Vilniuje siūloma viešuoju transportu nemokamai naudotis jaunimui, senjorams ir neįgaliesiems

Vilniaus savivaldybės taryboje trečiadienį bus svarstomas opozicinės socialdemokratų partijos siūlymas leisti Vilniaus viešuoju transportu nemokamai naudotis moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems ir sunkiomis ligomis sergantiems bei juos lydintiems vilniečiams.

Pasak socialdemokratų, miestas privalo ne tik deklaruoti žalesnio ir viešuoju transportu judančio miesto siekį, bet ir sukurti tam patrauklias sąlygas. Kairieji viliasi, kad miesto tarybai pritarus idėjai leisti viešuoju transportu nemokamai naudotis daliai vilniečių, vis didesnė dalis miesto gyventojų rinksis būtent šį kelionės būdą.


„Deklaruodamas žaliąją kryptį, miestas investuoja labai didelius pinigus į projektus, kurie neaišku nei kada bus įgyvendinti, nei kokia bus galutinė jų kaina ir nauda. Tuo tarpu gana pigios ir didelį efektą galinčios turėti priemonės yra neišnaudojamos. Dabartinė sistema, kurti nuolaidas yra neefektyvi – čia daugybė jų pakopų, dideli administravimo kaštai, o pajamų miestas surenka nedaug. Manome, kad leidus nemokamai viešuoju transportu naudotis daliai vilniečių, nieko neprarasime – priešingai, paskatinsime šiuos žmones persėsti iš nuosavų automobilių į viešąjį transportą ir gyvenamąją vietą deklaruoti Vilniuje“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės tarybos socialdemokratų frakcijos seniūnas Povilas Pinelis.

Tokios idėjos įgyvendinimas taip pat galėtų atnešti ne tik ekologinę, bet ir finansinę naudą miestui. Manytina, kad galimybė naudotis viešuoju transportu nemokamai, galėtų paskatinti tūkstančius šiuo metu Vilniuje studijuojančių ir dirbančių jaunuolių deklaruoti realią savo gyvenamąją vietą Vilniuje, kas, tikėtinai, ne tik mažintų didžiulį šešėlį būsto nuomos rinkoje, bet ir surinkti didesnę dalį GPM į Vilniaus miesto biudžetą.


Socialdemokratai siūlo nuo mokesčio už keliones viešuoju transportu atleisti Vilniaus mokyklas lankančius moksleivius, Vilniuje studijuojančius studentus, pensinio amžiaus sulaukusius, negalią turinčius ar sunkiomis ligomis sergančius bei juos lydinčius vilniečius. Pagal teikiamą projektą, manytina, kad tokia iniciatyva miestui galėtų kainuoti virš 3 milijonų eurų per metus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis