Kaip fotografuoti vaikus ?

Šiais laikais fotografuoti vaikus yra lengviau, nei kada nors anksčiau. Tačiau kaip žinoti, kad nuotrauka išeis tikrai gera? 

Regis, šiandien visi yra fotografai, – argi ne? Kartais mėgėjams gali būti sunku užfiksuoti laimingiausias šeimos akimirkas būtent taip, kaip norima jas prisiminti.


Pagalvokite apie apšvietimą


Nufotografuoti gražią nuotrauką ryškioje saulės šviesoje yra gana sunku – šaižūs ryškūs saulės spinduliai sukuria stiprius šešėlius ant veido, o saulės apšviestos detalės tiesiog pradingsta. Norimą rezultatą pasiekti padės būdas, vadinamas „atviru šešėliu“. Būtent radę tarpąe tarp saulės šviesos ir šešėlio išgausite nuotraukas, apšviestas šiltos bei švelnios šviesos.


Visos gražiausios nuotraukos nufotografuojamos „auksinės valandos“ metu, kuri būna iškart pakilus arba būtent tuo metu kai kylant sauleiė kyla. Jei nenorite keltis anksti ryte arba trukdyti šeimos miegui, tokiu atveju puikiai tiks ir vakaro šviesa. Paprašykite vaikų stovėti atsisukus į šviesą, o tada fotografuokite. Kitas patarimas – tiesiog fotografuoti šešėlyje. D, be to dažniausiai toks būdas yra ir malonesnis vaikams. Tačiau taip fotografuojant kyla problemų su spalvų temperatūra – ji, visiškame šešėlyje, labai nesunkiai gali tapti melsva. To galite išvengti naudodamiesi papildoma blykste arba po visko šiek tiek retušavęus nuotraukų koregavimo programa.


Pasirinkite tinkamą perspektyvą


Viena įprasčiausių klaidų daroma tuomet, kai vaikas fotografuojamas atsistojus. Daug geriau, kai esate viename lygyje su vaiku. Jei fotografuosite vaiką – atsiklaupkite ant kelių arba atsigulkite ant pilvo, pavyzdžiui, ant žolės. Nieko tokio, jei kelios smilgos pateks į kadrą – tai puikiai įrėmins nuotrauką.


Tačiau pasirinkta neįprasta perspektyva ne visada gali būti blogai. Pavyzdžiui, fotografuojant žaidžiančius vaikus sode, labai stiprų efektą gali sukurti fone likusi žolė. gali atrodyti ypač efektinga, kai žolė lieka fone. Pažiūrėkite, gal galite užlipti ant kokio nors laiptelio – taip išvengtumėtesite tam tikrų fono detalių, dėl kurių nuotrauka gali atrodyti netvarkinga.


Nustatykite fokusavimo gylį


Fokusavimo gylis – vienas esminių nuotraukosų komponentų. Trumpas fokusavimo gylis koncentruoja tam tikrą fokusavimo vietą, pabrėždamasišryškindamas, pavyzdžiui, akis portretinėje nuotraukoje. Fonas tampa susiliejęs, neryškus, o visas dėmesys krenta į veidą. PO pasirinkus ilgą fokusavimo gylį, galima fotografuoti pabrėžiant akcentuojant aplinką – gausybę judančių vaikų. Užfiksuotos detalės fone padeda „papasakoti“ nuotraukos istoriją. Žiūrint nuotraukas tikrai smagu prisiminti kartu aplankytas vietas.


5 trumpi patarimai nuostabioms vaikų nuotraukoms:

  • Fotografuodami stenkitės būti tame pačiamevienodame akių lygyje kaip ir vsu vaikuas
  • Kalbėkiteės ir žaiskite su vaiku tuo metu, kai fotografuojate. Taip vaikui bus lengviau nekreipti dėmesio į fotoaparatą.
  • Nepamirškite tokių gyvenimo akimirkų, kaip vakaro maudynės vonioje ar rytinė košė.
  • Užfiksuokite akimirkas, kai vaikas žaidžia su su savo mėgstamiausiais žaislais. Tai bus puikus prisiminimas po keliųeto metų.
  • Turite vaiką laikyti rankose? Palaukite, kol vaikas nurims ir tuomet galėsite nufotografuoti jį vieną patį.

 

... ir 3 klasikinės klaidos

·       Kyšantys laidai ar šiukšlės tikrai nepagyvina nuotraukos. Venkite pašalinių detalių, kurios gali sugadinti vaizdą.

·       Stiprus šešėlis ant veido nėra gerai. Kad išvengtumėte šios problemos sumažinkite „visišką šešėlį“.

·       Nuostabios akimirkos prabėga labai greitai. Būkite tikri, kad fotoaparatas yra parengtas naudojimuiti. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis