Kaip išrinkti vaikui vardą? Tėvų patirtys

Išrinkti vaikui vardą – darbas labai atsakingas. Deja, nėra universalių taisyklių, kaip tai padaryti. Vieni tėvai, linkėdami vaikams sėkmingo gyvenimo, itin gilinasi į vardų prasmę ir vardą renka ilgai, kiti gražiausią vardą tiesiog susapnuoja.... Surinkome Tavovaikas.lt skaitytojų istorijas, kaip jiems pavyko išrinkti savo vaikams vardus.


Mama Rūta pasakoja, kad sūnaus vardą derino prie vyro:“Kadangi vyras Gediminas, išnarsčiau visą Gediminaičių dinastiją ir parinkome sūnui Žygimanto vardą - kito žymaus valdovo garbei. Dukra Liepa dera prie mamos Rūtos, be to, ji gimė liepos mėnesį. Mums svarbiausia buvo išrinkti lietuviškus vardus“.


Mama Samanta su vyru susirašė labiausiai patinkančius vardus ir atmetimo būdu išrinko vieną.


Sandra atvirauja, kad pirmai dukrai vardą jiedu su vyru rinko labai ilgai, kol galiausiai į pagalbą pasitelkė giminaičius: „Atsimenu, viename kambarį lovoje gulėjome mes su vyru, o kitame pereinamame kambaryje – vyro sesuo su sutuoktiniu ir kiekviena pora paeiliui garsiai tarėme patinkančius vardus. Juoko buvo nemažai! Kadangi vyro pavardė turi bajorystės šaknų, tai juokėmės, kad dukrai duosime Barboros vardą. Galiausiai išrinkome Gerdos“.


Žurnalą TAVO VAIKAS pirkti internetu pigiau - tik 2.99 Eur/vietoj 3.99 Eur. Spausk NORIU!


„Su kolegomis vykome į ekskursiją po Biržus ir valgėme pietus Radvilų dvare, - pasakoja Vilma. - Man buvo paskutinis nėštumo mėnuo, tad kolegės juokavo, kad labai daug vaikščiojau ir bet kurią sekundę gali gimti Radvilas. Pagimdžiau per Žolines, tačiau Radvilo vardas taip ir prilipo...Rimtas vardas!“.


„Vyras dukrą pavadino Živile, o ji išrinko vardą broliui – tiesiog žiūrėjo filmuką „Tomas ir Džeris“, sako, brolis bus Tomas ir viskas“.


„Ketvirtą nėštumo mėnesį sužinojome, kad laukiamės sūnelio. Susėdome su vyru rinkti vardo. Ant dviejų atskirų lapukų (savo ir vyro) užrašėme po penkis labiausiai patinkančius vardus, ir vardas, kuris buvo tiek mano, tiek vyro lapelyje, ir tapo mūsų sūnelio vardu. Išrinkome Danieliaus vardą, o Danielius gimė per savo vardadienį, spalio 10-tą dieną. Tai mums buvo lyg ženklas, kad suteiktume šį vardą“.


"Vyras vaikystėje norėjo Leonardo vardo, kuris jam labai patiko, tad sūnų taip ir pavadinome", - sakė mama Rosita.


"O buvo taip...- pasakoti pradeda Daiva. - Su gera drauge vis pasikalbėdavome apie nėštumą, nes ilgai planavome ir mums vis nesigaudavo. Vieną kartą, kai jau buvau pastojusi, draugė paklausė, gal jau išrinkome vardą. Tikinau, kad tikrai ne. Tuo metu vyras kaip tik dažė vaiko kambarį ir spontaniškai atsisukęs mums tarė: "Bus Agota arba Kristupas". Tąkart atsakiau: "Gerai, tinka!" Taip ir gimė mums Kristupas. Na, o dabar dar trūksta Agotos".


Mama Ingrida atvirauja, kad pirmoji dukra vardą gavo "iš mokyklinio teksto, berods 3 klasės, apie kunigaikštį Skomantą - šį vardą buvau išsisaugojusi savo atminties stalčiuje prieš kokius 3 metus iki dukros gimimo. O mažoji gavo Meinartės vardą nuo Meinarto".


Rasa susapnavau kad gims dukra: "Esu floristė, tad iš karto žinojau, kad ji bus Flora".


Mama Vilma sako, kad dukrytės pačios atsinešė vardus: "Pirmoji, gimusi vakare, yra Vakarė, antroji, gimusi ryte, - Rytė. Mintį davė kažkokia knyga, kurioje buvo patariama tėvams, kaip rinkti vardą mažyliui".


Inga atvirauja, kad vaiko vardo nerinko kartu su vyru: "Visada žinojau vardą, o kai dukrytė turėjo gimti, su vyru susipykom mirtinai, mat jis sugalvojo dar ir antrą vardą priklijuoti. Nurimus audroms, dukrą pavadinomę Kaja. Tėtis - Gajus. Ir aš pagaliau rami!"


"Su vyru susipažinome Ispanijos mieste San Sebastiane, ir kadangi šis miestas mums daug reiškia, sūnui suteikėmes Sebastijano vardą", - pasakoja Karolina.


"Kartą važiavome automobiliu ir vardinome mums gražiausius vardus, kai staiga ties vardu Ema sublyksėjo greičio matuoklio fiksatorius. Tai ir pasirinkome vardą Ema, ir susimokėjome, bet galbūt ne už greičio viršijimą, o už vardą", - smagia istorija dalijasi mama Vita.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis