Vaistai nuo rytinio pykinimo nėštumo metu. Realu?

Ar žinojote, kad net iki 80 proc. nėščiųjų susiduria su pykinimu? O apie pusę besilaukiančiųjų kankina ne tik pykinimas, bet ir vėmimas. Nėščiųjų pykinimą neretai lydi ir kiti simptomai – šleikštulys, žiaukčiojimas, padidėjęs seilėtekis. Visgi, mokslininkai tikina, kad pagaliau atrado tikrąją pykinimo priežastį, todėl tai padės greitai išrasti vaistą nuo šio negalavimo.

Pietų Kalifornijos ir Kembridžo universitetų mokslininkai tikina pagaliau atradę tikslią rytinio pykinimo, vėmimo, dažnai lydinčio nėštumą, priežastį. Tai, anot jų, leis sudaryti galimybes sukurti vaistą ir gydymo metodą, leisiantį sustabdyti šį negalavimą.


Kodėl pykina nėštumo metu?


Taigi, kodėl pykina nėštumo metu? Mokslininkai nustatė, kad dėl to kaltas hormonas GDF15, kuris gaminasi placentoje. Nuo motinos jautrumo jam priklauso, koks sunkus bus pykinimas.


Nors ankstesni tyrimai jau siejo GDF15 su šiais simptomais, naujausias tyrimas atskleidė, kad moterys, kurios prieš nėštumą buvo veikiamos mažesnio hormonų kiekio, patiria sunkesnius negalavimus.


„Dabar mes žinome, kad moterys suserga nėštumo metu, kai jos yra veikiamos didesnio hormono GDF15 lygio nei yra įpratusios“, – komentavo Marlena Fejzo, visuomenės sveikatos mokslų docentė iš USC Genetinės epidemiologijos centro.


Ar tyrimo rezultatai sudarys sąlygas gydymo išradimui?


Nors buvo gydymo būdų, padedančių palengvinti rytinio pykinimo simptomus, šis tyrimas atveria duris į galimus būdus, kaip išspręsti pagrindinę priežastį, kodėl pykina nėštumo metu.


Atsižvelgdami į tyrimo išvadas, mokslininkai teigia, jog yra du galimi pagalbos būdai: sumažinti GDF15 kiekį arba paveikti asmenį GDF15 hormonu prieš nėštumą, siekiant paruošti jį padidėjusiam hormono kiekiui pastojus.

„Šis tyrimas pateikia tvirtų įrodymų, kad vienas arba abu iš tų metodų bus veiksmingi užkertant kelią arba gydant sunkų rytinį pykinimą“, – sakė mokslininkai.


„Išankstinis žmogaus supažindinimas su hormonu turėtų būti atliekamas saugiai ir lėtai, kad jie nesijaustų nelaimingi“, – aiškino Kembridžo universiteto profesorius Stephenas O'Rahilly, taip pat dalyvavęs tyrime.



Rytinis pykinimas nėštumo metu
Rytinis pykinimas nėštumo metu
Getty nuotr.


Kiek laiko trunka rytinis pykinimas?


Galimas gydymas galėtų padėti apie 70–80 proc. nėščiųjų, kurios patiria rytinį pykinimą. Tiesa, nepaisant pavadinimo, pykinimas gali pasireikšti bet kuriuo paros metu.


Daugumai moterų, patiriančių pykinimą ir vėmimą nėštumo metu, simptomai pasireiškia pirmąjį trimestrą nuo 5-6 nėštumo savaitės ir tęsiasi iki 11-12 savaitės. Tačiau nedidelė dalis moterų jaučia užsitęsusius simptomus iki 20 savaitės ar net iki pat gimdymo. Pastarąjį patiria iki 5 proc. nėščių moterų.

 

 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis