Vaikas dažnai pyksta? Įsidėmėkite šias frazes

Svarbiausias, tačiau tuo pačiu sudėtingiausias patarimas, – išsaugoti blaivų protą ir ramybę. Štai kelios pykčio valdymo technikos, kurios galimai jums padės suvaldyti itin nemalonias situacijas.

1. „Suprantu, kad tu iš tikrųjų to nori..."


Šį vaiko jausmų atspindėjimą galite išmėginti, kai jūsų ikimokyklinuką ištinka pykčio priepuolis. Ištardami šiuos žodžius pripažįstate vaiko jausmus. Apibūdinkite tai, ką jam tenka patirti. Tokiu būdu siunčiate žinutę, kad suprantate savo vaiką ir jo jausmus, tokiu elgesiu padėsite vaikui susivaldyti, rašo smartparenting.com. „Žinau, kad nori ledų, bet mes nevalgome deserto po vakarienės", – toks ar panašus variantas tiks kuo puikiausiai.


2. „Kas tai?"


Ši metodika veiksminga su pačiais mažiausiais vaikais. Išnaudokite trumpą vaiko dėmesio sutelkimo akimirką. Priverskite mažylį pamiršti apie jį apėmusį susierzinimą, parodydami ar duodami jam ką nors kur kas įdomesnio. Pasiūlykite mažyliui jo mėgstamą užkandį, ištraukite jo mėgstamą žaislą, kurį laikote savo rankinėje kaip tik tokiems atvejams, pasiūlykite žaidimą. Pasistenkite atrodyti ir kalbėti džiugiai apie dalyką, kuriuo mėginate patraukti vaiko dėmesį. Dar viena ne ką prastesnė technika – užkirsti kelią neilgai trukus prasidėsiančiam pykčio proveržiui.


3. „Parodyk man..."


Ši technika gali netikti vyresniems vaikams, tačiau tuo puikiausiai veikia jaunesnius mažylius, kurių žodynas ribotas. Dvejų metų atžala gali jaustis nuliūdusi dėl ko nors, bet neturėti tinkamų žodžių savo jausmams išreikšti. Tokiais atvejais dažniausiai pyktis tampa priemone emocijoms išreikšti. Jei jūsų situacija būtent tokia, paprašykite mažylio parodyti tai, kas kelia nerimą, ar ką jis nori gauti.


4. „Ar tai yra...?"


Šiai technikai įvaldyti prireiks šiek tiek daugiau aktorinės praktikos, tačiau ji tikrai veiksminga. Kai vaiką apima pyktis, priartėkite prie jo ir imkite šnairuoti, lyg ką būtumėte pamatę. „Ar tai šuniukas, o gal ponis ar zuikis?" – pasukite kalba panašia linkme. Apsižvalgykite kartu su vaiku ir kartu nutarkite, ar ten iš tikrųjų kas nors buvo, ar jums tik pasirodė.


5. Metas pasilinksminti


Įsivaizduokite, kad esate namuose su vaiku, kurio veidas paraudęs iš pykčio, jis atsisako autis batus. Užuot veltui eikvoję pastangas imkitės humoro. „Jei tu nenori jų autis, ausiuosi aš!" – toks netikėtas akibrokštas neabejotinai turėtų sudominti suirzusį mažylį. Bandykite autis batukus arba užsidėkite juos ant galvos, skleiskite juokingus garsus ir vaikštinėkite aplinkui. Nėra sudėtinga prajuokinti vaiką, jei elgsitės kvailokai. Panašūs metodai kuo puikiausiai tiks vaiko pykčio priepuoliams malšinti.


6. „Ar tu nori valgyti, jautiesi pavargęs ar mieguistas?


Nuovargis ir alkis – du didžiausi pykčio sukėlėjai. Taigi būtina įsitikinti, kad jūsų vaikas nesusidūrė su dviem šiomis problemomis.


7. „Eikime į lauką“


Jei su vaiku esate parduotuvėje ar restorane, o atžalą ištinka pykčio priepuolis, kartais geriausias būdas – paimti vaiką už rankos ir eiti kur nors kitur. Pasišalinus iš pyktį sukėlusios aplinkos ir sparčiai pakeitus aplinką, vaiką galima nuraminti be didesnių sunkumų.


8. Vaikui reikia apkabinimo


Verkiantis vaikas – rimtas iššūkis, kliudantis taikyti bet kokias pykčio valdymo taktikas. Jei vaikas labai stipriai nuliūdęs, jis nesugebės jūsų nei matyti, nei girdėti. Tokiais atvejais patartina nesakyti nieko, tiesiog tvirtai, bet tuo pačiu ir švelniai apkabinti. Toks jūsų elgesys vaiką paskatins pajausti saugumą ir nurimti.


9. Nedaryti nieko


Ignoruokite savo vaiko pykčio proveržius, sutelkdami dėmesį į kitus dalykus. Taip elgdamiesi suprasite, kad daugeliu atvejų tokiu būdu paskatinate vaiką nurimti. Ši metodika itin tinkama, jei pyktis tėra jūsų vaiko atliekamo pasirodymo, skirto gauti tai, ko jis nori, dalis, o nėra sukelta nuovargio, alkio ar kitų fiziologinių priežasčių.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis