Dantų įtaka kūdikių miegui: kaip nepamesti gero miego?

Dantų dygimas yra svarbus etapas kiekvieno kūdikio gyvenime, tačiau tai gali sukelti nemalonumų, ypač miego srityje. Tėvai dažnai skundžiasi, kad jų kūdikiai tampa dirglesni ir blogiau miega, kai dygsta dantukai. Dantų dygimas kaltas beveik dėl kiekvieno negalavimo, kai kalbama apie kūdikius: Kūdikis karščiuoja? Kūdikis verkia labiau nei įprastai? Kūdikiui antra diena laisvesni viduriai? Dėl to yra dažniausiai kalti dygstantys dantys.

Apie dantų dygimą ir miego sutrikimus mums plačiau papasakojo „Miego pasaka“ ekspertė Sigita Žilinskienė.


Anot jos, visi šie dalykai gali būti dėl dygstančių dantų. Tačiau dauguma tėvų per greitai kaltina dantų dygimą, vos tik kūdikio įprastinis elgesys ar būsena nukrypsta nuo normos, o tėvai pamato paburkusias dantenas. Ir tai ypač aktualu tampa miego metu.


Dantų dygimas ir miego sutrikimai


Dantų dygimas gali turėti įtakos kūdikio miegui dėl kelių priežasčių. Kai dantys pradeda dygti, dantenose gali pasireikšti skausmas, niežėjimas ir diskomfortas. Šie pojūčiai gali tapti intensyvesni naktį, todėl kūdikiui gali būti sunkiau užmigti arba miegoti ilgiau. Taip pat, dėl skausmo ir diskomforto kūdikis gali labiau sureaguoti, sukelti kosulį ar nosies užgulimą, kurie taip pat gali trukdyti normaliam miegui.


Kodėl tėvai dažniausiai dantų dygimą pasirenka „atpirkimo ožiu“?


Dygstant dantukams, tėvai dažniausiai pastebi, kad kūdikiai tampa dirglūs, verksmingi ir sunkiau užmiega, dažniau keliasi nakties metu. Taip pat, daugelis kūdikių gali jautriau reaguoti į dantų dygimo procesą ir reikalauti daugiau dėmesio bei paguodos iš tėvų, ypač naktį.


Kiek ilgai gali trukti nemalonus pojūtis kūdikiui?


Dantų dygimo sukeliamas diskomfortas trunka skirtingai kiekvienam kūdikiui. Paprastai šis nemalonumas gali trukti kelias dienas ar net savaites, priklausomai nuo kūdikio jautrumo ir dygimo proceso sudėtingumo. Įprastai, dantų skausmo simptomai trunka maždaug aštuonias dienas ir dantų dygimo simptomai nėra tokie skausmingi, kaip paprastai tėvai yra įsitikinę.


Kaip nesugadinti gero miego dygstant dantukams?


Jei iki šiol, jau džiaugiatės turėdami gerą miegą, dygstant dantukams jis įprastai pablogėja labai laikinai, tačiau jei per šį kelių dienų laikotarpį, Jus pradėsite reaguoti per stipriai, taip norėdami padėti vaikučiui palengvinti dantų skausmą, kuris, kaip minėjau, įprastai nėra toks baisus, kaip mes įsivaizduojame, greitai pastebėsite, kad be Jūsų pagalbos, net ir pasibaigus dantų dygimo maratonui, mažylis nebesugeba pats užmigti ir gerai miegoti. O Jūsų tobulos naktys pavirtusios į pragariškas naktis.


Taigi, keli patarimai, kaip nesugriauti savo naktų:


  • Masažas dantims: švelnus dantų masavimas gali padėti sumažinti diskomfortą ir skausmą kūdikiui. Tai galite daryti pirštais ar naudoti tam skirtus kramtukus.


  • Šaldomos priemonės: tokios kaip dantų želė, lašeliai, gali palengvėjimą dantų dygimą.


  • Skausmo malšinimo priemonių vartojimas: pasikonsultuokite su šeimos gydytoju ar vaistininku prieš bet kokį vaistų vartojimą.


  • Pasiruošimo miegui rutina: jei tokią jau turėjote, nepameskite jos. O jei dar neturėjote – susikurkite. Pasiruošimo miegui rutina turėtų trukti apie 30 min.


  • Nepameskite savo dienotvarkės: nenueikite miegelio per vėlai, ar stipriai per anksti. Išlaikykite savo dienos ritmą.


  • Stenkitės išlaikyti turėtus migdymo ritualus, nekeiskite jų, nekurkite naujų miegelio taisyklių.


O aš iš savo praktikos galiu pasakyti tik viena, kūdikiai, išmokę savarankiško užmigimo ir turintys nuostabias naktis, dantų dygimo metu įprastai kuo puikiausiai susitvarko su šiuo ne pačiu maloniausiu procesu ir „nepameta“ savo turėto gero miego.



Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis