Patricija Gadžijeva instagrame rašo emocijų dienoraštį

Instagramas padeda mamoms rasti vienoms kitas.
TAVO VAIKO žurnalas kalbina vieną populiariausių mamų instagrame –Patriciją Gadžijevą.
© Asmeninio archyvo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Instagramas yra nuotraukų ir kitokio vaizdinio turinio dalijimosi socialinis tinklas. Vis tenka išgirsti istorijų, kaip jis keičia gyvenimus, gydo depresiją, niūrią nuotaiką, įkvepia kurti, atrasti savyje naujų talentų, plėtoti verslus, bendrauti, kurti gražesnę aplinką ar bent jau pagalvoti, o gal ir aš galėčiau gyventi truputį kitaip, šiek tiek gražiau.

Per penkerius instagramo metus kavinių tinklo „Ali šokoladinė“ bendraturtė, mama, žmona, veikli ir gyvenimu besidžiaugianti Patricija Gadžijeva (27 m.) sukaupė nemenką turtą – beveik 45 tūkst. sekėjų. Moteris sako, kad didžiausias proveržis įvyko tada, kai gimė Ajus (2,5 m.). „Jis yra mano profilio žvaigždė“.

Į instagramą atėjau su mintimi, kad tai bus mano gražiausių gyvenimo akimirkų virtualus albumas, emocijų dienoraštis. Neturėjau jokių rimtų ketinimų, jokios idėjos, kad kažką noriu pasakyti pasauliui, kažką parodyti. Kūriau paskyrą dėl savęs. Albumas buvo viešas, tačiau nelabai aktyvus, buvo prisijungę, mane stebėjo tik draugai ir giminaičiai.

Iš pradžių nelabai net supratau, kaip veikia instagramas, kas daro įspūdį, kokios nuotraukos populiarios. Mokiausi stebėdama kitų albumus, kokias jie kelia nuotraukas, kaip fotografuoja, kokius filtrus naudoja. Kai perpratau gudrybes, pradėjau rūpestingiau atrinkti nuotraukas, kurias noriu parodyti. Dabar, kai peržiūriu pačias pirmąsias, man norisi jas ištrinti.

Nėra taip, kad kiekvieną akimirką galvočiau: „Štai dabar turiu kažką nufotografuoti savo virutualiam albumui.“ Bet kai pamatau kažką gražaus, pagaunu įkvepiančią akimirką, fotografuoju negalvodama, kad dabar tai jau papildysiu instagramą!

Daug nuotraukų saugau tik šeimos akims, bet jei pavyksta užfiksuoti mielą akimirką ir aš žinau, kad ji sukels gerų emocijų ir kitiems žmonėms, be jokios baimės ir abejonių ja dalijuosi.

Tiesą pasakius, daugelis mano sekėjų yra ne mano asmeniniai, o mano sūnaus Ajaus sekėjai. Jei nedėčiau jo nuotraukų, tikrai neturėčiau tiek sekėjų ir „laikų“. Ir čia nėra jokios paslapties: visi žinome, kad nuotraukos su mielais vaikučiais, gyvūnais sprogdina visus internetus.

Nuotraukos, kuriose yra Ajus, sulaukia tiek komentarų, kad sesė man sako, jog sūnui turėčiau sukurti asmeninę paskyrą. Kai jis užaugs, jei norės, galės tokią turėti.

Išgirstu klausimų, ar nebaisu rodyti vaiko nuotraukas, kam man to reikia ir pan. Kiekvienas pasirenka, kokiu keliu jam eiti. Kol Ajus buvo mažiukas, nerodžiau jo nuotraukų, veidelio: nusukdavau arba pridengdavau. Kūdikis yra labai gležnas, trapus ir pažeidžiamas, norisi jį labiau pasaugoti. Ajų parodžiau, kai jam buvo aštuoni mėnesiai. Mamos, močiutės ragindavo pagalvoti, ar verta, bet dabar į tai atsakau labai paprastai: „Žiūrėdama į kitų vaikų nuotraukas, aš neturiu blogų minčių. Todėl galvoju, kad ir kiti nieko bloga negalvoja žiūrėdami į Ajų nuotraukose.“

Jei galvočiau, kad kas nors gali jį „nužiūrėti“ ar siųsti blogų emocijų, gal kas ir nutiktų, bet tokių minčių neprisileidžiu, o prietarais netikiu. Man tiesiog gera pasidalyti gražiomis akimirkomis. Jas gaudau, kai esame namuose, kelionėse. Pamačiusi gražų vaizdelį noriu padaryti asmenukę su Ajumi, bet sūnus vis dažniau pradeda muistytis Jis yra labai aktyvus, vietoje nenustygstantis vaikas, nurimti jam – sunkiausia užduotis. Antra vertus, daug kas priklauso nuo nuotaikos: kartais pats mielai papozuoja, o kartais sako: „Ačiū, mama, nefilmuok.“

Socialiniuose tinkluose dalydamasi savo gyvenimo smulkmenomis, sekdama kitų albumus, susipažinau ne su viena moterimi ir mergina, su kuria dabar esame draugės, susitinkame puodelio kavos, mūsų vaikai kartu žaidžia. Socialiniai tinklai padeda žmonėms lengviau bendrauti, rasti vieniems kitus.

Man smagu, kad instagramas padeda pamatyti, kaip gyvena kitos šeimos. Supratau, kad yra labai skirtingų motinysčių. Vienoms atrodo, kad tai – nuobodus ir pilkas, rutiniškas etapas, kitoms jis žėri įdomiausiomis spalvomis, jos siunčia žinutę, kad motinystė gali būti net šiek tiek rožinė. Kartais jos įkvepia mane kažką daryti, kartais aš jas įkvepiu.

Seku kelias daugiavaikes užsienines mamas, stebiuosi, kaip jos moka ir save gražiai parodyti, ir laisvalaikį gražiai leisti. Mokausi iš jų. Suprantu, nuotraukos nėra tikras gyvenimas, bet jos tikrai įkvepia kažką keisti.

Swing in the jungle oasis 🌿 #Jungle #BalinesianHolidays #IndonesianLifeStyle #Bali

A post shared by PATRICIJA GADŽIJEVA (@patricija_gadzijeva) on Feb 20, 2018 at 6:49am PST

Ne kartą pastebėjau, kad jei noriu prisiminti kažką iš savo gyvenimo, jausmus, kuriuos išgyvenau, atsidarau instagramą ir jis niekada nenuvilia: nuotraukos man sukelia gražiausias emocijas.

Nesu tas žmogus, kuris neišjungia instagramo. Gyvenime yra daug įdomių dalykų, juolab kai turi verslą, vaiką, šeimą ir visais reikia rūpintis, laiko socialiniams tinklams daug nelieka, tik per kavos ar pietų pertraukėles arba vakarais, kai užmiega sūnus. Sukuosi greitai. Kai jau gulamės į lovą, telefonus, feisbukus ir instagramus „padedame“ į šonus, nes skaitome knygas, kalbamės.

**
GEGUŽĖS MĖNESIO TAVO VAIKO ŽURNALE SKAITYKITE:

Auginu jautrų vaiką: patarimai tėvams
Krikštynos nuo A iki Z
Primaitinimas: naujienos ir aktualūs tėvų klausimai
Ar reikia vaikui šuns?
Mišraus amžiaus vaikų darželio grupės: už ir prieš
Ankstyvasis kūdikių lavinimas: kaip rasti aukso vidurį
Ar įmanoma pasiruošti sėkmingam žindymui

Prenumeruokite TAVO VAIKĄ internetu ir sutaupykite net 50 proc.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Mažoji princesė Charlotte dėl savo elgesio atsidūrė vestuvių dėmesio centre

Princo Harry ir Meghan Markle vestuvės gegužės 19 -ąją dieną sulaukė milžiniško dėmesio visame pasaulyje. Mes taip pat stebėjome šias vestuves ir nepraleidome pro akis mažiausiųjų vestuvių svečių – princo George ir princesės Charlotte.

Sigita: mintis apie nuosavą verslą ypač sustiprėjo gimus antram vaikui

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia). Šiandien pas mus svečiuojasi Sigita Galdikienė. Suteikiame jai žodį.

Lietuvės fotografės darbai apie nepagražintą motinystę nepalieka abejingų visame pasaulyje (13)

Giedrė Gomes, lietuvių kilmės fotografė ir dviejų vaikų mama šiuo metu gyvena Indianos valstijoje (JAV). Šiomis dienomis įvairių šalių žiniasklaida mirga Giedrės darbais – fotografijų ciklu apie nepagražintą motinystę.

Dvigubą gimtadienį sūnums surengusi Goda Jokubaitienė dalijasi įspūdingos šventės akimirkomis

TV prodiuserė ir renginių organizatorė Goda Jokubaitienė su vyru Andriumi augina du sūnus – trejų Jokūbą ir vienerių Motiejų. Kadangi berniukai pavasarį gimę labai panašiu laiku, šiais metais šeima nusprendė abiems surengti bendrą gimtadienį. Apie dvigubos šventės iššūkius ir kalbamės su Goda.

Veiklioji Viktorija kuria paslėptukus ir žaislų maišus – daiktus, palengvinančius jauniems tėvams gyvenimą

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia).

Palapinę dukrytei pasiuvusi Gabrielė atrado mėgstamą veiklą

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia).

Neįprastas Kate Middleton poelgis, už kurį ją dar labiau pamilo mamos ir tėčiai

Prieš kelias dienas rašėme ir rodėme pirmąsias Didžiosios Britanijos princo Williamo ir Catherine Middleton naujagimio Louis nuotraukas.

Dzūkijos sostinėje gyvenanti Solveiga kuria išskirtinius siuvinius, kurie labai pradžiugina vaikus

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia).

Metus be cukraus gyventi pasiryžusi dviejų vaikų mama stebina savo veiklumu ir kūrybiškumu (1)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia).

Pasauliui parodė dvi naujausias mažojo princo nuotraukas

Didžiosios Britanijos princas Williamas su Kembridžo hercogienė Catherine Middleton išplatino savo ką tik gimusio sūnaus nuotraukas.

Živilė Vaškytė: geriausi mokytojai yra vaikai

Visai neseniai po motinystės atostogų į televizijos eterį sugrįžusi Živilė Vaškytė - Lubienė – sąmoningos ir sveikos motinystės pavyzdys.

Dviejų dukryčių mama Inga: poreikis kurti atsirado tapus mama

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia).

Papuošalus iš cemento kurianti Greta paneigė skeptikų prognozes: tapus mama veiklų tik padaugėjo

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia).

Penkių vunderkindų mama Foreli Kramarik: gyvenkite ir bendraukite su savo vaikais taip, tarsi tai būtų paskutinė diena

Foreli Blinstrubaitė-Kramarik – ypatinga moteris! Lietuvių kilmės autorė, lektorė, ugdymo specialistė bei kompozitorė jaunystėje išvyko į JAV, ten sukūrė šeimą ir kartu su vyru susilaukė penkių vaikų. Visi penki Foreli vaikai pasižymi ypač puikiai išreikštais talentais įvairiose meno, mokslo ir kultūros srityse.

Gimus sūnui išpildė vaikystės svajonę ir rašo dienoraštį apie tai, ką daugelis mamų nutyli

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia). Šiandien pas mus svečiuojasi tinklaraščio „Dienoraštis mamoms“ autorė Aušra.