Manų kruopų košė kūdikiams: naudinga ar neturi jokios vertės?

Manų kruopų košė kadaise buvo tradicinis vaikų valgis. Ši košė lengvai paruošiama ir švelni vaiko skrandžiui, todėl net ir dabar tėvai ją dažnai renkasi kasdienybėje. Kuo manų kruopos naudingos vaiko mityboje? Ar galima duoti alergiškiems vaikams? Kaip manų kruopas įtraukti į kūdikio mitybą?

1. Kokie yra manų kruopų pranašumai kūdikių mityboje?


Daugeliui iš mūsų manų kruopos asocijuojasi su vaikyste. Vieniems tai vienas mėgstamiausių patiekalų, kitiems vien prisiminimas sukelia nemalonius jausmus.


Kas yra manų kruopos? Kruopas sudaro paprasti angliavandeniai ir baltymai (glitimas). Košėje galime rasti daug B grupės vitaminų, atsakingų už tinkamą nervų sistemos veiklą. Tai taip pat geras jodo, kalio ir magnio šaltinis.


Švelnios konsistencijos manų kruopos palengvina virškinimą, o tai svarbu jautraus skrandžio kūdikiams. Jų skonis yra neutralus, todėl į jį dažnai dedama cukraus, o tai gali būti prieštaringa, nes šis ingredientas nerekomenduojamas vaiko mityboje. Verčiau rinkitės uogienę ar kūdikišką tyrelę. Taip pat norėdami pagerinti skonį ir maistinę vertę, į manų kruopas galime įpilti mamos pieno ar pieno mišinio.


Taigi, jei manų košė vaikui bus tinkamai paruošta, tai gali būti maistingas ir skanus patiekalas.


2. Ar manų kruopos tinka alergiškiems vaikams?


Esant alergijai maistui, prieš įtraukdami manų kruopas į vaiko racioną, turėtume pasitarti su pediatru. Manų kruopos paprastai yra saugios vaikams, tačiau alergijos atveju gydytojas padės pritaikyti mitybą pagal individualius vaiko poreikius.


3. Kaip manų kruopas įtraukti į kūdikio mitybą?


Manų kruopas galima duoti sulaukus 6 mėnesių, kai dauguma vaikų yra pasiruošę valgyti kietą maistą. Į kūdikio mitybą įtraukiant manų kruopas reikia būti atsargiems ir laikytis primaitinimo taisyklių.


Manų kruopas verta patiekti reguliariai, nustatytu paros metu, pavyzdžiui, pusryčiams ar vakarienei. Reguliarumas padės jūsų kūdikiui priprasti prie naujo skonio ir tekstūros.


Turėtume atidžiai stebėti vaiko reakciją į naujo produkto pristatymą. Pastebėkime, ar nėra alergijos ar maisto netoleravimo požymių.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis