Jūsų dukrai atėjo metas pradėti dėvėti liemenėlę? Kaip apie tai su ja pasikalbėti?

Nors daugumai tėvų su kūniškumu susijusios temos jau nebėra tabu, tačiau kai kuriems net ir pokalbis apie liemenėlę gali sukelti nepatogumų, dėl ko dukra gali pasijusti, mažų mažiausiai, nejaukiai. Tad kaip pradėti pokalbį, kad tai būtų natūralus ir lengvas pokalbis?

Ką daryti ir ko nedaryti


Vienas pirmiausių dalykų, kurį turi suvokti tėvai, kad liemenėlės nešiojimas nėra privalomas. Net jei jums atrodo, kad liemenėlė reikalinga, nenuspręskite to už savo dukrą. Daugybė mergaičių ir moterų visame pasaulyje nenešioja liemenėlių, todėl išankstines nuostatas palikite už durų.


Vietoj pokalbio „tau reikia pradėti nešioti liemenėlę“, geriau pasikalbėti apie tai, kas yra liemenėlė ir kam ji skirta. Šis pokalbis neturėtų būti emocingas – tiesiog įprastas pašnekesys apie įprastus drabužius ir aksesuarus.

 

Pokalbis apie liemenėles turėtų įvykti dar iki to laiko, kai pradeda augti mergaičių krūtys. Įprastai krūtys pradeda ryškėti nuo 8 – 12 metų amžiaus. Žinoma, atsižvelkite ir į savo dukros būdą: paprastai iki šio amžiaus mergaitės jau yra išreiškusios norą, kad galėtų greičiau nešioti liemenėles arba priešingai – bet kokia kaina vengia šios temos.


Jei susiduriate su pastaruoju variantu, tuomet į pagalbą galite pasikviesti dukros mėgstamą tetą ar savo draugę ir paprasčiausiai paklausti, kodėl dukra yra nusiteikusi prieš liemenėles. Dažniausiai priežastis gali būti labai paprasta – mergaitei jos atrodo tiesiog nepatogios.


Pirmosios liemenėlės pirkimas


Pirmosios liemenėlės pirkimas gali būti sudėtingas procesas. Reta mergaitė išreiškia norą eiti kartu su mama į parduotuvę ir išsirinkti sau liemenėlę. Šį nepatogumą kuo puikiausiai gali išspręsti apsipirkimas internetu. Dažnai mergaitės gali neišreikšti didelio noro rinktis sau liemenėlę ir internetinėje svetainėje. Tokiu atveju mama gali užsakyti kelias liemenėles, o dukrai pasimatavus ir išsirinkus patinkančias, netikusias gali tiesiog grąžinti pardavėjui.


Prisiminkite, kad pirmojo pokalbio tikslas tikrai nėra įtikinti dukrą, jog jai reikia pradėti nešioti liemenėlę. Neskubėkite ir neverskite nieko daryti, leiskite dukrai judėti savu tempu.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis