Vilniaus universitetas atveria Vaikų universiteto duris

Pažinti ir keliauti po žinių bei mokslo pasaulį galima ne vien sėdint klasėse ar skaitant knygas, bet ir interaktyviai bei gyvai tyrinėjant kasdienius reiškinius. Vilniaus universitetas (VU) pristato Vaikų universitetą, į kurį kviečiami tiek pirmokai, tiek dvyliktokai. Pirmoji rudens sesija bus skirta pradinių klasių moksleiviams, o vyresni galės įsitraukti į kitas universiteto siūlomas veiklas.

„Džiaugiuosi atgaivinama tradicija supažindinti su Vilniaus universitetu moksleivius, smalsų jaunimą. Tikiuosi, kad šis projektas padės geriau suprasti mokslo svarbą ir tiesos paieškų grožį. Net ir didieji mokslo atradimai prasideda nuo smalsumo, nuotykio jausmo, kurį, tikiu, išgyvensite ir jūs“, sako Vilniaus universiteto rektorius prof. Rimvydas Petrauskas.


Prisistatys su eksperimentų šou ir magija


Vaikų universiteto atidarymo festivalis  „Mokslo magija“ vyks rugsėjo 16-ąją VU didžiajame kieme, kur moksleivių ir jų tėvų lauks universiteto veiklų pristatymas, ,,N2“ komandos paruošti eksperimentai, iliuzionisto Manto Wizard magijos šou, susitikimai su įkvepiančiomis asmenybėmis, „Eurovizijos“ dalyvės Monikos Linkytės pasirodymas.


,,Manau, kad pažinimo jausmą pasauliui reikalinga skatinti nuo mažų dienų. Juk kiek daug pasaulio spalvų atsiveria įsigilinus į vieną ar kitą mokslo sferą, o tos žinios panaudojamos nuo kritinio mąstymo puoselėjimo iki kūrybos. Juolab padaugėja temų, kuriomis galima palaikyti pokalbį su įvairiausio amžiaus žmonėmis. Svarbiausia, matyt, išgirsti, kur ir apie ką vaikams įdomu tas žinias gilinti! Aš visuomet buvau labiau linkusi į menus, šioje srityje stengiuosi žinių bagažą auginti kiekvieną dieną“,  – savo patirtimi dalijasi atlikėja M. Linkytė.


Pasak festivalį organizuojančių VU Verslo mokyklos Mokymosi visą gyvenimą centro atstovų, universiteto bendruomenė sieks pristatyti moksleiviams tai, ką turi geriausio ir įdomiausio. Kiekvienas fakultetas rengia atskirą programą. Nuo istorinių kovos menų ir eksperimentų su sausu ledu iki dirbtuvių, kurių metu moksleiviai bus mokomi užsirašyti savo vardą Rytų kalbomis.


VU atidaro Vaikų universitetą
VU atidaro Vaikų universitetą
Organizatorių archyvas


Specialios sesijos, akademijos, ekskursijos


Pirmoji sugrįžtančio Vaikų universiteto sesija vyks spalio 14-lapkričio 18 dienomis. Šeštadieniais 1–4 klasių moksleivių lauks VU dėstytojų vedami  užsiėmimai ir paskaitos, kuriose bus ieškoma sąsajų tarp istorijos mokslo ir kompiuterinių žaidimų, sprendžiamos ekologijos dilemos, žaismingai gilinamasi į lietuvių kalbos subtilybes bei daugybė kitų veiklų.


Pasak Vitos Remenytės, VU VM Mokymosi visą gyvenimą centro vadovės, Vaikų universitetas – tai erdvė, kuri kviečia vaikus pasinerti į mokslo pasaulį, pažadinti jų smalsumą, klausti ir gauti atsakymus į jiems aktualius klausimus, atrasti naujas veiklas, susipažinti iš arčiau su visais VU padaliniais, patirti naujų įspūdžių ir atradimų.


„Natūralu, kad po pažinties su universitetu seka domėjimasis pasirinkta kryptimi, gilinimasis į mokslo sritį, kurią jie atrado ir mato prasmę bei augimą. Todėl pradedame nuo mažų atradimų su pirmokais-ketvirtokais, toliau keliaujame į mokyklas, akademijas ir kitus užsiėmimus vyresnių klasių moksleiviams, kur jie kryptingai tobulina savo žinias ir įgūdžius, gilinasi į pasirinktą sritį, kurią sieja su savo tolimesniu gyvenimu, profesine veikla ir asmeniniu augimu. Todėl kviečiame vaikus klausti, atrasti, kurti ir augti kartu su universitetu“, – teigia V. Remenytė.


Vyresnių klasių moksleiviai nuo rugsėjo gali pasirinkti konkrečios mokslo krypties (fizika, chemija, matematika ir pan.) mokyklas arba skaitmenines paskaitas savarankiškam mokymuisi, karjeros ir studijų konsultacijas. Klasės gali registruotis ir apsilankyti fakultetuose, ekskursijose ir edukacinėse veiklose VU Botanikos soduose, medicinos, geologijos, zoologijos, Vilniaus universiteto muziejuose, herbariume, Gyvybės mokslų centro laboratorijose, pabėgimo kambaryje „Matematikos kosmosas“. Kauno fakultetas kviečia į rašytojo, subtitravimo, garsinio atvaizdavimo dirbtuves, kibernetinio saugumo ir rinkodaros technologijų pamokas. Visos naujienos apie Vaikų universitetą skelbiamos vaiku.vu.lt.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis