Lietuvoje populiarėja prietaisas, padedantis kūdikiams ir vaikams saldžiai miegoti

 (16)
Tikriausiai nėra tėvų, kurie nors kartą mintyse nežadėjo „atiduoti ar padaryti visko, kad tik vaikas pagaliau užmigtų". Tokiomis akimirkomis niekas neatrodo kvaila - net ir vidury nakties gaudžiantis siurblys ar didelė sąskaita už vandenį... Tėveliai sutinka, kad visos priemonės, kurios padeda kūdikiui užmigti yra neįkainojamos vertės.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

„Pasitaiko, kad žmonės taip sugadina buitinius prietaisus, nes bemigdant vaiką šie tiesiog perdega", - šypsosi Dalia Kalinauskienė, „Baby city" prekės ženklo komercijos vadovė, papasakojusi apie specialiai vaikams sukurtą baltojo triukšmo įrenginį.

Sukuria pažįstamą ir jaukią atmosferą

Tyrimai rodo, kad labiausiai harmoningi, raminantys ir teigiamai veikiantys žmogaus emocijas yra lietaus ir dažnai jį lydinčio griaustinio garsai, taip pat jūros ar miško ošimas. Visi šie garsai priskiriami baltajam triukšmui, kurį galima išgauti ir dirbtiniu būdu.

Kūdikių priežiūros srityje visai neseniai pradėto naudoti „baltojo triukšmo" metodo atradėju laikomas Pietų Kalifornijos medicinos mokyklos universiteto pediatrijos profesorius Harvey Karpas. Būtent jis susiejo kūdikio ramybės jausmą su tam tikro pobūdžio garsais. Savo knygoje „Laimingiausias kūdikis kvartale" (angl. „The Happiest Baby on the Block") pirmus tris mėnesius po gimimo profesorius abibūdina kaip „ketvirtąjį nėštumo trimestrą": nors kūdikis jau nebe mamos pilve, tačiau dar nėra pasiruošęs šiam pasauliui. Nenuostabu, kad kūdikiai jaučiasi nesaugiai - juk iki gimimo buvo apsupti duslių, prislopintų garsų, šiltų ir jaukių „sienų".

Anot profesoriaus, geriausias būdas nuraminti kūdikį yra atkurti garsus bei judesius, panašius į tuos, kuriuos jis girdėjo ir jautė, kai dar buvo mamos įsčiose: tekančius skysčius, mamos skrandžio darbą, širdį, išorės garsus. Būtent tokią funkciją atlieka baltąjį triukšmą skleidžiantys žaislai, pritaikyti specialiai kūdikiams.

„Lietuvoje tai naujas prietaisas - mūsų parduotuvėse jis atsirado šių metų pradžioje, tačiau jau sulaukė didelio susidomėjimo. Žmonių atsiliepimai labai geri. Daugelis jau seniai laukė šios priemonės, nes iki šiol neretai tėveliai vaikus migdydavo su fenais, siurbliais ir kitais buitiniais garsais. Šis žaislas labai patogus, nedidelis, todėl jį galima visuomet turėti su savimi", - šypsosi D. Kalinauskienė.

A.Pikšrytės nuotr.

Šiuo metu galima įsigyti dviejų dydžių minkštų žaislų, į kuriuos dedamas specialus baltąjį triukšmą skleidžiantis prietaisas. Galima reguliuoti garso intensyvumą bei parinkti vieną iš 5 skirtingų, nuo tolygaus ūžimo iki mamos širdies plakimą ar lietų imituojančių garsų. Baltąjį triukšmą skleidžiantį žaislą galima naudoti įvairaus amžiaus vaikų atsipalaidavimui ar miegui pagerinti. Pasak „Baby city" atstovės, į žaislo gamintoją kreipiasi net ir miego sutrikimų turintys suaugusieji.

A.Pikšrytės nuotr.

Ne visi garsai veikia teigiamai

Triukšmas lydi mus kiekvieną dieną ir dažnai dėl savo paskirties yra labai reikalingas. Tačiau kartais jis erzina arba net nejučia neigiamai veikia mūsų savijautą, todėl garsus, kurie supa vaikus reikia parinkti atsakingai.

Prie nuolatinio triukšmo žmogus pripranta ir ima jo nebegirdėti, todėl vis garsina radijo imtuvą, televizorių. Nuolatinis, nors ir, atrodytų, visai neįkyrus, triukšmas gali pažeisti klausą, skatinti nuotaikos svyravimus, agresiją bei sukelti rimtesnes ligas. Nuolatinis „blogas" triukšmas centrinę ir vegetacinę nervų sistemas veikia panašiai kaip ilgalaikis stresas.

Nuolat veikiant itin dideliam triukšmui, žmogui atsiranda psichinės reakcijos, 60-80 dB garsas sukelia vegetacinės nervų sistemos pakitimų, nuo 90-110 dB garso žmogus gali apkursti, daugiau nei 120 dB pažeidžia klausos organą. Pavyzdžiui, miesto ir buities prietaisų keliamas triukšmas siekia nuo 40 iki 100 dB, savo širdies plakimą žmogus girdi 10 dB garsu, 30 dB triukšmą sukelia lapų šlamėjimas, 40 dB - šnabždesys, 50 dB - lietus bei įprastinė kalba, 70 dB - garsi kalba, 80 dB - durų, telefono skambutis, 85 dB - sunkvežimis, 90 dB - riksmas, 95-110 dB - motociklas, 120 - greitosios pagalbos automobilių sirenos.

Pagal pagal tam tikras fizikines savybes triukšmas skirstomas į „baltą", „rožinį", „rudą" ir „juodą". Būtent baltasis triukšmas yra panašiausias į gamtoje sutinkamus ir raminančiai veikiančius garsus - lietaus šniokštimą, medžių lapų šnaresį, jūros ošimą. Specialistai, atlikę tyrimus su specialiai vaikams skirtais baltojo triukšmo prietaisais, rekomenduoja naudoti 50-60 dB garsumą.

Išgirsti ir palyginti skirtingų spalvų triukšmą galite čia: https://playnoise.com/

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

0-6 mėnesiai

Kūdikių priežiūros priemonė, kurią tėveliams reikėtų rinktis atsakingai (1)

Kūdikių priežiūros priemonė, kurią tėveliams reikėtų rinktis atsakingai
Dar ir šiais laikais, kai visas prekes renkamės itin atsakingai ir nevengiame perskaityti etikečių, atsiranda manančių, kad „sauskelnės yra sauskelnės, kokias nupirksi, tokios vaikui bus gerai". Tačiau toks aplaidus šios vaikų ir kūdikių priežiūros priemonės vertiniams gali turėti neigiamų pasekmių ir atsiliepti mažylių sveikatai.

Psichologė – apie neramų kūdikių miegą (1)

Psichologė – apie neramų kūdikių miegą
Psichologė Karolina Gurskienė apžvelgia naujagimio ir kūdikio iki trijų mėnesių amžiaus miego įpročius.

Kūdikio miegas: kas padės užtikrinti, kad mažylis gerai pailsėtų

Kūdikio miegas: kas padės užtikrinti, kad mažylis gerai pailsėtų
Kokybiškas miegas ir pakankamas jo valandų skaičius – reikalingas kiekvienam žmogui. Tiek suaugusiam, tiek vaikui. Kūdikiams – jis itin naudingas.

Įvardijo populiariausią mergaitės vardą visame pasaulyje (20)

Įvardijo populiariausią mergaitės vardą visame pasaulyje
Vardų mados egzistuoja visame pasaulyje, Lietuva - ne išimtis. Paskelbtasis populiariausias mergaitės vardas visame pasaulyje yra gana populiarus ir mūsų šalyje.

Jei vaikas gimė 2017 metais, jo stipriosios savybės bus šios

Jei vaikas gimė 2017 metais, jo stipriosios savybės bus šios
Jeigu mažylis gimė tarp 2017 metų sausio 28 dienos ir 2018 metų vasario 15, jį pagal kinų kalendorių globoja Ugninis raudonas Gaidys.

10 gudrybių, kad kūdikio auginimas būtų lengvesnis (1)

10 gudrybių, kad kūdikio auginimas būtų lengvesnis
Tikėtina, kad dar nėštumo metu niekas jums nežadėjo, jog kūdikio auginimas bus lengvas. Tėvai, draugai ir artimieji jums pripasakojo ne vieną istoriją apie sunkią naujagimio maitinimo pradžią, iššūkius, kai tenka ištverti ne vieną bemiegę naktį, ar tai, kokios baimės atsiranda, kai esi atsakingas už gležną būtybę.

Vaiko kambario interjeras: kelios taisyklės, kurias būtina žinoti

Vaiko kambario interjeras: kelios taisyklės, kurias būtina žinoti
Stilingai ir praktiškai įrengti kūdikio ar vaiko kambarį – ne tokia ir lengva užduotis.

10 gudrybių, kaip sutaupyti pinigų perkant kūdikio kraitelį (1)

10 gudrybių, kaip sutaupyti pinigų perkant kūdikio kraitelį
Likus keliems mėnesiams iki kūdikio gimimo, tėveliai ima nerimauti ne tik dėl gimdymo ar to, kaip tinkamai reikės pasirūpinti trapia būtybe, tačiau ir dėl ilgo pirkinių sąrašo. Kiek ir kokių daiktų reikės? Ar verta viską pirkti iškart? O gal užteks pačių būtiniausių kūdikio priežiūros priemonių?

Paaiškėjo populiariausi vardai Lietuvoje (89)

Paaiškėjo populiariausi vardai Lietuvoje
Registrų centras išplatino naujausius duomenis apie naujagimių vardų registravimą. Populiariausi vaikams suteikiami vardai šį pusmetį buvo Matas ir Emilija.

Sveikas, mažyli: kaip namus paruošti kūdikio gimimui (1)

Sveikas, mažyli: kaip namus paruošti kūdikio gimimui
Būsimi tėveliai kartais taip susikoncentruoja į dar negimusio vaikelio garderobą ar vis galvoja, ką pasiimti į ligoninę, kad pamiršta namų erdvę pritaikyti naujam gyventojui. Kokių daiktų jums tikrai prireiks? Kaip namus paversti saugiais kūdikiui ir išvengti nelaimių?

Kūdikiai savarankiškai gali stovėti jau nuo keturių mėnesių (1)

Kūdikiai savarankiškai gali stovėti jau nuo keturių mėnesių
Nors knygose apie vaikus rašoma, kad kūdikiai dažniausiai be aplinkinių pagalbos stovėti gali sulaukę apie 9 mėnesių, naujausiame mokslininkų atliktame tyrime teigiama, kad kūdikiai šį itin svarbų gebėjimą gali išvystyti kur kas anksčiau.

Pasaulį nustebinęs žingsniuojančio naujagimio vaizdo įrašas klaidina: taip gali kiekvienas (14)

Pasaulį nustebinęs žingsniuojančio naujagimio vaizdo įrašas klaidina: taip gali kiekvienas
Šiomis dienomis socialiniuose tinkluose vaikus auginantys tėvai aktyviai dalijasi vaizdo įrašu, kuriame įamžintas už pažastų laikomas ir žingsniuojantis naujagimis.

Šiais laikais tėvai pamiršta kelias svarbias krikštynų tradicijas (41)

Šiais laikais tėvai pamiršta kelias svarbias krikštynų tradicijas
Vasarą galima pavadinti vestuvių ir krikštynų metu. Šiltas oras ir saulėtos dienos – pats geriausias laikas švęsti jaukiausias ir visoms šeimoms svarbiausias šventes.

Prieš pirkdami sauskelnes, įsitikinkite dėl kelių dalykų (3)

Prieš pirkdami sauskelnes, įsitikinkite dėl kelių dalykų
Jei esate „be penkių minučių" mama ar tėtis, tikėtina, kad didžiąją dalį savo laiko skiriate naujos gyvybės atėjimo pasiruošimui.

9 mamos atvirauja, kaip rinko savo vaikams vardus apklausa (45)

9 mamos atvirauja, kaip rinko savo vaikams vardus <span style="color: #ff0000;"><sup>apklausa</sup></span>
Šią savaitę pakvietėme mamas prisiminti vieną svarbiausių darbų, kuris laukia pagimdžius - išrinkti kūdikiui vardą. Kaip parodė mamų apklausa, vardai mažyliui renkami įvairiai - ir jau pagimdžius, ir nėštumo metu, ir dar net neplanuojant vaikų.