnesį garsiai nuskambėjusi istorija apie 65 metų pensininkę iš Vokietijos, kuri, būdama 13 vaikų mama, laukiasi ketvertuko, dar neturi laimingos pabaigos.
Annegreta Raunigk
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tačiau aplinkinių skeptikų prognozes šis atvejis gali ir paneigti – moteris kol kas jaučiasi žvali, sveika, o keturi mažyliai vystosi gerai.

65 metų Annegret R. šiuo metu jau suėjo 25 nėštumo savaitės. Jai sekasi gerai, praneša vieno Vokietijos žiniasklaidos koncerno atstovai, kurie įsigijo išskirtines teises informuoti bei rodyti šios moters nėštumą bei gimdymą.

Moteris atsakingai lankosi pas medikus, o šie neturi ko prikibti - visi 4 vaikai gimdoje jaučiasi gerai ir auga „pagal planą.

Pagal profesiją rusų ir vokiečių kalbų mokytoja Annegret iš viso turi 13 vaikų, kurių amžius nuo 44 iki 10 metų, taip pat ji yra septynių anūkų močiutė.

Kaip šiandien sekasi ketvertuko besilaukiančiai 65 metų pensininkei
TV laidoje prieš 10 metų su visa gausia šeima
© AFP/Scanpix

Su ketvertuku ji pastojo pagalbinio apvaisinimo metu, pasinaudojusi donoro sperma bei donorės kiaušinėliu. Kadangi tai gimtojoje Vokietijoje draudžiama, ji gydėsi Ukrainoje.

Informacija apie tai, kad 65 metų moteris pastojo ir gimdys ketvertuką, buvo audringai sutikta ne tik moters gimtinėje, bet ir už jos ribų. Nėščioji buvo kaltinama neatsakingumu, rekordų vaikymusi bei kitais dalykais. Medikai, paprašyti pakomentuoti tokio amžiaus moters daugiavaisį nėštumą, irgi nieko gero nesakė, kai kurie pavadino tai šviesiai tiesiai – „katastrofa".

Į visus priekaištus pensininkė reaguoja ramiai. „Nesikišu į kitų žmonių gyvenimą, norėčiau, kad jie nesikištų į manąjį", – sakė ji.

Kodėl pastojo, moteris aiškino tuo, kad jauniausioji 10 metų duktė Lelia labai prašė brolio ar sesers. Pranešama, kad Lelią moteris pradėjo natūraliu būdu, o gimdė irgi jau gana brandaus amžiaus.

Kai 2005 metais gimė jauniausioji duktė, moteris su visa gausia šeima dalyvavo TV laidoje ir po jos tapo žinoma visoje šalyje. Šįkart už galimybę rengti reportažus bei pirmiesiems parodyti būsimo ketvertuko gimimą, Annegret taip pat sumokėta pinigų suma. Kokia, neskelbiama.

Daugiavaisis nėštumas priskiriamas rizikos grupei. 4 naujagimiai gimsta gerokai anksčiau, išnešioti iki 40 nėštumo savaitės jų praktiškai neįmanoma. Manoma, kad kritinis laikas, kuomet naujagimiai jau išgyventų, yra maždaug 24 nėštumo savaitės. Mūsų minimai moteriai jau suėjo 25.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Princą George ir princesę Charlotte aplankė ypatingi svečiai

Karališkosios šeimos atžalos princas George ir princesė Charlotte vakar sulaukė ypatingų ir seniai matytų svečių.

10 princesės Dianos citatų, kurios privers susimąstyti (1)

Jungtinei Karalystei princesė Diana padovanojo du sosto paveldėtojus – princą Williamą ir princą Harry. Ji sugebėjo įskiepyti sūnums pagarbos vienas kitam, meilės šeimai ir, savaime suprantama, moterims jausmus.

Merūnas: mano karjeros kaina – nesimatymas su vaikais (10)

Išnaudoti talentą ir siekti karjeros, ar atsidėti šeimai? Žinomi Lietuvos žmonės tampa pavyzdžiu, kaip suderinti asmeninius ir karjeros iššūkius, nors pripažįsta – tai nelengva.

Šarūnas ir Laura Mazalai su dukrytėmis dalyvavo ypatingoje fotosesijoje (1)

Žurnalistai, restorano „Valflių namai" įkūrėjai, Šarūnas ir Laura Mazalai, pirmą kartą leidosi į avantiūrą su visa šeima.

Austėja Landsbergienė atskleidžia laimingos šeimos receptą (25)

„Kai žiūriu atgal, kartais net šiurpuliukai perbėga, kaip turėjo būti sunku: dirbi per du darbus, mokaisi, gyveni mažulyčiame nuomojamame bute, vaikai mažulyčiai, auklei neturi pinigų, tad kvietiesi tik tada, kai jau būtinų būtiniausiai reikia...“ - sako žinoma edukologė, socialinių mokslų daktarė ir keturių vaikų mama Austėja Landsbergienė.

Girmantė Vaitkutė: kuo daugiau vaikų, tuo širdis didesnė ir rankos apkabinimams tarsi pailgėja

Girmantė atvira: vaikų ji nori labai ir net ne svarbiausia jai būtų aplinkybės. Svarbiausi jai - mamos pasakyti žodžiai: „Nesvarbu, ar ištekėjusi, ar ne, svarbu, kad iš meilės". Apie taip laukiamus vaikus, gyvenimo stebuklus ir moteriškas patirtis kalbamės su įstabaus balso savininke, atlikėja Girmante Vaitkute.

20-ą vaiką pagimdžiusi moteris pareiškė, kad tai jau pabaiga (19)

20 vaikų per 30 metų. Tokia įspūdinga vaikų statistika gali pasigirti pati gausiausia Didžiosios Britanijos šeima.

Radvilų palikuonė Janina Radvilė: aš nesu klasikinė močiutė (3)

Mes, suaugusieji, didžiųjų metų švenčių laukiame ne dėl dovanų, o labiausiai turbūt dėl susitikimų, kuriems kitu metu nerandame laiko. Per šventes sodiname vaikus į automobilį ir važiuojame lankyti močiučių, senelių, tetų ir dėdžių, sėdame kartu prie vaišėmis nukrauto stalo ir kalbamės apie tai, kas seniai buvo kalbėta...

Antro vaikelio besilaukianti Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė: vaikai yra stebuklas (3)

Prie Krizinio nėštumo centro akcijos prisijungusi dabar antro vaikelio besilaukianti Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė klausia: "Gal galime padaryti gražesnį pasaulį su vaikais?".

Įkvėpta motinystės lietuvė sukūrė knygą, kuri vaikus nukels į XVI amžių (1)

„Elenos istorija: labirintų paieškos“ – tai neeilinis, Lietuvos istorija paremtas pasakojimas apie keturis draugus, iš tiesų galėjęs įvykti XVI amžiuje Vilniuje.

Dr. Arūnas Liubšys apie gimdymą namuose: daug kas nutylima (47)

"Pastaruoju metu vis dažniau moterys kovoja už teisę gimdyti namie. Bet kur kas dažniau medikams tenka prabilti apie tai, kuo baigiasi tokia drąsa", - rašoma naujoje dr. Arūno Liubšio knygoje "Naujagimių gydytojo užrašai".

J. Arlauskaitė-Jazzu: motinystei pasiruošti neįmanoma (5)

Atlikėjos Justės Arlauskaitės-Jazzu dainų tekstai kupini jausmų ir meilės. Ir Justės gyvenime jų netrūksta. Pati atlikėja prisipažįsta, dabar jos gyvenime ramybės ir harmonijos laikas.

Janet Jackson neįmanoma atpažinti: kas lėmė tokius pokyčius

51 metų Janet Jackson nustebino savo gerbėjus pasirodžiusi neatpažįstamai pasikeitusi savo koncertinio turo Luizianoje metu.

Sandra: nedirbau tik dvi savaites iki gimdymo (12)

Kaune gyvenanti stilistė, kirpėja ir prekinio ženklo „Virgo wedding dress" įkūrėja Sandra Paulauskaitė - Sabaliauskienė su vyru Roku pirmagimės Atėnės susilaukė vos prieš kelis mėnesius.

Jokių dovanų vaikams per Kalėdas: kodėl taip pareiškė Mila Kunis? (7)

Gali pasirodyti, kad žinomos ir turtingos šeimos savo vaikams gali nupirkti visko, ko tik šie įsigeidžia. Tačiau Mila Kunis ir Ashtonas Kutcheris taip nemano. Priešingai, šiemet jie švęs Kalėdas be dovanų.