Mokiniai apie Lietuvos okupacijų patirtis ir kelią į laisvę

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, vykdydamas edukacinę programą „Okupacijų istorija jaunimui“, nuo 1999 m. organizuoja mokinių kūrybinių darbų konkursą „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“. Mokiniams sudaromos galimybės tyrinėti, atskleisti ir įprasminti Lietuvos valstybės ir visuomenės kovą už laisvę, valstybingumą XX a. renkantis įvairias tiriamąsias veiklas, meninės raiškos formas, kaip rašiniai, piešiniai, dainos, filmai, fotografijos, eilėraščiai, rankdarbiai, instaliacijos ir kt. Konkurse dalyvauja 5-12 klasių mokiniai iš Lietuvos bendrojo ugdymo bei lietuviškų mokyklų užsienyje (Punsko, Vokietijos, Latvijos ir kt.). Kiekvienais metais konkursas sulaukia beveik tūkstančio dalyvių iš didžiosios dalies Lietuvos ir lietuviškų mokyklų užsienyje.

Šiais metais konkurse dalyvavo 910 mokinių, kurie konkurso vertinimo komisijai teikė rašto darbus, piešinius, instaliacijas, filmus bei muzikinius kūrinius.


Nuo birželio 14 d. konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ dalyvių piešiniai eksponuojami šalia Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus, Aukų g. 2a, Vilniuje.


Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro kiemelyje (Didžioji g. 17/1) galima susipažinti su 5–12 klasių mokinių, konkurso laureatų darbais. Mokinių pašiniai skatina iš naujo pažvelgti į sudėtingą Lietuvos visuomenės ir valstybės kelią XX a., atsigręžti į įvykius, kurie sukrėtė tuo meto visuomenę, bet nepalaužė ryžto kovoti už laisvę, tiesą ir teisingumą. Tai tampa ypač svarbu, kai šiandien vyksta karas Ukrainoje ir kyla grėsmė bet kuriai demokratinei bendruomenei.


Mokinių piešinių parodos Aukų g. 2a, Didžioji g. 17/1, Vilniuje veiks iki 2023 m. liepos 6 d.


LGGRTC, Atminimo programų skyrius

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis