Dienos patarimas: kaip laikyti nutrauktą pieną?

Geriausias kūdikių maistas yra mamos pienas. Visgi, šį pieną šaldyti gali reikėti dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui, pieno pertekliaus, jei tenka palikti kūdikį arba, jei esate neišnešiotuko mama... Na, o kaip tai daryti tinkamai?

Nutrauktą mamos pieną tučtuojau supilkite į sterilų buteliuką, iš kurio nemaitinsite (buteliuko nepripilkite pilno – palikite erdvės plėtimuisi). Ant jo užmaukite sterilų žinduką, neliesdama jo viršūnės. Tuomet uždėkite dangtelį ir palikite šaldytuve. Jame 4-5 laipsnių temperatūroje pieną galima laikyti iki 72 valandų.  Tuo tarpu kambario temperatūroje pieną galima laikyti vos iki 4 valandų, t. y. iki kito maitinimo.


Jei nusprendėte pieną užšaldyti, supilkite jį į kelias pakuotes po 125 ml. Geriausi – polimeriniai buteliukai, prie kurių nelimpa mamos piene esantys riebalai ir baltymai. Nutrauktas pienas turi būti užšaldomas per 24 valandas. Šaldiklyje turi būti -18-20 laipsnių temperatūra. Taip pienas gali būti saugomas 4 mėnesius.


Jei pienuką ketinate sunaudoti greitai, pilstykite jį į 40 ml buteliukus: bus lengviau ir greičiau atšildyti, nes atšildytas pienas dar kartą nebešaldomas!


Patariama ant kiekvieno buteliuko užrašyti datą, kada jis buvo nutrauktas – šviežesnį pienuką statykite toliau, o vartokite seniau nutrauktą pieną.


Užšaldytas pienas turi būti atšildomas pamažu – įstatant buteliuką į šilto vandens dubenį arba po šilto vandens čiurkšle. Svarbu pieno neplakti, atšildymo metu! Pieną šildyti galima iki 36,6 laipsnių temperatūros. Labiau pašildytas pienas netenka gerųjų savybių.


Jeigu kūdikis nesuvalgo atšildyto pieno, jo likutį reikia sunaudoti greičiau nei per 24 valandas. Galima padėti į šaldytuvą.


Jokiais būdais pieno šildymui nesinaudokite mikrobangų krosnele! Taip pat negalima jo atšildyti ant viryklės ar verdančio vandens puode.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis