Patricija Gadžijeva instagrame rašo emocijų dienoraštį

Instagramas padeda mamoms rasti vienoms kitas.
TAVO VAIKO žurnalas kalbina vieną populiariausių mamų instagrame –Patriciją Gadžijevą.
© Asmeninio archyvo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Instagramas yra nuotraukų ir kitokio vaizdinio turinio dalijimosi socialinis tinklas. Vis tenka išgirsti istorijų, kaip jis keičia gyvenimus, gydo depresiją, niūrią nuotaiką, įkvepia kurti, atrasti savyje naujų talentų, plėtoti verslus, bendrauti, kurti gražesnę aplinką ar bent jau pagalvoti, o gal ir aš galėčiau gyventi truputį kitaip, šiek tiek gražiau.

Per penkerius instagramo metus kavinių tinklo „Ali šokoladinė“ bendraturtė, mama, žmona, veikli ir gyvenimu besidžiaugianti Patricija Gadžijeva (27 m.) sukaupė nemenką turtą – beveik 45 tūkst. sekėjų. Moteris sako, kad didžiausias proveržis įvyko tada, kai gimė Ajus (2,5 m.). „Jis yra mano profilio žvaigždė“.

Į instagramą atėjau su mintimi, kad tai bus mano gražiausių gyvenimo akimirkų virtualus albumas, emocijų dienoraštis. Neturėjau jokių rimtų ketinimų, jokios idėjos, kad kažką noriu pasakyti pasauliui, kažką parodyti. Kūriau paskyrą dėl savęs. Albumas buvo viešas, tačiau nelabai aktyvus, buvo prisijungę, mane stebėjo tik draugai ir giminaičiai.

Iš pradžių nelabai net supratau, kaip veikia instagramas, kas daro įspūdį, kokios nuotraukos populiarios. Mokiausi stebėdama kitų albumus, kokias jie kelia nuotraukas, kaip fotografuoja, kokius filtrus naudoja. Kai perpratau gudrybes, pradėjau rūpestingiau atrinkti nuotraukas, kurias noriu parodyti. Dabar, kai peržiūriu pačias pirmąsias, man norisi jas ištrinti.

Nėra taip, kad kiekvieną akimirką galvočiau: „Štai dabar turiu kažką nufotografuoti savo virutualiam albumui.“ Bet kai pamatau kažką gražaus, pagaunu įkvepiančią akimirką, fotografuoju negalvodama, kad dabar tai jau papildysiu instagramą!

Daug nuotraukų saugau tik šeimos akims, bet jei pavyksta užfiksuoti mielą akimirką ir aš žinau, kad ji sukels gerų emocijų ir kitiems žmonėms, be jokios baimės ir abejonių ja dalijuosi.

Tiesą pasakius, daugelis mano sekėjų yra ne mano asmeniniai, o mano sūnaus Ajaus sekėjai. Jei nedėčiau jo nuotraukų, tikrai neturėčiau tiek sekėjų ir „laikų“. Ir čia nėra jokios paslapties: visi žinome, kad nuotraukos su mielais vaikučiais, gyvūnais sprogdina visus internetus.

Nuotraukos, kuriose yra Ajus, sulaukia tiek komentarų, kad sesė man sako, jog sūnui turėčiau sukurti asmeninę paskyrą. Kai jis užaugs, jei norės, galės tokią turėti.

Išgirstu klausimų, ar nebaisu rodyti vaiko nuotraukas, kam man to reikia ir pan. Kiekvienas pasirenka, kokiu keliu jam eiti. Kol Ajus buvo mažiukas, nerodžiau jo nuotraukų, veidelio: nusukdavau arba pridengdavau. Kūdikis yra labai gležnas, trapus ir pažeidžiamas, norisi jį labiau pasaugoti. Ajų parodžiau, kai jam buvo aštuoni mėnesiai. Mamos, močiutės ragindavo pagalvoti, ar verta, bet dabar į tai atsakau labai paprastai: „Žiūrėdama į kitų vaikų nuotraukas, aš neturiu blogų minčių. Todėl galvoju, kad ir kiti nieko bloga negalvoja žiūrėdami į Ajų nuotraukose.“

Jei galvočiau, kad kas nors gali jį „nužiūrėti“ ar siųsti blogų emocijų, gal kas ir nutiktų, bet tokių minčių neprisileidžiu, o prietarais netikiu. Man tiesiog gera pasidalyti gražiomis akimirkomis. Jas gaudau, kai esame namuose, kelionėse. Pamačiusi gražų vaizdelį noriu padaryti asmenukę su Ajumi, bet sūnus vis dažniau pradeda muistytis Jis yra labai aktyvus, vietoje nenustygstantis vaikas, nurimti jam – sunkiausia užduotis. Antra vertus, daug kas priklauso nuo nuotaikos: kartais pats mielai papozuoja, o kartais sako: „Ačiū, mama, nefilmuok.“

Socialiniuose tinkluose dalydamasi savo gyvenimo smulkmenomis, sekdama kitų albumus, susipažinau ne su viena moterimi ir mergina, su kuria dabar esame draugės, susitinkame puodelio kavos, mūsų vaikai kartu žaidžia. Socialiniai tinklai padeda žmonėms lengviau bendrauti, rasti vieniems kitus.

Man smagu, kad instagramas padeda pamatyti, kaip gyvena kitos šeimos. Supratau, kad yra labai skirtingų motinysčių. Vienoms atrodo, kad tai – nuobodus ir pilkas, rutiniškas etapas, kitoms jis žėri įdomiausiomis spalvomis, jos siunčia žinutę, kad motinystė gali būti net šiek tiek rožinė. Kartais jos įkvepia mane kažką daryti, kartais aš jas įkvepiu.

Seku kelias daugiavaikes užsienines mamas, stebiuosi, kaip jos moka ir save gražiai parodyti, ir laisvalaikį gražiai leisti. Mokausi iš jų. Suprantu, nuotraukos nėra tikras gyvenimas, bet jos tikrai įkvepia kažką keisti.

Swing in the jungle oasis 🌿 #Jungle #BalinesianHolidays #IndonesianLifeStyle #Bali

A post shared by PATRICIJA GADŽIJEVA (@patricija_gadzijeva) on Feb 20, 2018 at 6:49am PST

Ne kartą pastebėjau, kad jei noriu prisiminti kažką iš savo gyvenimo, jausmus, kuriuos išgyvenau, atsidarau instagramą ir jis niekada nenuvilia: nuotraukos man sukelia gražiausias emocijas.

Nesu tas žmogus, kuris neišjungia instagramo. Gyvenime yra daug įdomių dalykų, juolab kai turi verslą, vaiką, šeimą ir visais reikia rūpintis, laiko socialiniams tinklams daug nelieka, tik per kavos ar pietų pertraukėles arba vakarais, kai užmiega sūnus. Sukuosi greitai. Kai jau gulamės į lovą, telefonus, feisbukus ir instagramus „padedame“ į šonus, nes skaitome knygas, kalbamės.

**
GEGUŽĖS MĖNESIO TAVO VAIKO ŽURNALE SKAITYKITE:

Auginu jautrų vaiką: patarimai tėvams
Krikštynos nuo A iki Z
Primaitinimas: naujienos ir aktualūs tėvų klausimai
Ar reikia vaikui šuns?
Mišraus amžiaus vaikų darželio grupės: už ir prieš
Ankstyvasis kūdikių lavinimas: kaip rasti aukso vidurį
Ar įmanoma pasiruošti sėkmingam žindymui

Prenumeruokite TAVO VAIKĄ internetu ir sutaupykite net 50 proc.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Princas George švenčia 5 metų gimtadienį ir turi dovaną savo gerbėjams

Šiandien, liepos 22 dieną, Didžiosios Britanijos princo Williamo (36) ir Kembridžo kunigaikštienės Catherine Middleton (36) pirmagimiui sūnui sukanka 5 metai.

Jau 12 metų vaikus globojanti Eglė randa laiko mėgstamam hobiui

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Eglė Vaitkevičienė iš Zarasų.

Beata Nicholson laukiasi ketvirtojo vaiko

TV laidų vedėja, kulinarinių knygų autorė Beata Nicholson su vyru Tomu Nicholson laukia šeimos pagausėjimo.

Piešianti ir fotografuojanti teisininkė Milda: svajoju, kad para turėtų 72 valandas

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi kūrybingoji Milda Labutė.

Paviešintos oficialios mažojo princo krikštynų nuotraukos turi kelias neįprastas detales (1)

Liepos 9 dieną pakrikštijus mažiausiąjį Didžiosios Britanijos princą Louis, neapsieita be oficialios krikštynų fotosesijos.

Kelionių tinklaraštininkė Agnė griauna mitus: keliauti nėra brangu ir keliauti su kūdikiu – visai ne vargas

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi aistringa keliautoja Agnė.

Išaušo ypatinga diena karališkajai šeimai ir mažiausiajam princui

Šiandien bus pakrikštytas trečiasis Didžiosios Britanijos princo Williamo ir Kembridžo hercogienės Catherine Middleton vaikas – prieš kelis mėnesius gimęs princas Louis.

Seną svajonę išpildžiusi Ilona: kuprinėje su vaiko daiktais visada turiu užrašų knygelę

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Ilona Ginaitytė. Suteikiame žodį jai.

Živilė Vaškytė - Lubienė: kuo vaikas labiau veda iš kantrybės, tuo stipriau reikia jį apkabinti

Televizijos žurnalistė Živilė Vaškytė-Lubienė su vyru, dainininku Edgaru Lubiu, augina Fridą ir Herkų. Moteris juokauja, kad savo vaikų neturi, nes jai nuolat visi sako, kad abu vaikai labai panašūs į tėtį. Apie motiniškus džiaugsmus bei iššūkius ir pasikalbėjome.

Monikos kūrinius norisi suvalgyti iškart, tačiau jų paskirtis visai kita (3)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Monika.

Živilė Kropaitė: „Maniau, kad pagimdysiu lengvai, deja“

LRT laidos „Svarbios detalės“ vedėja Živilė Kropaitė (33 m.) su vyru teisininku Liudu Basiuliu (35 m.) neseniai susilaukė sūnaus Vėjo. Dar niekada nesame kalbinę mamos prabėgus vos dviem savaitėm po vaikelio gimimo. Živilės gimdymo įspūdžiai tokie švieži, o mamos patirtis tokia trumputė. Bet jaunosios mamos toks užkrečiantis, visai Lietuvai pažįstamas juokas niekur nedingęs.

Iš emigracijos Norvegijoje grįžusi alytiškė pasiūlė tėvams originalų būdą įamžinti vaiko gimimą

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Kristina Barbuškienė iš Alytaus.

Ineta Puzaraitė-Žvagulienė: kraitelis ankstukų šeimoms yra gyvybiškai svarbus

Paramos projektas „Ankstukai", skirtas neišnešiotiems naujagimiams, kartu su ankstuko mama ir projekto ambasadore Ineta Puzaraitė-Žvagulienė pristatė gyvybiškai svarbų „Ankstuko šeimos kraitelį". Pirmieji kraiteliai jau pasiekė Santaros Akušerijos ir ginekologijos centrą.

Likimo išbandymų patyrusi trijų vaikų mama nenuleidžia rankų ir siekia savo svajonių

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Vaida.

Suradusi mėgstamą veiklą klaipėdietė ja užkrėtė ir tris savo vaikus (4)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Olga.