7 patarimai naujagimio tėvams

Ką tik į pasaulį atėjęs naujagimis atrodo dar visai gležnas. Kaip saugoti ir stiprinti jo sveikatą?


Kai mamos imunitetas stiprus ir į vaisiaus organizmą per placentą pateko pakankamai imunoglobulino, naujagimis gimsta atsparus ligoms. Imunoglobulinas G labiausiai lemia mažylio imunitetą. Moters organizme šios medžiagos daugiausia prieš pat gimdymą. Jeigu vaikas gimsta anksčiau laiko, šio imunoglobulino turi mažiau ir būna neatsparesnis ligoms.

 

Dar vieną apsaugą naujagimis gauna slinkdamas gimdymo takais ir iš karto po gimimo padėtas mamai ant krūtinės, tai akimi nematomi gerieji mikroorganizmai, kurie jo organizme tampa antikūnais ir padeda kovoti su užkratu.

 

Gimusio vaiko organizme imunoglobulino pradeda mažėti, per tris pirmas savaites lieka net perpus mažiau nei pirmą gyvenimo valandą. Tai natūralu, nes naujagimio organizmas pamažu jau pats imasi darbo. Iš pradžių pradeda gaminti imunoglobulino M, paskui - A ir kitų, o vėliausiai imunoglobulino G. Pastarojo kūdikiui gana ilgai užtenka gauto iš mamos, tik maždaug trečią ketvirtą mėnesį nebelieka jos dovanoto imuniteto.


Patarimai naujagimių tėvams:


1. Naujagimių odos apsauginis sluoksnis plonas, joje yra daugiau kraujagyslių, todėl per odą į organizmą gali nesunkiai patekti bakterijų. Jei vaikas neišnešiotas, oda dar mažiau brandi. Tad ir odą, ir bambą reikia prižiūrėti taip, kaip gimdymo namuose patarė medikai.


2.Kiekvieną kartą perrengiamam kūdikiui leiskite kelias minutėles pabūti nuogam, kad pakvėpuotų ir užsigrūdintų odelė. Tad keisdama sauskelnes vaikutį palikite trumpam nuogu užpakaliuku.


3.Maudynių metu vaiko odos kasdien nemuilinkite su prausikliais ir muilais, nes nusitrina plonas apsauginis sluoksnis. Tiesiog prauskite šiltu vandeniu, o prausiklius naudokite kartą ar du per savaitę.


4. Naujagimis pats dar nemoka tinkamai reguliuoti temperatūros, jis tik mokosi prisitaikyti prie aplinkos. Todėl dideli temperatūros svyravimai jam yra nepatartini.


5. Naujagimį kasdien išvežkite į lauką bent pusvalandžiui ar valandai. Jei pučia itin stiprus vėjas, smarkiai lyja ar šalta, geriau pabūti namie ir kūdikį migdyti išvėdintame kambaryje.


6.Nepamirškite vitamino D! Ar kūdikiui reikia duoti žuvų taukų, ar tik vitamino D, pasitarkite su kūdikio raidą stebinčiu gydytoju. Kitokie papildai gali būti reikalingi, kai vaikas sulaukia 3-4 mėnesių, jei susilpnėjus iš mamos gautam imunitetui pradėtų dažnokai sirguliuoti.


7.Žindykite naujagimį. Dar viena dovana naujagimio imunitetui - mamos pienas. Jis yra ir maistas, ir sargas nuo ligų, užtikrina, kad pirmus mėnesius kūdikis bus atsparesnis virusinėms ar bakterinėmis ligoms.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis