Tiesa ir mitai apie gimdymo pradžią: kuo tikėti neverta

„Ar suprasiu, kad gimdymas jau prasidėjo?“ – šį klausimą savo gydytojui užduoda dažna pirmakartė nėštukė. Dažniausi mitai šia tema yra šie.

Pirmą kartą laukdamasi galiu nesuprasti, kada prasidės gimdymas. 


MITAS. Toks klausimas dažnai kyla pirmą kartą gimdančioms. Natūralu, kad jos baiminasi, ar supras, kada prasidės gimdymas, nežino, kaip tai nutinka. Tačiau reikia suvokti, kad nebuvo nė vienos moters, kuri pagimdytų to nepastebėjusi. Jeigu nėščioji jaučia, kad kažkas vyksta, bet nesupranta iki galo, kas, pavyzdžiui, sąrėmių atsiranda ir dingsta, neramu, visada yra saugiau atvažiuoti į ligoninę ir pasitikrinti. Gydytojas pasakys, ar metas likti gimdyti, ar dar grįžti namo. Gimdymas paprastai prasideda trimis būdais: nutekėjus vandenims, užėjus sąrėmiams arba kai vandenys nuteka ir sąrėmiai prasideda vienu metu. 


Sąrėmiai – požymis, kad metas ruoštis į gimdymo namus.


MITAS. Dažnai nėštumo pabaigoje moteris jaučia paruošiamuosius sąrėmius: skauda, kietėja pilvo apačia, gali paskaudėti nugarą. Tačiau šie sąrėmiai nuo tikrųjų skiriasi tuo, kad jie nedažnėja ir nestiprėja. Dažniau užeina vakarais tarsi kokia banga, kai paskauda kelias valandas ir baigiasi. Kartais moteris nesupranta, ar čia tikrieji sąrėmiai, ar ne. Parengiamieji sąrėmiai gali pasibaigti, tačiau taip pat gali pereiti į tikruosius. Tokiu atveju jie pradeda stiprėti, tampa dažnesni, gali pasidaryti reguliarūs, pavyzdžiui, kas tris minutes. Kiekvienos moters patirtis nevienoda, kitaip būna ir gimdančiai kelis kartus.  


Galiu nepastebėti, kaip man nutekės vandenys.


MITAS. Bene dažniausiai vaisiaus vandenų būna apie pusę arba visa stiklinė. Išpylus tiek ant patalynės ar grindų sunku nepastebėti. Pasitaiko, kad vaisiaus vandenų nuteka mažiau, pavyzdžiui, keli šaukštai, tačiau tokiu atveju moteris dažnai jau žino, kad jai taip gali nutikti, gydytoja būna pranešusi per apžiūrą. Būna, kad tekant vandenims moteriai atrodo, jog nevalingai pasišlapino. Tačiau vaisiaus vandenys moteriai teka nepaisant kūno padėties ir judesių.


Prieš gimdymo pradžią pasirodančios kraujingos išskyros pranašauja artėjantį gimdymą.


TIESA. Labai dažnai nėštumo pabaigoje nėščiosios, pamačiusios kraujingų išskyrų, sunerimsta. Rudos, rusvos spalvos kraujingos išskyros yra įprastos gimdymo pradžios požymis. Jų gali pasirodyti moteriai pasišlapinus, taip pat per parengiamuosius sąrėmius arba esant ramybės būsenai. Jeigu sąrėmių nėra, tik pasirodo išskyrų, tai rodo, kad maždaug po vienos–trijų parų prasidės gimdymas. Čia kalbame apie įprastą išnešiotą nėštumą. Kartais moteris atvyksta vidury nakties į ligoninę ir sako: „Aš kraujuoju“, tačiau paaiškėja, kad tai viso labo „patepimas“. Ją gydytojai nuramina, kad tai nėštumo pabaigoje įprasta, ir ji išleidžiama į namus.


Pavojinga, kai nėštumo pabaigoje moteris gausiai kraujuoja, ir kraujas ryškus. Tai gali pranašauti atšokusią placentą, kai kyla pavojus ir mamos, ir vaikučio sveikatai. Tokiu atveju būtina kuo skubiau vykti į ligoninę. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis