Keli patarimai, kad vaiko krikštynų šventė būtų kuo įsimintinesnė

Kaip krikštynų šventės proga užimti svečius ir kokių staigmenų jiems paruošti? Jeigu po krikšto apeigų rinksitės šventiškam pasibuvimui, jums padės šie patarimai.

Tradiciškai krikštynų šventę pradeda krikštatėviai. Jie primena, kuo svarbi vaikui ši šventė ir už vaiką padėkoja jo tėveliams ir seneliams. Dažnai krikštynose skaitomos linksmos priesaikos tėvams ir krikštatėviams, kuriose šie įsipareigoja rūpintis krikštasūniu. 


Įprasta per krikštynų šventę spėti šventės kaltininko būsimą profesiją. Svečiai savo spėjimus ir linkėjimus užrašo į specialią knygą ar tiesiog ant dailių kortelių. Tuomet jos sudedamos į skrynelę atminimui ir saugomos, kol vaikutis užaugs ir skrynelę bus galima jam perduoti kaip dovaną. 


Jei vaikas krikštijamas jau šiek tiek paūgėjęs, tėveliai kartu su juo gali piešti šventę atspindintį paveikslą. Piešinį savo potėpiais gali pabaigti svečiai.


Momentinių nuotraukų fotoaparatas padės įamžinti šventės akimirkas čia ir dabar. Galite iš anksto pasirūpinti tuščiu nuotraukų albumu ir nufotografavę visus svečius, nuotraukas į jį suklijuoti, paliekant vietos palinkėjimui įrašyti.


Dažnai per krikštynas svečiams būna skiriamos pareigos, kaip jie prisidės auklėdami naująjį krikščionį. Tarkim, vienas svečias pasižada išmokyti jį skaityti, kitas – dainuoti, trečias – kaip elgtis su mergaitėmis ir pan. Šiam žaidimui tereikia iš anksto pasiruošti korteles su jau užrašytomis pareigomis. Korteles svečiai išsitraukia ir perskaito. 


Per krikštynas galima pateikti keletą išbandymų ir krikštatėviams. Patikrinkite, ar jie tikrai mokės pasirūpinti vaiku:

- tegul papasakoja, kaip išvirti košytę, padainuoja bent vieną lopšinę ar paseka pasaką. 


Paprašykite senelių, kad pasidalytų patirtimi, kokie sunkumai kildavo auginant vaikus, kokių patarimų galėtų duoti. Taip pat labai įdomu klausytis linksmų vaikystės istorijų apie naujojo krikščionio mamytę ir tėvelį. 


Kartu su svečiais paspėliokite, kokią dieną ir valandą vaikutis gimė, kiek svėrė, ar ilgai miegojo, ką labiausiai mėgsta valgyti ar koks jo mėgstamiausias žaislas. Tiksliausiai spėjančius svečius apdovanokite mažomis dovanėlėmis.


Surenkite fotosesiją, kurios metu gražiausias akimirkas įamžins profesionalus fotografas.


Dažnai per krikštynas leidžiami balionai su linkėjimais, tačiau tausojant gamtą, šios tradicijos galite atsisakyti. Vietoj to pasirūpinkite muilo burbulais – vaikai gali pūsti muilo burbulus.

 

Jei yra galimybė, sodinamas medelis. Jis augs, kartu augs ir vaikas, bus smagus prisiminimas ilgam.


Šventės pabaigoje mėgstama teikti atminimo dovanėles: seneliams teikia tėvai, tėvams – krikštatėviai, krikštatėviams – tėvai. Smulkių dovanėlių gali gauti ir svečiai.


Neprisiplanuokite per daug veiklų ir žaidimų. Palikite laiko visiems svečiams susipažinti iš arčiau ir pabendrauti tarpusavyje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis