Prasta psichinė savijauta nėštumo metu. Kaip pasirūpinti gera nuotaika nėštumo metu ir po gimdymo?

Daugelis moterų kenčia nuo prastos psichinės savijautos nėštumo metu ir po gimdymo. Nėštumas yra iššūkis, o hormoniniai pokyčiai, stresas, baimė imtis naujo vaidmens ir pogimdyvinis skausmas, nuovargis gali sukelti prastą nuotaiką, nerimą. Kaip ištverti šį laiką?

Prastos savijauta pirmąjį trimestrą


Nėštumas yra unikalus moters gyvenimo laikotarpis, kuris kiekvienai nėščiajai yra skirtingas. Kai kurios moterys tai išgyvena be didesnių sunkumų, kitas nuo pirmųjų savaičių kamuoja nemalonūs negalavimai.


Hormoniniai sutrikimai sukelia svyravimus ir prastą nuotaiką, kuriuos dar labiau sustiprina nėštumo simptomai, tokie kaip vėmimas, rėmuo ar galvos skausmai, persileidimo baimė ir t. t.


Pirmąjį nėštumo trimestrą savijauta gali pablogėti dėl itin stiprių emocijų, susijusių su žinia apie kūdikio gimimą ir būtinybe keisti savo gyvenimą. Dažnai nerimaujame dėl viso nėštumo ir kūdikio sveikatos bei saugumo.


Bloga savijauta nėštumo metu antrąjį trimestrą


Po 12 nėštumo savaitės sustiprėja organizme vykstantys pokyčiai. Taip pat atsiranda matomi nėštumo požymiai: patinimas, celiulitas, strijos ir kitos odos problemos, kurios gali neigiamai paveikti jūsų kūno suvokimą ir, žinoma, savijautą bei nuotaiką.


Kartais antrajame trimestre atsiranda lėtinis nuovargis, mažėja būsimos mamos produktyvumas.


Bloga savijauta trečiąjį trimestrą


Paskutinis trimestras yra gimdymo laukimo laikotarpis. Per šį laiką sukomplektuojame naujagimio lovelę ir paruošiame jam kambarį.


Nors dažniausiai tai malonios pareigos, jas dažnai lydi stresas ir didelės emocijos. Stresas, nerimas ir neužtikrintumas dėl gimdymo ir buvimo ligoninėje gali turėti neigiamos įtakos nėščios moters savijautai.


Kaip kovoti su bloga savijauta nėštumo metu?


Bloga savijauta nereiškia, kad nieko negalime padaryti. Yra daug būdų, kaip atkurti gerą nuotaiką šiuo periodu.


1.       Galima rūpintis fizine sveikata. Fiziniai pratimai ir judėjimas prisotina organizmą deguonimi ir skatina endorfinų – laimės hormonų, kurie teigiamai veikia nuotaiką, gamybą. Jei nėra gydytojo medicininių kontraindikacijų, stenkitės kasdien rasti tam laiko;

2.       Sveikai maitinkitės. Sveika mityba turi labai didelę įtaką vaiko ir būsimos mamos sveikatai. Verta rinktis neperdirbtus, įvairius produktus. Nepaisant to, kartais leiskite sau ką nors mažiau sveiko;

3.       Raskite laiko pomėgiams ir poilsiui. Šiuo ypatingu laikotarpiu neturėtumėte atsisakyti savo malonumo ir poilsio;

4.       Prašykite pagalbos. Pasitaiko situacijų, kuriose sunku susitvarkyti patiems, todėl nedvejodami kreipkitės pagalbos į artimuosius, o kai to nepakanka, pasinaudokite psichologų konsultacijomis;

5.       Vartokite vitaminus ir papildus. Neturėtumėte to pamiršti nėštumo metu. Maistinių medžiagų ir vitaminų poreikis laikui bėgant žymiai padidėja, o gauti jų su maistu yra itin sunku.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis