Skaudi išpažintis: nelaukiu vaiko, nes nežinau, kaip reiks išgyventi

 (125)
"Nesugebu susitaikyti su mintimi, kad turėsiu dar vieną vaiką", - laiške mums rašo daugiavaikė mama. Perskaičius jos laišką akivaizdu, jog ji labai myli ir didžiuojasi savo vaikais. Tačiau kas nutiko, kad iki gimdymo likus savaitei ji jaučiasi sugniuždyta? Neskelbiame moters tapatybės, nors ir vardą, ir istorijos dokumentus redakcijoje turime.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Rašau jums nes sėdžiu ir verkiu... Ir negaliu nusiraminti... Esu visiškoje neviltyje, ir suprantu, kad tai greičiausiai laikina... Gal parašius laišką kiek palengvės, tad nepriimkit to labai rimtai. Esu nėščia.

Visos čia laukia vaikelių, svajoja apie juos. O man priešingai. Niekaip nesugebu susitaikyti su tuo, kad turėsiu mažiukę. Gimdymo terminas - kovo 22 dieną.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Aborto atsisakiusi žemaūgių šeima džiaugiasi naujagimiu
Buvau šokiruota, kai pamačiau gimdyklą

Taigi, kas taip neramina? Pirmiausia turiu jau 5 nuostabius vaikus. Ir tikrai dar vienas būtų džiaugsmas. Bet susiklosčiusios aplinkybės mane prispaudė ir nebežinau kaip išsikapstyti.

Vyriausia dukra jau 16 metų, yra gabi, mokosi gimnazijoj, muzikos mokykloje, Nacionalinėje Moksleivių Akademijoje. Šiemet matematikos olimpiadoje laimėjo 4 vietą.

Penktadienį važiuoja į Pakruojį - olimpiada.. . Kovo 20 turėtų dalyvauti sesijoje, bet tam reik 250 litų, kurių nėra. Antroji dukra - dailininkė, jai 15 metų, mokosi gimnazijoje, baigusi dailės mokyklą, lanko alpinizmą. Visi ja labai džiaugiasi. 

Trečiajai 13 metų. Yra gabi kurti istorijas, rankdarbiams, kitais metais svajoja pradėti mokytis groti gitara (šiemet mokosi po pietų, tad tokios galimybės neturi).

Sūnui 9 metai. Turi truputi sunkumų mokykloje (įtaria jam Aspergerio sindromą, nors jis yra labai silpnas), namuose - auksinis vaikas ir labai man padeda. Ypač dabar... Lanko futbolą. Pats mažiausias - 2,5 metų. Meilių meilė...

Turim atrodo daug visko - gyvenam kaime, laikom vištas, ožkeles, statomės namus, nors to statybomis nepavadinsi, nes niekas nevyksta.

Sutvarkyti tik keli kambariai, vonia, o nėra nei salono, nei virtuvės, nei sienų, apšvietimo. Turim 90 arų žemės, tad užsiauginame daržovių.

Vyras dirba su verslo liudijimu, bet sekasi sunkiai, nes tai mašina sugedo, tai įrankį reik nusipirkti, tai benzino įsipilti, tai kažką pasisamdyti pagalbos, tai mokesčius susimokėt (virš 300 litų). Žodžiu, realiai uždirba geriausiu atveju kokius 1000 litų.

Kai sužinojau, kad dar bus vienas vaikelis, išsigandau. Nes jau už mažiuką nieko negavau, sunkiai vertėmės, gaudavom 1200 litų pašalpą.

Kaime atsirado laisva darželio auklėtojos vieta, tad man pavyko laimėti konkursą ir įsidarbinti (turiu aukštąjį su magistro laipsniu).

Deja, pradirbau tik 4 mėn. Tada vietoj to, kad man išrašytų biuletenį ir gaučiau kažkiek pinigėlių, mane išleido į gimdymo atostogas. Dėl to dabar mano 4 mėnesiai visiškai be pajamų. Galvoju, paprašysiu pašalpos, juk vis tik mūsų 7, o greit bus jau 8... Deja, pasirodo mes visko turime per daug. Per daug žemės, per dideli namai, nors realiai net juos įregistruoti neturim pinigų.  

Man pačiai anemija, jėgų nėra, dirbti nieko negaliu. Iš vyro irgi daugiau nepareikalausiu - daro žmogus viską, ką gali, stengiasi. Gal nepergyvenčiau taip ir neverkčiau, bet turim paskolą, kurią reik mokėti po 500 litų kas mėnesį. Elektra 200 lt, telefonai, internetas. Tenka mokėti ir už darželį, nes planavau rugsėjį grįžti į darbą, o jei prarasim vietą,  gali jos ir nebeatsirasti.

Dabar supratau, kad net nežinau, kaip reiks išgyventi. Tai, ką parneša vyras, vos užtenka mokesčiams. Apie kažkokias priemones, rūbus, batus, sąsiuvinius, gabių vaikų sesiją, būrelius jau reikia užmiršti. Verkiu ir galvoju - negi teks šią mergaitę kam nors atiduoti, tam, kad galėčiau grįžti į darbą ir išlaikyti kitus vaikus? Juk užtektų pora mėnesių nesumokėti bankui ir prarastume viską, ką turime. Ką tada reiks daryt?

10 dienų iki gimdymo, 10 dienų iki mokesčių sumokėjimo. O pinigų nėr.

Ir net nenusimato. Nežinau ką daryt, kur kreiptis. Žinau, kad jūs neturite galimybės padėt, bet gal man bent palengvės išsikalbėjus...

P.S. Na štai... Ką tik paskambino socialinė darbuotoja. Sako, reikia sumažinti jums turtą - mažiau įkainuoti namą, žemę... Tada gal išeis pašalpa. Aš šiaip juk ne turto ekspertė, nežinau kainų, tad užrašiau tai, kiek sudėjom jau į namą. Prašau pašalpos nuo sausio 20 dienos. Gal padės, tikėkimės.

Nepykit, kad vis tik siunčiu šį laišką... Tiesiog norisi papasakoti, kad kartais net džiaugtis vaiku irgi yra prabanga. Beje, daug kam iš karto kyla asociacijos, kad mes girtuokliai, narkomanai ar dar kažkokie... Deja. Nei aš, nei vyras nerūkom, negeriam alkoholio, nevartojam narkotikų. Net esam gan sveiki, nereik pirkti jokių vaistų.

Tiesiog nežinau, kodėl taip mums.

Mama

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

13 psichologės patarimų, kad poros santykiai po vaiko gimimo sustiprėtų

13 psichologės patarimų, kad poros santykiai po vaiko gimimo sustiprėtų
Vaiko gimimas – didžiausias stebuklas ir džiaugsmas kiekvienai porai. Tai ne tik įprasmintos meilės simbolis, tačiau ir naujas gyvenimo etapas tiek vyrui, tiek moteriai. Nors daugelis kūdikio atėjimą į šį pasaulį sieja tik su labai švelniais, romantiškais ir pakiliais jausmais, tačiau visuomenėje vis dažniau girdime ir kitas sąvokas: depresija po gimdymo ar šeimos krizė.

Psichologė: gimus vaikui, vyro ir moters laukia šie santykių išbandymai (30)

Psichologė: gimus vaikui, vyro ir moters laukia šie santykių išbandymai
Trečias šeimos narys – nauji iššūkiai, atradimai ir išbandymai kiekvienai porai. Vienus vaiko gimimas sustiprina ir į jų santykius atneša dar daugiau meilės, supratingumo bei rūpestingumo, kitus, deja, ištinka krizė.

Gydytojų ištarta frazė įžeidžia ne vieną nėščiąją (40)

Gydytojų ištarta frazė įžeidžia ne vieną nėščiąją
Gegužė - mėnuo, kai tradiciškai labiau prisimename motinystę ir moteriškumą.

Vaikiškos mados šventė Kaune

Vaikiškos mados šventė Kaune
Savaitgalį stilingiausi kauniečiai rinkosi apžiūrėti naujausios OVS kids parduotuvės prekybos ir pramogų centre „Akropolis“ Kaune.

Kaip iš tiesų jaučiasi abortą patyrusi moteris (21)

Kaip iš tiesų jaučiasi abortą patyrusi moteris
Abortas – tai nepageidaujamo nėštumo nutraukimas. Sužinojusios, kad pastojo, nors nenorėjo ir nesitikėjo, moterys sutrinka, todėl kartais nusprendžia negimdyti ir pasidaryti abortą. Šis žingsnis gyvenime yra rizikingas tiek mediciniškai, tiek psichologiškai, nes turi gana rimtų ir sunkių pasekmių.

Kaip sustabdyti plaukų slinkimą (2)

Kaip sustabdyti plaukų slinkimą
Plaukų slinkimo problema aktuali visais metų laikais ir daugeliui moterų, tačiau paūmėja ji nėštumo metu ir po gimdymo. Ką turime žinoti apie plaukų slinkimą ir pagalbą sau tokiu atveju?

Po gimdymo vyras pasikeitė ir atšalo: psichologės komentaras (44)

Po gimdymo vyras pasikeitė ir atšalo: psichologės komentaras
Psichologė Karolina Gurskienė sulaukė jaunos mamos klausimo: po gimdymo vyras pasikeitė neatpažįstamai. Moterį baugina tokie pokyčiai ir atšalimas.

Nuo ko priklauso moters noras mylėtis po gimdymo: psichologės komentaras (18)

Nuo ko priklauso moters noras mylėtis po gimdymo: psichologės komentaras
Psichologės Karolinos Gurskienės komentaras apie intymų šeimos gyvenimo susilaukus vaikų.

Gydytoja ginekologė ragina moteris nebūti abejingomis sau (1)

Gydytoja ginekologė ragina moteris nebūti abejingomis sau
Kasmet Lietuvoje apie 450 moterų suserga ir 250 miršta nuo gimdos kaklelio vėžio – tai antra dažniausia po krūties vėžio onkologinė liga tarp 15–54 m. amžiaus moterų.

Apklausa: koks amžiaus skirtumas tarp vaikų geriausias? (12)

Apklausa: koks amžiaus skirtumas tarp vaikų geriausias?
Kaip ir kiekvieną mėnesį – mamų nuomonė. Pametinukai, keleri metai ar daug daugiau – koks vaikų metų skirtumas geriausias? Ir geriausias kam – vaikams ar tėvams?..

Gydytojos patarimai: kaip įveikti dažniausias žindymo kliūtis (4)

Gydytojos patarimai: kaip įveikti dažniausias žindymo kliūtis
Šių dienų medicina tvirtina, kad sėkmingai savo kūdikį žindyti gali bene visos moterys. Deja, didelė dalis, nesulaukusios kvalifikuotos pagalbos, pasinaudodamos klaidingais patarimais ar tiesiog nežinodamos, ką daryti, nutraukia natūralų vaiko maitinimą.

7 patyrusios mamos patarimai pirmą kartą gimdžiusiajai

7 patyrusios mamos patarimai pirmą kartą gimdžiusiajai
Po gimdymo, ypač, jei tai pirmas vaikas, pirmaisiais mėnesiais nelengva išlikti ramiai ir racionaliai. Tačiau pabandyti verta.

Kaip baigti žindyti nesukeliant streso sau ir vaikui (8)

Kaip baigti žindyti nesukeliant streso sau ir vaikui
Žindymo nutraukimas - tai kantrybės ir ryžto reikalaujantis procesas. Nors būna tokių vaikų, kurie patys savaime atsisako mamytės pienelio ir tai nesukelia jokio streso nei jam, nei motinai, dažniausiai šis procesas savaime nesibaigia ir tenka įdėti nemažai pastangų į maitinimo nutraukimą.

Beveik ketvirtadalis gimdžiusių moterų jaučia nepasitenkinimą lytiniais santykiais

Beveik ketvirtadalis gimdžiusių moterų jaučia nepasitenkinimą lytiniais santykiais
Darnus seksualinis gyvenimas ir lytinė sveikata daro tiesioginę įtaką mūsų emocinei savijautai ir net šeimos laimei.

Nėštumas be laimingos pabaigos: psichologės komentaras (3)

Nėštumas be laimingos pabaigos: psichologės komentaras
Persileidimas tai savaiminis vaisiaus praradimas iki 22 nėštumo savaitės, kuris įvyksta tam, kad iš organizmo būtų pašalintas negyvas vaisius. Priežastys, lemiančios, kodėl vienos moterys patiria persileidimą, o kitos - ne, yra labai įvairios.