Ryšio kūrimas: kaip ir apie ką kalbėti su vaikais prieš miegą

Šiandieniniame lėkime labai svarbu atrasti laiko kokybiškam bendravimui su savo vaikais. Laikas prieš miegą – yra puikus metas stiprinti tarpusavio ryšį ir ramiai pasidalinti dienos įvykiais.

Kalbėkite apie dieną


Mūsų gyvenimas yra nuolatinis mokymosi procesas, o vaikams ypač svarbu reflektuoti ir apibendrinti patirtas patirtis. Pasiklausykite, kaip jie praleido dieną, ko išmoko ir ką patyrė. Suteikite jiems galimybę išreikšti savo jausmus, įspūdžius, o jūs stenkitės būti aktyvus klausytojas - užduokite klausimus, reikškite susidomėjimą ir palaikykite.


Pasidalinkite istorijomis


Vaikai mėgsta istorijas, ypač iš tėvų gyvenimo. Tai padeda jiems geriau suprasti pasaulį, o jums – suformuoti stiprų emocinį ryšį. Papasakokite apie savo vaikystę, mokyklą, draugus, nuotykius. Parodykite, kad jūs taip pat esate žmogus, turintis savo patirties, klaidų ir pergalės momentų.


Paskatinkite vaizduotę


Laikas prieš miegą yra puikus metas vaiko vaizduotei lavinti. Pateikite vaikui įdomų klausimą ar situaciją, kuri paskatintų fantaziją. Tai gali būti tokie klausimai kaip: „Ką tu darytum, jei būtum karalius/karalienė?“ arba „Kokį dalyką tu pasirinktum, jei galėtum keliauti laiku?“.


Būkite nuoširdūs ir atviri


Nuolat bendraukite su savo vaiku nuoširdžiai ir atvirai. Jei jie paklausė klausimo, į kurį atsakymo nežinote, pasakykite tiesą. Tai padeda sukurti pasitikėjimo atmosferą ir rodo, kad ne visada svarbu turėti atsakymus, bet svarbu turėti norą ieškoti ir mokytis.


Laikas prieš miegą gali tapti ne tik ramybe po sunkios dienos, bet ir kokybiško laiko su vaiku galimybe. Tai yra proga padėti jiems suprasti pasaulį, išreikšti savo jausmus, plėtoti socialinius įgūdžius ir kurti stiprų emocinį ryšį su jumis. Tad kuo daugiau skirkite laiko bendrauti prieš miegą, kuo labiau atsisakykite skubos, skirkite dėmesio savo vaikui ir stebėkite, kaip auga jūsų ryšys.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis