Džiaugsmas ant puoduko: kaip lengvai ir nestresuojant atsisakyti sauskelnių

Puoduko reikalai – tai naujas etapas jūsų mažylio gyvenime, kai atsisakoma sauskelnių. Gali atrodyti, kad tai daug pastangų reikalaujanti užduotis, bet viskas nėra taip baisu, kaip gali pasirodyti iš pradžių.

1. Tam turi ateiti tinkamas laikas


Labai svarbu suprasti, ar jūsų vaikas yra pasiruošęs. Kiekvienas vaikas yra unikalus ir gali būti pasiruošęs skirtingo amžiaus. Tačiau dažniausiai vaikai pradeda rodyti tam tikrus ženklus, kad jau yra pasiruošę atsisakyti sauskelnių, nuo 18 iki 24 mėnesių amžiaus. Jie gali pradėti domėtis tuo, ką daro tėvai ar vyresni broliukai ir sesutės, gali pradėti rodyti diskomfortą dėvėdami sauskelnes, o galbūt jau moka pasakyti ar parodyti, kada jiems reikia eiti į tualetą.


2. Pasiruoškite procesui


Pasiruošimas - tai dar vienas svarbus žingsnis. Nusipirkite puoduką, kuris patrauks jūsų vaiko dėmesį, būtų patogus sėdėti ir, žinoma, lengvas valyti. Galite pasirinkti puoduką su jų mėgstamų veikėjų paveikslėliais ar spalvomis.


3. Kūrybiškumas - geriausias mokymosi būdas


Vaikams labai patinka žaisti. Galite paversti šį procesą smagiu žaidimu. Kai tik jūsų vaikas atlieka "reikaliukus" ant puoduko, jam galima padovanoti smulkų prizą. Taip pat galite sukurti spalvingą kalendorių, kuriame kiekvieną kartą, kai jis eina į tualetą, galėsite užklijuoti spalvotą lipduką. Pasitelkite savo kūrybiškumą ir žaismingą vaizduotę.


4. Gerbkite savo vaiko tempą


Svarbu nepamiršti, kad kiekvienas vaikas yra individualus ir procesas kiekvienam gali užtrukti skirtingai. Pripažinkite jų pastangas ir skatinkite juos net jei įvyksta ir nesėkmių. Nenuvertinkite jų už klaidas, nes tai gali sukelti stresą ir dar labiau uždelsti procesą.


5. O galbūt puoduko ir nereikia?


Ne vieni tėvai gali pasidalinti savo patirtimi, jog jų vaikas ant puoduko net nesėdėjo, o iškart sėdosi ant tualeto. Įsigykite specialų vaikišką rėmą ant tualeto, kad vaikas jaustųsi saugiai ir pamėginkite – galbūt puoduko jam ir nebeprireiks.


Bet kokiu atveju, svarbiausia - kantrybė ir supratimas. Atminkite, kad šis procesas yra natūralus ir nieko nereikia skubinti. Leiskite vaikui priprasti prie naujos patirties savo tempu. Tik nepamirškite šypsotis - juk tai yra smagi kelionė į augančio vaiko pasaulį!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis