Sveikuoliškų užkandukų receptą sukūrusi Jurgita atrado širdžiai mielą pomėgį

 (2)
Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia). Šiandien pas mus svečiuojasi Jurgita.
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Mūsų šeima yra trijų asmenų: mama Jurgita (32), tėtis Darius (38) ir dukrytė Viktorija (1). Esame susituokę jau dveji metai, gyvename Vilniuje. Turim augintinį, pekinesų veislės šuniuką Grafutį, kuris mūsų namuose sukuria labai gerą atmosferą. Ypač daug gerų emocijų jis sukelia dukrytei.

Sveikuoliškų užkandukų receptą sukūrusi Jurgita atrado širdžiai mielą pomėgį
© Asmeninio albumo nuotr.

Propaguojam sveiką gyvenimo būdą, tačiau mūsų mitybos racione gausu ne tik daržovių, vaisių, bet ir žuvies, mėsos. Beje, mėsą valgome tik troškintą ar išvirtą garuose. Nevalgome vištienos ir kiaulienos. Esame atsisakę riebalinės kilmės produktų, mažai naudojam pieno produktų, nes tiesiog esam taip įpratę, neskanu. Taigi, ir mažoji valgo tai, ką valgome mes. Pagrindinė taisyklė – ne ką valgome, o kiek ir KAIP. Maistą reikia derinti, būtinai, būtinai. Ryte stengiamės valgyti daugiau įvairių košių, daržovių, pietums – mėsa, žuvis su daržovėmis, vakarienei – grūdinės kultūros, riešutai. Užkandžiams dienos metu – vaisiai.

Sveikuoliškų užkandukų receptą sukūrusi Jurgita atrado širdžiai mielą pomėgį
© Asmeninio albumo nuotr.

Sveika mityba – tai nėra išvirtas brokolis garuose be druskos, tikrai ne. Vaikams neskanu, jei nėra skonio. Tai yra pagrindinė taisyklė, kurią taikau gamindama maistą. Maistą ruošdama garuose dedu šiek tiek druskos, kad būtų skanu. Jokių padažų, jokių prieskonių. Mano virtuvėje tik druska, pipirai ir pačios sudžiovintos prieskoninės žoleles, o vasarą prieskoninius augalus auginu lauke.

Pati esu teisininkė, iki gimdymo dirbau pagal profesiją. Mėgstu aktyvų gyvenimą, todėl išėjusi vaiko priežiūros atostogų, pradėjau gaminti sausainiukus – „sveikuoliukus“. Tokia idėja kilo todėl, kad parduotuvėse sveikuoliški batonėliai toli gražu neatitinka sveikuoliško pavadinimo, juose gausu cukraus, cukrų, krakmolo ir pan. Todėl nusprendžiau gaminti pati. Man labai patinka gaminti, mėgstu eksperimentuoti, todėl sukūriau sveikuoliškus sausainėlius „sveikuoliukus“, kurie labai tinka vaikams, nes yra minkšti, skanūs, saldūs, bet svarbiausia SVEIKI, nes juose yra nemažai riešutų, įvairių sėklų, džiovintų vaisių, dribsnių ir šiek tiek medaus. Medus, žinoma, tik naminis!

Sveikuoliškų užkandukų receptą sukūrusi Jurgita atrado širdžiai mielą pomėgį
© Asmeninio albumo nuotr.

Iš pradžių gaminau sau, savo šeimai, kiek vėliau pavaišinau draugus, kaimynus ir taip pradėjo plūsti užsakymai "sveikuoliukų" gamybai, nes vaikai labai juos mėgsta. Taigi, tai tapo mano veikla laisvu metu. Feisbuke paskyros neturiu, nesireklamuoju, nes darbo turiu užtektinai. Rekomendacijos yra geriausia reklama, o jų man netrūksta. Daugiausiai užsakymų gaunu prieš šventes, mat įpakuotas „sveikuoliukas“ į gražų popieriuką yra patraukli dovana.

Sveikuoliškų užkandukų receptą sukūrusi Jurgita atrado širdžiai mielą pomėgį
© Asmeninio albumo nuotr.

Veiklos didinti neplanuoju, bent jau kol kas, nes būti mama – darbas pilnu etatu su budėjimais naktį. Na, o mamytei taip pat norisi pailsėti. Kaip bus ateityje, tikrai negaliu prognozuoti, bet didelių užsakymų neplanuoju daryti vien dėl to, kad tai yra mano pomėgis, o gaminti reikia su meile. Meilės prieskonis maiste jausis tik tuomet, kai bus pagaminta geros nuotaikos ir pailsėjus.

Sveikuoliškų užkandukų receptą sukūrusi Jurgita atrado širdžiai mielą pomėgį
© Asmeninio albumo nuotr.

Na, o mamoms, kurios dar tik pradės pratinti vaikutį prie maisto, norėčiau palinkėti kuo mažiau skaityti komentarų viešojoje erdvėje, o vietoj to bendrauti daugiau su savo vaiku, stengtis suprasti jo poreikius, nes kiekvienas vaikas yra unikalus. Tai, kas tinka vienam, nebūtinai tiks kitam, ir atvirkščiai. Neskubėkite vaikui duoti greito maisto, dar spės paragauti. Daržovės, nesaldūs vaisiai, košės – pati geriausia pradžia. Kurianti mama yra laiminga mama. Nebijokite eksperimentuoti. Sėkmės visoms!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Kaip kurstyti tarpusavio santykius, kad vyras ir žmona jaustųsi nuolat įsimylėję (1)

Koučingo specialistų lektorių Smiltės (39 m.) ir Rolando (52 m.) Juraičių šeimoje auga keturi vaikai – Marija Patricija (19 m.) Teodoras (9 m.), Leonardas (7 m.) ir Glorija Ana (5 m.). Pora ne tik pati stengiasi dėl savo santykių, bet ir dalijasi patarimais su kitais.

Iš Vilniaus į kaimą išsikėlusi Toma čia atrado ramybę ir laiko sau

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Toma Peštenė.

Išskirtiniai kadrai, kai mažieji princai tampa tiesiog vaikais

Tokių akimirkų dažnai neišvysi: Didžiosios Britanijos sosto paveldėtojai su mama, Kembridžo hercogiene Catherine Middleton, dūksta pievoje su kitais vaikais.

Trijų dukryčių mama Asta: labai norėjosi jas aprengti savo mezginiais

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Asta.

Gražiausios akimirkos iš karališkųjų krikštynų Švedijoje (FOTO)

Švedijos princesė Madeleine ir jos sutuoktinis Christopher O'Neill pakrikštijo trečiąją savo atžalą.

7 vaikų mama Sabina Daukantaitė: saldainių ir dovanų vaikams už perskaitytas knygas niekada nežadu

Septynių vaikų mama Sabina Daukantaitė įsitikinusi, kad knyga turi būti tarsi stiklinė vandens – visada šalia.

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama (5)

Savo laišku aš noriu įkvėpti ir padrąsinti negalinčias vaikelio susilaukti šeimas. Viskas yra įmanoma! Tiesa, tam reikalinga kantrybė ir didžiulis noras, bei antrosios pusės palaikymas sunkiu metu. Tik mano atveju dar prireikė ir gydytojų bei vaistų...

Kaip šiandien gyvena vyriausia pasaulyje ketvertuko motina, juos pagimdžiusi 65 metų

Prieš trejus metus, 2015 metų gegužės mėnesį, pasaulį apskriejo žinia, jog į rekordų knygą pretenduoja naujas pasiekimas: 65 metų vokietė išnešiojo ir pagimdė ketvertuką. Tai vyriausia pasaulyje moteris, susilaukusi ketvertuko.

Simona: dažniausiai kurdavau, kai vaikas miegojo, iš to kilo ir veiklos pavadinimas

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Simona.

Pažintis su kauniete Radvile: nuosavo verslo įkvėpimu tapo dukrytė ir noras ją puošti

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia). Šiandien pas mus svečiuojasi Radvilė.

Mažajam princui buvo iškilusi reali grėsmė

Vyras teisme prisipažino raginęs surengti išpuolį prieš mažąjį britų princą Džordžą.

Apie didelę šeimą svajojanti Simona: vaikas tikrai nėra priežastis užsidaryti tarp keturių sienų (2)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia). Šiandien pas mus svečiuojasi Simona.

Išskirtinė pažintis su trynukus auginančia kauniečių šeima

Retai sutiksi žmonių, kurie niekuo nesiskundžia, kurie savo gyvenimą mato tik šviesiomis spalvomis ir, kaip patys sako, viskas jiems lengva.

Dviejų sūnų mama Gintarė kuria tai, kas vaikų miegelį daro saldesnį

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia). Šiandien pas mus svečiuojasi Gintarė.

Sveikuoliškų užkandukų receptą sukūrusi Jurgita atrado širdžiai mielą pomėgį (2)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia). Šiandien pas mus svečiuojasi Jurgita.