Siamo dvynukai: išskirtinė gyvenimo istorija FOTO

 (1)
Naujienų agentūros vakar išplatino nuotraukas, kuriose du maži berniukai, padedami trenerio, bendrauja su delfinu. Jie krykščia, kai šis sukelia vandens purslų fontaną, juokiasi, bandydami ranka pasiekti jį paglostyti. Įsižiūrėjus atidžiau paaiškėja, kad berniukai turi po vieną koją. Pamažu aiškėja tiesa - tai garsieji Siamo dvyniai iš Airijos, kurie dėl savo ypatingos istorijos buvo praminti "mažaisiais kovotojais" vos gimę.
© AOP nuotr.

Žinia apie Siamo dvynius - nėštumo metu

Tai, kad laukiasi dvynių, airė Angie Benhaffaf sužinojo būdama 12 nėštumo savaičių. Po kurio laiko echoskopijos metu gydytoja pastebėjo keistai susipynusius abiejų vaikelių kūnelius. Paaiškėjo bauginanti tiesa, tai - Siamo dvyniai.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Astrologė - apie vaiką Jautį ir jo santykius su kitais Zodiako ženklais
Gaminame vaikams: naminiai guminukai

Iki pat nėštumo pabaigos nebuvo visiškai aišku, ar mažyliai turi vieną širdį, ar dvi. Jei jie būtų dalijęsi viena širdimi, jų išgyvenimo tikimybė būtų nedidelė.

Tačiau laimė, likimas čia buvo palankus, berniukai turėjo dvi širdis. Dėl ypatingos rizikos, moteris gimdė ne gimtojoje Airijoje, o Londone, Didžiojoje Britanijoje. Berniukai gimė 34 nėštumo savaitę. Tėvai juos pavadino Hassanu ir Husseinu.

<span style="color: #ff0000;">Siamo dvynukai:</span> išskirtinė gyvenimo istorija <sup style="color: #ff0000;">FOTO</sup>
© AOP nuotr.

Atskyrimo operacija - itin rizikinga

Iš karto po gimdymo krūtine suaugę broliukai jautėsi pakankamai neblogai, tačiau buvo aišku, kad jų atskyrimo operacija - neišvengiama. Medikai nutarė ilgai nedelsti ir operuoti mažus kūdikius.

Prieš ketverius metus atlikta Siamo dvynių atskyrimo operacija truko 14 valandų. Londono Ormond Street ligoninėje vykusioje operacijoje dalyvavo 20 medikų komanda, kurioje dirbo 4 chirurgai ir 4 anesteziologai. Mažieji airiai, kuriems operacijos metu tebuvo 4 mėnesiai, operaciją ištvėrė gerai, komplikacijų nekilo.

Atskirti Hassanas ir Husseinas po operacijos buvo nugabenti į intensyviosios terapijos skyrių, tačiau jų gyvybei pavojus nebegrėsė. Po 7 savaičių jie sugrįžo į namus. Tai, kad berniukai po sunkios operacijos atsigavo taip greitai, buvo staigmena ir medikams - jie prognozavo, kad ligoninėje po operacijos dvyniams teks praleisti apie 4 mėnesius, tai yra, dvigubai daugiau, negu to prireikė. Tuo metu berniukų tėtis, kilęs iš Alžyro, išėjo iš darbo, kuriame dirbo vyriausiuoju virėju. Jis norėjo visą laiką ir jėgas skirti savo šeimai ir sūnums.

<span style="color: #ff0000;">Siamo dvynukai:</span> išskirtinė gyvenimo istorija <sup style="color: #ff0000;">FOTO</sup>
© AOP nuotr.

Sulaukė moralinės ir materialinės pagalbos 

Mažylių operacija pavyko, tačiau atskyrus mažylius, kiekvienas iš jų turėjo po vieną koją. Vienas iš berniukų turi kairiąją, kitas - dešiniąją koją. Taip pat abu broliai turi po vieną inkstą.

Berniukų tėvai Azzedine ir Angie savo sūnelius vadina didžiaisiais kovotojais.

Netoli Korko miesto (Airija) gyvenanti šeima dar augina dvi vyresniąsias dukteris. Vietos bendruomenė prieš operaciją surengė labdaros akciją, kurios metu aukojo šeimai pinigus, kurių prireikė operacijai ir pooperaciniam gydymui. "Dėkojame visiems airiams, kurie ir aukojo, ir nuoširdžiai meldėsi už mūsų berniukus", - sakė mama Angie.

Šeima yra bendravusi ir su Didžiosios Britanijos karaliene Elžbieta II -ąja, kai ši lankėsi vizito Airijoje.

<span style="color: #ff0000;">Siamo dvynukai:</span> išskirtinė gyvenimo istorija <sup style="color: #ff0000;">FOTO</sup>
© AOP nuotr.

Susitikimas su mylimiausiu delfinu

Šiandien berniukų sveikata nėra ideali. Hassanui diagnozuota stuburo skoliozė ir jo laukia ne viena stuburo operacija. Nepaisant to, šeima stengiasi, kad berniukai gyventų pilnavertį gyvenimą - jie bendrauja su bendramžiais, džiaugiasi įprastomis vaikiškomis pramogomis.

Šią savaitę berniukai buvo užfiksuoti neįprastoje - delfinų - draugijoje. Išsipildė keturmečių mažylių svajonė aplankyti savo mėgstamo filmo „Mano draugas delfinas" ( angl. Dolphin Tale) herojų.

Šis susitikimas buvo jaudinantis ir todėl, kad delfinas, su kuriuo, padedami delfinų trenerio, bendravo mažyliai, neturi uodegos. Vietoj jos delfinui pritaisytas protezas.

<span style="color: #ff0000;">Siamo dvynukai:</span> išskirtinė gyvenimo istorija <sup style="color: #ff0000;">FOTO</sup>
© AOP nuotr.

Šioje kelionėje dvynius lydėjo ir jų sesutės, dešimtmetė Malika ir 6 metų Iman.

Nuotraukų galerijoje - Siamo dvynukų gyvenimo akimirkos.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Išplepėjo, kokios lyties dvynių laukiasi Clooney (4)

Praėjusi savaitė pasaulyje į istoriją įėjo kaip "dvynių savaitė".

Skandalinga fotosesija prieš 6 metus: kaip gražiausia vadinta mergaitė atrodo šiandien (24)

Vaikų kaip modelių naudojimas madų industrijoje visada buvo vertinamas prieštaringai. Daugelis žmonių mano, kad tai negerai – esą, vaikas patiria neigiamą poveikį ir tai jam kenkia.

Garsios dainininkės žodžiai siunčia žinią visoms pasaulio mamoms (5)

Esame įpratę matyti, kad žinomos moterys - Holivudo aktorės ar visame pasaulyje garsios dainininkės, sportininkės - po gimdymo gana greitai atrodo taip, tarsi jų kūnai nepatyrė nėštumo.

Ko galime pasimokyti iš Kate Middleton (17)

Princas Williamas ir Kembridžo hercogienė Kate Middleton nori įdiegti vaikams tvirtas vertybes. Apie tai, kad labai svarbu lavinti vaikų emocinį intelektą, o ne tik mokyti juos matematikos ar rašymo, karališkoji pora prakalbo viešai.

Katažina Zvonkuvienė – apie patirtą pragarą nėštumo metu (75)

Dvynių Donato ir Kornelijos susilaukę Katažina ir Deivydas Zvonkai ryžosi atviram interviu apie nėštumo metu patirtą nerimą.

Beyonce patvirtino: taip, aš laukiuosi dvynių

Trečiadienio vakarą socialinis tinklas "Instagram" suūžė nuo netikėtos naujienos: dainininkė Beyonce paskelbė esanti nėščia.

Kristina Savickytė-Damanskienė prabilo apie skaudžią savo praeities patirtį (20)

„Sumažinkime lūkesčius savo vaikams ir žiūrėkime į jų esmę, o ne matykime juos tokius, kokius norime matyti", – skatina trijų vaikų mama aktorė Kristina Savickytė -Damanskienė ir priduria, jog šis suvokimas atėjo ne iš karto, o nuosekliai dirbant ir ieškant atsakymų į svarbiausius gyvenimo klausimus.

Dainininkas nustebino gerbėjus: gimė trynukai

Trigubas džiaugsmas JAV dainininko Pharrell Williams šeimoje. Pranešama, kad jis su žmona susilaukė trynukų.

Holivudo veteranas tėčiu tapo devintą kartą (36)

Sulaukęs 61 metų garsusis Holivudo aktorius Melas Gibsonas vėl tapo tėčiu. Jau devintą kartą.

Karališkosios poros ir jų vaikų laukia didžiulės permainos (22)

Princo Williamo (34) ir Kate Middleton (35) gyvenime nusimato rimtų permainų. Karališkieji rūmai išplatino oficialų spaudos pranešimą, kuriame pranešama, kas ir kodėl keisis garsiosios šeimos gyvenime.

Knygą apie nevaisingumą parašiusi lietuvė: įkalbinti žmones atsiverti buvo nelengva (10)

Kodėl šiandien tiek daug jaunų porų negali susilaukti vaikų? Kokie jausmai apima, kai po 15 nevaisingumo metų paimi ant rankų ką tik gimusį kūdikį? Knygą „Kai atgimsta viltis“ parašiusi Gintarė Jankauskienė drąsiai ir atvirai pažvelgė į nevaisingumo temą Lietuvoje.

50 metų sulaukusi Janet Jackson pirmą kartą tapo mama (13)

Pranešama, kad sausio 3 dieną, antradienį, dainininkė Janet Jackson pagimdė sveiką sūnų.

Netradicinis interviu su Andriumi Mamontovu: klausimai, kurių suaugusieji neužduoda (19)

TAVO VAIKO žurnale esančioje rubrikoje „Kaip paaiškintum vaikui“ kalbinami žinomi Lietuvos tėčiai, kurie atsako į mažų vaikų klausimus.

Agnė Jagelavičiūtė: jeigu neturėtumėm vaiko, mes jau seniai būtumėm išsiskyrę (43)

Atvirą interviu davusi Agnė Jagelavičiūtė prisipažįsta pasimokiusi gyvenime, kad ambicijos griauna šeimą.

TOP 20 įspūdingiausių karališkosios šeimos nuotraukų (1)

Besibaigiantys 2016 - ieji metai įsimintini buvo Didžiosios Britanijos princo Williamo šeimai.