Siamo dvynukai: išskirtinė gyvenimo istorija FOTO

 (1)
Naujienų agentūros vakar išplatino nuotraukas, kuriose du maži berniukai, padedami trenerio, bendrauja su delfinu. Jie krykščia, kai šis sukelia vandens purslų fontaną, juokiasi, bandydami ranka pasiekti jį paglostyti. Įsižiūrėjus atidžiau paaiškėja, kad berniukai turi po vieną koją. Pamažu aiškėja tiesa - tai garsieji Siamo dvyniai iš Airijos, kurie dėl savo ypatingos istorijos buvo praminti "mažaisiais kovotojais" vos gimę.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Žinia apie Siamo dvynius - nėštumo metu

Tai, kad laukiasi dvynių, airė Angie Benhaffaf sužinojo būdama 12 nėštumo savaičių. Po kurio laiko echoskopijos metu gydytoja pastebėjo keistai susipynusius abiejų vaikelių kūnelius. Paaiškėjo bauginanti tiesa, tai - Siamo dvyniai.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Astrologė - apie vaiką Jautį ir jo santykius su kitais Zodiako ženklais
Gaminame vaikams: naminiai guminukai

Iki pat nėštumo pabaigos nebuvo visiškai aišku, ar mažyliai turi vieną širdį, ar dvi. Jei jie būtų dalijęsi viena širdimi, jų išgyvenimo tikimybė būtų nedidelė.

Tačiau laimė, likimas čia buvo palankus, berniukai turėjo dvi širdis. Dėl ypatingos rizikos, moteris gimdė ne gimtojoje Airijoje, o Londone, Didžiojoje Britanijoje. Berniukai gimė 34 nėštumo savaitę. Tėvai juos pavadino Hassanu ir Husseinu.

<span style="color: #ff0000;">Siamo dvynukai:</span> išskirtinė gyvenimo istorija <sup style="color: #ff0000;">FOTO</sup>
© Vida Press

Atskyrimo operacija - itin rizikinga

Iš karto po gimdymo krūtine suaugę broliukai jautėsi pakankamai neblogai, tačiau buvo aišku, kad jų atskyrimo operacija - neišvengiama. Medikai nutarė ilgai nedelsti ir operuoti mažus kūdikius.

Prieš ketverius metus atlikta Siamo dvynių atskyrimo operacija truko 14 valandų. Londono Ormond Street ligoninėje vykusioje operacijoje dalyvavo 20 medikų komanda, kurioje dirbo 4 chirurgai ir 4 anesteziologai. Mažieji airiai, kuriems operacijos metu tebuvo 4 mėnesiai, operaciją ištvėrė gerai, komplikacijų nekilo.

Atskirti Hassanas ir Husseinas po operacijos buvo nugabenti į intensyviosios terapijos skyrių, tačiau jų gyvybei pavojus nebegrėsė. Po 7 savaičių jie sugrįžo į namus. Tai, kad berniukai po sunkios operacijos atsigavo taip greitai, buvo staigmena ir medikams - jie prognozavo, kad ligoninėje po operacijos dvyniams teks praleisti apie 4 mėnesius, tai yra, dvigubai daugiau, negu to prireikė. Tuo metu berniukų tėtis, kilęs iš Alžyro, išėjo iš darbo, kuriame dirbo vyriausiuoju virėju. Jis norėjo visą laiką ir jėgas skirti savo šeimai ir sūnums.

<span style="color: #ff0000;">Siamo dvynukai:</span> išskirtinė gyvenimo istorija <sup style="color: #ff0000;">FOTO</sup>
© Vida Press

Sulaukė moralinės ir materialinės pagalbos 

Mažylių operacija pavyko, tačiau atskyrus mažylius, kiekvienas iš jų turėjo po vieną koją. Vienas iš berniukų turi kairiąją, kitas - dešiniąją koją. Taip pat abu broliai turi po vieną inkstą.

Berniukų tėvai Azzedine ir Angie savo sūnelius vadina didžiaisiais kovotojais.

Netoli Korko miesto (Airija) gyvenanti šeima dar augina dvi vyresniąsias dukteris. Vietos bendruomenė prieš operaciją surengė labdaros akciją, kurios metu aukojo šeimai pinigus, kurių prireikė operacijai ir pooperaciniam gydymui. "Dėkojame visiems airiams, kurie ir aukojo, ir nuoširdžiai meldėsi už mūsų berniukus", - sakė mama Angie.

Šeima yra bendravusi ir su Didžiosios Britanijos karaliene Elžbieta II -ąja, kai ši lankėsi vizito Airijoje.

<span style="color: #ff0000;">Siamo dvynukai:</span> išskirtinė gyvenimo istorija <sup style="color: #ff0000;">FOTO</sup>
© Vida Press

Susitikimas su mylimiausiu delfinu

Šiandien berniukų sveikata nėra ideali. Hassanui diagnozuota stuburo skoliozė ir jo laukia ne viena stuburo operacija. Nepaisant to, šeima stengiasi, kad berniukai gyventų pilnavertį gyvenimą - jie bendrauja su bendramžiais, džiaugiasi įprastomis vaikiškomis pramogomis.

Šią savaitę berniukai buvo užfiksuoti neįprastoje - delfinų - draugijoje. Išsipildė keturmečių mažylių svajonė aplankyti savo mėgstamo filmo „Mano draugas delfinas" ( angl. Dolphin Tale) herojų.

Šis susitikimas buvo jaudinantis ir todėl, kad delfinas, su kuriuo, padedami delfinų trenerio, bendravo mažyliai, neturi uodegos. Vietoj jos delfinui pritaisytas protezas.

<span style="color: #ff0000;">Siamo dvynukai:</span> išskirtinė gyvenimo istorija <sup style="color: #ff0000;">FOTO</sup>
© Vida Press

Šioje kelionėje dvynius lydėjo ir jų sesutės, dešimtmetė Malika ir 6 metų Iman.

Nuotraukų galerijoje - Siamo dvynukų gyvenimo akimirkos.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Tapusi mama Giedrė įgyvendino savo svajonę, kuri gimė iš meilės kelionėms ir fotografijai

Portalas TavoVaikas.lt atidaro naują rubriką KURIANTI MAMA apie šeimas, kurias vaiko gimimas įkvėpė naujiems iššūkiams. Šiandien kviečiame susipažinti su žavia ir veiklia Vincento mama Giedre.

Andrė AMIYA Pabarčiūtė: kaip keičiasi moters pasaulis susilaukus kūdikio

Ne paslaptis, jog motinystė – tai gamtos sukurtas vienas natūraliausių ir tobuliausių moters savirealizacijos būdų. Kartu tai ir įstabi bei atsakinga dovana moteriškai prigimčiai.

5 vaikų mama: „Aš labai myliu Lietuvą“

Penkis vaikus auginanti Neringa rašo tinklaraštį „Mama su šypsena kišenėje“. Kovo 11 - osios proga – šventiniai Neringos pamąstymai.

Ieva Mackevičienė: laukdamasi antro vaiko darai mažiau klaidų

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto įsigyti būtiniausius daiktus, kurių prireiks vos vaikui gimus.

Neseniai mama tapusi Kylie Jenner sulaukė kritikos strėlių

Jauniausioji Kardashianų šeimos sesutė Kylie mama tapo šių metų vasario 1-ąją.

Olga Malaškevičienė: „Pirmiausia savo vaikui turi būti tėvas, tik paskui – draugas“

„Visi trys vaikai yra tokie skirtingi, kad genofondas mūsų šeimoje neturi jokios reikšmės“, – linksmai pokalbį pradeda Olga. Ji su vyru Gediminu augina tris dukras. Dvi iš jų – biologinės, o trečioji – jauniausioji – įvaikinta.

K. Zvonkuvienė: noriu, kad vaikai augtų tikintys, garbingi, kuklūs, kultūringi, mandagūs, gerbtų tėvus ir aplinkinius

Katažina Zvonkuvienė įsitikinusi, kad tėvai vaikams yra veidrodis, tad ji ir siekia juo būti savo vaikams.

S. Paltanavičius: mūsų didžioji klaida – manyti, kad vaikus auklėti ir ugdyti turime ne mes, o kažkas kitas

Viešojoje erdvėje netyla diskusijos apie partizanų vaidmenį pokario laikotarpiu, apie valstybės simbolius ir jų vietą, apie emigraciją ir tėvynės meilę. Ginčai, nuomonės, pranešimai – visa tai veikia kiekvieną šeimą, kurios namuose bent kartais įjungiamas televizorius ar radijas.

Kristina Savickytė - Damanskienė turi tris patarimus visiems tėvams

Suaugusiųjų elgesys su vaiku didžiąja dalimi formuoja vaiko požiūrį į save ir aplinką, o vaikystės patirtys turi didelės įtakos jau suaugusio žmogaus gyvenimo kokybei.

Aktorė ir režisierė Ieva Jackevičiūtė apie motinystę: reikia įsiklausyti į savo prigimtį

Ieva Jackevičiūtė prieš šešerius metus buvo visur: vedė TV laidas, dalyvavo šokio projektuose, vaidino ir šoko didžiosiose Lietuvos teatro scenose, užsiėmė edukologine veikla. Šiandien, augindama 5,5 m. dukrą ir 2,5 m. sūnų, Ieva dalinasi savo motinystės patirtimi ir išgyvenimais, padėjusiais atrasti balansą tarp profesinės savirealizacijos ir namų gerovės.

Po motinystės atostogų į TV eterį grįžta Jurgita Jurkutė-Širvaitė

Viena ryškiausių ir mylimiausių televizijos laidų vedėjų Jurgita Jurkutė-Širvaitė kurį laiką buvo pasitraukusi iš viešumos.

Atvirai apie nevaisingumą prabilusios Gintarės namuose aidi vaikiškas juokas (3)

Knygos apie nevaisingumą „Kai atgimsta viltis" autorė komunikacijos specialistė Gintarė Jankauskienė (32 m.) su vyru Kęstučiu (39 m.) iš Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namų pasiėmė globoti mažąją Vytautę (1 m. 2 mėn.).

Mirandą Kerr prajuokino jos sūnaus klausimas

Garsusis „Victoria's Secret“ angelas Miranda Kerr ir „Snapchat“ įkūrėjas Evanas Spiegelis netrukus taps tėvais.

Neeilinis 35 savaičių nėščiosios poelgis

Buvusi Olimpinių žaidynių čempionė plaukikė Libby Trickett (33) šį savaitgalį nustebino visus neįprastu rekordu, kurį pasiekė iki gimdymo likus mėnesiui.

Dainininkė Gintarė Karaliūnaitė pirmą kartą atvirai prabilo apie tai, ką patyrė (1)

Dainininkė G. Karaliūnaitė pirmą kartą atvirai: apie subyrėjusią trečią santuoką, patirtą smurtą ir kūdikio netektį.