Seimas jaunimui suteikė vilčių dėl nemokamos mėgėjiškos žvejybos

Seimas svarstys siūlymą leisti nemokamai mėgėjiškai žvejoti asmenims iki 18 metų.


Ketvirtadienį parlamentarai po pateikimo pritarė tai numatančioms Seimo socialdemokratų partijos frakcijos nario Lino Jonausko pateiktoms Mėgėjų žvejybos įstatymo pataisoms. Projektą po pateikimo palaikė 75 Seimo nariai, prieš buvo 4, susilaikė 41 Seimo narys.

 

Pasak L. Jonausko, mėgėjiškos žvejybos, kaip sveikatai palankios laisvalaikio leidimo formos, populiarinimas tarp nepilnamečių galėtų turėti itin teigiamą efektą.

 

„16 –17 metų paaugliai dažniausiai dar yra išlaikomi tėvų, neturi savo pajamų, daug laiko leidžia su draugais arba namuose prie kompiuterių. Pastebima, kad nusikalstamumas tarp tokio amžiaus nepilnamečių yra didžiausias. Daugelis psichologų pabrėžia, kad viena iš nusikalstamo paauglių elgesio priežasčių – užimtumo stoka, kuri ypač ryški mažesniuose miestuose, kaimiškose vietovėse. Ne visi tėvai turi galimybes nupirkti vaikams žvejybos bilietą, todėl, manau, kad nemokama galimybė mėgėjiškai žvejoti iki pat pilnametystės ne tik turėtų teigiamą poveikį paauglių sveikai gyvensenai, kokybiškam užimtumui, bet taip pat prisidėtų prie nepilnamečių nusikalstamumo mažinimo“, – sako L. Jonauskas.  

 

Pagal šiuo metu galiojančius įstatymus, nemokamai žvejoti turi teisę asmenys iki 16 metų.

 


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis