Sostinėje kuriamas Kompleksinių paslaugų centras negalią turintiems vaikams ir jų šeimos nariams


Vilniuje, Lakštingalų g 9., planuojamas naujas Kompleksinių paslaugų centras vaikams, turintiems negalią, ir jų šeimos nariams.


Per šiuos metus planuojama paruošti techninį projektą, o žiemą gauti ir statybos leidimą. Kompleksinis paslaugų centras galėtų pradėti veiklą 2023 m. rugsėjį. Preliminariai 3 metams planuojamas 4,5 mln. Eur biudžetas.


120 vietų centre planuojamos teikti ankstyvosios reabilitacijos paslaugos, kai raidos sutrikimai dar tik įtariami, dienos socialinės globos paslaugos, įtraukusis darželis, metodinis centras. Paslaugos bus teikiamos ne tik vaikams, bet jų šeimos nariams, taip norima gerinti ne tik vaikų fizinę ir emocinę sveikatą, bet skirti dėmesį visai šeimai, kaip visumai.


Centre paslaugas teiks profesionalių specialistų komanda: socialinis darbuotojas, socialinis pedagogas, spec. pedagogas, logopedas, ergoterapeutas, psichologas, kineziterapeutas, reabilitologas, meno užimtumo specialistas ir kt. užtikrins savalaikį negalią turinčio vaiko raidos vystymąsi.


2018 metų duomenimis, Vilniuje auga daugiau kaip 2,2 tūkst. vaikų su negalia, kuriems nustatytas sunkus, vidutinis arba lengvas neįgalumo lygis, iš jų vos 124 gauna dienos socialinės globos paslaugas. Pernai dienos socialinės globos paslaugų laukė 46 vaikai, o laukimo laikotarpis užtrunka iki 2,5-3 metų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis