Kaip senovėje spėdavo, kas gims – berniukas ar mergaitė

Pradėjus laukti vaikelio, nuo senų senovės žmonės mėgo spėlioti, kas gims – berniukas ar mergaitė? Dar kai nebuvo ultragarso aparatų, žmonės tikėjo, kad kūdikio lytį pagal tam tikrus požymius galima nustatyti jam dar negimus.

Būdai, kaip atspėti būsimo vaiko lytį senolių metodais, perduodami iš lūpų į lūpas. Daugelis iš jų šiandien sukelia šypseną ir abejonę, kodėl apskritai anksčiau buvo taip manyta.


Internetiniuose mamų forumuose, kur jie neretai būna aptariami, pasitaiko, jog moterys šiandien pasitikrina vaikelio lytį pagal šiuos būdus, ir jos sutampa!


Štai, pavyzdžiui, trys liaudiški prietarai, kaip susilaukti norimos lyties vaiko:


1. Jei norite berniuko, kelis mėnesius iki pastojimo moteriai patartina valgyti daugiau raugintų produktų, o jei norite mergaitės, valgykite daugiau saldumynų.


2. Jei norite, mergaitės, padėkite po būsimos motinos čiužiniu medinį šaukštą ir žirkles, o po pagalve – rožinį kaspiną.


3. Vaiko lytis bus priešingos lyties tam partneriui, kuris buvo aktyvesnis pradėjimo metu.


Prietarų, kaip nustatyti būsimo vaiko lytį pagal nėščiosios pilvą, mitybos ypatumus ir kitus dalykus, yra daugybė. Surinkome pačius įdomiausius:


- Būsimo kūdikio lytį galima nustatyti pagal nėščiosios pilvą: jei moteris laukiasi berniuko, pilvas yra žemesnis, apvalesnis negu moters, kuri laukiasi mergaitės.


- Jei nėščioji daug valgo, gims berniukas.


- Jei nėščiąją stipriai pykina, gims mergaitė.


- Jei nėščiąją beria, gims mergaitė, kuri atims grožį iš motinos.


- Jei nėščiajai stipriai tinsta kojos, gims berniukas, o jei netinsta, gims mergaitė.


- Jei būsimoji motina dirgli, prastai nusiteikusi, gims mergaitė, o jei nuotaika dažniausiai gera, gims berniukas.


- Jei nėščioji nori duonos kepalo plutų, gims berniukas, o jei mėgsta duonos minkštimą, gims mergaitė.


- Jei sušvelnėjo nėščiosios rankos, gims mergaitė, o jei rankos pašiurkštėjo, gims berniukas.


- Jei nėščioji pasidarė nerangi, dažnai užkliūna, gims berniukas, o jei ji tapo gracinga, gims mergaitė.


- Jei maži, vos pradėję vaikščioti berniukai linksta prie nėščiosios, laukite mergaitės.


- Jei nėščia moteris miega ant kairio šono, gims berniukas, jei ant dešinio, gims mergaitė.


- Paprašykite nėščiosios parodyti rankas – jei parodys delnais į viršų, gims mergaitė, jei delnais žemyn, gims berniukas.


Kūdikio lytį galima nustatyti ir štai tokiais bandymais:


- Padėkite ant stalo raktą ir paprašykite nėščios moters paimti raktą. Jei ji paims už pagrindo, gims berniukas, jei už plonosios dalies, gims mergaitė, o jei per vidurį, gali gimti dvynukai.


- Jei nėščioji užspringo, padėkite jai, o paskui paprašykite pasakyti skaičių. Paskaičiuokite, kokią raidę atitinka skaičius (a – 1, b – 2 ir t. t.) ir paprašykite pasakyti vardą, prasidedantį ta raide. Jei pasakys mergaitės vardą, gims mergaitė, jei berniuko, gims berniukas.


- Jei nėščioji turi vaikų, paprašykite atsiminti pirmą vyresnio vaiko žodį. Jei pirmas žodis buvo „mama“, gims mergaitė, jei ištarė „tėtis“, gims berniukas.


- Berniuko lytį galima nustatyti pagal motinos amžių: palyginkite pradėjimo metus ir moters amžių tuo metu. Jei abu skaičiai poriniai arba neporiniai, gims mergaitė, jei vienas porinis, kita neporinis, gims berniukas.


- Paimkite iš nėščiosios žiedą ir pakabinkite jį ant grandinėlės ar ant siūlo. Laikykite grandinėlę virš nėščiosios pilvo. Jei žiedas siūbuos pirmyn ir atgal, gims mergaitė, jei suksis ratu, gims berniukas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis