Dienos patarimas: ką daryti, jei kūdikis užmiega tik ant rankų/krūtinės?

Kol namuose yra naujagimis, tėvai dažnai džiaugiasi, kad mažylis užmiega ant krūtinės ar ant rankų. Juk tai suteikia šilumos, jaukumo, meilės. Tačiau, bėgant mėnesiams, tėvai ima nerimauti, jog vaikas užmiega tik ant rankų. Ką tokiu atveju daryti bei kaip jį nuo to atpratinti?

Visų pirma, būtina pabrėžti, kad kūdikis užmiega tik tuomet, kai jaučiasi saugus. Na, o kas gali būti saugiau nei mamos ar tėčio glėbys? Kūdikiai jaučia mūsų šilumą, klauso širdies plakimo. Taigi, naujagimiams saugumas yra lygus kūniškam kontaktui. Tai paaiškina jų greitą užmigimą ant krūtinės ar rankų.


Kokie vaikai dažniau miega ant rankų?


Pastebėta, jog vaikučiai dažniau miega ant rankų ar krūtinės tuomet, kai jaučia įvairius negalavimus, pavyzdžiui, pilvo pūtimą, kamuoja refliuksas, yra patyrę įvairias gimimo traumas. Taip pat tie vaikai, kurie yra gimę anksčiau laiko.


Ar saugu vaikui miegoti ant tėvų krūtinės?


Dažnai tėvai nerimauja, ar saugu kūdikiui miegoti ant krūtinės? Juk jis gali nukristi... Būtent! Jei migdote vaiką ant krūtinės, patys turite nemiegoti ir būti budrūs. Privalote žiūrėti, kad vaikas nenusiridentų nuo jūsų, todėl toks miegas netinkamas nakties metu. Šį būdą rinkitės tik dienos poguliams. Priešingu atveju iškyla rimtas pavojus jo sveikatai ir net gyvybei.


Kaip atpratinti kūdikį nuo miego ant krūtinės/rankų?


  • Pamėginkite perkelti užmigusį vaiką į savo lovelę. Ją iš anksto pašildykite, kad nebūtų temperatūrų pokyčių. Tai galite padaryti su šilto vandens buteliais ar šildykle, kuri įprastai naudojama nuo pilvo dieglių.
  • Perkeldami vaiką, guldykite jį ant pilvuko, taip, kaip gulėjo ant jūsų krūtinės. Palaukite kelias minutes ir tuomet paverskite jį ant nugaros.
  • Pamėginkite migdyti kūdikį šalia savęs, kad jaustų jūsų šilumą, tačiau nemiegotų ant jūsų. Tą lengviausia padaryti jei žindote kūdikį krūtimi. Migdydami šalia savęs, uždėkite savo ranką ant vaikelio, kad jaustų lengvą spaudimą.
  • Neskubėkite atsisakyti fizinio kontakto. Per staigus atsiskyrimas gali išgąsdinti kūdikį, todėl jis gali nebesijausti saugus.



Metų kūdikiai dieną gali miegoti ir tris, ir vieną kartą.
Metų kūdikiai dieną gali miegoti ir tris, ir vieną kartą.
Shutterstock nuotr.


Kaip užtikrinti kūdikio saugumą?


Svarbu suvokti, jog kūdikiui verkiant ar būnant irzliam, būtina prie jo prieiti, prisiglausti, nuraminti, nes tai sukuria saugumą. Jei jį ignoruosite, vaikas ims jaustis nesaugiai. Nuolat verkiantis ir ignoruojamas naujagimis auga nesaugioje aplinkoje, apsuptas baimės, išgyvena stresą. Tokios patirtys turi įtakos ateities raidoje.


Tik jausdamas tėvelių artumą vaikas pasitiki aplinka. Jei tėvai nuolat bus pasiekiami kūdikiui, bus kuriamas tvirtas ryšys, pagrįstas abipusiu supratimu, pasitikėjimu. Vėliau vaikas labiau pasitikės kitais žmonėmis, aplinka.


Kaip pakeisti kūdikio sūpavimą?


Nuolatinį vaiko sūpavimą, siekiant jį užmigdyti, galima keisti kitais švelnumo būdais. Pavyzdžiui, pagalvokite apie švelnių audinių atklodes. Galbūt jam kažkas iš tiesų patinka. Prie švelnios medžiagos prisilietęs, įsuptas į ją kūdikis taps ramesnis ir pamažu įmigs. Na, o šalia to, išmėginkite viską: lopšines, niūniavimą, glostymą...


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis