Netradiciniai kiaušinių marginimo būdai ir smagūs darbeliai su vaikais Velykoms

Velykos – tradicinė krikščioniška šventė, drauge sveikinamas pavasaris ir džiaugsmingi naujos gyvybės ženklai.

Galite surengti nedidelę Velykų šventę su šeima ar draugais – pasidarykite velykinių kiškių, visi drauge dažykite kiaušinius. Nepamirškite, kad vaikams labai patinka laukti ir planuoti, taigi iš anksto pradėkite ruoštis Velykoms. Pateikiame keletą paprastų velykinių užsiėmimų.

Velykų kiškis iš popierinių lėkščių

Reikės:

didelės popierinės lėkštės;

mažos popierinės lėkštės;

klijų;

segiklio (nebūtinai);

rausvo popieriaus;

žirklių;

kreidelių arba flomasterių;

vatos kamuoliuko.

Prie didelės popierinės lėkštės priklijuokite mažą, taip padarysite kiškio kūną ir galvą. Iš rausvo popieriaus iškirpkite ausis ir priklijuokite arba prisekite prie galvos. Kreidelėmis arba flomasteriais nupieškite kiškučio veidą, o vatos kamuoliuką priklijuokite vietoje uodegos.

Velykų kiškio ausys

Reikės:

storesnio balto ir rožinio popieriaus;

žirklių;

klijų;

segiklio.

Iš balto ir rožinio popieriaus iškirpkite kiškio ausis – dvi baltas ir dvi rožines (rožinės turėtų būti truputį mažesnės). Rožines ausis priklijuokite prie baltųjų. Priklijuokite ausis prie ilgos baltos popierinės juostos, pamatuokite, kokio ilgio reikia jūsų vaiko galvai, ir susegę galus padarykite galvos juostą.

Vida Press

Velykų kiaušinis iš papjė mašė

Reikės:

papjė mašė pastos (galite pasigaminti patys);

kepimo skardos;

baliono;

lipnios juostos;

2 cm pločio laikraščio ar popierinio rankšluosčio juostelių;

dažų;

teptukų;

spalvoto šilkinio popieriaus (nebūtinai);

skaidraus lako.

Pasidarykite papjė mašė pastos ir susipilkite ją į kepimo skardą. Pripūskite balioną ir lipnia juosta priklijuokite prie stalo. Popieriaus atraižas mirkykite pastoje ir klijuokite ant baliono taip, kad krašteliai šiek tiek persidengtų. Aplipdykite visą balioną ir palikite išdžiūti. Duokite vaikui išmarginti jį dažais kaip Velykų margutį arba padenkite pastelinių spalvų šilkiniu popieriumi. Galiausiai nudažykite skaidriu laku, kad gražiai blizgėtų.

Kiaušinių dažymas su krepiniu popieriumi

Reikės:

įvairių spalvų krepinio popieriaus;

karšto vandens;

nedidelių dubenėlių arba puodelių, po vieną kiekvienai spalvai;

kietai virtų kiaušinių arba tuščių kiaušinių lukštų;

kiaurasamčio;

aliejaus;

minkšto skudurėlio.

Panardinkite po skiautę krepinio popieriaus į karštą vandenį nedideliuose dubenėliuose arba puodeliuose – vienos spalvos į vieną indą. Sudėkite išvirtus kiaušinius ir laikykite tol, kol jie įgaus jūsų norimą spalvą. Ištraukite kiaurasamčiu ir leiskite nudžiūti. Nublizginkite kiaušinius minkštu skudurėliu su trupučiu aliejaus.

Vida Press

Marmuriniai kiaušiniai

Reikės:

tarkos;

vaškinio popieriaus arba laikraščio;

kreidelių;

didelio stiklainio;

karšto vandens;

kietai virtų kiaušinių arba tuščių kiaušinių lukštų;

kiaurasamčio;

tuščios kiaušinių dėžutės.

Nulupę popierėlius sutarkuokite kreideles ant vaškinio popieriaus arba laikraščio. Pripilkite stiklainį labai karšto vandens. Suberkite į vandenį tarkuotas kreideles ir, vos tik joms pradėjus tirpti, įmeskite kiaušinį. Pamaišykite ir vaškas gražiu raštu nudažys kiaušinį. Atsargiai ištraukite jį kiaurasamčiu iš vandens ir padėkite ant apverstos kiaušinių dėžutės nudžiūti.

Vida Press

Kempine dažyti kiaušiniai

Reikės:

laikraščio;

kietai virtų kiaušinių arba tuščių kiaušinių lukštų;

kiaušinių dėžučių;

guašo;

popierinių puodelių, po vieną kiekvienai spalvai;

nedidelių kempinės gabalėlių;

skalbinių segtukų, po vieną kiekvienai spalvai;

akrilinio lako (nebūtinai).

Paviršių, ant kurio darbuositės, uždenkite laikraščiu. Kiaušinius sustatykite į indelius. Į popierinius puodelius įpilkite po truputį guašo. Skalbinių segtuku suspauskite gabalėlį kempinės ir merkite į popierinį puodelį, laikydami už segtuko kaip už rankenėlės. Švelniai patapšnokite kempinėle kiaušinį ir leiskite nudžiūti. Apverskite kiaušinį ir vėl pakartokite tą patį. Kiekvienai spalvai imkite vis naują gabalėlį kempinės. Palikite kiaušinius visiškai nudžiūti. Jeigu naudojate tuščius kiaušinių lukštus, apipurkškite juos ir akriliniu laku.

***

Šios idėjos yra iš naujosios leidyklos „Briedis“ Trish Kuffner knygos „Ką veikti su ikimokyklinukais?“ (serija „Pabučiuok mane“). Šioje smagioje ir kūrybiškoje ugdomojoje knygoje rasite daugybę žaidimų ir įvairių užsiėmimų 3–6 metų vaikams, tačiau daugelis pasiūlytų idėjų džiugins jūsų atžalą ir vėliau. Žaidimai ir darbeliai ne tik padės atitraukti ikimokyklinuką nuo televizoriaus, bet ir skatins vaiko raidą, smalsumą bei ugdys įvairius įgūdžius. Svarbiausia, darbelius paprasta atlikti, o reikalingų priemonių pakaks tų, kurių yra po ranka!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis