5 patarimai jaunoms mamoms, kurios ką tik grįžo į darbus

 (2)
Dirbantys tėvai skiriasi nuo bevaikių kolegų. Jie neužtrunka darbe, turi „papildomų" vėjaraupių atostogų ir pasiilgsta vaikų. Kad tokie skirtumai nepagadintų atmosferos darbe, tereikia laikytis penkių paprastų žaidimo taisyklių.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Vaikų nuotraukos ant rašomojo stalo, nuolatiniai skambučiai į namus – tėvų džiaugsmams ir rūpesčiams darbe turi būti ribos. Tačiau kur jas užbrėžti? Penki patarimai, kad šeima netrukdytų darbe.

Laimė turėti vaikų – kolegos džiaugsis drauge, jei neperdozuosite

Jūs tiesiog švytite iš laimės, nes mažoji dukrelė pirmą sykį ištarė „mama" arba sūnus jau išmoko parašyti savo vardą? Aišku, kad tokiomis džiaugsmingomis kulminacijomis galima pasidalyti su kolegomis. Bet per daug tėvų laimės netrunka sunervinti. Vaikų neturinčius kolegas greit nuvargina ilgi pasakojimai apie vakarykštę „dramą ant puoduko", jie nesugeba įvertinti vaikų piešiniais nuklijuotos kabineto sienos grožio, o įdėti šeimos idilės nuotrauką į kompiuterio ekrano užsklandą jiems atrodo paika. O dar ir viršininkas klausia: „Kažin, jos galva darbe, ar vis dar namie?" Verčiau palaukite, kol patys kolegos užkalbins Jus apie šią naują gyvenimo etapą. Nedidelė nuotrauka ant rašomojo stalo, kad nebūtų taip ilgu be vyro ir vaikų? Dėl šito tikrai niekas neprieštaraus.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Įspūdžiai iš atostogų su mažu vaiku Turkijoje
Mama: vieną vaiką myliu labiau – ką patars psichologė

Skambinti vaikams galima – tik nekalbėkite ištisas valandas

Lukas pargriuvo, Paulina nori eiti pas draugę, o Jokūbas gavo prastą pažymį iš matematikos - vaikams svarbu, kad ir darbo metu tėvai būtų pasiekiami. Tylus kasdieninis „aš tave myliu" pokalbis telefonu niekam netrukdys. Tačiau ilgas diskusijas apie uždraustus kompiuterinius žaidimus ar televizijos laidas palikite vakaro valandoms, kai galėsite kalbėtis akis į akį.

Buities rūpesčiai? – Verčiau pasakokite apie išspręstas problemas

Naujoji auklėtoja visiška žioplė, Jūsų vyras jau kelias savaites namie nepajudina nė piršto, o su močiute niekaip negali susitarti – ji ir dieną kiša mažajam čiulptuką... Aišku, kad visa tai smarkiai erzina, tačiau yra labai jau asmeniška. Blogos žinios skleidžia blogą nuotaiką, taip pat ir darbe. Be to, klausantis jų netgi galima pamanyti, kad visai nesusitvarkote su savo namiškiais. Verčiau pasakokite apie įveiktus sunkumus. Kasdieniame šeimos chaose mamos ugdosi vertingas vadybininko savybes: planuoti, deleguoti, organizuoti, nenusileisti ir pasiekti savo, spręsti konfliktus - tegu kolegos ir viršininkai apie tai sužino.

Mažasis serga – pademonstruokite savo lankstumą

Visiškai teisėtai susirgus vaikui tėvai gali pasiimti laisvų dienų. Tačiau jei auga nepadarytų darbų kalnai, o kolegos dejuoja dėl juos užgriuvusios jūsų darbo naštos, parodykite savo lankstumą - gal dalį darbo galima atlikti ir namie arba, jei darbovietė netoli nuo namų, ateiti padirbėti vakare. Puoselėkite ratą žmonių, kuriais jūsų vaikai pasitiki (močiutės, kaimynai, bičiuliai) ir kurie reikalui prispyrus galės pasirūpinti vaikais.

Man reikia trumpam išbėgti": likite pasiekiama

Vyresnioji pamiršo maudymosi reikmenis, o šiandien baseino diena, nėra kam parvesti mažąjį iš darželio... Trumpai išbėgti iš darbo, kai namuose „viskas griūva", nėra labai gerai, bet ne visada šito pavyksta išvengti. Verčiau dar prieš sugrįždama į darbą po motinystės atostogų išsiaiškinkite, ar prireikus bus įmanoma valandėlei „pabėgti". Prižadėkite tokiais atvejais visad būti pasiekiama mobiliuoju telefonu. Palikite namų raktą pas kaimynus ar draugus, kurie apsiims pagloboti vaikus. Kad vaikais visad galėtų Jus pasiekti, verta turėti „šeimos" mobilųjį, kurio numerį žino tik vaikus prižiūrintis žmogus ir vaikai. Įjungus vibravimo režimą skubiais atvejais būsite pasiekiama netgi per posėdžius, o trumpam atsiprašiusi ir išėjusi iš kabineto neužsitrauksite nemalonės.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos
Artėjančios gražiausios žiemos šventės daugiausiai džiaugsmo suteikia vaikams. Jiems laukimo laikotarpis tampa nepaprastas, per kurį jie rašo laišką Kalėdų Seneliui, kasdien atidaro vis kitą Advento kalendoriaus langelį, stengiasi kuo geriau elgtis ir nori, kad tai pastebėtų patys artimiausi – jų tėveliai.

Pati švelniausia mama pagal Zodiaką (1)

Pati švelniausia mama pagal Zodiaką
Kokia mama esate pagal Zodiako ženklą: kontroliuojanti ar į vaiko auklėjimą žvelgianti laisviau?

Mamos laiškas: kaip galiu nemylėti tavęs, mano vaike

Mamos laiškas: kaip galiu nemylėti tavęs, mano vaike
Tinklaraščio „Mama su šypsena kišenėje“ autorė Neringa augina penkis vaikus. Savo dienos nutikimus ji suguldo dienoraštį. Jūsų dėmesiui - Neringos laiškas vaikui.

Atviras pokalbis su mamomis: ar savo vaikus tikrai myliu vienodai (1)

Atviras pokalbis su mamomis: ar savo vaikus tikrai myliu vienodai
Vieną dieną kalbėjausi su drauge apie vaikus ir nejučia kalba pakrypo apie meilę jiems. Ji prasitarė: „Gal aš ir baisi mama, bet mažąjį myliu labiau..." Susimąsčiau: deklaruojame, kad visus savo mažylius mylime vienodai, bet ar tikrai? Kelios mamos atvirai pasakoja apie meilę savo vaikams (vardai jų prašymu pakeisti).

Seksas po gimdymo: 7 priežastys, kodėl viskas jau kitaip (1)

Seksas po gimdymo: 7 priežastys, kodėl viskas jau kitaip
Per nėštumą ir gimdymą moters organizme vyksta pokyčiai kurie turi įtakos jos fiziologijai. Būtent todėl skausmingas seksas po gimdymo – dažnas reiškinys.

Kada po gimdymo geriausia grįžti į darbus: po metų ar dvejų? (19)

Kada po gimdymo geriausia grįžti į darbus: po metų ar dvejų?
Vaikus planuojančios ir jų laukiančios šeimos žino, kad gimus mažyliui jų gyvenimas pasikeis. Daugiausiai naujovių ir iššūkių laukia mamos, kurios kasdienybė kardinaliai keisis.

Kaip tokios nuotraukos yra susijusios su pagimdžiusių moterų depresija (7)

Kaip tokios nuotraukos yra susijusios su pagimdžiusių moterų depresija
Ar atkreipėte dėmesį, kokios tobulos po gimdymo būna žinomos moterys – aktorės, politikės, dainininkės, karalienės? Štai Kate Middleton tą pačią dieną po abiejų gimdymų pasirodė viešumoje švytinti, pasipuošusi, su nepriekaištingu makiažu.

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų (8)

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų
Santuokoje būna visko, todėl tie, kurie tuokiasi tikėdamiesi, kad po vedybų bus geriau, dažniausiai nusivilia.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (3)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras (35)

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras
Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai apie intymų poros gyvenimą susilaukus vaikų: pagerėja jis, pablogėja ar išlieka toks pat?

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką (12)

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką
Psichologės Karolinos Gurskienės mintys apie motinystę ir šeimų pasirinkimą auginti daugiau kaip vieną vaiką.

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės (16)

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės
Šiais laikais, kai yra daugybė kontracepcijos priemonių, tikriausiai ne taip lengva nuspręsti, kurią rinktis. O ir tinka visoms ne kiekviena. Pasikalbėjus su mamomis paaiškėjo – į naujoves dauguma dar žiūri atsargiai.