10 dalykų, kuriuos įsivaizduoji vienaip, o pagimdžiusi supranti, jog klydai

 (19)
Kol dar nesilaukiau Adomo, vaikai man buvo kažkokios kosmoso gėlytės: mieli, draugiški, juokingi ir labai juokingi. Apie vaikų auginimą neturėjau jokio žalio supratimo, tik tai, kad jiems patinka dovanos.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Nėštumas savaime padiktavo smalsumą, kuomet ėmiau ne tik skaityti knygas, bet ir stebėti vaikų elgesį, vertinti kitų tėvų pasirinkto auklėjimo taktikas, taip pat imdavau graudintis išvydusi kiekvieną mielą kūdikio vaizdelį ar žiūrėdama filmus kaip įsimylėjėliams gimsta vaikelis.

Tapusi mama supratau, kad nėštumo fantazijos labai skiriasi nuo realios tėvystės. Ir galbūt nieko nenustebinsiu pasakydama, kad tapus mama pasaulis tiesiog atrodo kitoks, kad daugelį dalykų imi vertinti visiškai kitaip, bet kartais taip smagu palyginti gyvenimą prieš ir po.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kai moteris tampa mama, nutinka vienas įdomus dalykas
11 būdų, kaip paversti vaiką nevykėliu

Tapusi mama aš supratau, kad:

- laiko vertė yra kur kas didesnė, nei kada nors žinojau. Laikas, skirtas vaiko lavinimui, laikas, praleistas tik dviese su vyru, laikas, kuomet tu dar esi jauna, nes auginant vaiką, jis taip greitai bėga, kad sunku susitaikyti su tuo, jog paakiuose raukšlių tik daugėja. Laikas yra be galo brangus, todėl jį reikia tinkamai išnaudoti ir vertinti;

- atsiradus vaikui, šeima tiesiog natūraliai pradeda daugiau domėtis sveikesne mityba, renkasi sveikesnius produktus ar užkandžius, daugiau laiko skiria produkto sudėties analizei, o kai kurie iš esmės keičia gyvenimo būdą tapdami vegetarais ar ekologiško maisto gerbėjais, ir tai ne mamyčių pamišimas, kaip kad įsivaizdavau nėštumo metu, o normalus rūpestis vaiko sveikata;

- mama neturi laiko sirgti, ir dabar kaip niekad bijau net menkiausio peršalimo, nes sirgimas nebus gulėjimas lovoje ir skambinimas visiems iš eilės guostis. Sirgimas mamai reiškia įprastą dieną su nepalyginamai blogesne savijauta;

- nufotografuoti besišypsantį, į objektyvą tiesiai žiūrintį, laimingą kūdikį, kokie dažniausiai būna reklamose, yra tiesiog misija neįmanoma, nes kūdikio miegelis tampa toks svarbus, kad nesinori jo drumsti net ir nekaltu mygtuko paspaudimu, o ir pati randi svarbesnių darbų. Kai vaikas jau pradeda sėdėti, žaisti, vaikščioti, tai paprašyti, kad jis atsisuktų į tą visiškai neįdomią juodą skylę, nėra vilčių;

- beveik visuose filmuose rodo daug nesąmonių apie kūdikius ir nėščias, pvz., kad beveik 90 proc. filminių nėštučių nubėga nerealiai gausūs vandenys, kad visos jos gimdo automobilyje arba parduotuvėje, kad kūdikius nešasi į ofisus ir ten dirba, kad kūdikiai dažniausiai miega. Realybėje tikrai to nebūna;

- iš tiesų susitvarkyti namus su vaiku yra neįmanoma. Kol pati to nepatyriau, tiesiog galvodavau, kad toks žmonių gyvenimo būdas: gyventi šiek tiek apsivertus su dviem kalnais rūbų (skalbinių ir laukiančių lygintuvo), po visus namus išmėtytais žaislais, prie kojų limpančiais trupiniais... Save laikau prijaučiančia pedante, bet mūsų namai jau niekada nebebūna tvarkingi, nes tiesiog trupinių ir pirštų antspaudų 10 kartų padaugėja, o laiko tvarkymuisi 10 kartų sumažėja;

- kad ir kaip būčiau optimistiškai vertinusi savo galimybes, bet dirbti (turiu omenyje ne namų ruošos darbą ar rankdarbius, o realų darbą darbdaviui) namuose su kūdikiu / vaiku be trečio asmens pagalbos yra neįmanoma;

- turėjau nusistačiusi daug dalykų: mano vaikas tikrai taip nedarys, nes čia juk tik tėvų, mano vaikas tikrai sėsis ant puoduko jau metų laiko, mano vaikas.... Bet! Tapus mama matau realybę, o ji yra tokia, kad vaiko tu nepriversi elgtis vienaip ar kitaip, viskam yra savas metas ir visas tas auklėjimo bei vaiko vystymosi ir raidos subtilybes dar reikia gerai išmanyti, tik po to pulti vertinti; 

- nors vaikiški rūbai 10 kartų mažesni už suaugusių, bet kainuoja beveik tiek pat arba net brangiau. Tik iki šiol nesuprantu šio fenomeno: ar kainas įtakoja didesni reikalavimai vaikiškoms prekėms, ar pardavėjai tiesiog žino, kad tėvai vaikams tikrai pirks;

- pati aš tikrai neužaugau, mane užaugino tėvai ir jiems reikėjo įdėti iš tiesų daug meilės, kantrybės, bemiegių naktų, atsidavimo, rūpesčio, dėmesio, auklėjimo, pašnekesių, tolerancijos, supratimo, daug daug, daug savo laiko... Aš, kaip niekada gyvenime, jaučiuosi jiems be galo dėkinga!

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos
Artėjančios gražiausios žiemos šventės daugiausiai džiaugsmo suteikia vaikams. Jiems laukimo laikotarpis tampa nepaprastas, per kurį jie rašo laišką Kalėdų Seneliui, kasdien atidaro vis kitą Advento kalendoriaus langelį, stengiasi kuo geriau elgtis ir nori, kad tai pastebėtų patys artimiausi – jų tėveliai.

Pati švelniausia mama pagal Zodiaką (1)

Pati švelniausia mama pagal Zodiaką
Kokia mama esate pagal Zodiako ženklą: kontroliuojanti ar į vaiko auklėjimą žvelgianti laisviau?

Mamos laiškas: kaip galiu nemylėti tavęs, mano vaike

Mamos laiškas: kaip galiu nemylėti tavęs, mano vaike
Tinklaraščio „Mama su šypsena kišenėje“ autorė Neringa augina penkis vaikus. Savo dienos nutikimus ji suguldo dienoraštį. Jūsų dėmesiui - Neringos laiškas vaikui.

Atviras pokalbis su mamomis: ar savo vaikus tikrai myliu vienodai (1)

Atviras pokalbis su mamomis: ar savo vaikus tikrai myliu vienodai
Vieną dieną kalbėjausi su drauge apie vaikus ir nejučia kalba pakrypo apie meilę jiems. Ji prasitarė: „Gal aš ir baisi mama, bet mažąjį myliu labiau..." Susimąsčiau: deklaruojame, kad visus savo mažylius mylime vienodai, bet ar tikrai? Kelios mamos atvirai pasakoja apie meilę savo vaikams (vardai jų prašymu pakeisti).

Seksas po gimdymo: 7 priežastys, kodėl viskas jau kitaip (1)

Seksas po gimdymo: 7 priežastys, kodėl viskas jau kitaip
Per nėštumą ir gimdymą moters organizme vyksta pokyčiai kurie turi įtakos jos fiziologijai. Būtent todėl skausmingas seksas po gimdymo – dažnas reiškinys.

Kada po gimdymo geriausia grįžti į darbus: po metų ar dvejų? (19)

Kada po gimdymo geriausia grįžti į darbus: po metų ar dvejų?
Vaikus planuojančios ir jų laukiančios šeimos žino, kad gimus mažyliui jų gyvenimas pasikeis. Daugiausiai naujovių ir iššūkių laukia mamos, kurios kasdienybė kardinaliai keisis.

Kaip tokios nuotraukos yra susijusios su pagimdžiusių moterų depresija (7)

Kaip tokios nuotraukos yra susijusios su pagimdžiusių moterų depresija
Ar atkreipėte dėmesį, kokios tobulos po gimdymo būna žinomos moterys – aktorės, politikės, dainininkės, karalienės? Štai Kate Middleton tą pačią dieną po abiejų gimdymų pasirodė viešumoje švytinti, pasipuošusi, su nepriekaištingu makiažu.

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų (8)

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų
Santuokoje būna visko, todėl tie, kurie tuokiasi tikėdamiesi, kad po vedybų bus geriau, dažniausiai nusivilia.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (3)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras (35)

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras
Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai apie intymų poros gyvenimą susilaukus vaikų: pagerėja jis, pablogėja ar išlieka toks pat?

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką (12)

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką
Psichologės Karolinos Gurskienės mintys apie motinystę ir šeimų pasirinkimą auginti daugiau kaip vieną vaiką.