7 faktai apie svarbų kūdikio raidos etapą – ropojimą

Retai, bet pasitaiko, kad kūdikiai „prašoka“ ropojimo etapą. Tokiu atveju jie išmoksta šliaužti, o tada po kiek laiko jau stojasi ant kojų ir mokosi vaikščioti. Tačiau tai išimtys. Visgi dažniausias scenarijus yra šis: šliaužimas, ropojimas ir vaikščiojimas. Jūsų dėmesiui – 7 faktai apie svarbų kūdikio raidos etapą – ropojimą.

1. „Ropoti moka“ ką tik gimęs kūdikis. Jeigu gulinčiam ant pilvo naujagimiui prie pėdų pridėsite savo delną ir jis pajus, kad gali atsispirti, atsispirs bei šiek tiek pašliauš pirmyn. Tačiau tai tik refleksas, kuris silpnėja ir išnyksta apie trečią gyvenimo mėnesį.


2. Ne veltui medikai pataria kuo dažniau kūdikius guldyti ant pilvo, o ne laikyti juos gultukuose ar kėdutėse. Guldymas ant pilvo ir ropojimas – susiję. Antrą gyvenimo mėnesį ant pilvo gulintis kūdikis jau sugeba pakelti galvą ir žiūrėdamas į priekį gali ją išlaikyti dešimt sekundžių. Taip stiprinami sprando, nugaros ir rankų raumenys. Kuo jie bus stipresni, geriau išlavinti, tuo greičiau ir vikriau mažylis ropos.


3. Jau penktą gyvenimo mėnesį kūdikis išmoksta gulėdamas ant pilvuko ištiesti vieną ranką pirmyn ir neparpulti. Tai žingsnelis ropojimo link. Šiam įgūdžiui lavinti padeda mėgstamas vaiko žaislas ar daiktas, kurį, gulėdamas ant pilvo, jis mato prieš save ir tai jį stimuliuoja siekti.


4.Septintą–aštuntą mėnesį tobulėja pusiausvyra ir judesiai. Mažylis išmoksta suktis aplink savo ašį. 


5. Šliaužti ant pilvo išmoksta maždaug 9 mėn. kūdikis (kartais ir anksčiau). Dažna šeima pastebi, kad pirmiausia kūdikiui pavyksta šliaužti tik atbulom. Ilgainiui, daug treniruodamasis, šiaip taip mažylis išmoksta pakeisti judėjimo kryptį. Kai kuriais atvejais šliaužimo etapas yra praleidžiamas ir kūdikis iš karto ropoja. Arba, kai jau minėta, praleidžiamas ropojimo etapas ir kūdikis, išmokęs šliaužti, mokosi vaikščioti. Tačiau tai išimtys. Visgi dažniausias scenarijus yra šis: šliaužimas, ropojimas ir vaikščiojimas.


6. Dešimtą mėnesį kūdikis jau bando pasiremti ne tik rankomis, bet pakelti ir užpakaliuką. Netrukus išmoksta stovėti keturiom, bet ne iš karto pavyksta. Po kelių dienų pakėlęs užpakaliuką mokosi siūbuoti, „tikrina“, ar neparpuls. Jei gerai sekasi, bando perkelti ranką, pajudinti iš vietos koją. Tai yra starto pozicija, iš kurios jis ropos.


7. Vienuoliktą ir dvyliktą mėnesį kūdikis gerai ropoja, todėl jaučiasi gana savarankiškas, viskuo domisi. Svarbu pasirūpinti, kad būtų saugu ropoti, ir mažylis nepasiektų aštrių, smulkių, pavojingų daiktų. Šiame amžiuje kūdikiai dažnai susižaloja, apsinuodija, paspringsta ar nusidegina. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis