Įsimintiną gimtadienį sūnui surengusi Goda Jokubaitienė dalijasi patarimais iš patirties

TV prodiuserė ir renginių organizatorė Goda Jokubaitienė su vyru Andriumi augina du sūnus – ketverių Jokūbą ir dvejų Motiejų. Nors abu berniukai pavasarį gimę labai panašiu laiku ir pernai šeima šventė dvigubą gimtadienį, šiais metais šventės buvo atskirtos.

Goda Jokubaitienė yra surengusi ne vieną įsimintiną šventę savo klientams. Tačiau savo sūnaus gimtadienio organizavimas – ne mažiau atsakingas ir iššūkių reikalaujantis darbas. Žavioji dviejų sūnų mama sutiko pasidalinti ir Jokūbo ketvirtojo gimtadienio detalėmis, ir atskleidė patarimų iš patirties, į ką svarbu orientuotis planuojant šventę savo vaikui.


Goda išskiria 5 aspektus, kurie yra svarbiausi organizuojant vaiko gimtadienį.


#1 žingsnis. Nusistatyti šventės biudžetą


Nesvarbu, kiek tai bebūtų – keli šimtai eurų ar tūkstantis – tiesiog reikia tiksliai žinoti, kiek galima išleisti šventei ir pagal tai planuoti šventės dekoracijas, maistą, pramogas ir kitas išlaidas.


#2 žingsnis. Informuoti svečius apie renginio dieną


Jeigu yra galimybė, leiskite svečiams pasirinkti iš dviejų galimų datų ir gimtadienį švęskite tą dieną, kai savo dalyvavimą patvirtina daugiau žmonių;


#3 žingsnis. Pasirinkite šventės temą


Žinodami šventės temą, turėsite lyg atspirties tašką ruošdami dekoracijas, užsakinėdami ar patys gamindami maistą, turėsite idėją, kaip puošti tortą bei galėsite pasirūpinti gimtadienio rekvizitu.


#4 žingsnis. Į šventės vietą užsisakykite prekių bei maisto pristatymo paslaugą


Jeigu šventę organizuojate ne namuose, o, pavyzdžiui, žaidimų aikštelėje, tiesiog užsakykite maisto pristatymo paslaugą, kad pasirinktu laiku pristatytų reikiamus produktus. Tai ypač patogu, kai užsakinėjate sunkius produktus. Dekoracijas, tortą ir viską, ką galima, taip pat užsakykite tiesiai į renginio vietą. Taip pasielgę neužsikrausite dar papildomais rūpesčiai patiems viską „surinkti".


Šventės akimirka
Šventės akimirka
G. Skaraitienės nuotr.


#5 žingsnis. Investuokite į šeimos nuotraukų albumą ir užsisakykite fotografą


Juk taip svarbu įamžinti tuos pačius svarbiausius momentus! Gimtadienio metu neturėsite nei laiko, nei noro nuolat laikyti telefoną rankose ir vis bandyti įamžinti gražias akimirkas. Pasisamdykite fotografą ir po kelių dienų galėsite džiaugtis profesionaliomis nuotraukomis, kuriose užfiksuoti svarbiausi ir gražiausi gimtadienio akcentai.


Šventės akimirka
Šventės akimirka
G. Skaraitienės nuotr.

 

Ketvirtasis Jokūbo gimtadienis


Godos Jokubaitienės sūneliai abu yra gimę pavasarį. Pernai šeima nusprendė abu gimtadienius švęsti kartu. Fotoreportažą iš šios šventės mūsų archyve galite rasti ČIA. Šiemet Goda nusprendė atskirti abiejų berniukų šventes ir pirmiausia surengė Jokūbo šventę. Ketvirtojo gimtadienio tema buvo „Havajai“: Jūsų dėmesiui – Godos asmeninės rekomendacijos ir pastebėjimai po sūnaus ketvirtojo gimtadienio šventės.


Šventės vieta. Gimtadienis vyko „Mažojoje kopoje“. Tai nauja, tik šiais metais atsidariusi vieta su šešiomis tonomis tikro smėlio. Iš pradžių pergyvenau, kad gali būti nesaugu ir vaikų akys bus pilnos smėlio, tačiau nieko panašaus nebuvo. Vaikai traktoriais kasė smėlį, gamino smėlio pyragus ir lakstė po saugią žaidimų erdvę su čiuožykla, kopėčiom ir baltų kamuoliukų baseinu. O tobuliausia buvo tai, kad, priešingai nei daugumoje žaidimų aikštelėje, visą erdvę tėveliai galėjo stebėti lyg per atvirą langą – jokių užslėptų kampų ar nesaugių vietų vaikams.


Jokūbo ketvirtasis gimatdienis
Jokūbo ketvirtasis gimatdienis
G. Skaraitienės nuotr.


Šventės maistas. Aš jį skirstau į dvi dalis: saldus stalas ir „rimtas“ maistas. Pastarasis man visada ypač svarbus. Aš noriu, kad svečiai, o ypač vaikai, gimtadienio metu sočiai ir skaniai pavalgytų. Todėl jau antrą kartą rinkausi „Salt story“. Nuo vieno kąsnio užkandukų iki tobulai supjaustyto arbūzo ant pagaliukų, nuo įmantraus skonio patenkinimo iki karštų tortilijų, kurias čiupo ir patys rankutėmis valgė visi vaikai.


Saldus stalas. Net trys kilogramai morkų torto iš „Tie kepėjai“, kurį valgė visi nuo mažiausio iki didžiausio, nesuprasdami, kad tai daržovių tortas be pridėto cukraus ir kitų nesąmonių. Šlapias, sunkus ir labai gražus. Tiesa, o ar jūs žinote, kaip reikia pjaustyti tokį aukštą tortą? Ogi perpjauti jį horizontaliai per pusę ir tuomet pjaustyti gabaliukais iš pradžių antrą aukštą, o paskui pirmą. Kaip aš sakau, saldus stalas yra duoklė vaikams ir akims. Kartais gimtadienio tortai yra tokie, kad net nesinori valgyti to grožio, o tik džiaugtis.


Jokūbo gimtadienio tortas
Jokūbo gimtadienio tortas
G. Skaraitienės nuotr.


Šventės dekoras. Jis „suvalgė“ pusę gimtadienio biudžeto. Prisipažinsiu, kad su vyru visada svarstome ir diskutuojame, ar reikia vaiko gimtadienio šventei dekoratoriaus ar ne. Aš sakyčiau, kad 100 proc. reikia, jei tai yra krikštynos, jubiliejinis gimtadienis, jau nekalbu apie vestuves. Bet keturmečio gimtadienis?.. Visgi šį kartą nugalėjo pasirinkimas TAIP. „Konfeti“ dirba preciziškai, viskas suderinta nuo spaudos darbų, kurie panaudojami torto ar keksiukų puošybai, vardinių lipdukų ant sulčių buteliukų iki detalių, kurių visuma sukuria tobulą vaizdą.


Tokie būtų mano pastebėjimai ir patarimai organizuojant vaiko šventę. O jei kam trūksta idėjų ar minčių dėl vaikiškų švenčių, dabar jų pilnas internetas – nuo vaikus auginančių tinklaraštininkių iki pintrest’inių nuotraukų.


Nuotraukų galerijoje – Jokūbo ketvirtojo gimtadienio akimirkos:
Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis