Labai svarbi priežastis, dėl kurios vaikams reikia pietų miego

Apie pietų miegą vaikams visada kyla daug diskusijų. Vieni tėvai įsitikinę, kad jo reikia, kiti sako, kad sunku užmigdyti mažuosius, todėl jo atsisako. Kuris požiūris teisingas?

Vis dažniau tėvai skundžiasi, kad dieną paguldyti vaiką pietų miego praktiškai neįmanoma. Todėl tėčiai ir mamos atsisako pietų miego ir koreguoja vaiko režimą, guldydami jį anksčiau miegoti vakare. Ar taip yra teisinga?


Mokslininkai iš JAV atliko tyrimą ir įrodė, kad vaikams dienos miegas ne šiaip reikalingas, bet būtinas. Ir tai sakytina ne vien apie mažylius iki vienerių metų, bet ir apie vyresnius ikimokyklinio amžiaus vaikus. Kodėl vaikams būtina miegoti dieną?


Ekspertai iš Arizonos universiteto įsitikinę, kad dienos miegas reikalingas vaikams tam, kad vystytųsi jų protiniai gebėjimai, tačiau tai ne vienintelis dienos miego pliusas. Tyrėjai sako, kad pamiegoję dieną vaikai jaučiasi mažiau pavargę, būna aktyvesni ir pasiruošę naujiems atradimams.


Savo eksperimentui mokslininkai pasikvietė jaunas šeimas su vaikais, kurių amžius nuo 3 iki 4 metų. Iš viso tyrime dalyvavo keli tūkstančiai šeimų. Stebėdami mažuosius savanorius, psichologai atkreipė dėmesį, kad vaikai, kurie reguliariai miegodavo dieną, jautėsi daug geriau ir jų atmintis buvo daug geresnė, nei tų vaikų, kurie kategoriškai atsisakydavo pietų miego.


Kad tai įrodytų, tyrėjai padalijo ikimokyklinukus į dvi grupes: vienoje buvo tie vaikai, kurie visada miegojo dieną, kitoje – tie, kurie niekaip nesutikdavo gultis į lovą vidury baltos dienos. Po to vaikams reikėjo išmokti naujus žodžius ir atlikti testus. Tie vaikai, kurie po pamokėlių pamiegodavo, daug aktyviau prisimindavo naujus žodžius, kitaip nei mažyliai, kurie tuo metu būdravo.


Tyrėjai daro prielaidą, kad po aktyvaus darbo smegenims reikia poilsio, kurio metu jose apdorojama gauta informacija. Panašus reiškinys anksčiau buvo pastebėtas suaugusių žmonių smegenyse, bet jis pasireiškė ne taip akivaizdžiai.


Specialistai priminė, kad miegas vaikams labai svarbus, ir nurodė, kiek vaikas turi miegoti. Taigi, ikimokyklinukas turi miegoti iki 11 - 12 valandų per parą – į šias valandas įeina ir pietų miegas. Jei tėvai nori, kad vaiko protas visapusiškai vystytųsi, į dienos režimą jie būtinai turi įtraukti pietų miegą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis