Dėl įdiegtų naujovių Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centrą verslas pripažįsta kaip statybos sektoriaus dalį

Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro bazė yra vienintelė tokia Klaipėdos regione: nuo pernai čia veikia modernus Statybos sektorinis praktinio mokymo centras (SPMC), kuris jau sudomino ir darbdavius, nes atitinka jų keliamus reikalavimus bei lūkesčius gauti kur kas aukštesnio lygio tęstinio mokymosi paslaugas. Moderni mokymo bazė leidžia skatinanti statybos srities profesinio mokymo pasirinkimą.

Verslas profesinio rengimo centrą vertina pagal tai, ar jame naujovių gali išmokti įmonių darbuotojai: jeigu centras turi naujausių įrankių, įrangos, technologijų ir pasirengusių mokytojų, jis yra pripažįstamas kaip statybos sektoriaus dalis.


Mokiniai ir įmonių darbuotojai mokosi su moderniausia išmaniąja įranga


„Mūsų Centro moderni praktinio mokymo bazė geriau tenkina ir verslo, ir mūsų mokinių poreikius. Tai ir yra tas pokytis, kurio siekėme, – sako dr. Dalia Martišauskienė, Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro direktorė. – Šiuolaikinius mokinius traukia naujovės, išmaniosios technologijos, įdiegtos Centre. Matome, kad jiems patinka mokytis su nauja įranga, mechanizuotais aparatais, CNC staklėmis, naudoti kompiuterines programas. Mokinantis su naujos kartos įrenginiais, į verslą įsilieti daug lengviau. Neatsitiktinai mokiniai, besimokydami dirbti su mechanizuotais aparatais, ima planuoti ir savo verslą.“


Mokymas vyksta ne tik klasėse, naudojant kompiuterius, bet ir praktinio mokymo patalpose, kur mokiniai naudojasi planšetėmis su būtinomis darbui braižymo programomis.


Direktorė su mokiniais
Direktorė su mokiniais
Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro nuotr.


Darbdaviai domisi statybos SPMC nauda įmonėms


Modernios statybos SPMC įrangos galimybės traukia verslą – įmonių atstovai domisi įranga, susitinka su mokiniais. Verslui suteikiamos visos galimybes čia mokyti darbuotojus atsižvelgiant į konkrečius poreikius – tam pritaikomas ir mokymo turinys.


Moderni praktinio mokymo įranga, dr. D.Martišauskienės žodžiais, leidžia užtikrinti prieinamas aukštos kokybės profesinio mokymo paslaugas pagal darbuotojams skirtas statybinio profilio ir medienos apdirbimo mokymo programas. Verslo įmonėms teikiamos darbuotojų testavimo ir perkvalifikavimo paslaugos, vykdomas tęstinis statybos srities profesinis mokymas bei suaugusiųjų neformalus švietimas pagal darbdavių poreikius.


Sudėtingesnė informacija? Reikia tik būdo jai perteikti


Modernių, išmanių technologijų naudojimas profesinio mokymo įstaigose paprastai yra susijęs ir su iššūkiais, nes reikalauja daugiau dėmesio mokymuisi, didesnio būtinų žinių bagažo. Todėl Centre dirba aukščiausio lygio profesijos mokytojai, kurie dalyvauja įgūdžių tobulinimo užsiėmimuose, diskutuoja su asmens įgytų kompetencijų vertinimo komisijų nariais, tad gerai žino rinkos poreikius, verslo ir standartinius reikalavimus.


Kad gebėtų optimaliai išnaudoti modernią Centro įrangą ir išmokytų ja dirbti mokinius, mokytojai patys dalyvavo mokymuose, analizavo praktinio pritaikomumo galimybes. Centre mokytojais dirba ir verslo įmonių atstovų, o dalis Centro mokytojų dėsto kolegijose, universitete.


„Šiuolaikinės technologijos ir plačios mokytojų kompetencijos suteikia galimybę pamokas padaryti įdomias, patrauklias, tad ir medžiagos įsisavinimas tampa paprastesnis“, – sako dr. D.Martišauskienė, kalbėdama apie iššūkius ir jų įveikimo būdus.


Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centras
Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centras
Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro nuotr.


Santykiai su profesinio mokymo centrais: ne konkuruoti, o kurti sinergiją


Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro bazė yra vienintelė tokia Klaipėdos regione, todėl Centro vadovė dr. D.Martišauskienė laikosi nuostatos, kad modernios bazės išskirtinumas turi tapti ne skiriančia, bet vienijančia visas suinteresuotas puses grandimi.


„Esame pasirašę bendradarbiavimo sutartį su 6 Klaipėdos regiono profesinio mokymo įstaigomis, nes norime ne konkuruoti, o bendradarbiauti. Klaipėdos Statybos SPMC priims kitų profesinių mokyklų mokinius praktiniam mokymui, vykdys mokytojų kvalifikacijos tobulinimo renginius, įgyvendins bendrus projektus ir kitas abipusiai naudingas veiklas“, – sako įstaigos vadovė.


Centras atliepia regiono poreikius


Organizuojant regiono įmonių darbuotojams įgūdžių tobulinimo užsiėmimus, seminarus, Centro komanda turi galimybę būti verslo įvykių verpete tiek, kiek reikia vykdomai veiklai, ir neatitrūkti nuo darbdavių pozicijos profesinio rengimo klausimais.


Mokymo centras, reziumuoja dr. D.Martišauskienė, Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro direktorė, prisideda ir prie Klaipėdos miesto bei rajono strateginių tikslų ir uždavinių įgyvendinimo, formuodamas profesinio mokymo programų pasiūlą, orientuotą į mokymo paslaugų įvairovę, prieinamumą ir mokymo proceso dalyvių poreikių tenkinimą, nepalikdamas nuošalėje ir mokymosi visą gyvenimą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis