Kaip iš tiesų atrodo ir jaučiasi moteris po gimdymo

 (3)
Po gimdymo atrodyti taip, lyg ką tik būtumėte nužengusi nuo podiumo, galima. Jei savo kompiuteryje turite „Photoshop" programą ir mokate ja naudotis. O kaip moteris atrodo ir jaučiasi pirmomis valandomis ir dienomis po gimdymo iš tiesų - mūsų parengtoje trumpoje apžvalgoje.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Krūtys

Pirmomis valandomis po gimdymo krūtys vis dar atrodo minkštos, bet per ateinančias dvi - tris paras tai pasikeis. Maitinti kūdikį galima nuo pirmų jo gyvenimo dienų, netgi minučių. Kaip sako žindymo specialistai, patariama pamaitinti naujagimį per pirmą valandą po gimimo.

Pirmomis dienomis gaminasi vadinamasis priešpienis. Gelsvos spalvos priešpienio būna nedaug, bet jame gausu maistingų medžiagų, kalorijų ir baltymų kūdikiui. Naujagimis maitinamas pagal poreikį.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kaip namuose pasigaminti kremą, saugantį odą nuo šalto oro
15 lietuvių atvirauja, kaip išrinko vardus vaikams

Vėlesnėmis dienomis krūtys papilnės, pasidarys kietesnės, jos gali imti kaisti. Nenusiminkite, jei kažkas nepavyksta - maitinti krūtimi daugeliui moterų nelengva, ypač pirmą kartą.

Speneliai pirmomis paromis gali būti jautrūs, sutrūkinėti. Klauskite patarimų gimdymo namų personalo, susiraskite žindymo savanorių kontaktus, kurios konsultuoja mamas, susiduriančias su problemomis. Visada paprašykite pagalbos, juk jūs tik mokotės būti mama, o gyvenime dabar šitiek pokyčių. Normalu jaustis pervargus ar įsitempus.

Jūsų kūdikis

Ši maža būtybė, kurios taip ilgai laukėte, pagaliau čia ir nekantrauja su jumis susipažinti. Iš karto po gimimo labai rekomenduojamas oda prie odos kontaktas. Jeigu jaučiatės per silpna, tegu partneris palaiko kūdikį. Pirmomis gyvenimo dienomis kūdikiui reikia daug kontakto, švelnumo. Neišsigąskite, jei pirmą parą kūdikis tik miega - tai normalu. Daug mamų klausia, kiek kartų reikia maitinti naujagimį. Tai labai individualu: vienam mažyliui per pirmą parą reikia kokių 6 kartų, bet kai kuriuos kūdikius tenka pamaitinti 10 - 12 kartų.

Normalus dalykas - tiršta lipni juoda ar žalia masė kūdikio sauskelnėse - tai mekonijus, kurio būna kūdikio žarnyne ir su pirmais žarnų judesiais jis išsiskiria.

Kūdikis pažadins jus bet kuriuo paros metu. Kartais atrodys, kad neįmanoma jo nuraminti, bet apsišarvuokite kantrybe - tai visiškai normalu.

Jūsų kūnas

Pilvas dar nesusitraukė, o per naktį ir nesusitrauks. Iš tiesų pilvas gali jau niekada nebeatrodyti taip, kaip anksčiau, nors Holivudo pasakose sekama, kad su asmeninių trenerių ir dietologų pagalba viskas įmanoma. Iš tiesų norint atgauti buvusias formas reikia laiko, energijos ir pastangų. Bet dabar ne metas apie tai galvoti. Džiaukitės naujagimiu ir ilsėkitės. Galite padaryti pratimų dubens dugnui stiprinti, o apie rimtą sportą dar negalvokite.

Tiesa, galvokite, ką valgote. Jei maitinate krūtimi, reikia valgyti daug vaisių, daržovių, mėsos, pieno produktų, kad kūdikiui netrūktų maistingų medžiagų.

Pirmomis dienomis (ar net savaitėmis) po gimdymo neteksite daug kraujo. Tai normalu. Kraujo krešuliai vieną dvi paras irgi normalu. Žinoma, visada galite pasikonsultuoti su medikais.

Kai gimda pradės susitraukinėti, pajusite spazmus. Kai kurios moterys sako, kad spazmai primena gimdymo skausmus.

Kas dedasi galvoje

Iš pradžių gali būti sunku emociškai suvokti motinystę ir gyvenimo pokyčius. Kai pagaliau suvoksite, galite ramiai priimti pokyčius arba pajusti stresą. Jei tikrai sunku, pasikalbėkite su artimu žmogumi ar paieškokite pagalbos.

Natūralu, kad pirmomis dienomis po gimdymo kunkuliuoja ir sparčiai keičiasi emocijos. Ne tik trūksta miego, bet ir tenka įprasti prie besikeičiančių hormonų, motinystės. Natūralu, kad kartais gali pristigti kantrybės. Jei prislėgta nuotaika nepraeina, kreipkitės pagalbos.

Stenkitės išlikti pozityviai nusiteikusi. Susilaukti kūdikio - nuostabu, džiaugsminga kelionė tik prasidėjo.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos
Artėjančios gražiausios žiemos šventės daugiausiai džiaugsmo suteikia vaikams. Jiems laukimo laikotarpis tampa nepaprastas, per kurį jie rašo laišką Kalėdų Seneliui, kasdien atidaro vis kitą Advento kalendoriaus langelį, stengiasi kuo geriau elgtis ir nori, kad tai pastebėtų patys artimiausi – jų tėveliai.

Pati švelniausia mama pagal Zodiaką (1)

Pati švelniausia mama pagal Zodiaką
Kokia mama esate pagal Zodiako ženklą: kontroliuojanti ar į vaiko auklėjimą žvelgianti laisviau?

Mamos laiškas: kaip galiu nemylėti tavęs, mano vaike

Mamos laiškas: kaip galiu nemylėti tavęs, mano vaike
Tinklaraščio „Mama su šypsena kišenėje“ autorė Neringa augina penkis vaikus. Savo dienos nutikimus ji suguldo dienoraštį. Jūsų dėmesiui - Neringos laiškas vaikui.