10 dalykų, kuriuos įsivaizduoji vienaip, o pagimdžiusi supranti, jog klydai

 (19)
Kol dar nesilaukiau Adomo, vaikai man buvo kažkokios kosmoso gėlytės: mieli, draugiški, juokingi ir labai juokingi. Apie vaikų auginimą neturėjau jokio žalio supratimo, tik tai, kad jiems patinka dovanos.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Nėštumas savaime padiktavo smalsumą, kuomet ėmiau ne tik skaityti knygas, bet ir stebėti vaikų elgesį, vertinti kitų tėvų pasirinkto auklėjimo taktikas, taip pat imdavau graudintis išvydusi kiekvieną mielą kūdikio vaizdelį ar žiūrėdama filmus kaip įsimylėjėliams gimsta vaikelis.

Tapusi mama supratau, kad nėštumo fantazijos labai skiriasi nuo realios tėvystės. Ir galbūt nieko nenustebinsiu pasakydama, kad tapus mama pasaulis tiesiog atrodo kitoks, kad daugelį dalykų imi vertinti visiškai kitaip, bet kartais taip smagu palyginti gyvenimą prieš ir po.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kai moteris tampa mama, nutinka vienas įdomus dalykas
11 būdų, kaip paversti vaiką nevykėliu

Tapusi mama aš supratau, kad:

- laiko vertė yra kur kas didesnė, nei kada nors žinojau. Laikas, skirtas vaiko lavinimui, laikas, praleistas tik dviese su vyru, laikas, kuomet tu dar esi jauna, nes auginant vaiką, jis taip greitai bėga, kad sunku susitaikyti su tuo, jog paakiuose raukšlių tik daugėja. Laikas yra be galo brangus, todėl jį reikia tinkamai išnaudoti ir vertinti;

- atsiradus vaikui, šeima tiesiog natūraliai pradeda daugiau domėtis sveikesne mityba, renkasi sveikesnius produktus ar užkandžius, daugiau laiko skiria produkto sudėties analizei, o kai kurie iš esmės keičia gyvenimo būdą tapdami vegetarais ar ekologiško maisto gerbėjais, ir tai ne mamyčių pamišimas, kaip kad įsivaizdavau nėštumo metu, o normalus rūpestis vaiko sveikata;

- mama neturi laiko sirgti, ir dabar kaip niekad bijau net menkiausio peršalimo, nes sirgimas nebus gulėjimas lovoje ir skambinimas visiems iš eilės guostis. Sirgimas mamai reiškia įprastą dieną su nepalyginamai blogesne savijauta;

- nufotografuoti besišypsantį, į objektyvą tiesiai žiūrintį, laimingą kūdikį, kokie dažniausiai būna reklamose, yra tiesiog misija neįmanoma, nes kūdikio miegelis tampa toks svarbus, kad nesinori jo drumsti net ir nekaltu mygtuko paspaudimu, o ir pati randi svarbesnių darbų. Kai vaikas jau pradeda sėdėti, žaisti, vaikščioti, tai paprašyti, kad jis atsisuktų į tą visiškai neįdomią juodą skylę, nėra vilčių;

- beveik visuose filmuose rodo daug nesąmonių apie kūdikius ir nėščias, pvz., kad beveik 90 proc. filminių nėštučių nubėga nerealiai gausūs vandenys, kad visos jos gimdo automobilyje arba parduotuvėje, kad kūdikius nešasi į ofisus ir ten dirba, kad kūdikiai dažniausiai miega. Realybėje tikrai to nebūna;

- iš tiesų susitvarkyti namus su vaiku yra neįmanoma. Kol pati to nepatyriau, tiesiog galvodavau, kad toks žmonių gyvenimo būdas: gyventi šiek tiek apsivertus su dviem kalnais rūbų (skalbinių ir laukiančių lygintuvo), po visus namus išmėtytais žaislais, prie kojų limpančiais trupiniais... Save laikau prijaučiančia pedante, bet mūsų namai jau niekada nebebūna tvarkingi, nes tiesiog trupinių ir pirštų antspaudų 10 kartų padaugėja, o laiko tvarkymuisi 10 kartų sumažėja;

- kad ir kaip būčiau optimistiškai vertinusi savo galimybes, bet dirbti (turiu omenyje ne namų ruošos darbą ar rankdarbius, o realų darbą darbdaviui) namuose su kūdikiu / vaiku be trečio asmens pagalbos yra neįmanoma;

- turėjau nusistačiusi daug dalykų: mano vaikas tikrai taip nedarys, nes čia juk tik tėvų, mano vaikas tikrai sėsis ant puoduko jau metų laiko, mano vaikas.... Bet! Tapus mama matau realybę, o ji yra tokia, kad vaiko tu nepriversi elgtis vienaip ar kitaip, viskam yra savas metas ir visas tas auklėjimo bei vaiko vystymosi ir raidos subtilybes dar reikia gerai išmanyti, tik po to pulti vertinti; 

- nors vaikiški rūbai 10 kartų mažesni už suaugusių, bet kainuoja beveik tiek pat arba net brangiau. Tik iki šiol nesuprantu šio fenomeno: ar kainas įtakoja didesni reikalavimai vaikiškoms prekėms, ar pardavėjai tiesiog žino, kad tėvai vaikams tikrai pirks;

- pati aš tikrai neužaugau, mane užaugino tėvai ir jiems reikėjo įdėti iš tiesų daug meilės, kantrybės, bemiegių naktų, atsidavimo, rūpesčio, dėmesio, auklėjimo, pašnekesių, tolerancijos, supratimo, daug daug, daug savo laiko... Aš, kaip niekada gyvenime, jaučiuosi jiems be galo dėkinga!

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

3 klausimai psichologei apie depresiją po gimdymo. Dvi istorijos

3 klausimai psichologei apie depresiją po gimdymo. Dvi istorijos
Ligų klasifikacijoje nerasite depresijos po gimdymo kaip atskiros ligos. Ji gali prasidėti nėštumo metu ir pirmaisiais metais po gimdymo, vėliau atsiradę depresijos požymiai jau nebus priskiriami šiai depresijai.

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!
„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris
Nereta vaikų neseniai susilaukusi moteris susiduria su subtilia bėda – intymus ryšys jai nebeteikia tiek malonumo, kiek anksčiau.

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama
Gal nėštumas ir gimdymas - puiki proga suartėti, jei iki šiol to trūko? Straipsnio konsultantė – „Invito" psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.