6 liaudies receptai, kurie padės atsikratyti slogos

Vėstantis oras atneša ir puokštę taip nelaukiamų ligų, tarp kurių ir nemalonioji sloga. Nors stebuklingų būdų, kurie garantuotai visiems padėtų greitai įveikti slogą, nėra, tačiau yra keletas liaudies metodų, kurie gali palengvinti simptomus ir greičiau atsigauti.

1. Česnako ir svogūno garai


Šios daržovės pasižymi antibakterinėmis savybėmis. Česnakas netgi vadinamas liaudies medicinos antibiotiku. Pjaustant šias daržoves stenkitės kuo giliau ir kuo daugiau įkvėpti. Jei sloguoja vaikas, būtinai pasikvieskite jį šalia, kai pjaustysite svogūną ar česnaką.


2. Propolis


Propolis yra medaus bičių produktas, kuris turi antibakterinių savybių. Jis gali būti naudojamas tiek išorėje, tiek viduje. Pavyzdžiui, galima vartoti propolio tinktūrą arba naudoti kaip purškalą. Žinoma, įsitikinkite, jog nesate alergiški medui ir kitiems bičių produktams.

 

3. Sinusų masažas


Masažuojant nosies tiltelį ir šalia esančias sritis, galima palengvinti gleivių ir skysčių pasišalinimą ir nosies ertmių. Masažas gali labai efektyviai padėti sumažinti užgulimą.


4. Šiltas dušas ar vonia


Šilto vandens garai gali praplėsti nosies ertmes, atpalaiduoti ir suskystinti gleives, todėl jos daug lengviau pasišalins. Šilta vonia efektyviai mažina nosies užgulimą.


5. Gausus skysčių vartojimas


Vanduo, arbata, sultys ir kiti skysčiai gali padėti suskystinti gleives, taip palengvinant jų išsiskyrimą.


6. Poilsis


Kūnas kur kas greičiau atsigauna, kai jūs pakankamai ilsitės, todėl stenkitės ilgiau pagulėti lovoje, neužsiimti aktyvia fizine veikla ir pan.

 

Labai svarbu klausyti savo kūno ir, jei simptomai nemažėja arba netgi pablogėja, kreipkitės į gydytoją. Be to, svarbu prisiminti, kad kai kurie liaudies metodai gali sukelti alergines reakcijas arba kitus nepageidaujamus šalutinius poveikius.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis