Lenkijoje gimė šešetukas – tai pirmas atvejis šalies istorijoje! (PAPILDYTA)

(2)

Itin retas atvejis Lenkijos Krokuvos mieste – čia pirmą kartą šalies istorijoje gimė šešetukas – 4 mergaitės ir 2 berniukai.

Gegužės 20-osios rytą Krokuvos universitetinėje ligoninėje gimė pirmasis šalies istorijoje šešetukas. Cezario pjūvio operacija nėščiajai buvo atlikta 29 nėštumo savaitę. Pranešama, kad ir mama, ir ankstukai jaučiasi stabiliai. Kiekvienas naujagimis vidutiniškai sveria apie 1 kg: mažiausias mažylis gimė 890 gramų, didžiausias – 1300 gramų.


Visi vaikučiai – 4 mergaitės ir 2 berniukai – šiuo metu yra intensyviosios terapijos skyriuje inkubatoriuose, jiems dar reiks gerokai sustiprėti, kol galės vykti į namus. Tačiau šešetuko sveikata medikus džiugina, štai ligoninės Neonatologijos skyriaus vedėjas profesorius Ryszard Lauterbach Lenkijos žiniasklaidai sakė, kad naujagimių būklė juos maloniai nustebino ir yra geresnė, negu buvo prieš tai tikėtasi.


Kadangi tai išskirtinis atvejis, net Lenkijos prezidentas Andrzej Duda tviteryje pasveikino šeimą bei medikus, kurie padėjo ateiti į pasaulį šešetukui.

Įdomu tai, kad vietos futbolo klubas „Cracovia“, išgirdęs apie šią žinią, pareiškė, jog visi šeši vaikai bus apdovanoti neribotu abonementu lankytis futbolo varžybose.


Tikimybė, kad gims šešetukas yra 1 iš 4.7 mlrd. Ligoninė, kurioje gimė šešetukas, antradienį planavo surengti spaudos konferenciją ir pateikti daugiau faktų apie gimdymą, tad šią informaciją vėliau papildysime ir mes.


PAPILDYTA.


Spaudos konferencijoje medikai sakė, kad naujagimių būklė juos tenkina, tačiau, kaip ir įprasta ankstukams, stebimos kvėpavimo bei centrinės nervų sistemos problemos. Mažyliai gimė 11 savaičių anksčiau ir, pasak medikų, ligoninėje praleis apie du mėnesius. Medikai pagyrė mamą, kuri, anot jų, buvo racionali, klausė specialistų nurodymų.


Laimingas tėvas išdavė šešetuko vardus, tai: Filip, Tymon, Zosia, Kaja, Malwina ir Nela. Šešetuko tėtis sakė, kad tai jiems ir džiaugsmas, ir iššūkis vienu kartu. Jis neslėpė, kad jaudinasi dėl vaikučių sveikatos ir tolimesnės raidos, tačiau naujagimiai patikimose medikų rankose. „Iš savo pusės mes šiuo metu savo mažyliams galime pažadėti tai, kas mūsų jėgose – meilę, šilumą ir buvimą šalia“, – sakė tėtis. Beje, šeima jau augina 2,5 metų sūnų Oliwier. Paklaustas, kaip įsivaizduoja savo ateitį grįžus su šešetuku namo, daugiavaikiu tapęs tėtis sakė, kad nenori to prognozuoti, nes dabar jie su žmona džiaugiasi kiekviena išgyventa vaikų diena ir tikisi, kad viskas bus gerai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis