5 patarimai jaunoms mamoms, kurios ką tik grįžo į darbus

 (2)
Dirbantys tėvai skiriasi nuo bevaikių kolegų. Jie neužtrunka darbe, turi „papildomų" vėjaraupių atostogų ir pasiilgsta vaikų. Kad tokie skirtumai nepagadintų atmosferos darbe, tereikia laikytis penkių paprastų žaidimo taisyklių.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Vaikų nuotraukos ant rašomojo stalo, nuolatiniai skambučiai į namus – tėvų džiaugsmams ir rūpesčiams darbe turi būti ribos. Tačiau kur jas užbrėžti? Penki patarimai, kad šeima netrukdytų darbe.

Laimė turėti vaikų – kolegos džiaugsis drauge, jei neperdozuosite

Jūs tiesiog švytite iš laimės, nes mažoji dukrelė pirmą sykį ištarė „mama" arba sūnus jau išmoko parašyti savo vardą? Aišku, kad tokiomis džiaugsmingomis kulminacijomis galima pasidalyti su kolegomis. Bet per daug tėvų laimės netrunka sunervinti. Vaikų neturinčius kolegas greit nuvargina ilgi pasakojimai apie vakarykštę „dramą ant puoduko", jie nesugeba įvertinti vaikų piešiniais nuklijuotos kabineto sienos grožio, o įdėti šeimos idilės nuotrauką į kompiuterio ekrano užsklandą jiems atrodo paika. O dar ir viršininkas klausia: „Kažin, jos galva darbe, ar vis dar namie?" Verčiau palaukite, kol patys kolegos užkalbins Jus apie šią naują gyvenimo etapą. Nedidelė nuotrauka ant rašomojo stalo, kad nebūtų taip ilgu be vyro ir vaikų? Dėl šito tikrai niekas neprieštaraus.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Įspūdžiai iš atostogų su mažu vaiku Turkijoje
Mama: vieną vaiką myliu labiau – ką patars psichologė

Skambinti vaikams galima – tik nekalbėkite ištisas valandas

Lukas pargriuvo, Paulina nori eiti pas draugę, o Jokūbas gavo prastą pažymį iš matematikos - vaikams svarbu, kad ir darbo metu tėvai būtų pasiekiami. Tylus kasdieninis „aš tave myliu" pokalbis telefonu niekam netrukdys. Tačiau ilgas diskusijas apie uždraustus kompiuterinius žaidimus ar televizijos laidas palikite vakaro valandoms, kai galėsite kalbėtis akis į akį.

Buities rūpesčiai? – Verčiau pasakokite apie išspręstas problemas

Naujoji auklėtoja visiška žioplė, Jūsų vyras jau kelias savaites namie nepajudina nė piršto, o su močiute niekaip negali susitarti – ji ir dieną kiša mažajam čiulptuką... Aišku, kad visa tai smarkiai erzina, tačiau yra labai jau asmeniška. Blogos žinios skleidžia blogą nuotaiką, taip pat ir darbe. Be to, klausantis jų netgi galima pamanyti, kad visai nesusitvarkote su savo namiškiais. Verčiau pasakokite apie įveiktus sunkumus. Kasdieniame šeimos chaose mamos ugdosi vertingas vadybininko savybes: planuoti, deleguoti, organizuoti, nenusileisti ir pasiekti savo, spręsti konfliktus - tegu kolegos ir viršininkai apie tai sužino.

Mažasis serga – pademonstruokite savo lankstumą

Visiškai teisėtai susirgus vaikui tėvai gali pasiimti laisvų dienų. Tačiau jei auga nepadarytų darbų kalnai, o kolegos dejuoja dėl juos užgriuvusios jūsų darbo naštos, parodykite savo lankstumą - gal dalį darbo galima atlikti ir namie arba, jei darbovietė netoli nuo namų, ateiti padirbėti vakare. Puoselėkite ratą žmonių, kuriais jūsų vaikai pasitiki (močiutės, kaimynai, bičiuliai) ir kurie reikalui prispyrus galės pasirūpinti vaikais.

Man reikia trumpam išbėgti": likite pasiekiama

Vyresnioji pamiršo maudymosi reikmenis, o šiandien baseino diena, nėra kam parvesti mažąjį iš darželio... Trumpai išbėgti iš darbo, kai namuose „viskas griūva", nėra labai gerai, bet ne visada šito pavyksta išvengti. Verčiau dar prieš sugrįždama į darbą po motinystės atostogų išsiaiškinkite, ar prireikus bus įmanoma valandėlei „pabėgti". Prižadėkite tokiais atvejais visad būti pasiekiama mobiliuoju telefonu. Palikite namų raktą pas kaimynus ar draugus, kurie apsiims pagloboti vaikus. Kad vaikais visad galėtų Jus pasiekti, verta turėti „šeimos" mobilųjį, kurio numerį žino tik vaikus prižiūrintis žmogus ir vaikai. Įjungus vibravimo režimą skubiais atvejais būsite pasiekiama netgi per posėdžius, o trumpam atsiprašiusi ir išėjusi iš kabineto neužsitrauksite nemalonės.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

3 klausimai psichologei apie depresiją po gimdymo. Dvi istorijos

3 klausimai psichologei apie depresiją po gimdymo. Dvi istorijos
Ligų klasifikacijoje nerasite depresijos po gimdymo kaip atskiros ligos. Ji gali prasidėti nėštumo metu ir pirmaisiais metais po gimdymo, vėliau atsiradę depresijos požymiai jau nebus priskiriami šiai depresijai.

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!
„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris
Nereta vaikų neseniai susilaukusi moteris susiduria su subtilia bėda – intymus ryšys jai nebeteikia tiek malonumo, kiek anksčiau.

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama
Gal nėštumas ir gimdymas - puiki proga suartėti, jei iki šiol to trūko? Straipsnio konsultantė – „Invito" psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.