Patarimai, kad kūdikis miegotų saldžiai

Specialistai teigia, kad labai svarbu vaikui vystantis saugumo poreikį, kurį iki šiol tenkino miegodamas su mama, patenkinti kitaip, t. y. saugumo jausmą kurti pakankamai laiko būnant su juo. Čia labai svarbūs ir ritualai, kurie padeda vaikui užmigti ir miegoti saldžiai.


Vakaro ritualai: vaikas nuprausiamas, aprengiamas pižama, apkamšomas lovytėje, jam sekama pasaka, yra pabučiuojamas į kaktytę, pasakoma „labanakt“ ir mama išeina. Labai svarbu vakaro ritualams skirti pakankamai laiko, nes gana dažnai būna taip, kad tėvai skuba vaikus užmigdyti, nes turi devynias galybes reikalų. Mažieji jaučia tėvų įtampą ir dažniausiai efektas būna priešingas – visi susinervina, migdymasis tampa įtemptu metu.


Sukurkite jaukią ramią aplinką ir leiskite užmigti pačiam. Įkyriai sėdėdami šalia lovos ir laukdami, kada gi pagaliau vaikas užmigs, galime kaip tik jį sunervinti. Jis jaučia, kad mama nervinasi, ir gal net slapta pyksta ir jaučiasi ją nuvylęs.


Jei vaikui sunku užmigti pačiam, reikia ieškoti priežasčių, kodėl taip yra, kas kelia įtampą, kuri trukdo užmigti, ir atrasti būdus ir ritualus įtampai sumažinti.


Jei mažiukas naktį nubunda ir pradeda verkti, geriausiai nueiti ir pažiūrėti, kodėl verkia, duoti atsigerti, jei prašo, palydėti į tualetą, jei nori, ir nuraminus, kad viskas gerai, vėl paguldyti į lovytę. Mamai pačiai bus ramiau, jei nueis prie vaiko. O jei sugalvotų neiti, laukti, kol pats nusiramins, vaikas greičiausiai išgyvens vienintelį – nesaugumo jausmą ir vienintelę mintį – manimi nesirūpina.


Jei naktį vaikas ateina į tėvų kambarį ir prašosi į lovą, reikėtų atsikelti ir švelniai palydėti atgal į lovytę. Jokiu būdu nevyti jo šalin: „Eik iš čia!“ Pirmiausia savo lovelėje vaikas turi įprasti miegoti pietų miegelio, nes tada drąsiau miegos joje ir naktį. Kuo vaikui bus aiškiau, kuo labiau bus apibrėžtos miegojimo erdvės, tuo greičiau jis susikurs vidinius ritualus ir jausis saugesnis.


Lovelė turi būti skirta tik miegui ir vaikas turi žinoti, kad ji – poilsio zona, į kurią įžengus ilgainiui susiformuotų refleksas: „Noriu miego.“ 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis