Kaip sumažinti stresą, patiriamą gimus vaikui

Vienos mamos teisinasi, kad pagimdžiusios vaiką būna taip užsiėmusios mažylio priežiūra, kad visą dieną nespėja nei papietauti, nei dantų išsivalyti. Kitos sako, kad pirmosiomis savaitėmis kūdikis tik miega ir miega, todėl galima į valias skirti laiko sau. Siūlome kelis patarimus toms jaunoms mamoms, kurioms gimus vaikui kažkur išgaruoja laikas.

Kodėl pravirko Monako princas?
7 blogos mamos požymiai: pasitikrinkite, ar tokia nesate

Vienas esminių dalykų pagausėjus šeimai – naujai susidėlioti prioritetus. Visada iškuoptas butas, išlyginti drabužiai – taip, to reikia, bet... Klausimas – kas šiuo etapu jums svarbiau? Ar tai esminis dalykas, suteikiantis džiaugsmo? O gal svarbiau šiandien tiesiog atsipalaiduoti ir pailsėti?

Daugelis pasakys, kad nelengva palikti nešvarias virtuvės grindis. Taip! Bet dažnai pamiegojus kartu su vaiku, tos grindys lengviau ir su nauju įkvėpimu bus išplautos. Arba efektyvesnis, tikresnis pasibuvimas su savo šeima suteikia daugiau laimės, nei atlikti namų ruošos darbai.

Kaip sumažinti kasdieninį stresą? 6 patarimai:

- Stenkimės apmąstyti kasdieninius darbus ir juos susiplanuoti savaitei.

- Visus juos susirašykime ant popieriaus ir skirkime prioritetus. Taip sumažinsime sau įtampą, kad turime per daug darbų ir nieko nespėjame. Pavyzdžiui, kasdienių darbų sąraše lieka: pirmadieniais išsiurbti namus, ketvirtadieniais išplauti vonią ir t.t.;

- Kalbėkitės su antrąja puse. Išreikškite savo jausmus ir paklauskite, ar nieko baisaus, jei neatliksite kažkokių savo pareigų;

- Iš anksto suplanuokite, kokius žmones ir kada kviesite į svečius ar svečiuositės patys;

- Taip pat garsiai išsakykite savo troškimus, kaip antai nueiti į baseiną, pasilepinti vonioje. Aptarkite ir suplanuokite, kokią dieną ir kiek laiko galės partneris ar kiti artimieji pabūti su vaikais.

- Priminkime sau: neturime būti tobuli, bet turime būti laimingi!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis