Skaudi išpažintis: nelaukiu vaiko, nes nežinau, kaip reiks išgyventi

 (125)
"Nesugebu susitaikyti su mintimi, kad turėsiu dar vieną vaiką", - laiške mums rašo daugiavaikė mama. Perskaičius jos laišką akivaizdu, jog ji labai myli ir didžiuojasi savo vaikais. Tačiau kas nutiko, kad iki gimdymo likus savaitei ji jaučiasi sugniuždyta? Neskelbiame moters tapatybės, nors ir vardą, ir istorijos dokumentus redakcijoje turime.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Rašau jums nes sėdžiu ir verkiu... Ir negaliu nusiraminti... Esu visiškoje neviltyje, ir suprantu, kad tai greičiausiai laikina... Gal parašius laišką kiek palengvės, tad nepriimkit to labai rimtai. Esu nėščia.

Visos čia laukia vaikelių, svajoja apie juos. O man priešingai. Niekaip nesugebu susitaikyti su tuo, kad turėsiu mažiukę. Gimdymo terminas - kovo 22 dieną.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Aborto atsisakiusi žemaūgių šeima džiaugiasi naujagimiu
Buvau šokiruota, kai pamačiau gimdyklą

Taigi, kas taip neramina? Pirmiausia turiu jau 5 nuostabius vaikus. Ir tikrai dar vienas būtų džiaugsmas. Bet susiklosčiusios aplinkybės mane prispaudė ir nebežinau kaip išsikapstyti.

Vyriausia dukra jau 16 metų, yra gabi, mokosi gimnazijoj, muzikos mokykloje, Nacionalinėje Moksleivių Akademijoje. Šiemet matematikos olimpiadoje laimėjo 4 vietą.

Penktadienį važiuoja į Pakruojį - olimpiada.. . Kovo 20 turėtų dalyvauti sesijoje, bet tam reik 250 litų, kurių nėra. Antroji dukra - dailininkė, jai 15 metų, mokosi gimnazijoje, baigusi dailės mokyklą, lanko alpinizmą. Visi ja labai džiaugiasi. 

Trečiajai 13 metų. Yra gabi kurti istorijas, rankdarbiams, kitais metais svajoja pradėti mokytis groti gitara (šiemet mokosi po pietų, tad tokios galimybės neturi).

Sūnui 9 metai. Turi truputi sunkumų mokykloje (įtaria jam Aspergerio sindromą, nors jis yra labai silpnas), namuose - auksinis vaikas ir labai man padeda. Ypač dabar... Lanko futbolą. Pats mažiausias - 2,5 metų. Meilių meilė...

Turim atrodo daug visko - gyvenam kaime, laikom vištas, ožkeles, statomės namus, nors to statybomis nepavadinsi, nes niekas nevyksta.

Sutvarkyti tik keli kambariai, vonia, o nėra nei salono, nei virtuvės, nei sienų, apšvietimo. Turim 90 arų žemės, tad užsiauginame daržovių.

Vyras dirba su verslo liudijimu, bet sekasi sunkiai, nes tai mašina sugedo, tai įrankį reik nusipirkti, tai benzino įsipilti, tai kažką pasisamdyti pagalbos, tai mokesčius susimokėt (virš 300 litų). Žodžiu, realiai uždirba geriausiu atveju kokius 1000 litų.

Kai sužinojau, kad dar bus vienas vaikelis, išsigandau. Nes jau už mažiuką nieko negavau, sunkiai vertėmės, gaudavom 1200 litų pašalpą.

Kaime atsirado laisva darželio auklėtojos vieta, tad man pavyko laimėti konkursą ir įsidarbinti (turiu aukštąjį su magistro laipsniu).

Deja, pradirbau tik 4 mėn. Tada vietoj to, kad man išrašytų biuletenį ir gaučiau kažkiek pinigėlių, mane išleido į gimdymo atostogas. Dėl to dabar mano 4 mėnesiai visiškai be pajamų. Galvoju, paprašysiu pašalpos, juk vis tik mūsų 7, o greit bus jau 8... Deja, pasirodo mes visko turime per daug. Per daug žemės, per dideli namai, nors realiai net juos įregistruoti neturim pinigų.  

Man pačiai anemija, jėgų nėra, dirbti nieko negaliu. Iš vyro irgi daugiau nepareikalausiu - daro žmogus viską, ką gali, stengiasi. Gal nepergyvenčiau taip ir neverkčiau, bet turim paskolą, kurią reik mokėti po 500 litų kas mėnesį. Elektra 200 lt, telefonai, internetas. Tenka mokėti ir už darželį, nes planavau rugsėjį grįžti į darbą, o jei prarasim vietą,  gali jos ir nebeatsirasti.

Dabar supratau, kad net nežinau, kaip reiks išgyventi. Tai, ką parneša vyras, vos užtenka mokesčiams. Apie kažkokias priemones, rūbus, batus, sąsiuvinius, gabių vaikų sesiją, būrelius jau reikia užmiršti. Verkiu ir galvoju - negi teks šią mergaitę kam nors atiduoti, tam, kad galėčiau grįžti į darbą ir išlaikyti kitus vaikus? Juk užtektų pora mėnesių nesumokėti bankui ir prarastume viską, ką turime. Ką tada reiks daryt?

10 dienų iki gimdymo, 10 dienų iki mokesčių sumokėjimo. O pinigų nėr.

Ir net nenusimato. Nežinau ką daryt, kur kreiptis. Žinau, kad jūs neturite galimybės padėt, bet gal man bent palengvės išsikalbėjus...

P.S. Na štai... Ką tik paskambino socialinė darbuotoja. Sako, reikia sumažinti jums turtą - mažiau įkainuoti namą, žemę... Tada gal išeis pašalpa. Aš šiaip juk ne turto ekspertė, nežinau kainų, tad užrašiau tai, kiek sudėjom jau į namą. Prašau pašalpos nuo sausio 20 dienos. Gal padės, tikėkimės.

Nepykit, kad vis tik siunčiu šį laišką... Tiesiog norisi papasakoti, kad kartais net džiaugtis vaiku irgi yra prabanga. Beje, daug kam iš karto kyla asociacijos, kad mes girtuokliai, narkomanai ar dar kažkokie... Deja. Nei aš, nei vyras nerūkom, negeriam alkoholio, nevartojam narkotikų. Net esam gan sveiki, nereik pirkti jokių vaistų.

Tiesiog nežinau, kodėl taip mums.

Mama

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Kada po gimdymo geriausia grįžti į darbus: po metų ar dvejų? (19)

Kada po gimdymo geriausia grįžti į darbus: po metų ar dvejų?
Vaikus planuojančios ir jų laukiančios šeimos žino, kad gimus mažyliui jų gyvenimas pasikeis. Daugiausiai naujovių ir iššūkių laukia mamos, kurios kasdienybė kardinaliai keisis.

Kaip tokios nuotraukos yra susijusios su pagimdžiusių moterų depresija (7)

Kaip tokios nuotraukos yra susijusios su pagimdžiusių moterų depresija
Ar atkreipėte dėmesį, kokios tobulos po gimdymo būna žinomos moterys – aktorės, politikės, dainininkės, karalienės? Štai Kate Middleton tą pačią dieną po abiejų gimdymų pasirodė viešumoje švytinti, pasipuošusi, su nepriekaištingu makiažu.

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų (8)

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų
Santuokoje būna visko, todėl tie, kurie tuokiasi tikėdamiesi, kad po vedybų bus geriau, dažniausiai nusivilia.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (3)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras (35)

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras
Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai apie intymų poros gyvenimą susilaukus vaikų: pagerėja jis, pablogėja ar išlieka toks pat?

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką (12)

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką
Psichologės Karolinos Gurskienės mintys apie motinystę ir šeimų pasirinkimą auginti daugiau kaip vieną vaiką.

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės (16)

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės
Šiais laikais, kai yra daugybė kontracepcijos priemonių, tikriausiai ne taip lengva nuspręsti, kurią rinktis. O ir tinka visoms ne kiekviena. Pasikalbėjus su mamomis paaiškėjo – į naujoves dauguma dar žiūri atsargiai.

Kuo netyčiukai vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų? (4)

Kuo <em>netyčiukai</em> vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų?
Planuoti nėštumą ar ne? Psichologė ir LSMU lektorė, VšĮ Krizinio nėštumo centras savanorė dr. Giedrė Širvinskienė sako, kad gebėjimas priimti gyvybę susijęs su požiūriu į vaiką apskritai. „Svarbu yra planuoti tiek, kiek galime, kiek tai nuo mūsų priklauso“, – sako straipsnio konsultantė.

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?
Būdami vaikais mes jų nekentėme, būdami tėvais pagauname save kartais patys juos sakantys savo tėvams. Portalas „Stern“ pateikia frazes, kurios išsprūsta mums iš lūpų ir vaikams ne padeda, o tik kenkia.

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus
Iki pirmojo vaikelio gimimo mažai tėvų suvokia, kaip keisis jų kasdienybė, poilsio režimas ir tai, kad rasti laisvą minutėlę sau bus labai sunku.

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos aktualiais klausimais. Į paskaitas kviečiamos šeimos, besilaukiančios arba auginančios vaikučius.

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti? (9)

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti?
Praėjus keliems mėnesiams po gimdymo kuokštais slenkantys plaukai kankina ne vieną mamą. Ką daryti?

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris (3)

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris
Kiekviena moteris po gimdymo pastebi tam tikrus savo kūno pokyčius, kurie nors ir nėra malonūs, dažniausiai yra laikini.

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka (1)

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka
Nėštumas, gimdymas, o vėliau ir vaiko žindymas bei priežiūra iš moters pareikalauja daug fizinių ir psichologinių jėgų.

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė (171)

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė
Rugilė nevynioja žodžių į vatą – iš pradžių, gimus vaikeliui, ji save laikė negera mama ir netgi, kaip pati sako, nejautė meilės savo sūnui. Tai ją labai gąsdino. Bet... Atradus priežastis situacija ėmė keistis.